Prelude - špatně sedící sprcha

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Prelude - špatně sedící sprcha

Příspěvek od David »

Já jsem se tedy s natlakováním nesetkal. A to ani v případě, že dám tolik kávy, že to kape a pak hned páku vyndám.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Prelude - špatně sedící sprcha

Příspěvek od Vaseq »

Kdo ví, třeba je to kus od kusu, u týhle mašinky bych se nedivil ničemu. Až vyzkouším víc druhů kávy a různých mletí, tak budu třeba o něco moudřejší a někde se projeví příčina, která to způsobuje.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Prelude - špatně sedící sprcha

Příspěvek od Maroslav »

Tohle syčení, zbytek vody v puku nebo vůbec nejlépe roztřik lógru po kuchyni po povolení páky :mrgreen: je zcela normální a běžná věc, která se u těchto levných mašinek může stávat. Jedná se o to, že obecně tyto levné mašinky nemaj trojcestný ventil, který po ukončení extrakce přepne a odvede zbývající vodu do "šupliku" a tím zároveň eliminuje i přetlak v sítku. Výhoda trojcestnýho ventilu je teda jasná: páku můžeš vyjmout bezprostředně po extrakci, nic nestříká a puk je suchý...
Pokud ho mašinka nemá, nezbývá než po extrakci chvilku počkat nebo uvolňovat páku postupně a opatrně 8-)
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Prelude - špatně sedící sprcha

Příspěvek od Vaseq »

Už jsem si na to docela zvyknul, stačí trochu pomaleji povolit, navíc je bajonet řešený tak, že ten rozstřik zachytí a nasměruje ho dolů na odpadní mřížku.
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“