Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

Konečně jsem se dokopal k tomu, abych odnesl půl roku starou Rowetu Prelude do servisu v Praze - Elprag (teče voda zpod horního plechu a z parní trysky). Průběh jsem v principu očekával. Místo korektního jednání a omluvy, že se ten šmejd vysypal, na mě obsluha vybafla, že mi to neopraví v záruce, protože jsem zasáhl do konstrukce přístroje (uříznutý spodek páky). Po chvilce dohadování mi stojek přijali s tím, že se k tomu vyjádří obchodní zástupce. Předjímám, že se vyjádří stejně.

Je tady tedy kruciální otázka, můžou mi záruční opravu odmítnout s tímto argumentem?
Musí mi to dát písemně?

Mám samozřejmě připraveny protizbraně:
Informaci pro ČOI o potenciálně nebezpečném výrobku (voda může tyskat na části pod proudem).
Vidijko s příslušnými záběry vyvěšené na web a patřičně propagované (a někde mám tuším vizitku na redaktory Novy)
A další po prostudování příslušné zákonné normy.
Co vy na to?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od primacafe »

S argumentem se zasáhnutím do konstrukce přístroje si myslím nemusí uspět. Jde se reklamovat kávovar ze kterého teče voda né páka. Je to přesně tak jako když půjdu reklamovat např. diskmen a nedám k tomu sluchátka. Co může člověk při příjmu reklamace udělat, je to, že k zápisu o reklamaci napíše, že výrobek není kompletní. Nereklamuju sluchátka, ty po nich ani nechcu protože se za 14dní přelomila u konektoru šňúra a velmi lehce to stejně neuznají protože řeknou, že to bylo nesprávným používáním. Jdu však reklamovat tu část která nehraje (nečte CD) a s tím sluchátka nemají nic společného. Takže jim nic jiného nezbyde než to vzít k reklamaci s poznámkou nekompletnosti.
Chtělo by jim to dát bez páky (tu reklamovat nechcu).
Kdyby se tak našel někdo komu doma zatím Rowenta jen tak leží a páku by na reklamaci půjčil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

Jistě. Ale tohle je takový můj test serióznosti servisu. :twisted:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od primacafe »

Se dívám, že moc rad nepřišlo.že by zde byli jen spokojení uživatelé kávovarů bez reklamací?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od hnup »

Áno :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od Vaseq »

Já jsem skoro spokojený, po jedné reklamaci (což jsme tak nějak docela očekával) zatim kávovar funguje.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od arny71 »

primacafe píše:Se dívám, že moc rad nepřišlo.
Dotaz byl Davidem zadán včera v 18:23, tak na nás tak nespěchejte... ;)

Já to vidím stejně jako admin: ufiklá páka nemá na funkčnost mašiny vliv a závada tkví v něčem úplně jiném. Zcela jistě to není důvod k odmítnutí reklamace, maximálně si mohou (a to asi oprávněně) chtít ponechat novou páku v případě, že by chtěli problém řešit výměnou kus za kus.

Vůbec si tam tu páku neměl nosit, páka je jen příslušenství, reklamuješ samotný pressovar.

Na druhou stranu se servisu ani nedivím, že se jim zásah do páky nelíbí, kdyby chtěli přístroj v tomto stavu vrátit tam, odkud ho koupili, tak by s tím asi měli potíže.

BTW: Ten podnět obchodní inspekci ohledně nebezpečnosti Rowenty není od věci, on by ten krám opravdu mohl být nebezpečený.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

No, samozřejmě bych jim novou páku zaplatil. Co mě ale kolosálně sejří je skutečnost, že především hledají důvod, proč přistroj neopravit. Už si v duchu koncipuji dopis pro německou mateřskou firmu. No, uvidíme.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od hnup »

arny71 píše:Na druhou stranu se servisu ani nedivím, že se jim zásah do páky nelíbí, kdyby chtěli přístroj v tomto stavu vrátit tam, odkud ho koupili, tak by s tím asi měli potíže.
Predpokladám, že Elprag je len servis, nie predajca. Neviem, aké zákony platia v ČR, u nás autorizovaný servis buď bezplatne vykoná záručnú opravu, alebo vydá potvrdenie o neopraviteľnosti a potom treba s výrobkom a potvrdením utekať za predajcom a žiadať zrušenie kúpno-predajnej zmluvy. V každom prípade nerozumiem jednaniu servisu - ak by sa venovali oprave, mali by ju zaplatenú (od dovozcu či od koho), ak by sa aj na opravu vykašlali a uznali výrobok ako neopraviteľný, tak by David musel kúpiť páku a zase by len niečo zarobili.
arny71 píše:BTW: Ten podnět obchodní inspekci ohledně nebezpečnosti Rowenty není od věci, on by ten krám opravdu mohl být nebezpečený.
Ak je to dobre uzemnené, tak to nebezpečné nebude. To skôr moje Evo je nebezpečné, to prirobené "zábradlie" som ešte stále neuzemnil. Keď ma to niekedy šlahne, tak ma budú volať pán osvietený...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od Vaseq »

hnup píše:Keď ma to niekedy šlahne, tak ma budú volať pán osvietený...
Během pití kávy ucítíš dotek Boha. :D
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

Hnup: Noooo to je taky otázka kvality el. rozvodů. Běžné dvouvoužiláky, kde nulák a fáze je jeden drát by asi mohly nějakou dardu vyrobit. Ale představa, že uprostřed mašiny stříká voda na dráty pod proudem a stéká do prostoru, odkud vedou další dráty, se mi vůbec nelíbí. Od takovýho kraťasu taky dokáže ledascos chytit.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od primacafe »

V podstatě jde o to, kolik těchto kávovarů tady někdo má a kdo s ním neměl žádný problém s kapáním nebo stříkáním vody. Asi by to s vodou a drátama okecali (ukecali), ale zamyšlenihodné je tak velká poruchovost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

Čím se řídí reklamace? Občanským zákoníkem a zákonem na ochranu spořebitele?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od arny71 »

David píše:Čím se řídí reklamace?
Tím, co jsi uvedl
Jinak zákl. info viz např. zde: http://business.center.cz/business/prav ... ovedi.aspx
a taky zde http://business.center.cz/business/prav ... lhuty.aspx.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

Ohohó děkuji, velmi pěkné. Začetl jsem se do záručáku, a ten mimo jiné uvádí, že nárok na záruční opravu zaniká také v případě, že byly provedeny modifikace výrobku k rozšíření jeho funkcí, což ufiknutí páky zcela jistě nejni. Mimo to páku napsali v opravně do kolonky příslušenství, a tedy nejde o výrobek samotný :D
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od primacafe »

Shodou okolností jsem byl dnes v servisu na kávovary a na tento případ jsem se ptal. Řekli, že by reklamaci uznali protože se nereklamuje páka. A prý by u toho ani páka být nemusela (tak jak jsem říkal) s tím, že by přijali k reklamaci nekompletní kávovar.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od David »

Já se tak těším :twisted: To bude strašnej mazec, esli mi to neuznají.
Následovat bude:

- podání podnětu k ČOI pro porušení zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku
- podání podnětu k ČOI na nebezpečný výrobek a žádost o uvedení v rámci systému Rapex (celounijní)
- žaloba na elprag na základě rozhodnutí ČOI
- webová prezentace Rowenty protékající kolem elektrického spínače
- stížnost u Rowenty na chování autorizovaného servisu
- a to už vůbec nehovořím o některých specifických možnostech, které mi dává moje povolání 8-)

To bude mít Rowenta z ostudy kabát. Představte si, že vás někdo označí za výrobce potenciálně smrtelně nebezpečného výrobku, který navíc autorizovaný servis odmítá opravovat. Chtěli byste být v kůži toho konkrétního člověka, který odmítl onu konkrétní záruční opravu? 8-)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od primacafe »

Tak držím palce
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od hnup »

David píše:Já se tak těším :twisted:
Ty sa tešíš na to, že Ti odmietnu reklamáciu a budeš mať kopec opletačiek?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Rebeca
Příspěvky: 16
Registrován: úte 29. črc 2008 0:25:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta - Elprag Praha - mindfucking

Příspěvek od Rebeca »

David píše:Já se tak těším :twisted: To bude strašnej mazec, esli mi to neuznají.
Následovat bude:

- podání podnětu k ČOI pro porušení zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku
- podání podnětu k ČOI na nebezpečný výrobek a žádost o uvedení v rámci systému Rapex (celounijní)
- žaloba na elprag na základě rozhodnutí ČOI
- webová prezentace Rowenty protékající kolem elektrického spínače
- stížnost u Rowenty na chování autorizovaného servisu
- a to už vůbec nehovořím o některých specifických možnostech, které mi dává moje povolání 8-)

To bude mít Rowenta z ostudy kabát. Představte si, že vás někdo označí za výrobce potenciálně smrtelně nebezpečného výrobku, který navíc autorizovaný servis odmítá opravovat. Chtěli byste být v kůži toho konkrétního člověka, který odmítl onu konkrétní záruční opravu? 8-)

1. Reklamace se řídí Občanským zákoníkem, doporučuji prostudovat si, zvláště věnovat pozornost § 619-627. Problém může nastat, je-li výrobek zakoupen fakturu na základě nějakého oprávnění k podnikání, neboť v tomto případě může být odmítnuto postupovat podle Občanského zákoníku, neboť mezi právními subjekty platí Zákon obchodní a v tom případě bylo na kupujícím, aby si s prodejcem záruku a dobu jejího trvání, příp. další podmínky sjednal.
2. Jak už bylo řečeno, podmínky jsi porušil "poškozením" páky. Kdyby´s ji nevzal sebou, nic se neděje, vlastně by o tom nevěděli a jistě přístroj bez poznámek přijali k reklamaci.
3. Nechápu, čím Ti kdo porušil Občanský zákoník a čím Zákon na ochranu spotřebitele?! Výrobek k reklamaci přijali, k reklamaci se vyjádří. Tím jejich úloha v celém procesu skončila. ČOI nemá provomoc jejich rozhodnutí jako autorizovaného servisu, notabene gestora všech servisů napadnout.
4. Kupní smlouvu jsi uzavřel s prodejcem. Se servisem žádný právní vztah nemáš, nemůžeš tedy po něm nic požadovat, on se pouze vyjádří k reklamaci, její oprávněnosti, příp. odstraní či neodstraní vadu. Dál už je na Tobě a prodejci, jak reklamaci vyřešíte a jak se shodnete či neshodnete. Tam se pak můžeš dovolávat ČOI, Novy a soudu.
5. Zapomínáš, že někdo výrobek pro náš trh schválil, vydal mu atest a prodejce má i jistě k nahlédnutí dokument o shodě.
6. A jak to vidím já? Rozčiluješ se předčasně. Podle mě Ti napíšou papír na dobropis. Max. budou požadovat úhradu páky. Jooo... ale to se připrav na paletu - hádám tak cca 1500 Kč. Ale nejspíš jen v případě, žes byl hodně nepříjemný. Jinak i nad tím mávnou rukou, protože přístroj se stejně likviduje, páka nepáka. Já nevím... ono je to těžko, ale usuzovat jen z jedné špatně vyspané prodavačky, jak se bude celá věc odvíjet... :o) ... Myslím, že nikdy není od věci snažit se domluvit. Pro obě strany. Jóó... takhle od počítače se mi to radí, ale měl´s mě vidět, když jsem byla reklamovat kabát, co holce rozpadl během 14-denního používání. Krev ve mně vřela. Ale mile jsem se usmívala, blbé kecy pouštěla jedním uchem sem, druhým tam. A prachy mi vrátili.
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“