Rowenta Prelude

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od pedro13 »

katka píše:A nebo ještě SAECO ODEA GO s mlýnkem za 7000,-. http://pixmax.cz/Kavovary/565-Saeco-Odea-Go.html
To ty ceny šly tak dolů,nebo je to nějaký omyl :?: :o
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Přesně tak jsem se nad tím pozastavil i já. Zase to bude nějaká fligna, nebylo by to poprvé, co jeden kopíruje bezhlavě od druhého.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

katka píše:Provedení páky. Gaggii colour můžu mít za 4000,- půl roku starou. Budu asi barbar, ale mlýnek za 5 tis. kupovat nebudu. To spíše namletou od vás. Do čeho by jste šel vy? :D Děkuji za trpělivost! :roll:
Páky se hlavně líší v průměru použitých misek. K Rowentě dostanete asi dvě misky. ke Gaggii asi taky, ale Gaggia používá průměr misek 60mm jako profesionální kávovary. Tím máte možnost v případě, že Vám dodané misky ke kávovaru nebudou vyhovovat velikostí (objemem.gramáží), máte možnost zvolit některou jinou misku používanou v profi kávovarech. U Rowenty jinou misku asi neseženete.
S tím mlýnkem možná časem změníte názor. Bude to jen záležet na Vás, kam se dostanete v přípravě kávy. Jestli jednou budete chtít připravovat doma kvalitní espresso, asi o mlýnku budete muset začít uvažovat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
damian
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. bře 2008 15:37:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od damian »

ahoj vsichni - jsem cerstvym majitelem kavovaru Rowenta Prelude a mel bychpar dotauz na majitele teto masinky :) -uz jsem zkusil par amaterskych extrakci ( delam to prvne ) mam uz vcelku dost ohledne pripravy espressa nastudovano ale zatim se mi nedari vytvorit kaficko prijatelne kvality tak se chcu zeptat jeslti pouzivate pri upechovani kavy do filtru temper (ktery ale bohuzel v baleni nebyl ) nebo vyuzivate samotneho pritlaku paky o sprchu ci jak moc kavy mate ve filtru pro jednu porci u tohoto modelu (zkousel jsem ruzne mnozstvi kavy , jak mene a upechovat ci vice az se mi tam obtiskl i sroub sprchy ) neivm jak moc je to zpusoene kavou ( koupil jsem zatim jen mletou jacobs espresso ...) nebo zpusobem pripravy - dale jsem se chtel jeste zeptat na to jeslti pouzivate na napeneni mleka i tu plastovou trubicku
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Do menší misky dávám tolik, kolik se vejde do odměrky. Utlačuju jen pákou a kafe je vynikající. Je to samozřejmě kávou. Tuhle jsem v tom spařil jakýsi mletý "dárek" od kolegyně - jacobs něco. Bylo to hnusné a bez pěny. Takže - přesně čerstvě namletou, čerstvě vypraženou kávu. A bude to bez problémů.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od pedro13 »

Nevím jaký vliv má na to presovač,ale co se mě týče,tak jsem doposud neměl problém s cremou u ničeho,jen to musí být namleto tak,aby to teklo aspoň trošku jak má,z těch extrémních pokusů bych zmínil zrnkovou kávu z Tesca,zvětralou (ve slevě á 2Kč) zrnkovou z Jednoty (COOP),balenou mletou kávu (kterou jsem jen musel zjemnit mlýnkem-čti:pomlít doma podruhé).
Tím ovšem nezpochybňuji lepší výsledky s čerstvou kávou,nemenší vliv má ovšem správné namletí (protečení za 5 sekund cremu nevytvoří),dostatečné množství kávy v páce,správné pěchování (channeling-stačí jeden kanálek a teče břečka).

Ještě jsem zapomněl na druh kávy-některé kávy obecně mají mnohem větší sklony k channelingu než jiné.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
VEVERKAL
Příspěvky: 4
Registrován: úte 05. úno 2008 14:18:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od VEVERKAL »

Zdravím všechny milovníky kávy.Mámě poměrně krátce tento přístroj,jsme celkem spokojení,ale mám několik nejasností.Jednak tento pressovač jsme vyměnili za Krups 4000,protože nám káva neprotékala přes pody-pouze kapala,ale u Rowenty je to to samé.Pody máme Illy,takže snad kvalitní,nikdo zatím nevěděl čím by to mohlo být,možná tady bude mít někdo podobnou zkušenost.Další věc je,že po zhotovení kávy zůstává v sítku voda a zbytek kávy se tak rozhodně nedá vysypat,ale pouze vylít.Tuším,že problém bude v namleté kávě,používáme mlýnek Eta,který jak jsem zde našla nestojí za nic.
Nehodlám investovat do mlýnku tisíce-neočekávám,že doma udělám špičkovou kávu,chci ještě vyzkoušet klasický ruční mlýnek s kličkou,za pokus nic nedám.Chtěla bych ještě vědět jestli používáte přiloženou odměrku,nebo dáváte kávy více.
Mám v tom všem trochu zmatek,jsem začátečník,nečekám zázraky,jen bych tomu chtěla přijít na kloub.Jestli se najde někdo,kdo mi odpoví,předem díky.
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od coudi »

Tenhle kávovar mám od pátku, takže čerstvé poznatky od totálního laika.....ehm, navíc ne zrovna technického založení :D Kávička je mňam, jen mám trochu problémy s pěnou. Po přečtení diskuze jsem přestala používat přiložené "napěňovací nesmysly", pěna je o něco lepší, ale pořád má do té správné daleko....Možná to špatně pěchuju, můžete mi někdo poradit? U kávovaru žádný pěchovátko nebylo, tak si s tím nevím moc rady.... Plocha na ohřívání šálků je šikovná odkládací plocha, jinak šálky radši na pár vteřin zatepluju v mikrovlnce :D Mám ráda kávu horkou, jenže když do ní dám smetánku, tak je na můj vkus skoro studená. Ale v předehřátých hrníčkách je to ok ;) A ještě mi poraďte s údržbou - po každým použití vyplachuju použitý sítko horkou vodou. Je třeba dělat něco dalšího?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Pěnu nedocílíte ani tak 3 až 5mm? Misku na jednu porci naložte co nejvíc plnou, tak aby šla ale zatáhnout do kávovaru. Bude to tak 5mm pod okraj misky po zarovnání kávy v misce (nemusíte nijak pěchovat). Naložit do misky můžete opravdu co to půjde, protože jsem to vážil a bylo, spíš nebylo, tam ani 7g kávy.
Nahřívání šálků v mikrovlnce tady ještě nepadlo. Zdá se mě to jako typicky ženský přístup, mi chlapy do toho napustíme horkou vodu z kávovaru a taky to funguje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od coudi »

Takže jsem naložila, co se vešlo a je to lepší. Zkusila jsem to vyfotit, bohužel nemám skleněný hrneček, tak to asi nebude moc vidět...... Jinak ta mikrovlnka mi přišla jako nejlogičtější řešení :D Možná typicky ženské, ale jestli to není tím, že jsem ženská :twisted:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od pedro13 »

Jen technickou 8-) .
Mikrovlnka z principu není schopná ohřát nic co nemá pohyblivé molekuly (snad jsem to formuloval správně),takže hrnek určitě neohřeje,pokud v něm není něco tekutého.Proto se nám ohřeje jídlo,ale talíř nikoliv.
Další věc je,že výrobci mikrovlnek přímo v manuálech varují před rizikem zničení,při spuštění prázdné mikrovlnky (energii vydávanou magnetronem nemá co absorbovat),což mikrovlnka s prázdným hrnkem bezesporu je.
Pokud tedy ohřívat hrnek v mikrovlnce,tak vždy aspoň částečně naplněný vodou.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mikrovlnn%C3%A1_trouba
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
damian
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. bře 2008 15:37:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od damian »

takze rikate nalozit do misky az pookraj s tim ze pak teoreticky stlacit tak aby to bylo tak 5mm pod okrajem nebo rovnou tam dat jen urovnanou kavu do takve vysky ? jde hlavne o to ze se musi splnit nekolik podminek pro dobrou kavu - pokud teda pominu kvalitu a cerstvost kavy (vim ze to je velmi dulezite ale momentalne se zajimam o technickou cast pripravy abych teoreticky mohl tu samou strategii aplikovat na ruzne druhy kav aniz bych zpusob pripravy vyrazne obmenovat ...) tak musim mit v pace spravne mnozstvi kavy namletou na spavnou jemnost a spravne ji upechovanou - prave pokud budu davat do paky spravne mnozstvi kavy tak uz doladit jemnost/hrubost namleti a zpusob pechovani je relativne jednoducha vec (alepson podle me staci sledovat mnozstvi tekutiny a stopky ;) ale to asi bude ma zacatecnicka naivita :D ) jinak diky moc za rady a napady :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

namáčknu tu přiloženou odměrku plnou (káva ja kyprá, takže když se jen nabere, tak je to málo),ev. jí udělám takový maličký kopeček.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

Taky bych měl pár dotazů, zatím se mi povedla správná pěna s napěňovacím kroužkem. Bez něj to nějak není ono. Ale to by ještě šlo, káva vcelku v pořádku. Ale trochu mě spíš zaráží vše po procesu, káva v sýtku neutvoří takový ten pevný vlhký tvar - takže to nevyhodím, ale spíše vyleju. Vždy je na povrchu řekl bych tak 2mm vody. Kávy tam dávám poměrně dost(používám sýtko pro 2 porce, protože mám radši silnější kávu) a trochu ji zarovnám "dávkovačem". Co by mohlo být špatně? Možná je to jen moje představa, že ke konci by měl být v sýtku pevnější zbytek kávy.
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Na dvouporcovou misku je to málo kafe. Vemte jednoporcovou a dejte kávy "co se do ní vleze". Aby to tak, tak ještě šlo zatáhnout do kávovaru. Tento kávovar má dost malou jednoporcovou misku. Když jsem měl možnost to měřit, nedostal jsem tam ani 7g, ale kafe bylo dobrý. Dvouporcovou jsem nevážil (a měl jsem).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Jak říkám, kávu v odměrce stlačit, jinak je to málo. Pak normálně z páky vyklepávám pevný puk.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

To ano, ale on používá dvouporcovou misku, protože do jednoporcové opravdu 7g nevejde. Když by tak naložil tu dvouporcovou, tak by to bylo asi dost silný kafe. Je škoda, že jsem nezvážil kolik se vejde do té dvouporcové misky. Ale kávu z jednoporcové misky jsem pil a nepřipadlo mě, že je nějaká slabá. Asi nebyla, jinak bych si toho všimnul.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

Dobrá, díky. Pokusím se nacpat, co se vejde do té jednoporcové. Případně do té dvouporcové a použiju větší hrnek, aby mě to zase nesložilo. :geek:
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Jde taky o to, jakou kávu momentálně používáte. Tokud misku vyloženě nacpete plnou a stále to poteče dost rychle (mělo by se to začít ucpávat, skoro kapat), je jasné, že je káva namletá hrubě. Budete muset vydržet než Vám přijde nějaká vhodnější (snad bude namletá líp).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

Dneska jsem provedl objednávku, takže budu čekat, počítám, že od Vás to bude nampleté přiměřeně. Pak už si jen pohrát s tím množstvím. Počítal jsem dřívě právě s tím, že stačí dostatečně zatáhnout páku, aby se to napěchovalo.
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“