Profesionální kurz Latté art

naléváním mléka do espressa nebo kakaem, čokoládou
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od spikey »

Mám radost jako malej Jarda! :yahoo:
K narozeninám jsem dostal poukaz na kurz Latté artu, pod vedením Baristy roku 2011 Zdeňka Smrčky a Adama Dvořáka, pánů z Kávového klubu. Když jsem dostatečně dojásal a všem poděkoval, zjistil jsem, že jsem zatím jediný registrovaný účastník.

Mezi jejich finesy patří například používání teflonových Lattiér. Tu doufám dostanu k svátku haha, a ten je brzo haha :grin:

Jdu tam 12.4. tak kdybyste někdo měl zájem, můžeme si spolu užít ten den ve velkém kávovém stylu a udělat z toho dýchánek fórumáků:) Budeme tam max. tři lidi, takže intenzivní nácvik a možnost zasypat je otázkama je zaručena :ugeek:

víc info tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovyklub.eu/kurzy-pro-baristy/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od Redmann »

Fíha, tak to len tíško závidím... A gratulujem!
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od merci »

mne sa tá cena za kurz zdá premrštená...
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od bouncer »

On je to profi kurz zaměřený na profesionální baristy - tedy předpoklad, že stejně jako v jiných odvětvích to bude kurz potřebný k práci, na kterém se nešetří (a může ho zaplatit i zaměstnavatel). Jinak krása a skvělý dárek, spikey. Závidím ;)

Pokud se ale nedostanu k profi mašině, tak pro domácí Gaggie nebo Ascasa asi nemá cenu profi-kurz za profi cenu.

Jo a maximum účastníků jsou 4. 2 už jsou přihlášení ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od spikey »

To Bouncer: díky za upřesnění.

k ceně: Nejvíc z kurzu stojí suroviny, ono se bude lít jedno mléko za druhým:)
Cenu jinak stejně respektuji, nasávat know how od dvojnásobného mistra republiky v Latté artu atd. nemůže být za hubičku:) stejně tak v počtu 4 lidí, což je oproti standardnímu kurzu o +-8 lidech rozdíl.

Chápu že v domácích podmínkách, kdy si hlavně vychutnáváme Espresso a mléčný nápoj jde nejvíce pro návštěvy, tak to člověk úplně neřeší. Já mám i profesní ambice, takže jsem primární cílová skupina:) třeba je tu více baristů a nebo nadšenců do latté artu.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od bouncer »

Určitě, ta cena není přestřelená - když barista roku bude kolem 2 až 4 lidí pobíhat celý den a spotřebuje při tom hodně kávy, mléka a elektřiny, tak to musí něco stát. A pokud máte ambice na profi-úrovni a v latté artu obecně, tak je to jedinečná příležitost ;-) Navíc bych tam nahnal povinně všechny baristy a rádoby-baristy z Čech... prostě všechny co pracují na profesionálních strojích v kavárnách či restauracích. Vždycky mě zabolí, když vidím, jak na nějaký krásný mašince (třeba něco od Nuova Simonelli) připravuje espresso, capuchino nebo latté amatér a donese mi ho úplně zkažený (velké bubliny v mléce, espresso bez cremy apod.).
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od spikey »

Bouncer: pod to bych se rád podepsal a tesal do kamene:) všem profi baristům na kurzu s radostí potřesu rukou, řeknu že jsou borci a jejich pracoviště zahrnu do svých oblíbených podniků.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od hnup »

Profesionál by mal všetky tieto veci vedieť aj bez podobného kurzu (aj podľa mňa je cena dosť vysoká).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od Redmann »

Niekde sa to profesionál naučiť musí. A ak sa to chce naučiť od najlepších, niečo ho to bude stáť. Cena vysoká, ale podľa mňa za daných okolností úplne akceptovateľná. Mne sa to páči.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od Jeremy »

Nevím jak je tomu jinde, ale u nás na Moravě žádný učený z nebe nespadl, to snad platí v každém oboru. Barbarů a diletantů máme za barem až až. Profesionální kurz bude lepší cesta než: "chybama se člověk učí". Toho hesla se můžu držet doma na hobby úrovni, ne v činnosti, která mě primárně živí. Navíc je obdivuhodné, že se Spikey bude určitě vzdělávat ve vlastním volném čase a prakticky ve vlastní režii.

Pokud vím, tak cenu určuje nabídka-poptávka a bude jistě optimálně nastavená. Kdyby tomu tak nebylo, musel by se pan Smrčka a spol živit třeba prodejem aut nebo sběrem barevných kovů.

Gratuluju a těším se na postřehy z jiného světa. :ok:
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Nik.
Příspěvky: 21
Registrován: pát 25. lis 2011 23:14:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od Nik. »

Taky bych rád přispěl,

nějakou dobu se připravuji na kurz přípravy kávy a lití Latte Artu. Z prvu jsem si vybral dva kurzy od Školy kávy - Od keře až k espressu a Latte Art. Tyto dva kurzy stojí každý 3000kč (6000kč dohromady). Teď nastává otázka co je a není drahe nebo je dražší. S přihlédnutím na počet osob při kurzu a na druhou stranu času straveném učením, který zas hraje pro Školu kávy nastává otázka co je lepší :)

PS: také mám abice v profi uplatnění.
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od 2-czech »

Latte art se poslední dobou bohuzel trochu precenuje na ukor chute napoje. Sami mame problem najit v kavarne rovnovahu a "drzet baristy na uzde", jelikoz super slozity latte art na cappuccinu = ne uplne idealni (ridka) konzistence napoje. A to je spatne ...

Samozrejme nemluvim o latte, tam at si treba kresli dvacet tulipanu :)
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od spikey »

2-czech: jaká je tedy správná cesta? Italský styl Cappuccina, nebo něco mezi?
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od 2-czech »

Osobně mám radši, když cappuccino přijde s nějakým "konzervativním" latte artem a super mikropěnou (viz. cappuccino1) ... U latté pak může barista blbnout, jak chce. Když dostanete na cappuccinu krásnou rosettu nebo tulipán, obvykle je mikropěna příliš jemná a řídká (viz. cappuccino2). Je to také jeden z důvodů, proč na soutěžích baristů nikdy neuvidíte příliš složité latte arty.
cappuccino1.jpg
cappuccino2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od spikey »

2-czech: uctivě děkuji za odpověď.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od David »

Se mi to doma vůbec nedaří, ať dělám, co dělám. Ale kde je chyba, nevím. Esli mají jednodruhovky horší pěnu, než když je tam robusta, nebo blbě pěním ... je to sick.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od hnup »

Zaplať si kurz...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Příspěvek od spikey »

David: Praha je moc fajn místo, můžeme dát Gaggia latté art party:)
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od mejlacz »

Tak mám za sebou včerejší kurz Latte art u Petry Veselé, a můžu všem rozhodně doporučit. Petra je milá mladá holka, "kupodivu" latte art-u docela rozumí. Naučil sjem se, jak pracovat s profi kávovarem, teď jenom to přenést na Classic. Zatím jsem výrazně vylepšil chuť espressa, ale mléko se zatím nedaří dostat do podobné formy jako u Petry. Asi to bude chtít čas, nicméně už vím, jaká je ta správná konzistence :)
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Profesionální kurz Latté art

Příspěvek od spikey »

Skvělé zprávy, :ok:
víc edukovaných v našich řadách a však my ty hrůzy z kaváren vymýtíme.
Musím říct, že od kurzu pořád nějakou univerzalitu a standart kvality nedokážu svýma rukama docílit. Je to stále šálek od šálku. Chtělo by to mít stálou možnost tréninku alespoň jednou týdně u kávovaru v kavárně. Jak jsem zjistil od p. Smrčky z Kávového Klubu nejvíc se naučil když pracoval v jedné z velkých kaváren v novém obchodním centru, tam napěnil za víkend třeba 50l mléka... :shock:
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Odpovědět

Zpět na „k malování (zdobení) kávy - Latté art“