Dolce Gusto

Dal jsem ho do pákovek ikdyž je to takový divný kávovar
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Dolce Gusto

Příspěvek od xjurasek »

Představujeme Vám espresso NESCAFÉ Dolce Gusto od výrobce Krups.

Vášnivě červený přístroj pro mnoho úžasných kávových specialit.

Příprava kávy nebyla nikdy tak rychlá, snadná a zábavná:

* výjímečně čistý způsob přípravy díky kávě porcované v kapslích
* rychlá příprava ve 3 jednoduchých krocích
* široký výběr horkých i studených nápojů díky unikátnímu selektoru
* tlak 14barů pro maximální chuť, bohaté aroma a „plné tělo“ kávy


Zásobník na vodu / vyjímatelný 1,3 l / ANO
Páky NE (speciální)
Tlakoměr NE
Nástavec "snadná pěna" Pannarello NE
Okamžitá pára NE
Horká voda / Pára NE
Program.dávkování šálků NE
Elektroventil 3cestný NE
Miska pro ESE (PODy) NE
Odkládací plocha šálků NE
Ohřev odkládací plochy NE
Předpaření espressa NE
Digitální display NE
Provedení ABS plast
Čerpadlo / interní 15 barů
Příkon / Napájení 1500 W/230 V
Rozměry Š x H x V (mm)
Příkon



Kávovar Krups KP 2006 NESCAFÉ Dolce Gusto červený
* Čerpadlo 14 barů
* 1500 W
* Barva: červený
* Thermoblock
* Oddělitelný zásobník na vodu 1,3L
Pouze na porcovanou kávu a další kávové speciality – exklusivně pro kapsle NESCAFÉ Dolce Gusto
* Espreso
* Café Lungo
* Cappuccino
* Latté Macchiato
* Chococino
* Ultra rychlé nahřátí přístroje
* Rychlá příprava nápoje
* Tlak vylouhování a průtoková rychlost automaticky dle zvoleného typu nápoje
* Manuální volba horký x studený nápoj */
* Manuální kontrola množství vody / velikosti šálku
* Nastavitelná výška odkapávacího tácku s nerezovou mřížkou pro různé velikosti šálků
* Jednoduchá a hygienická obsluha bez nutnosti manipulace s použitou kávou nebo mlékem
* Velmi tichý chod


Tento kávovar mám od vánoc a jsem s ním celkem spokojený jen mi vadí že má káva pořád stejnou chuť. Jinak kávu dělá víc než znamenitou. Tento kávovar je pouze na kávové kapsle Nescafé Dolce gusto.
Kávu espresso to dělá s velkou cremou, káva je dobré teploty ( bych řekl) není moc horká ani studená ale neměřil jsem teplotu. Chutově je dobrá
Dále mužeme připravit i Latte Machiato, kdy jsou za potřebí 2 kapsle jedna je mléčná a druhá je kávová. V balení najdeme i originální sklenici a Latte to umí opravdu krásné a moc chutné opravdová bomba.
Dále jsou k tomu i kapsle s čokoládou a Cappucinem . Všechny nápoje jsou chutově moc dobré a krásně napěněné, ale právě problem je v tom že musíme mít pořád jen stejné kapsle tudíž to má pořád stejnou chuť.

Kávovar není nějak extra velký, takže Vám na kuchyňské lince nezabere moc místa.
Velmi rychle se nahřeje a je hned připraven na použití. Na kávovaru je páka, která se přepne buď na teplou vodu ( na teplé kávové nápoje)
a nebo na studenou vodu ( letos v létě firma Nescafé uvedla novinku ICE Cappucino, takže je na studené nápoje).

Celková udržba je nenáročná tělo kávovaru stačí utřít vlhkým hadříkem. Na použité kapsle je v balení plastová krabička, do které se dávají použité kapsle. ( Doporučuji je vysýpat po každém použití, protože hlavně mléčné kapsle zapáchají a zbytky kávy tam plesniví).
Přístroj je dobé čas od času odvápňovat. Přístroj má režim na odvápňování ale nějak jsem nepochopil jak to funguje. Jen blikají kontrolky a nic se neděje. Takže jsem to dělat tak, že jsem nasypal přípravek do nádobky na vodu a propláchl s tím celý system nechal působit a poté to propláchl čistou vodou.
Ke kávovaru jsou 2 nástavce jeden je právě na kávové kapsle a druhý je na proplachování kávovaru.

Nevím co bych jěště napsal. Celkem bych to shrnul tak, že kávovar je dobrý pro nanáročné kávičkáře kterým nevadí stálá chuť kávy. Ale vzhledově jsou kávy krásné a dobré.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od David »

Fakt nechápu, proč by tu měl strašit kávovar na kapsle. Leda tak jako odstrašující příklad.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od xjurasek »

a proč? někdo by měl třeba zájem. Forum je snad pro všechny ne? každý si najde co potřebuje
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od mila001 »

Pro lidi co nejsou kafaři je ten stroj docela dobrej a káva z něj docela ujde.Horší situace nastane až ochutnají kávu z Primacafé a k té původní se nebudou chtít vrátit pak je ten stroj k ničemu.
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od xjurasek »

jj to s Váma souhlasím přemýšlel jsem že ho asi prodám a koupím si jiný ale pořád se nemužu rozhodnout jaký jestli automat nebo pákovku :grin: Kávu z prima Cafe jsou bohužel zatím nezkoušel ale hodně lidí ji chválí takže to bude asi tak a věřím tomu.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od mila001 »

Opravdu dokud jsem nevyzkoušel taky jsem nevěřil.Má to taky ale svoji horší stránku a to že vám na návštěvě ta jejich káva nechutná a svoji si sebou asi nosit nebudete.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od primacafe »

David píše:Fakt nechápu, proč by tu měl strašit kávovar na kapsle. Leda tak jako odstrašující příklad.
Já jsem ten příspěvek nečetl, protože mě tento typ kávovarů vůbec nezajímá. Ale myslel jsem, že by to třeba mohlo působit jako odstašující případ a docela se povedlo. Nebo snad né?

A nedalo mě to. Přečetl jsem si ho celý. Kdo to myslí s KÁVOU VÁŽNĚ, tak mu musí být z tohoto příspěvku jasné, že by byl velmi bláhový a blázen. Kdyby si tento šílený zazrak pořídil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od xjurasek »

jj povedlo jsem rád aby se na to lidi nenachytali ale mohl to napsat David trošku jinak vyznělo to trošku divně :grin:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od primacafe »

mila001 píše:....stroj docela dobrej a káva z něj docela ujde.....
U těchto dvou termínů docela, že to nemyslíte docela tak vážně?
To jsem si myslel, že máte lepší vkus, jak k designu přístroje, tak ke kávě. Pokud to nenapravíte, tak si budu nakonec myslet, že si děláte doma čaj ze sáčku. :grin:
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od primacafe »

xjurasek píše:jj povedlo jsem rád aby se na to lidi nenachytali ale mohl to napsat David trošku jinak vyznělo to trošku divně :grin:
David to napsal zřejmě tak jak to momentálně cítil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od xjurasek »

Tak já ho prodám a bude klid :grin: a pořídím si Gaggii už to vím na 100% jen přemýšlím jestli automat nebo páku, chci aby to mohla obsluhovat i mamka a ta s pákou asi nebude se zabývat :idea:
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od mila001 »

Tak mě zase tak nechytejte za slovo.Bylo to myšleno obrazně ale znáte to někomu stačí málo já osobně bych taky čaj ze sáčku nepil a při tom ho pije půl republiky jak řikám kdo nevyzkouší neuvěří.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od David »

xjurasek píše:a proč? někdo by měl třeba zájem. Forum je snad pro všechny ne? každý si najde co potřebuje
Nettiketa říká: Přispívat na fórum není právo, ale výsada.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od arny71 »

Nevím, proč toto vlákno vzbudilo takové emoce. Dolce Gusto taky dělá kávu a určitě nebude horší, než českej turek nebo "presso" z rok staré mleté kávy koupené v hypemarketu. A toto je snad kávové fórum, ve kterém sdělujeme své zkušenosti a zážitky s kávou.

Já kafe z DG nikdy nepil a klidně bych to zkusil. Proč ne - pro jednou by mě to nezabilo a pak bych aspoň věděl, o čem píšu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od primacafe »

Ony ty emoce mají trošku jiné pozadí, ale to není podstatné.
Mě třeba by zajímali zkušenosti někoho jiného s určitým kávovarem, ikdyž vím že bych si ho nikdy nekoupil.
Je stále plno (velmi mnoho) lidí, kteří si souvislosti káva x kávovar neuvědomují a lehce se nechají ovlivnit (napálit) reklamou.

Tak proč né Dolce Gusto, ikdyž podle mě to není kávovar. Je to kávovarová atrapa ve které je skrytá určitá obchodní politika.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od Dominator »

Dolce gusto sme kupili svokrovcom pod stromcek. Nie su to ziadny kavickari, takze su s nim maximalne spokojny! Hlavne z tych mliecnych a cokoladovych napojov, co dokaze urobit, takze pre nekavickarov za tie peniaze vrelo odporucam!!

Pijem z neho, okrem inych kav z inych strojov kavu aj late skoro kazdy den uz cca 2 mesiace.
Kava z neho mi pripomina najskor prekvapkavanu kavu, samozrejme pre mna urcite chutnejsiu ako zalievanu, ale kto raz vyskusa dobre spravenu a kvalitnu kavu aspon z moka kanvice, povazuje kavu z gusta, len za kalnu vodu! Niekomu (vela ludom co poznam) ale chuti omnoho viac kalna voda, ci instantna kava ako prave espresso.
Cerpadlo v guste mozno dokaze spravit 14 barov, ale cez tu jednu malu ihlu v pake (ziadna sprcha!), co ma vyluhovat z kapsule blahodarny olejnaty extrakt, to je nemozne a do hrnceka tak tecie iba vyluhovana kava vodnatej konzistencie. Moka kanvica vraj tlaci 2bary a je to na tej kave aj citit, ale gusto.. Kavu z kapsule nescafe som vazil len na kuch. digit. vahe a ukazalo mi 6g, co by asi nemalo byt az take strasne. Cremu by som nazval len hustejsou penou, umelo vyrobenou "specialne" upravenym alobalovym sytkom na dne kapsule. Tepelna stabilita tiez nie je nic moc - kolise to v zavislosti od objemu pripravovaneho napoja.
Uživatelský avatar
lucinkapes
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. lis 2011 4:23:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od lucinkapes »

Pred rokem jsme poridili pakovku SilverCrest. Ze zacatku mne to bavilo a hral jsem si s tim casto. Prvni jsem koupili cerstve uprazenou zrnkovou kavu. Problem byl, ze mame mlynek s rotacnim nozem (stara ETA, ktera byla v mnoha domacnostech), takze vysledna pomleta kava byla moc jemna. Nasledne jsme kupovali jiz pomlete Segafredo. Vzhledem k tomu, ze cistou kavu temer nepijeme nebot je ji malo a je moc silna, hodne jsem pouzival napenovaci trysku. Ovsem udelat 2x ctvrt litra late bylo docela pracne (vzdy kavou posypana cela linka, prelivani kavy do mleka po obracen lzici a pokapana sklenicka, vymyvani sitka), tak jsme se casem omezili na 2 kavy tydne a sem tam radeji sahli po rozpustrne.

Rikal jsem si, ze by to chtelo automat s integrovanym mlynkem. Ovsem ten je v cenove jine kategorii. Pouzity minimalne za 3,5 tisice. Napadlo mne proto, ze zkusime treba jen na par mesicu Dolce Gusto a az spotrebujeme kapsle co nakoupime, tak ho prodam a poridime automat na zrnkovou. DG mame doma jiz 3 mesice (nove z Aukra za 950Kc) a kdyz je akce na kapsle za 89 nebo 99Kc tak vzdy z obchodu nejakou krabici capucina, late nebo grande aroma doneseme a vypada to, ze u nas uz asi zustane natrvalo.

Porad mne trochu vadi cena kapsli a to hlavne u mlecnych napoju, kde je jich za tu cenu jen 8 a sklenicka vyjde minimalne na 11 Kc, ale ta jednoduchost a cistota prace je uzasna. Prijde navsteva, dostane do ruky seznam kapsli co mame prave doma i s kratkym popisem a i kdyz si kazdy vybere neco jineho, behem chvilky mam 6 sklenicek na stole. Chutove jsou ty napoje vyborne. Doporucuji hlavne kapsle Cafe Au Lait. Je to take kava s mlekem, ale pritom staci jen jedna kapsle. Muzete tak uvarit z jednoho baleni 16 velkych hrnku kavy.

Kapsle z rady Espresso jsme vsak nikdy nemeli a tak je nemuzu posoudit. 30ml nebo podobna slza kavy, ktera mne ani nechutna (nema nic spolecneho s DG) za cca 6,50 Kc mne pripada draha. Kdybych takovou kavu v tomto mnozstvi pil a treba 2x dene, tak bych automat asi poridil.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od Fox_25 »

Kilo hodně dobré a čerstvé kávy stojí cca 900kč a uděláte z toho 143 káv při dodržení sedmi gramů na "porci". Kdo je méně náročnější tak jej kilo čerstvé kávy stojí kolem 600kč. Pokud kupujete kapsle za 100kč 10ks tak vás ekvivalent kila kávy stojí 1430 korun. A za tohle si klidně odpustím to pohodlí čisté kuch. linky, proboha a od čeho je utěrka?

A poslední věc, espresso nebo ristreto, neboli vaše slza kávy se nedá pít jako turek pokud člověk nechce aby mu bylo blbě. Usrkává se, převaluje na jazyku, teprve pak chutná tak jak má. Samozřejmě se zapíjí vodou aby se v žaludku zředila.

Pokud tohle akceptujete tak prosím, ale neříkejte mi že z toho leze dobré kafe.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
lucinkapes
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. lis 2011 4:23:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od lucinkapes »

Ja se tu ale vubec nebavim o espressu. To mne nechutna. Navic kavu nikdy nepiju jen tak (mozna z automatu na nadrazi), ale mam ji ke kolaci, k zakusku, k vanocce. Na to mne opravdu 30ml nestaci.

Kdyz vezmu vasi cenu kavy a vypocitam cenu jedne porce, tak jsem na stejne cene jako u kapsli DG a nepru se, ze normalni espresso bude chutnat lepe nez to z DG. Kdyz by to bylo udelano v automatu, ktery si to i sam namele, tak odpadne i ten neporadek nebo problem neustaleho mleti ve zvlastnim mlynku. Vysledkem tedy bude stejne pohodli za stejnou cenu, ale asi pravdepodobne rozdilny vysledek. Pokud ma nekdo kavu jako obrad a libuje si v mleti podle vlhkosti vzduchu, ma tu trpelivost a cas, tak prosim at si to dela v pakovce a zvlastnim mlynku. Ja jsem zase zatizeny na precizne strizeny travnik vretenovou sekackou za 25 tisic a beham po zahrade co dva dny. S kavou takovou trpelivost nemam a ani mit nemusim, kdyz espresso nepiju.

Pokud je vsak rec o capucinu nebo latte, tak v pohodli jednoznacne vede kapslovy system a takovato kava (kavovy napoj) mne proste z DG chutna a stejne tak chutnal vsem co ho u nas meli.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od Fox_25 »

Chápu to, nicméně kávovar mám nahřátý během pěti minut a káva z něj je otázka dalších dvou minut i s mletím. Příprava espressa může být rituál, ale taky nemusí, není nutnost důsledně dodržovat normy a dělat kafe se stopkami a váhou.

S tou cenou to nechápu, pokud deset kapslí stojí 100 tak mám kafe za 10 korun. Když si koupím kilo kávy za 600 tak mám jedno kafe za 4 koruny. Když kilo za 1000 korun tak jsem na sedmi korunách za kafe. A pokud někdo chce "velké" kafe tak mu espresso doliji horkou vodou.

Upřímně, já jsem taky dřív přemýšlel nad kapslovkou, jenže pokud za den vypiji dvě kávy tak mě to s kapslemi bude stát 7300 korun ročně. Když budu kupovat levnější zrno tak jen 2920. A když připočítám že v průměru udělám za den další dvě kávy návštěvě tak jsem na 14600 proti 4840. Tohle by jeden z důvodů proč jsem se vzdal pohodlí, před tím jsem byl zvyklí na automat kde člověk zmáčkne čudlík a dostane kafe.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět

Zpět na „Dolce Gusto“