Saeco Talea Ring Plus

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Jirik007 »

Tato recenze není určena odborníkům na kávu, aby byli ještě moudřejší. Jsou to zkušenosti člověka, který si rád dával v restauraci espresso a chtěl mít doma něco podobného, tak si poprvé v životě něco takového kupoval. :)

Před necelým měsícem jsme koupili mašinku Saeco Talea Ring Plus. Naše požadavky byly, aby to bylo pokud možno bez práce. Nechtěli jsme pákový. Líbily se nám stroje, které po zmáčknutí tlačítka udělají všechno ostatní. Dále jsem chtěl, aby to mělo displej, kde mi to řekne, co to po mně chce. Cappuccino a jiné mléčné pochoutky si neděláme, takže jsme nechtěli nic s touto vestavěnou funkcí. Po dlouhém hledání padla volba na tento typ. Původně jsem chtěl verzi "ne Plus", ale ta byla v shopech ještě dražší, tak jsem vzal tuto verzi.

Když jsme kávovar obdrželi, zarazilo mě, že má jinou barvu. Všude je barva stříbrno-šedá, tato je stříbrno-bílá. Ale do kuchyně se nám to hodí, tak není problém. Dále jsem si myslel, že to bude umět česky. Internetové shopy asi mají jiné dodavatele. Nicméně angličtina ani němčina mi nedělají problémy a 10 tisíc Kč z oficiální ceny dolů ... za to bych se rád nějaký ten jazyk naučil. :D Papírový návod sice česky nebyl, ale bylo přiložené CD s českým návodem (zkopírované, hrozná kvalita).

Asi tady nemusím kávovým znalcům psát, že je potřaba koupit kvalitní kávu. Objednal jsem 1 kg Brasil Facenda Lagoa. Kávička je výborná. Jenom si dělám kávu čím dál menší. Dřív jsem si vařil turka, protože mně instatní káva nechutná. Dělal jsem si ho do větších hrnků cca 1/4 litru. Teď po dlouhé době přišly ke slovu i malé šálky na 50 ml, které ležely ve skříni dlouho zaprášené. :D Většinou si dělám kávu 50 ml (espresso), někdy 120 ml (lungo). Pěna je krásná, odhadoval bych to na cca 3 mm vysokou. Nastavení mlýnku jsem nechal tak, jak bylo. Kdybych chtěl srovnávat s kávou v restauraci, tak by ta naše nebyla horší. Ale radši se nebudu pouštět do dalšího hodnocení, chtělo by to ochutnat obě kávy najednou pro větší objektivitu.

Ještě k té kávě. Nedávno jsme byli s kolegy v jedné nejmenované firmě, kde nám taky uvařili kávu. Měli automat Saeco, něco staršího kancelářského typu. Ta káva vůbec nebyla dobrá a neměla žádnou pěnu. Asi je rozdíl, jestli do mašiny sypu kávu nebo brikety. :twisted:

Drobné mušky to má. Někdy to uvaří kávy míň a pak to zahlásí, že mám dolít vodu. Někdy to hlásí, že mám vysypat lógr už po uvaření cca 4 káv. Ale jinak jsem s kávovatem zatím spokojený.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co mi v diskuzi pomáhali a panu Konečnému za pomoc při výběru kávovaru a za výbornou praženou zrnkovou kávu. ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od primacafe »

Pro začátek dobrý popis, jak nasbíráte další zkušenosti s tímto kávovarem můžete se opět podělit.
Návod na kávovar je ZDE
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Jirik007 »

Potřeboval bych nějakou radu od zkušenějších kávomilů, kteří se vyznají v automatech. U mého kávovaru Saeco Talea Ring Plus byl přibalen vodní filtr od firmy Brita typ Intenza. Měl bych ho vyměnit, ale na internetu ho nemůžu nikde najít. Ani na stránkách výrobce ho nemají. Takže hledám nějaký filtr, který bych tam mohl dát. Sice jsem jeden našel, ale nepíšou u něj, že by byl vhodný pro můj typ (může to být i tím, že popis byl dělán v době, kdy můj typ na trhu ještě nebyl). Přesto bych se rád zeptal, jaký filtr používáte ve svých kávovarech? A dále bych rád věděl, co používáte na odvápnění, popř. na čištění? Předem díky za pomoc.
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od lossak »

to Jirik007:nikde jsem u toho přístroje nenašel,kde se reguluje množství vody na kávu.
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od lossak »

Takže,po chvíli hraní s automatem se mi podařilo více,či méně(to ukáže čas)nastavit a seznámit se s tímto přístrojem.
Co se týká nastavení,pak postupovat dle návodu,není až tak jednoduché,jak by se na první pohled zdálo.Nicméně,automat funguje a reaguje na jednotlivé pokyny,které jsou zadávané pomocí dotykového ovladače.Je ale nutno si přiznat,že zde ta čeština schází,když už se výrobci rozhodli aplikovat do přístroje polštinu a ruštinu.Jelikož návod není psán zcela srozumitelně pro laiky,viz.nastavení podstavce pro šálky a podšálky,kde je uvedeno,že je ovládání manuální a ono je v podstatě servoelektrické.
Další zádrhel je v přípravě předmleté kávy(název dle návodu),kde není moc variabilní nastavení množství kávy.Musíte nasypat do automatu téměř přesné množství kávy,protože pokud jí nasypete hodně,tak vám ji vysype do zásobníku,když jí dáte málo,pak ji neudělá vůbec.Takže celkové resumé je,sypat zrnkovou kávu do mlýnku a nastavit si kávu pomocí tří intenzit síly kávy.Mletou kávu používat v nouzovém případě,pokud dojde zrnková. :D
Co se týká samotné přípravy kávy.Tento automat je zřejmě opravdu určen pro všechny vrstvy obyvatelstva,jelikož se mi hned na podruhé podařilo udělat kávu s pěnou vysokou a hustou.Podotýkám,že káva nebyla vakuovaná ani čerstvě umletá.
Na závěr jsem chtěl jen dodat,že kromě toho hluku co vydává,toho na vytknutí po prvních 3 hodinách zatím není.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od primacafe »

Vždycky se pobavím když si třeba někdo koupí mlýnek na kávu a konstatuje, že je hlučný. To většinou mlýnky bývají - ze samé podstaty mletí.
A Vy to samé konstatujete na konci svého příspěvku. To by v tom kávovaru nesměly být motory a čerpadlo aby byl tichý. To jste si měl koupit French Press, nebo se nesmíte dotýkat displeje.
Nic ve zlém. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od lossak »

To je v pohodě,mělo to být spíš jen konstatování než výtka :D Jinak máte samozřejmě pravdu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od primacafe »

U kávovarů této nové řady není problém zhotovit kávu (presso) s pěnou. Díky napěnovacím zařízením, dnes už snad v každém takovém kávovaru, lze udělat presso z pěnou i z méně kvalitních káv. A to jsem to napsal hodně slušně. To pojmenování káv.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Jirik007 »

To lossak: Takže moje odpověď ohledně nastavení množství vody je už asi zbytečná. :D
Abych pravdu řekl, tak nevidím důvod do té mašiny sypat mletou kávu. Hned od začátku jsem začal kupovat kávu tady v primacafé a jsem spokojený. Začal jsem s Brasil Facenda Lagoa. Velice mně chutnala. Chtěl jsem zkusit i směsku. Koupil jsem dražší Q-presso, ale nezdála se mi tak dobrá, tak jsem se vrátil k brazilské. Prostě vynikající kávička. Taky nejsem žádný odborník, jen jsem si chtěl doma pochutnat na dobré kávičce. Bohužel s tím jsem přestal konzumovat kávu skoro všude jinde. Vždycky se těším, že si ji uvařím sám doma.
Jen bych se vrátil k výběru kávovaru. Když teď počítám náklady, tak zjišťuju, že cena kávovaru je míň podstatná položka. Měsíčně vypijeme s manželkou cca 1-1,5 kg zrnkové kávy (= cca 1000 Kč). Pokud budu kávovar používat např. 5 let, tak spotřebuju kávy za cca 60 tis. Kč. Takže pořizovací cena 15 tis. se v tomto světle nejeví až tak moc. :D
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od lossak »

to Jirik 007:Pořád hledám optimální nastavení pressa.Mlýnek jsem nechal nastaven tak jak byl,tzn.na 2.Jelikož jsem doma neměl žádnou zrnkovou kávu,tak jsem tam dával mletou,ale jak jsem již zde psal,tak tak není moc variant nastavení.I tak se mi zdá ale káva velmi silná.Předpokládám tedy,že na nastavení zrnové s mletím nastavím"mild" na presso cafe a na long také.Můžu se zeptat Vás,jaké preferujete nastavení Vy?
Ohledně čištění jste již zjistil co používat za čistící prostředky?
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Jirik007 »

Vzhledem k tomu, že mám kávovar necelé 3 měsíce, jsem zatím moc neexperimentoval. Mletí jsem nechal taky z výroby na prostřední pozici. Mletou jsem ještě nezkoušel a ani se na to nechystám. Nekupoval jsem si přece takový automat, abych do toho cpal Jihlavanku (výrobce nechť odpustí). :D
To nastavení mild není o mletí, ale o množství kávy (doufám, že jsem to nespletl). Já i manželka tam necháváme medium. Já si většinou vařím espresso velikosti 50cl, jenom ráno si dávám větší cca 150cl. Piju bez mléka a bez cukru.
Manželka si dává větší kávu cca 150 cl, ředí to mlékem. Někdy si z ní utahuju, že když naleju do mého hrníčku od právě vypitého espressa trochu teplé vody a zamíchám, mám z toho kávu dle její chuti. :twisted:
Pro odvápnění jsem byl v časové tísni a nestihl jsem nic koupit, tak jsem použil kyselinu citrónovou (ne moc silnou). Tak se používá na odvápňování všeho možného, nikdy nám to nic neudělalo ani s plasty. Ale plánuju koupit asi originální dekalcifikátor od Saeca. Viděl jsem v e-shopech za tisíc Kč nějaký balík, kde by měly být filtr, odvápňovač a čistící tablety. Asi to zkusím koupit. Bohužel jsem zatím (ani tady) nezjistil nic od někoho, kdo by měl stejnou nebo podobnou mašinu. Administrátor mi psal, že čistící tablety jsou proto, když do toho dávám mletou kávu (což nedávám), tak ty možná nebudu potřebovat. A odvápňovač je asi lepší použávat originál. Pro jistotu. Jen nevím, na kolik cyklů toho je.
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od lossak »

Díky za info.Ohledně toho nastavení "mild" a ostatní.Já jsem to pochopil tak,že podle toho,jak nastavím tyto programy,tak mlýnek namele určité množství kávy,od nejméně na již zmiňovaný-mild až po nejvíce-strong.Zkoušel jsem nastavovat různé množství vody(zobrazení kávových zrnek,které si překladatel(ka)v návodu spletla s množstvím kávy)zatím jsem tam nechal 10 zrnek,což je někde uprostřed.Zaznamenal jste rozdíl mezi cafe espresso a Long cafe?
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Jirik007 »

Tak ohledně toho "mild, medium, strong" se ještě podívám do návodu (možná radši do anglického). Rozdíl mezi Espresso coffee, Coffee a Long Coffee je v nastavení množství vody s tím, že každý si je může nastavit, jak chce. Klidně by se to mohlo jmenovat i Velikost 1, 2, 3. Teoreticky kdybych dal stejné množství vody u všech 3 druhů káv, tak by měla být pokaždé stejná.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od primacafe »

Jirik007 píše: Když teď počítám náklady, tak zjišťuju, že cena kávovaru je míň podstatná položka. Měsíčně vypijeme s manželkou cca 1-1,5 kg zrnkové kávy (= cca 1000 Kč). Pokud budu kávovar používat např. 5 let, tak spotřebuju kávy za cca 60 tis. Kč. Takže pořizovací cena 15 tis. se v tomto světle nejeví až tak moc. :D
Motivoval jste mě k dalšímu zajímavému výpočtu. Je to jen velmi hrubý odhad. Za tuto dobu propijete v restauraci (kavárně) za kávu svých 195tis. A to jsem počítal, že propijete měsíčně 1kg kávy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od David »

Hh, jseš z levnýho kraje. V Praze je to 350 000 Kč. A to zvažuji jen ten 1 kg na měsíc.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od primacafe »

V Praze máte furt všechno lepší. ;) A bral jsem v úvahu velice střízlivé ceny.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od lossak »

Je faktem to,že v Starbuck café na Malé straně,kde jsem byl minulý týden,stálo normal presso 70 Kč,bez žádného sirupu s příchutí atd.Fujj :D ,že se ti pražáci nestydí!
Uživatelský avatar
kafčo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 04. zář 2008 11:51:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od kafčo »

jen malinká připomínka čisticí proces u kávovarů je k tomu aby se vyčistily cesty kudy teče káva. Po každé porci kávy zůstávaji na stěnách hadičkých a pod. "stopy" kávy které se časem mohou kazit. Čistící tabletou tyto cesty vyčistíte, odmastíte částečně i vydezifikujete
Uživatelský avatar
Tayron
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23. zář 2008 20:35:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Tayron »

Dobry den dneska jsem sve matce udelal radost a zakoupil Saeco Talea Ring Plus ale v krabici nebyl cesky navod... :roll: poradite mi kde se da sehnat??? Diky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od primacafe »

Nejlépe u prodejce kde byl kávovar zakoupený. Z toho co píšete, mám pocit, že prodejce nebude ani držet na tento kávovar záruku. A Může se stát, což je dost pravděpodobné, že záruční opravu Vám nikdo neudělá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „SAECO“