automaty Saeco

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

automaty Saeco

Příspěvek od kulmen »

Pro ty co mají problém se sehnáním návodu ke kávovarům Seaco: Před několika dny jsem zakoupil Seaco Odea Giro plus, bohužel bez manuálu. Návod na tento kávovar a i další automaty Seaco jsem našel na:

Kód: Vybrat vše

http://www.saeco-online.sk/navody-a-brozury
. Je to sice ve slovenštině, ale je to myslím pro řadu z nás pořád lepší než AJ, NJ a pod.
Jinak kávu dělá Saeco Odea Giro plus skvělou.
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od kulmen »

Nevíte někdo v jakém poměru se má míchat dekalcifikační prostředek s vodou?
Koupil sem Saeco decalcifikátor, ale nemůžu z něj vyluštit, v jakém poměru se to míchá s vodou.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: automaty Seaco

Příspěvek od mila001 »

Jeden sáček většinou do 1,5litru vody a nechat postupně protéct kávovarem.
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od kulmen »

Díky, já nemám sáček ale 250 ml lahvičku. A z návodu na ní moc moudrej nejsem.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automaty Seaco

Příspěvek od primacafe »

Jsem si myslel, že to bude tekutý když je to SAECO. Mám obavy, že to bude na jedno použití. To znamená naředit doporučeným množstvím vody a prohnat kávovarem.

Jsem věděl, že to někde je a našel jsem, takže dávám i sem:
dekalcifikace.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od Jirik007 »

Máme Saeco Talea Ring Plus. V návodu bylo napsané jen to, že se prostředek naleje do nádobky a doleje vodou. Když jsem ho dekalcifikoval, nalil jsem celou lahvičku do nádobky a doplnil vodou. Kávovar se postupně odvápnil a nakonec v nádobce zbylo skoro polovina roztoku. Nechtěl jsem ho vyhodit, tak jsem ho cca 2 měsíce uskladnil v láhvi. Po té době jsem ho vyzkoušel v rychlovarné konvici a odvápňoval dobře. Tak jsem ho na odvápnění použil i teď. Příště do nádržky naleju 1 litr vody a dám tam půl odvápňovače. Myslím, že to bude stačit.
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od kulmen »

Díky Vám všem za rady.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. lis 2008 0:17:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od Ivana »

kulmen píše:Pro ty co mají problém se sehnáním návodu ke kávovarům Seaco: Před několika dny jsem zakoupil Seaco Odea Giro plus, bohužel bez manuálu. Návod na tento kávovar a i další automaty Seaco jsem našel na:

Kód: Vybrat vše

http://www.saeco-online.sk/navody-a-brozury
. Je to sice ve slovenštině, ale je to myslím pro řadu z nás pořád lepší než AJ, NJ a pod.
Jinak kávu dělá Saeco Odea Giro plus skvělou.
Já nemůžu sehnat pořádný návod na CAECO TALEA TOUCH.To co jsem dostala je k nepochopení. Ivana
Uživatelský avatar
Kacmel
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07. úno 2009 11:57:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od Kacmel »

Na výše uvedené stránce bohužel není návod ani na Saeco Incanto Rondo. Dnes mi přišel poštou a nejspíš mám nějaký problém s mlýnkem. Káva z tohoto automatu se mi zdá vynikajicí, ale nejsem odborník. Když se podívám na odpad, vypadá že káva je pomletá dost nahrubo, přestože jsem nastavil nejjemnější mletí. Tento automat není nový, může to být opotřebením kamenů? Také se mi stalo, že jsem začal přípravu kávy a po semletí dávky, místo aby teklo kafe, se rozsvítila červená kontrolka signalizující nedostatek vody, zrna nebo plný odpad. Všeho přitom bylo dost a odpadu jsem měl v zásobníku ze dvou káv. K tomu odpadu bych chtěl ještě dodat toto. Všude se uvádí, že vypadá jako takový výlisek ve tvaru puku. Ten můj byl rozpadlý a podle mě až moc vlhký, aspoň ve srovnání s tím, co se na netu píše. Jsem z toho prostě (zatím?) jelen. Hned jak se s ním seznámím podrobněji, připíšu, co se změnilo a přidám nějaké to foto. Jinak předem děkuji za veškeré rady a postřehy.
Uživatelský avatar
stusek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 19. črc 2011 14:36:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Seaco

Příspěvek od stusek »

Ahoj,
kvůli manželce jsem začal spíše přemýšlet o nějakém malém automatu a začal hledat informace, ale bohužel u jednoho automatu nikde na internetu nic není. Přemýšlím o Espresso PHILIPS Xsmall HD 8745/19 a KRUPS Espresseria Automatic EA8050PE. Jsou tady nějací majitelé, kteří by poreferovali ohledně kvality některého z těchto dvou přístrojů? Který z těchto přístrojů je "lepší" svou kvalitou a spolehlivostí?

Díky
Uživatelský avatar
zavi
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. zář 2011 16:48:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Saeco

Příspěvek od zavi »

Dovolím si vyjadriť sa ku kúpe kávovarov, ktorá tu bola naznačená.
Kávovar PHILIPS Xsmall je technicky zhodný so Saeco Xsmall, patrí svojou konštrukčnou koncepciou už do rovnakej rady kávovarov ako je Odea, Talea, t.j. aj u neho sa vyskytujú občas také isté problémy s indikáciou zásobníka na kávu alebo na vodu. Je to pomerne jednoduchý kávovar, nemá špecialne technické vychytávky ako niektoré drahšie z tej konštrukčnej rady, ale to zase znamená, že nemá toľko dielov, ktoré sa môžu pokaziť.
Z vlastnej skúsenosti môžem tvrdiť (potvrdiť), že aj z toho najjednoduchšieho automatického kávovaru, za ktorý môžeme považovať radu Saeco Vienna, je možné pri správnom nastavení jemnosti mletia a množstva kávy na jednu dávku, urobiť presso chuťovo porovnateľné s takým, ktoré bolo urobené na najdrahšom automate.
Podľa mňa omnoho dôležitejšia je káva, ktorú sypeme do kávovaru, ľudia si kúpia drahý kávovar a kupujú nekvalitnú (lacnú) kávu.
No a nastavenie kávovaru je tiež dôležité, pretože napr. na mastnú a prepraženú kávu treba inak nastaviť mletie aj veľkosť dávky, ako u meneu upraženú suchšiu kávu.

Ak si môžem dovoliť radiť, pokiaľ chce mať človek doma spoľahlivý kávovar, ktorý si prípadne bude chcieť aj sám servisovať, tak ja by som sa orientoval na radu Saeco Vienna / Spidem Trevi. Je teda fakt, že dizajnovo to už nie je žiadna špica, ale napr. môj syn, ktorému som tlačil Saeco Odea alebo Talea nechcel, že na tých pár káv denne mu stačí Vienna a nemusí sa obávať poruchy. Vzhľad nerieši.

Kávovary KRUPS Espresseria Automatic EA8050 a podobné tej konštrukčnej rady, to je niečo úplne iné, celkom iná konštrukcia ako Xsmall, výhoda je že sú menšie, kompaktnejšie a podľa môjho názoru aj vyzerajú lepšie ako Xsmall, ale práve vďaka kompaktnej konštrucii a niektorým použitým konštrukčným riešeniam je aj ich servis náročnejší.
Ak u Xsmall si ešte zručný domáci majster voľačo dokáže pri vzniku problému urobiť, pri poruche KRUPS Espresseria treba pravdepodobne ísť za odborným opravárom, resp. do značkového servisu.
Uživatelský avatar
stusek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 19. črc 2011 14:36:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Saeco

Příspěvek od stusek »

Děkuji "zavi"mu za obsáhlou odpověď a názor.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automaty Saeco

Příspěvek od primacafe »

Však to taky píšete sám
stusek píše:Ahoj,
kvůli manželce jsem začal spíše přemýšlet o nějakém malém automatu a začal hledat informace, ale bohužel u jednoho automatu nikde na internetu nic není. ..............
takže ta situace je zoufalá obecně a né jen tady na fóru.
Všichni zde totiž informace jen hledají a velmi málo kdo je ochotný se podělit o zkušenosti z provozu. Majitelé automatů na espresso se zde pohybují jen v okamžiku když hledají jaký kávovar zvolit. Pak zmizí a dál je nic nezajímá. Znovu se zde však objeví, když mají s kávovarem problém a hledají pomoc.
Kupte si některý z kávovarů který je zde na foru nejpoužívanější (bude zde o něm nejvíc informací) a nebudete muset naříkat, že se vám nedostane odpověď. Věřím tomu, že dostanete odpověď hodně rychlou a vyčerpávající.
Naposledy upravil(a) primacafe dne pon 13. úno 2012 11:48:25, celkem upraveno 4 x.
Důvod: a se stuskem to dopadlo přesně tak, přišel hledal nenašel a už nikdy nepřišel aby se podělil. Je to přesně ten přístup co jsem popsal.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Mech
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. pro 2011 15:35:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Saeco

Příspěvek od Mech »

Ahoj, chci se zeptat zda mi někdo nedokáže poradit: mám Saeco Classic, při přípřavě kávy se mi po natečení kávy na dno hrnku, rozsvítí kontrolka vody, přijde mi jako by nedokázal protlačit vodu, vyčištěný by měl být, napadá mě už snad jen že by to chtělo seřídit hrubost mletí, přijde mi že je káva mletá příliš na jemno a polosuchý "puk" který vypadne je absolutně neprodyšný, kávovar jsem dostal, takže nevím kdo a jak se v tom hrabal, dokáže někdo poradit jak se u toho modelu seřizuje hrubost mletí??
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automaty Saeco

Příspěvek od primacafe »

Celý název modelu, Classic je nic neříkající.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Mech
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. pro 2011 15:35:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Saeco

Příspěvek od Mech »

na předním panelu je toto napsáno, možná pomůže foto, pokud jde o dotaz na to seřízení té hrubosti, našel jsem v horní části motoru, v místě mlecích kamenů jako by seřizovací šroub se šlicem na šroubovák, může to být ono, nebo je třeba motor demontovat??
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automaty Saeco

Příspěvek od primacafe »

To stejné je Saeco Twin
Násypkou na zrnkovou kávu. Proto jsou po obvodě čísla. Na ten šroub uvnitř raději zapomeňte.
Mech píše:.......... takže nevím kdo a jak se v tom hrabal, ...............
ať to nedopadne přesně tak.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Termit
Příspěvky: 7
Registrován: ned 12. úno 2012 20:57:09
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Saeco

Příspěvek od Termit »

Dobrý den, používám automat Saeco Incanto (z druhé ruky) a zatím se mi nepodařilo přijít na to jak prodloužit extraxci espressa. Mlýnek mám nastaven na nejjemnější mletí, dávka kávy je zhruba 8 gramů a presso proteče tak za 15 vteřin a poměrně proudem. Zkoušel jsem nastavit max. množství kafe a zapnout předpaření, ale na čas extrakce to nemá vliv. Jde to nějak řešit?
Uživatelský avatar
dapr
Příspěvky: 28
Registrován: úte 03. srp 2010 16:26:13
bydliště: Slaný
kávovar:
mlýnek:

Re: automaty Saeco

Příspěvek od dapr »

Možná je osm gramů málo, Nicméně typů Incanto je více, já našel tři (DeLuxe, Sirius, Classic), u typu Classic je asi jedna gramáž 8gr, to by odpovídalo popisu, u ostatních podle specifikací by měl být rozsah 6-10gr.

Ale asi se nedá počítat, že káva z automatu poteče 25s/25ml, to asi ne, sice na youtube jsem viděl jiné automaty "votuněné", ale je to asi na hraně nebo spíš za ní co se týče výdrže automatu.

***
třeba by pomohl návod?

Kód: Vybrat vše

http://www.partsguru.com/user/Incanto%20Classic%20MANUAL%20USA[1].pdf
verze Classic

Kód: Vybrat vše

http://www.partsguru.com/user/Ceramic%20burr%20grinder%20adjustment.pdf
nastavení mlýnku s keramickými kameny.

Kód: Vybrat vše

http://www.partsguru.com/user/Incanto%20grinder%20adjustment[1].png
nastavení mlýnku s konickými kameny.

A nebo by to chtělo nastavit větší dávku kávy (dose), ale nenašel jsem zatím jestli lze u těchto typů spustit jakýsi servisní mód (jako u Odea Go, Gio apod).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automaty Saeco

Příspěvek od primacafe »

_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“