Isomac Tea

Domácí pákové kávovary Isomac
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Isomac Tea

Příspěvek od zdenok »

Výška: 400 mm
Šírka: 270 mm
Hĺbka: 435 mm
Tlak: 12–14 Atm
Zásobník vody: 3 l
Príkon: 1400 W
Hmotnosť: 21 kg

Keďže je to mašinka s HX (heat exchanger - výmenník tepla) je možné súčasne pripravovať espresso aj peniť mlieko. Vždy máte dostatok pary a zároveň je prístroj pripravený uvariť perfektné espresso pri správnej teplote. S pomocou manometra (2x) je možné sledovať počas extrakcie tlak čerpanej vody aj vody v boilery pre prípravu pary. Dostupná je aj verzia s priamym pripojením k prívodu vody.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od pipis »

Krásný strojek, dostal mě ve všem, za nakopnutí správným směrem děkuji DeadManovi :tany: Zatím jasný kandidát.
Nová verze Isomac Tea II je dostupná již za 850EU.

Nemáte někdo zkušenost s tímto strojkem?
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od DeadMan »

Neni zač:-).
Já se do tohoto stroje taky zamiloval a dělam si na něj zálusk už delší dobu. Na coffeegeeku jsou z něj docela odvařený, hodnocení má vysoký, tak asi špatnej nebude

Kód: Vybrat vše

http://coffeegeek.com/reviews/consumer/isomac_tea
. Jednoho krásného dne to nevydržim a koupim si ho.

Jinak našel jsem supr animaci hlavy E61 vymodelovanou ve 3D:

Kód: Vybrat vše

http://video.google.com/videoplay?docid=-512109360793995066#
. Z toho lze funkčnost celkem pochopit...

A kde si ho našel za 850 EU? To je supr cena...
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od pipis »

díky za animaci, juknu na to.

Jinak tady to máš za 830liber z anglie i s řadou bonusů k nákupu:

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetail.php?prod=d-isomac
Přesně jak píšeš, jednoho dne to taky nevydržím a hodím si ho do košíku :P
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hnup »

Možno by stálo za to dohodnúť sa na spoločnom nákupe, snáď by sa dala dohodnúť ešte nejaká zľava navyše.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od pipis »

Nápad to není špatný, aspoň by mě možná kolega popohnal s šetřením :lol: . Problém je myslím v synchronizaci časové.

Kdy do toho praštíš deadmane? Na mě zatím čeká jen fůra složenek, takže :(
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Perfektná mašinka, asi začnem šetriť. ;)
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hurvajs »

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale musím si trochu vylít srdce (a žluč :) ), dneska jsem mašinu zase hodinu montoval. Stroj je krásný, kafe dělá výborné ( v rámci mých možností :) ), ale kdo není kutil, měl by se mu vyhnout širokým obloukem, za rok a čtvrt provozu čtyři závažné problémy.
Isomac Tea II jsem koupil začátkem 2011 od ItalianKitchenAids.com. Mašinka přišla dobře zabalená, zvenku i zevnitř paráda, samý nerez a mosaz, na první pohled solidní věc.
Hned po rozbalení jsem si všiml, že nádobka na vodu má na dně prasklinu. Trocha práce s rozžhaveným šroubovákem a plastem z dětských hraček se postarala o záplatu, která drží dodnes.
Po půl roce jsem si všiml, že Isomac učůrává, každý den malá loužička. Po rozborce byl problémjasný - voda teče kolem vyústění Ulka čerpadla - je jenom plastové, z teflonu, navíc s vnitřním závitem, takže nízká pevnost. V kombinaci s taliánem, který do něj zašrouboval kolínko přes závit, neopravitelné. Naštěstí se v ČR našla (jediná) firma, která mi poslala kompatibilní čerpadlo (s plastovým vyústěním už jsem nechtěl, vzal jsem s kovovým). Montáž za spletí trubiček, hadiček a kablíků byla moc fajn.
Zvlášť povedená konstrukční lahůdka se projevila jednou, když jsem naplnil nádobu na vodu po okraj, a mašinku zasunul moc prudce pod skříňku. Ve dně nádoby je zamontován neizolovaný(!) tlakový spínač hlavního přívodu proudu. Na něm sedí nádobka s vodou. Když je moc prázdná, lehká, spínač vyskočí a vypne stroj, aby se nepoškodilo čerpadlo. Ale když vycákáte vodu z nádobky (seshora nijak nezakryté), voda nateče do spínače, zkratuje a bác! Na to není jiné řešení než si dát pozor, vodu doplňuji výhradně já.
Nějakou dobu pozoruji, že se přerušuje proud. Při otřesech, když jede čerpadlo, kontrolka pomrkává, pumpa chroptí a ztrácí tlak. Po rozebrání jsem našel napůl ulomenou závlačku na hlavním spínači. Po opravě se ukázalo, že to nebyl to hlavní problém, ten je evidentně uvnitř vypínače. Má uvnitř špatný kontakt, když přidržím páčku kousek od krajní polohy, všechno je OK. Takže v pondělí budu shánět náhradu za skvělý originální čínský spínač KN3(C)-201, který se v ČR v obchodě opravdu nesežene. Mezitím hypnotizuji párátko zabodnuté do spínače. Haj hou...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hurvajs »

Jo a regulátor tlaku jsem musel seštelovat hned, v původním nastavení vypínal až při 1,6bar. Nicméně i po snížení se chová divně - když je stroj studený, tak vypíná pořád klidně při 1,5-1,6, jakmile se zahřeje a udělám první shot, tak se to samo "spraví", a vypíná kolem 1-1,1. Už ale opravdu nemám sílu shánět i nový tlakový spínač, takže na to kašlu.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od DeTT »

Tak to je hodne neprijemne u tak draheho stroje.. Nevyplatilo by se radsi poslat jim ho zpet na regularni reklamaci? Obetovat to postovne, nez investovat sam do opravy, ktera bude beztak minimalne stejne draha..
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hurvajs »

Kdyby se ty poruchy objevily najednou, tak to určitě udělám, ale ony šly mrchy postupně a u každé už jsem si myslel, že je poslední:) Poštovné do Itálie za třicetikilovou mašinu stojí hodně, každá z těch jednotlivých oprav byla levnější. Nehledě na tahání se s tím na poštu a balení plus velké riziko poškození při přepravě. Takhle mě to stálo hlavně investovaný čas, jediná dražší součástka byla nové čerpadlo za cca 600,- i s poštovným. Teď už mašinu stejně těžko mohu reklamovat, po všech těch opravách svépomocí by mohli říct, že jsem do tohlo lezl a porušil garanci, a ještě si to rozbil sám :(
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Isomac Tea je doma už druhý deň a tak sa pokúsim zhrnúť doterajšie skúsenosti.

Objednaný z Italiankitchenaids.com za 950 Euro aj s dopravou. V ponuke mali uvedený Isomac Tea IIII za tú cenu, na UK. stránke mali za tú cenu staršiu verziu a tak som predpokladal, že to bude staršia verzia a nie najnovšia ako majú uverejnené. Rozdiel je medzi novou a staršou verziou je len v systéme uchytenia trysky na paru a horúcu vodu. Nová verzia ma trysku a výpusť uloženú v kĺbe zatiaľ čo pri staršej verzii je umožnený pohyb len v jednej rovine.
Po rozbalení sa naplnil môj predpoklad, bola to staršia verzia. Nasledoval email dodávateľovi s požiadavkou na vysvetlenie ohľadom dodania inej verzie než akú ponúkali. Odpoveď som dostal do 15min s tým, že bola dodaná správna verzia "Classico" a rozdiely medzi oboma verziami sú len v tryske pary a jej uloženia.
Na základe známej skutočnosti, že cit pre detail a finish nie je u IT výrobkov (Nemyslím Ferrari, Lamborgini a pod) nie práve na najlepšej úrovni som začal hľadať nejaké závady. Zatiaľ som našiel 2.

1. cca 2cm škrabanec na leštenom obale, škrabanec je v dolnom rohu, nie je to ani vidieť
2. Vrchný dekel som musel odhlučniť nalepením malých gumených samolepiek určených na odhlučňovanie, pomohlo, plechy už nie sú vo vzájomnom kontakte

Výrobné nastavenie tlaku pumpy (11 bar) a bojlera (1,5 bar) nepovažujem ako závadu nakoľko každý užívateľ sa so strojom môže vyhrať a nastaviť podľa seba. Samozrejme, že nasledovala demontáž krytu aby som sa dostal k OPV, od oka pootočený oproti HR z účelom zníženia. Nakoľko blindovaciu misku som predal aj so Silviou, tlak môžem zmerať len pri extrakcii a momentálne má hodnotu 10,5 bar. Nastavenie pretlaku bojlera je možné bez demontáže krytu. Po chvíli sa mi podarilo docieliť udržiavanie pretlaku medzi 1,1 a 1,25 bar. Treba sa s tým vyhrať, nakoľko zmena sa prejaví pri malom pootočení skrutky.

Súčasťou dodania boli 2ks portafilter, výpuste sa mi ani za nič nepodarilo uvoľniť ani po nahriati a tak mi neostáva meniť len misky. Zodpovedne môžem povedať, že Silvia mala cca o 80g tažší portafilter, je to o zvyku. Pri prechode z Arietky na Silviu som mal opačný pocit.
Blindovacia miska nebola súčasťou dodávky čo ma mrzí.

Čo sa týka hlučnosti, tak Silvia bola hlučnejšia.
Príprava espressa v porovnaní so Silviou je iná, ani horšia ani lepšia, iná. Možno neskôr budem vedieť lepšie definovať. Teraz by som asi už chcel mať na Silvii prehľad o údajoch tlakov, aj pumpy aj bojlera. Zmena nastala, že som začal po cca 2r používať Single misku, teraz si vravím, prečo som ju nepoužíval skôr.
Samozrejme pred extrakciou odpúšťam vodu na cca 10s z dôvodu schladenia E61ky (Nutnosť pri HX) - nepovažujem to za nedostatok, aj pri Silvii som obdobne postupoval. Penenie mlieka sa mi zdá jednoduchšie (2dierová tryska a zaručený dostatok množstva pary).
Veľké pozitívum, je "Veľkoobjemná" cca 1,5l zberná nádobka pod sprchou.

Manometre sa mi zdajú veľmi obyčajné, jednoduché. V budúcnosti vymením za glycerínove, len súčasné napojenie do manometra nie je cez holender ale napriamo zaletovaná trubička v manometri, na opačnej strane je to cez holender.

Toľko z mojich prvých dojmov a samozrejme musím vyjadriť spokojnosť.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Isomac Tea

Příspěvek od elwoodblues »

dinoo3: s čím? Já jsem po přečtení Isomac z okruhu příštích kandidátů vyřadil. I když mě nahlodal hlavně hurvajs. Mám určitou pochybnost pokud jde o uvolnění výpusti při nahřáté páce. Závit na výpusti není tenkostěnná trubka a roztáhne se i dovnitř. O závitu na páce netřeba spekulovat. Spíš tu páku zkus zchladit.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Ja som sa rozhodoval medzi Isomac a Rocket ale Rocket je o 300 Euro drahší. Chápem, že mal smolu na zlý kus ale je množstvo kladných hodnotení na iných zahraničných fórach. A ak by som mal popisované problémy tak by som sa ich aspoň snažil vykomunikovať s dodávateľom, čítal som o takých skúsenostiach, že na espressocoffeeshop.com zašlú ND pokiaľ máš problém. Pokiaľ by oslovil dodávateľa, že mal také a také problémy a hral by mŕtveho chrobáka, tak by som odtiaľ nekúpil ani ja. Lenže na môj email reagoval do 15min. Možno je vhodné pred kúpou zo zahraničia aj kontaktovať konkrétného dodávateľa a opýtať sa ho na následnú opravu ak napr sa pokazí pumpa al niečo iné a tým si zároveň preveriť ochotu komunikovať v prípade problémov. . Rovnako chápem, že stroj prechádza nejakou výstupnou kontrolou. Ani Silvia není na 100%, tam som napr upravoval spodný dekel nad odpadnou miskou aby nerezonoval, zlícovanie tiež nie je na 100%. Čo sa týka ND tak tých je na nete dosť, len treba vedieť hľadať. Za pokazenú pumpu nemôže výrobca kávovaru, predsa pumpy nakupuje vo veľkom od výrobcu čerpadiel.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Isomac Tea

Příspěvek od elwoodblues »

To je všechno pravda... ale co ten blbej název?!
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Presne tak ako na tomto videu to vyzerá u mňa, a rovnako krásne sa podarila Brasil Facenda Lagoa z prima cafe až na to že neviem LateArt.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=GPNovuOWENA
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Isomac Tea

Příspěvek od elwoodblues »

No jo, hezká mašinka to je. Tak ať ti to slouží!
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Isomac Tea

Příspěvek od kubad »

hmmmm :-) jeste ze je jedna kapsa prazdna, druha vysypana a na kuchynske lince malo mista, parada taky uz me to nejakou dobu laka
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Isomac a mi podarilo nastaviť zatiaľ podľa mojich predstáv:

Pretlak bojlera (rozsah podľa manometra):
- Výrobné nastavenie: od 1.4 - 1,55 bar
- Po nastavení: od 1,1 - 1,25 bar

Tlak od čerpadla
- Výrobné nastavenie OPV: 11 bar
- Po nastavení OPV: 9 bar

Po nastavení OPV na 9 bar došlo k pozitívnej zmene výslednej chuti espressa (strata acidity a zjemnenie).
Pred extrakciou je samozrejmosť cca 15sek odpustenie vody za účelom schladenia hlavy.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Aby táto téma neostala hluchá tak pridávam par fotiek ako sa pracuje s Isomac-om

Brasil Facenda Lagoa (Primacafe):
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Odpovědět

Zpět na „ISOMAC“