Isomac Tea

Domácí pákové kávovary Isomac
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Dnes mi doručili pár dielov Isomac z

Kód: Vybrat vše

http://www.prodes.sk 
. Ponúkajú rôzne diely na profi kavovary za dobré ceny.
Len pre info: Blindovaciu misku (2,18 Euro), Sitko sprchy pre E61 (2,48 Euro), Tesnenie hlavy 8,5mm (0,86 Euro), Clean Express Detergent 900g (7,92 Euro).
Neodolal som hrubostenným 60ml šálkam viď foto (2 Euro/ks aj s podšálkou, min množstvo 6ks).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Kód: Vybrat vše

http://www.profibar.eu/
a

Kód: Vybrat vše

http://www.prodes.sk
je to iste
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Isomac Tea

Příspěvek od primacafe »

Zajímalo by mě, jak dlouho toto espresso teklo, pokud má 25 až 30ml
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

cca 25sek (to je maximum, viac nie) od spustenia extrakcie. 5sek sa nekoná nič, cca 20sek tečie. Nestopoval som to ešte nikdy, môžem to dnes stopnúť.

Urobil som si espresso rovnaké ako na fotkách vyššie len s inou surovinou s rovnakým výsledkom a stopol, čo som asi 2roky nerobil.

Celkový čas extrakcie od spustenia: 26s
Čas kým sa objaví káva v šálke: 7s
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

Dnes som premazal mechanizmus hlavy E61 s Molykote 111 podľa:

http://www.youtube.com/watch?v=0SaB9hHDeE4

Po pár Backflush-och to padlo vhod.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

hurvajs píše: Po rozebrání jsem našel napůl ulomenou závlačku na hlavním spínači. Po opravě se ukázalo, že to nebyl to hlavní problém, ten je evidentně uvnitř vypínače. Má uvnitř špatný kontakt, když přidržím páčku kousek od krajní polohy, všechno je OK. Takže v pondělí budu shánět náhradu za skvělý originální čínský spínač KN3(C)-201, který se v ČR v obchodě opravdu nesežene. Mezitím hypnotizuji párátko zabodnuté do spínače. Haj hou...

Kód: Vybrat vše

http://eshop.radioamater.sk/predaj/1863/Packovy-prepinac--4-pin--ON-OFF/
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=236&pg=det&article=28709
http://espressocare.com/Qstore/Qstore.cgi?CMD=011&PROD=1291157137&PNAME=Isomac+ON%2FOFF+Main+Switch+Mill.
http://www.dtelektronik.sk/kategoria/dielna-pristroje/spinace-a-prepinace/packove-spinace-a-prepinace/packovy-prepinac-kn3-c-201/
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

hurvajs píše: Zvlášť povedená konstrukční lahůdka se projevila jednou, když jsem naplnil nádobu na vodu po okraj, a mašinku zasunul moc prudce pod skříňku. Ve dně nádoby je zamontován neizolovaný(!) tlakový spínač hlavního přívodu proudu. Na něm sedí nádobka s vodou. Když je moc prázdná, lehká, spínač vyskočí a vypne stroj, aby se nepoškodilo čerpadlo. Ale když vycákáte vodu z nádobky (seshora nijak nezakryté), voda nateče do spínače, zkratuje a bác! Na to není jiné řešení než si dát pozor, vodu doplňuji výhradně já.
Vodu úplne pod samý okraj ani nie je možné naplniť, odhadujem tak max 5cm nakoľko je tam urobený výrez na hadičky. Je predsa samozrejmosťou, že pokiaľ naplním nádržku po samý okraj tak s určitosťou sa preleje, ako keby som pohár piva začal prenášať s prudkými pohybmi a sťažoval sa že ejha pivo sa vylialo. Ja nádržku nalievam pollitrakmi a kvapne aj mne voda na samé dno mimo nádržky ale nikdy sa mi nestalo aby som vyskratoval hmotnostný spínač. Spôsob nalievania je totožný s Rancilio Silvia.
V prípade poškodenia, je možné použiť akúkoľvek nádržku alebo vyrobiť nerezovú s väčším objemom nakoľko priestoru je tam dosť (Samozrejme, že spínač nebude fungovať).
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hurvajs »

Hele, dinoo3, já zase nejsem tak úplně blbej ;) "Naplnit nádobu po okraj" myslím cca 2cm pod okraj toho výřezu. A hlavně, nestěžuju si na to, že se nádobka dá přelít, to by bylo směšné, ale na to, že přelití nádobky způsobí elektrický zkrat a potenciálně zničení spínače. To jsme v životě neviděl a určitě to odporuje elektrikářským normám. Když na dno nakapeš, nic se nestane, kapky se vypaří, ale velká louže už je průšvih, to ti garantuju :) Bacha ať tím půllitrem nenaleješ vedle. Radši se toho kávovaru při dolévání nedotýkej.
Hlavní spínač jsem už dávno sehnat a vyměnil: ges.cz, TSP 201AA1, zatím šlape jako hodinky.
Objevila se ovšem nová závada - tlak pumpuje. Spustím extrakci, tlak naběhne na správných cca 8bar, hned klesne na ~5-6 (pumpa přitom změní zvuk na takový přidušený), pak tlak zase vzroste, atd. V pravidelných pársekundových intervalech, po chvíli se ale chytí a zůstane OK až do konce. Backflush ani descaling moc nepomáhá, na nic sofistikovanějšího jsem si zatím netroufl. Z iteliankitchenaids už čekám dva dny na odpověď. Asi zkusím ještě jeden kompletní descaling+backflush s detergentem, mám pocit že po tom předchozím se přece jen pumpa chytne o trochu rychleji, možná je ve ventilu jenom nějaká usazenina. Kdyby měl někdo tip na co se podívat nebo něco vyčistit, sem s ním.
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hurvajs »

Tak mi na ten problém s kolísajícím tlakem přišla rada od italiankitchen - mlít kafe víc nahrubo a nenamáhat tolik pumpu! :x
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od dinoo3 »

To že ti klesne tlak je preto, že v rovnakom čase pumpa dopĺňa vodu do bojlera a zároveň máš zapnutú extrakciu. Ja s tým nemám problém, pretože vždy pred extrakciu nahrejem šálku naplnením horúcej vody a tým si stroj hneď doplní bojler pokiaľ je v takom stave že už má málo vody a tým ten problém nenastane. Stalo sa mi to asi 2x. Treba trošku aj premýšľať, ináč treba kúpiť automat alebo stroj s väčším bojlerom. S dopĺňaním zásobníku nemám problém ani pri nejakom tom promile.
Vynikajúci stroj.

Môj postup,
1, Nahriatie stroja 20min
2, Nahriatie šálky odpustením vody cez ventil odberu teplej vody
3, Mletie kávy, nasýpanie do páky.
4, Zapnúť odpúšťanie vody cez hlavu - chladenie hlavy cca 15s
5, Tampovanie
6, Zastavenie odpúšťania vody cez hlavu
7, Nasadenie páky
8, Extrakcia
Naposledy upravil(a) dinoo3 dne čtv 06. čer 2013 19:23:49, celkem upraveno 1 x.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Isomac Tea

Příspěvek od elwoodblues »

hurvajs píše:Tak mi na ten problém s kolísajícím tlakem přišla rada od italiankitchen - mlít kafe víc nahrubo a nenamáhat tolik pumpu! :x
...zřejmě nějací doktoři?
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od hurvajs »

dinoo3: díky za tip, ale tím to určitě není. Za prvé už kávovar používám naprosto stejně 3 roky a začalo se to dít až teď. Za druhé nepoužívám ani horkou vodu ani páru, takže boiler je vždycky plný a natlakovaný a vodu si nedopouští, takže nemusím provádět žádnou alchymii. A za třetí se to zdá se spravilo - po dalším descalingu už se kolísání neobjevilo, takže to asi opravdu byl kousek kotelního kamene ve ventilu.

elwoodblues: já byl na doktora, když jsem jim napsal, že mi taková rada nestačí a oni mi za další dva dny odpověděli, že by tedy byl asi dobrý nápad vyměnit pumpu. To by mě samotného nenapadlo :-) Nicméně zdá se, že se to po dalším descalingu spravilo, takže už snad moje smolná série končí. Klep, klep, klep.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Isomac Tea

Příspěvek od elwoodblues »

tak hurá! Kolísající tlak je prý sviňa...
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Icewind
nováček
Příspěvky: 52
Registrován: ned 23. čer 2013 17:49:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Tea

Příspěvek od Icewind »

hurvajs píše:Za druhé nepoužívám ani horkou vodu ani páru, takže boiler je vždycky plný a natlakovaný a vodu si nedopouští, takže nemusím provádět žádnou alchymii.
Viem, že je to tvoja vec ale môžem sa opýtať prečo si kúpil HX stroj? Ďakujem za odpoveď
Machine: ISOMAC TEA II - RANCILIO SILVIA - ARIETE 1385
Grinder: MAZZER SJ M + MAZZER SJ A - GAGGIA MDF
Roaster: GENE CAFE
Alternative: FRENCHPRESS, MOKA EXPRESS, VAC-POT
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Isomac Tea

Příspěvek od Effe »

dinoo3 píše:Dnes mi doručili pár dielov Isomac z

Kód: Vybrat vše

http://www.prodes.sk 
. Ponúkajú rôzne diely na profi kavovary za dobré ceny.
Len pre info: Blindovaciu misku (2,18 Euro), Sitko sprchy pre E61 (2,48 Euro), Tesnenie hlavy 8,5mm (0,86 Euro), Clean Express Detergent 900g (7,92 Euro).
Neodolal som hrubostenným 60ml šálkam viď foto (2 Euro/ks aj s podšálkou, min množstvo 6ks).
Pořád se nemůžu vynadívat na ty šálky,jsou to d'Ancap ?
Uživatelský avatar
jakubherman
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. dub 2017 7:51:56
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Classic, Isomac Tea I
mlýnek: Ascaso i-1, Mazzer SJ

Re: Isomac Tea

Příspěvek od jakubherman »

Hlásím se do rodiny malitelů. Stroj z roku 2000 jsem vytáhl hrobníkovi z lopaty (foto z inzerátu)
IMG_20190309_133654.jpg
Bohužel leta stál, chyběl odkapník a páka a prošel mrazem. Zjištěné škody - v bojleru mrazem utrhlý HX výměník, naštěstí v letovaném spoji, ustřelený solenoid, protočené tlakoměry zaražené o nulu z druhé strany.

Následovala kompletní rozborka, přeletování celého bojleru, jádro solenoidu se podařilo připájet. Budíky rozebrány, měchy v nich vráceny do původního tvaru, přetěsnění hlavy a vlastně výměna skoro všech těsnění. Při zpětné montáži ještě prasknul plastový odvzdušňovací ventil čerpadla, takže vyměněn za mosazný, vše samozřejmě odvápněno.
Páka dokoupena, odkapník vypálený laserem.

Jelikož to bez flushe vlastně nešlo pořádně provozovat, pořád se to přehřívalo, doplnil jsem do horní trubky termosyfonu 2mm restriktor, i po hodinovém stání není potřeba flush.

Takhle vypadá dnes
IMG_20190504_125122.jpg
IMG_20190504_122710.jpg
IMG_20190504_122732.jpg
A kafe je výborné, vodu na čaj to dá a slušně vypadá, jsem spokojený.

Do budoucna ještě plánuju zaizolovat bojler, plasty vevnitř trpí teplem. Kvůli výše zmíněnému opravdu konstrukčně vyvedenému spínači pod nádržkou provozuji přes proudový chránič. Taky čerpadlo dává menší průtok než by mělo (tlak dobrý), je tam jeden ztvrdlý O kroužek, časem vyměním.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Isomac Tea

Příspěvek od j.bill »

Pěkná práce. :souhlas: Bylo by ho škoda.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Isomac Tea

Příspěvek od jerrymouse »

Ahoj,
čím jsi prosím vyleštil tu E61 hlavu? Při sundavání samolepky jsem si jí na novém kávovaru blbec poškrábal houbičkou. Díky
Uživatelský avatar
makovica
více pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: úte 30. čer 2015 22:46:35
bydliště: Slovensko
kávovar: Vibiemme Domobar modified
mlýnek: SM 90 redesigned

Re: Isomac Tea

Příspěvek od makovica »

Skús Unipol:

Kód: Vybrat vše

 https://www.technomat.sk/eshop/lestiaca-pasta-unipol-langsol-lestenie-lestiaci-tuk-metal-polish-lu-2102/p-1462.xhtml
.
Tá je asi najjemnejšia. Ja som s ňou robil zrkadlový lesk. Vyhni sa pastám ako Silichrom ktoré sú drsné a doškriabeš to ešte viac.
Je to pochrómovaný povrch tak hlavne opatrne aby sa nepreleštil na mosadz. Veľa zdaru.
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Isomac Tea

Příspěvek od OndraMikus »

jakubherman píše:Stroj z roku 2000 jsem vytáhl hrobníkovi z lopaty
Skvělé! Taky jsem ho na bazosi viděl a když zmizel, tak jsem čekal, kdy jej uvidím tady, ale vzkříšeného.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Odpovědět

Zpět na „ISOMAC“