Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Příspěvek od FANDA »

Mně se ta kniha líbí. Jsou tam občas úlety, ale pro začátečníka dobrý. Listoval jsem i knihou Tima Wendelboe a koncepce jeho knihy je dosti podobná. Pěstování, zpracování, cupping, přípravy kávy všeho druhu. Kdo od koho asi opisoval? :)
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Příspěvek od Jeremy »

Pro Bouncera: Výstižně napsáno. Čekal jsem kdo se do toho pustí, mě osobně se moc nechtělo :ok:
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Příspěvek od Ostmes »

bouncer píše:Tak jsem taky dostal Knihu o kávě od Petry Veselé a dovolím si takovou menší, zaujatou recenzi, protože ve mě kniha vyvolala pocit se trochu rozepsat (což je snad dobře, předpokládám).
(
Hezky rozepsané.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Příspěvek od bouncer »

Díky za pochvaly ;)

Mně se ta kniha taky líbí a pro začátečníka je určitě skvělá. Pro začínajícího kavárníka/baristu možná úplně nejlepší. Přesto bych řekl, že člověk který si pročte toto fórum, tak zde nejde prakticky všechny informace z knihy a ještě něco navíc. Tím nechci ale říct, že to je špatně - je mi jasné, že ty informace si člověk může najít v dnešní době internetu kdekoliv a to velmi rychle. Kniha o kávě je hezký přehled s pár nedostatky, které jsem již zmínil, a bude se určitě hodit do knihovničky každého kávového nadšence. A jak jsem psal, tak doufám, že i trochu pomůže pozvednout českou kávovou kulturu.

Ohledně koncepce knihy - jelikož se jedná o obecnou knihu o kávě, tak si popravdě jiné členění než: kávovník - pěstování - sklízení - pražení - degustace - mletí - domácí/profesionální příprava atd. ani nedokážu představit :)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Příspěvek od pchx »

Souhlas, knihu "O kávě" od Petry Veselé už mám nějaký pátek taky a jsem z ní jako kávový nadšenec-začátečník nadšený, jak technickým provedením, fotkami tak jejím zkušenostmi podloženým přístupem.
Uživatelský avatar
vokafi
Příspěvky: 2
Registrován: úte 25. lis 2014 19:18:52
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Čtení o kávě, nejen ke kávě.

Příspěvek od vokafi »

Za ty roky od posledního příspěvku se s kávovými knihami roztrhl pytel. Co ale můžu doporučit je vyrazit do kavárny. Skoro v každé dnes mají na půjčení několik knih o kávě na baru, v knihovničce nebo na optání u baristy. Pokud chcete jen lehké čtení na chvilku, doporučuji A-Z Coffee, není tam zas tak moc informací, jde spíš o kávovou legracku, posudtě sami v náhledech:

Kód: Vybrat vše

[url]http://kaffikaze.no/a-z-coffee-a-geeky-coffee-conversational-guide-by-lars-k-huse-and-kaffikaze/[/url]
Odpovědět

Zpět na „Kávová literatura“