Hrubost mleté kávy od PRIMAcafé na FP

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Hrubost mleté kávy od PRIMAcafé na FP

Příspěvek od nikes »

Zdravím,

dovolím si drobný "feedback". Objednal jsem si nedávno na PrimaCafé již mletou kávu pro FrenchPress. (Ja vím, že káva se má mlít těsně před přípravou, ale žena na to nemá čas a ani náladu :) hned pro ránu hrkat ruční mlýnek).

Namletá káva, která mi dorazila, byla podle mého namletá až příliš na jemno. Problém (mimo krátké doby luhování) je hlavně v tom, že se píst stlačuje velmi těžko a většinou káva (logr) proteče mezi sklem a pístem (kvůli tlaku). Sám melu na hrubo (cca cukr krupice-krystal) a luhuju cca 3:30. Píst se stlačuje lehce a s logrem problém není.

Tedy vznáším otázku na PrimaCafé:
Máte tu hrubost mletí pro FP nějak odzkoušenou? (tedy problém je na mé straně) Pokud jo, jaký doporučujete čas luhování pro vaši hrubost mletí.
Jak často si zákazníci objednávají mletou kávu pro FP? (možná jsem byl první)
Pokud můžu, doporučil bych mlít na větší hrubost (minimálně tak, aby píst šel z lehka).

Děkuji,
Nik
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Hrubost mleté kávy od PRIMAcafé na FP

Příspěvek od primacafe »

Pokud to nesedělo dřív, měl jste se ozvat už dávno. Mlýnek (na kterém se mele káva pro Vás) má nějaké stupně nastavení. Na espresso klasické misky (systém není přetlakový) meleme stupěň 3. Na levnější kávovary používající nějaký přetlakový systém, meleme 4 (je to o poznání hrubší proti 3). Na frenchpress (sami ho nepoužíváme) meleme na 5, což je dost hrubé (asi ale málo). Těm komu meleme na frenchpress, tak se zatím nikdo neozval. Není u nás žádný problém vysledovat mletí které Vám vyhovuje, toto si dát do poznámky u Vaší adresy a mletí potom upravit. Děláme to tak u každého komu meleme na espresso.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Hrubost mleté kávy od PRIMAcafé na FP

Příspěvek od nikes »

Zdravím,

toto byla moje první objednávka mleté kávy (před 3 týdny - speciálně pro manželku), jinak kupuji zrno. Udivila mě ta hrubost (jemnost) takže proto se ptám. V práci na Rockym jsem mletí na FP zkoušel jednou a dával jsem tuším 30.
Každopádně díky za info. Příště kdyžtak do poznámky napíšu hrubost. Eventuálně, kdybych se za vámi někdy vydal pro kávu osobně, můžu vzít FP a zkusit přímo na místě.

Nik
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Hrubost mleté kávy od PRIMAcafé na FP

Příspěvek od primacafe »

nikes píše:........... Eventuálně, kdybych se za vámi někdy vydal pro kávu osobně, můžu vzít FP a zkusit přímo na místě.Nik
Záleží jen na Vás.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „French press“