Mocca konvička na sklokeramické desce

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Mocca konvička na sklokeramické desce

Příspěvek od ondrada »

Vaříte někdo Moku na sklokeramické desce? Na takové věci by měla být nádoba přes celou "plotýnku", nedělá tomu dobře když se topí pod plotýnkou na který uprostřed stojí konvička a okolo je hromada (vytápěnýho) místa.

Jak to řešíte? Nevíte třeba o nějaký redukci, která by zaručila že se sklokeramický desce nic nestane? Nebo to neřešíte a prostě "topíte okolo"? :)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Mocca konvička na sklokeramické desce

Příspěvek od pedro13 »

Desce se zcela jistě za těch pár minut nic nestane. Věřím že by se ji nic nestalo ani kdyby takto jela celý den,navíc ochrana proti přehřátí je u desek standard.
A nějaké to mrhání energií bych taky neřešil. Můžeš to leda naúčtovat hostům ;)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Mocca konvička na sklokeramické desce

Příspěvek od ondrada »

Já jsem téhož názoru, ale to je irelevantní. Výrobce desky píše, že se to nesmí, proto bych potřeboval nějaký "oficiální způsob", jak ohřát něco v nádobě s malým průměrem dna na sklokeramice (a nebo aspoň třeba dvacet lidí který to neřeší, dělaj to každou chvíli a jejich deska pořád žije).

Ono jde o to... Minule když jsem přijel k našim tak sme si s tatíkem chtěli udělat kafe, a mamka nás seřvala na dvě doby, že jí zničíme sporák, protože se to píše v návodu... Tudíž jestli si chcem vařit moku, musí se to ňák prolobovat ;)
Uživatelský avatar
Ala
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. bře 2011 9:12:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mocca konvička na sklokeramické desce

Příspěvek od Ala »

Topím okolo, neřeším, návod nečtu.
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Mocca konvička na sklokeramické desce

Příspěvek od vladacr »

Dovolím si oprášit toto vousaté téma. Právě jsem zakoupil sklokeramickou desku Mora a v návodu ke své hrůze čtu: "Nepoužívejte misky z Al fólií ani nádobí vyrobené z materiálu obsahující hliník." Vím, že návody se nečtou, ale jak stárnu, jsem čím dál více rebel :-). Má někdo zkušenost s tím, že by desku nějak poškodil používáním hliníkové moka konvičky?
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Mocca konvička na sklokeramické desce

Příspěvek od puschpull »

Já jsem koupil moka konvičku nedávno. Ale potřeboval jsem na indukci, nakonec jsem pořídil: http://www.cooperstore.cz/moka-konvice/ ... na-3-salky
Problém jsem měl se spuštěním té indukce - prostě průměr dna moka konvičky je 10cm, nejmenší "plotna" na indukční desce má 16,5cm a nejmenší dno, které dle návodu plotnu spustí je 13cm. Nakonec to řeším tak, že na spuštění plotny přiložím velkou pánev, po krátké době ji odstavím a plotna již"drží" při nahřívání.
Jak je to u sklokeramiky, to nevím, ale pode mě by neměl být problém. Ideální prý na vaření v moka konvičce je plynový sporák. (u nás ale ani plyn není, ta indukce mi vyhovuje)
Optimální pro elektrický ohřev je koupit rovnou elektrickou moka konvičku.
Odpovědět

Zpět na „caffettiera (moka konvička)“