koupě mokka konvičky

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
stusek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 19. črc 2011 14:36:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

koupě mokka konvičky

Příspěvek od stusek »

Ahoj,
přemýšlím o dalším vybavení ke kávě a chci zkusit moka konvičku a rozhoduji se o značce a velikosti.
Jaký výrobce mokka konviček je asi tak nejlepší/nejkvalitnější? Bialetti?
Ohledně velikosti, kolik ml je jedna porce v mokka konvičce?
Lze u mokka konvičky dát do zásobníku na kávu i méně kávy (pro slabší kávu), nebo se musí dodržovat nějaké dávkování jako u espressa?

Děkuji za odpověď.

Pavel
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od pedro13 »

Bialetti je nejznámější a nejdražší - IMHO na moka konvičce zas toho tolik k pokažení není,aby bylo třeba hledět na značku (samo pokud se nejedná o výtvor Made in P.R.C.,tomu bych se vyhnul)
Jedna porce je +- asi jako porce espressa.
Kávy lze dát libovolně méně,vody lze dát více...lze v tom udělat normální lavór,ale to pak přirozeně není košér.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od hnup »

pedro13 píše:Kávy lze dát libovolně méně,vody lze dát více...
S týmto si dovolím nesúhlasiť - kávy má byť podobne ako u espressa, teda plná miska, a voda po rysku (alebo ak nie je, tak po ventil). Aj moka by sa mala robiť pod určitým tlakom vody, i keď nízkym. No podotýkam, že toto sú talianske poučky - ja osobne som nikdy neskúšal robiť moku z misky len do polovice naplnenej kávou (a vôbec moku od istého času nemusím).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od pedro13 »

Souhlas s Hnupem,kávy má být plná miska a vody po ventilek,o tom žádná,tak hovoří norma.
Nicméně já ten dotaz pobral doslovně tak jak byl položen,tedy jestli LZE
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od hnup »

Aha, tak to je iné, samozrejme že to LZE, ale čo z toho potom bude... Český (slovenský) turek vieme čo je, české (slovenské) preso tiež, tak toto by sme nazvali česká (slovenská) moka.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od pedro13 »

Česká moka....a.....a moka PIKOLO :lol: :o
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od Redmann »

Už som úplne off topic (admin snad prepaci), ale mne včera v jednej reštaurácii ponúkli "malé preso" alebo "pikolo". "Malé" znamenalo decilavóro, "pikolo" bolo to čo som chcel... Je jasné, čo mi priniesli... ;-)
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od Effe »

Z mé zkušenosti se například do jednošálkové konvičky vejde cca 8g kávy(sítko je plné) a vody po ventilek asi 50ml.Jednou jsem stopoval čas ,od začátku extrakce po chrchlání asi 30 vteřin.Určitě se dá nasypat méně kávy a nalít méně vody.Zkoušel jsem to na tříšálkové a šestišálkové ,ale nikdy to nebylo ono.Ale je to jen můj pocit,možná se to trefit dá.
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od pchx »

Moka je prostě dělaná tak že tam má být plná "miska" kávy až po okraj, jak se do ní dostane pára tak se ještě roztáhne a vyplní krásně celý prostor, káva potom vytéká plynule (mimo konec samozřejmě). Z moka konvičky teče víc jak na espresso, většinou tak 50ml. Taky se rozhoduji jakou kvalitní moku koupit, vidím to na 4šálek Brikka Elite, má ventil na tvorbu cremy, který podle všeho překvapivě funguje.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od Redmann »

Ja mám Bialetti na jednu kávu a množstvo urobenej kávy je práve prekvapivo malé, asi 25-30 ml. Čakal som viac.
Časť vody mi ostane aj v spodnej nádobke.
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od Miri »

Množstvo vody, ktoré zostane v nádobke je dané tým aká je vzdialenosť konca trubičky misky od dna konvičky (spodnej nádobky). Keď už hladina vody v konvičke klesne pod túto úroveň, nemá sa už ako vytlačiť do misky.
Naposledy upravil(a) Miri dne pát 19. srp 2011 17:05:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od hnup »

pchx píše:Taky se rozhoduji jakou kvalitní moku koupit, vidím to na 4šálek Brikka Elite, má ventil na tvorbu cremy, který podle všeho překvapivě funguje.
Ten ventil ešte viac zvyšuje tlak vody v spodnej časti, káva sa extrahuje pri ešte vyššej teplote ako pri klasickej moka kanvičke. Pravdepodobnosť spálenia kávy sa blíži k istote.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od pchx »

hnup píše:Ten ventil ešte viac zvyšuje tlak vody v spodnej časti, káva sa extrahuje pri ešte vyššej teplote ako pri klasickej moka kanvičke. Pravdepodobnosť spálenia kávy sa blíži k istote.
Nad tímhle jsem se zamyslel ale doufal že to taliáni nějak vyřešili :D nejspíš ne.. díky za připomínku, koupil jsem za 130kč levnou 3šálkovou konvici a neřeším to
Uživatelský avatar
orsted
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. čer 2012 11:23:41
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od orsted »

Ahoj vospolok
Idem si kupit moka konvicku a potrebujem poradit.
Kolko kavy je z jedno-salkovej a dvoj-salkovej konvicky?
Niekde som sa tu docital ze dost vody zostane na spodku konvicky.
Kym si nekupim presso masinu tak sa podla mna ristretto aj tak neoplati robit.
Predstavoval by som si nieco medzi picollom a lungom asi tak 40ml.

Co by ste odporucili?

Myslite ze ma zmysel ist silou mocou do Bialleti

Kód: Vybrat vše

http://www.buydesign.cz/produkt/do-kuchyne/kava/bialetti-moka-express-kavovar-na-2-salky-397.htm
alebo staci Tescoma za polovicnu cenu

Kód: Vybrat vše

http://eshop.tescoma.cz/napoje/priprava-caje-a-kavy-konvice/paloma/647002-kavovar-paloma-2-salky
Keby som mal ist do jedno-salkovej varianty podarilo sa mi najst iba od Tescomy alebo G.A.T.

Kód: Vybrat vše

http://www.cerstvakava.cz/567-moka-konvice-gat-pepita-1-salek/
V tom pripade by bola asi Tescoma lepsie riesenie, ci?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od Redmann »

Nedavno som videl nejakú "nebialetti" konvičku, ktorá sa moc nedala používať - prskala ako napálená mačka. Niekto tu na fóre písal o kanvičke, z ktorej sa nedá vyliať bez toho, aby neobryndal okolo. Takže ja by som bral len Bialetti.

Ale pozor, z konvičky je malá káva - z jednoporcovej mne vychádza asi 25 ml. Takže na 40 ml, treba rátať minimálne dvojporcovú, ale s tým si aj treba uvedomiť, že by tam mala ísť aj dvojitá dávka kávy (ak to chceš robiť poriadne).

Inak, aj Bialetti má jednoporcovú, nielen Tescoma, či GAT - sám ju mám doma.
Uživatelský avatar
orsted
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. čer 2012 11:23:41
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od orsted »

Dakujem za odpoved.
Takze vychadza mi s toho ze si kupim dvoj-salkovu Bialetti...

:ucta:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od hnup »

Kúpil som si v Taliansku z núdze jednoporcovú kanvičku "noname China" (cena 2,50€), zmestí sa do nej cca. 6,5g mletej kávy a dá sa z nej urobiť plná šálka, teda niečo k 50ml, robil som z nej dve kávy.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Baryn
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25. lis 2012 15:20:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od Baryn »

Já používám už cca půl roku moka konvicku Villeroy & Bosh - 4 salkovou. Spodní čast je nerez a horní porcelán. Kromě toho ze vypadá moc dobře tak kávu vaří velmi dobrou. Nedělá sice cremu jak Bialleti se zpětným ventilem, ale třeba pro cappucino nebo latte macchiatto je to super.
Chci se zeptat jestli mate někdo nejaké zkušenosti s domácí výrobou pěny na cappucino a macchiatto? Někdo používá teple někdo studené mléko, někdo zase tvrdí ze plnotucne mléko zabijí chuť kávy. Já standardně 3,5% mléko nahreju (odhadem) a pak ručně vyrábím pěnu. Jen nevím jak dlouho by se to mělo dělat. Vse zatím odhadem.
Uživatelský avatar
PJ_1986
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 13. pro 2012 11:33:11
bydliště: Litoměřice
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od PJ_1986 »

Taky se chystáme pořídit s konvičku, teď máme půjčenou Tescoma Paloma 6ti šálkovou a je to pro nás dva tak akorát velikost. Ale mám dilema, v nové kuchyni bude indukce. Rád bych zůstal u hliníkové klasiky, ale řešit to nějakým tálkem se mi nechce. Takže jsem objevil tuto

Kód: Vybrat vše

http://www.taurus-monix.cz/kavovary,-espressa-a-kafetiery/monix-kafetiera-na-indukci-vitromax-z312331.htm
Náhodou s ní nemá někdo z uživatelů zkušenost? Nebo ještě další typ než objednáme.
Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29. črc 2013 21:25:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: koupě mokka konvičky

Příspěvek od pavelh »

Ahoj,nevíte kde se dá koupit moka konvička "do zásuvky"? tj něco jako rychlovarná konivce, když nemám k dispozici žádný vařič,jen elektřinu...
Odpovědět

Zpět na „caffettiera (moka konvička)“