Při pití většího množství kávy

Absurdní téma na kávovém fóru, že?
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od historik »

xronos píše:přesně ... :)
a na druhou stranu se káva právě při rakovině nedoporučuje (protože je pražená a tudíž karcinogen)
Toto rozhodne ako odborník môžem vyhlásiť za blud. Nie je dôležité, či je niečo pražené alebo nie, dôležité je AKO je to pražené a k akým chemickým zmenám pri pražení dochádza. Skôr by som mal obavy z masovej produkcie lacnej kávy, ktorá je striekaná a hnojená kdejakým svinstvom...
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od Fox_25 »

No, já jako vředař můžu na českého turka zapomenout pokud by mi chutnal. Stačilo mi když se mnou zamával pravý turek, byť 1-2 za týden si ho dám protože mi chutná. No na normálního espressa které si dělám doma, to tak maximálně 2-3 protože dělám jen z double misky 18-20g a pak se toho člověk jednoduše "přejí". A zdravotní problémy? Žádné, hlavně se pak po něm ráno neprobírám 2 hodiny ale za 15 minut jsem čilý.

Jinak pokud má někdo potíže se vředy. Moje první lékařka do mě cpala antacidum horem dolem a moc stejně nezabíralo. Když jsem přecházel k jiné tak jsem začal používat smetanu-malé kapucínky do kávy(dají se vzít všude a nekazí se), samozřejmě s pravou smetanou, žádný K-classic. Když jsem to říkal první doktorce tak jsem byl notně zdrbán, druhá doktorka mě pochválila a řekla že dělám dobře protože smetana to prý dokáže i vyléčit a hlavně téměř bez vedlejších efektů. No a po necelém roce mám klid, rozhodí mě jenom kupovaný chleba, domácí ok.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
kuboslav
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. črc 2012 11:18:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od kuboslav »

Tady to jenom dokazuje úroveň našich doktorů. Taky znám pár extrémů, ale netýká se to kávy.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od David »

Blah, doktor mi natočil tlak 90/160 a už do mě chtěl cpát prášky. Tak teda nevím, jak moc budu pít kafe. Ještě to budu nějakou dobu sledovat.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od Fox_25 »

kuboslav
Tohle je bohužel téma na celou knihu.

David
Zajímavé je že granule mi tlak zvedají, stejně turek. Espresso už méně a dvojité ristreto vůbec. Bylo mi to vysvětleno tak, že mimo kofein se extrahují látky které dělají že kofein účinkuje dlouhodoběji a pomaleji. Ovšem co je na tom pravdy nevím. Na tlak bych zkusil kotvičník a kočičí dráp.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od David »

Tak jsem si koupil mašinku na měření tlaku a mám svých tradičních 110/75. Ten vyšší tlak u doktora byl zjevně tzv. efekt "bílého pláště".
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
dwbmb
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 17. čer 2013 7:34:18
bydliště: Praha
kávovar: Fiorenzato La Colombina
mlýnek: Baratza Sette 270Wi

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od dwbmb »

Já mám morbus crohn terminálního ilea a jako milovník kávy se musím s množstvím omezovat. Ne snad proto, že mi to někdo řekl, ale proto, že projevy pravidelné konzumace (2 espressa denně) začnu opravdu pociťovat v podobě průjmů, bolesti břicha a křečí v břišní dutině. Takže káva může být prevít, za předpokladu, že máte nějakou podobně úžasnou civilizační chorobu a vaše střeva se vám o neškodnosti kávy přesvědčit nepodaří.
Uživatelský avatar
MirekCek
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: pát 16. zář 2016 8:50:37
bydliště: Ostrava
kávovar: Lelit PL41TEM, AP
mlýnek: Eureka Mignon, Porlex mini

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od MirekCek »

Rád bych navazal na posledni komentaer. Stava se mi, a to ne vzdy, ze me kava do 15 minut prozene. U slabe kavy je to zarucene. U dobreho espressa to neni tak pravidelne a celkove bych tento problem oznacil jako sporadicky/pravidelny (coz je oxymoron, jak vysity). Rozumej; pravidelne uz cca rok, sporadicky co do pomeru kava:tyden (tady je to ruzne). Netusim ale, co to vyvolava..
Uživatelský avatar
imperator
více pokročilý
Příspěvky: 142
Registrován: ned 11. úno 2018 23:16:49
bydliště: Slovensko
kávovar: Electrolux EEA111, DeLonghi ECO310BK
mlýnek: Nivona CafeGrano

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od imperator »

Tak moze sa to stat ked nemas mozno nejake mnozstvo jedla v zaludku - kofein ale aj kava stimuluje hladke svaly a vylucovanie zaludocnych stiav a ked k tomu nemas nejake jedlo tak sa moze stat ze to cely proces urychli

Inak minule tu bola nejaka dalsia tema o skodlivosti kavy - nasledne sa zamkla a uz ju tu nevidim - co ma tam ale zaujalo bol komentar uzivatela - ktory mal predtym “bielu” pecen a na dalsej kontrole uz ok a doktorka mu doporucila aby pil kavu dalej - ak tu chodi na forum - mohol by este raz opisat - ci to bolo po nejakom zacati piti kavy alebo ju pil aj predtym atd lebo uz som zabudol
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od j.bill »

Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
imperator
více pokročilý
Příspěvky: 142
Registrován: ned 11. úno 2018 23:16:49
bydliště: Slovensko
kávovar: Electrolux EEA111, DeLonghi ECO310BK
mlýnek: Nivona CafeGrano

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od imperator »

Díki ano to bolo ono :) super chcel som si to ešte raz prečítať :) ale keď tu bude ešte dslecinka a.k.a hovorkyňa manžela tak môže podať správy či to stále platí a káva mala skôr blahodárne účinky než nejakú vadu :D
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od dslecinka »

kávu pil pořád, první kontrola cca 3. rok práce baristy, druhá kontrola asi měsíc po té. merit zprávy byl, že i lékařka říká, že je káva dobrá na játra.
jo, a nakonec se krevní obraz srovnal úplně nejlíp po nasazení diety s nízkým obsahem škrobů/cukrů. tak to v mírném množství držíme doteď (přestali jsme jíst brambory, rýži a pečivo) a je to super.
Uživatelský avatar
imperator
více pokročilý
Příspěvky: 142
Registrován: ned 11. úno 2018 23:16:49
bydliště: Slovensko
kávovar: Electrolux EEA111, DeLonghi ECO310BK
mlýnek: Nivona CafeGrano

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od imperator »

Ďakujem za info. Ja by som strašne rád vedel koľko kofeínu tie moje kávy majú - momentálne robím cca 3 kávy denne - 14g - nepretlakové jednositko - 25 - 30 sekúnd - obsah rôzne - ako mi vyjde - ale takých 20-25 ml max - sem tam našteľujem aj 30 sekúnd - 18ml napríklad a je to vklude sirup. Každopádne mám chuť aj na 4tú - kofeín špeciálne necítim ale to neznamená že som ho neprijal aj dosť. Ach jaj - keby som mal aspoň nejaké čísla - predsa len tie objemy su celkom malé akorát čas ostáva. A chuť :-)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od Rodom »

Já dokonce kávu na dva roky (nerad) vynechal úplně, nejdříve kvůli krevnímu tlaku, kde dolní byl imrvére kolem 100-110. Pak se k tomu přidalo trávení, kyselost, ztukovatělá játra...nicmoc.
Ale po poradě s lékařem se ke kávě vracím, sice už ne tak náruživě co dříve, ale s o to větší radostí a chutí.
Těžiště mého problému bylo, že jsem měl kávu často jako první pití dne (bez cigarety, nekouřím) a další kávy jsem tam sázel takřka hned po jídle, nenechával jsem žaludku a slinivce časovou mezeru na strávení jídla. A večerní káva před spaním taky často, protože pracuji hodně do noci a usnutí i po kávě mi problém nikdy nedělalo.
Naučil jsem se teď úplně jiný režim jídla a pití - a světe div se, problémy jsou zatím pryč. Ne všechny, ale holt když se člověku blíží šedesátka, má vlastní firmu a je v dobrovolném zápřahu 7 dní v týdnu, tak co by čekal od organizmu, který oddech potřebuje, ale moc ho nedostává.
Tak zas pomalu najíždím na kávou provoněný dům :-)
Uživatelský avatar
imperator
více pokročilý
Příspěvky: 142
Registrován: ned 11. úno 2018 23:16:49
bydliště: Slovensko
kávovar: Electrolux EEA111, DeLonghi ECO310BK
mlýnek: Nivona CafeGrano

Re: Při pití většího množství kávy

Příspěvek od imperator »

Prekladať to sem tam bezkofeínovou ste nerozmýšľali ? Vie byť celkom podobná keď sa dobre pripraví...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Máte pocit, že vám káva škodí?“