DeLonghi 4500

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

DeLonghi 4500

Příspěvek od primacafe »

Vlastníte tento kávovar? Zajímalo by nás, jak Vám vaří káfíčko.

Delonghi - EAM 4500 - popis :

* kávovar DeLonghi Magnifica EAM 4500 je plně automatický kávovar, který je vybaven patentovaným systémem AUTOMATIC CAPPUCCINO
* díky tomuto systému je příprava cappuccina tak jednoduchá, že ji zvládne opravdu každý. Stačí položit šálek pod trysku a pouhým stlačením tlačítka AUTOMATIC CAPPUCCINO připravíte dokonalý nápoj
* oproti modelu EAM 3500 možná příprava latte macchiato
* kávovar sám dávkuje napěněné mléko a kávu
* sami si pak můžete nastavit množství mléka i kávy a vše uložit do paměti
* pokud zrovna nechcete použít k přípravě nápoje mléko, jednoduše vyjmete nádobku s mlékem a uložíte ji do chladničky, kde vydrží déle čerstvé
* celý kávovar se ovládá pomocí multifunkčního displeje v několika jazycích (včetně češtiny).
* díky automatickému čistícímu a odvápňovacímu programu je i údržba velice jednoduchá
* kávomlýnek s regulací hrubosti mletí
* lze použít i mletou kávu
* možnost nastavení malé, střední a velké kávy
* lze nastavit síla kávy ( s jemným aroma až po extra silnou kávu )
* nastavitelná teplota kávy
* Aroma Systém pro lepší chuť kávy
* nastavitelné množství výdeje vody
* nastavitelné množství vypouštěné páry
* dva výhřevné systémy
* napětí 230V
* příkon 1150W
* kapacita zásobníku kávy 120g
* kapacita nádržky na vodu 1,8 l
* kapacita zásobníku použité kávy 14 porcí
* tlak čerpadla 15 barů
* doporučená denní produkce 30-50 porcí
* rozměry (š/v/h): 28x35x36 cm
* hmotnost 11 kg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
veru123
Příspěvky: 6
Registrován: úte 24. lis 2009 10:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Z kávovaru nám vzadu teče voda - S.O.S.

Příspěvek od veru123 »

Nevím jestli zařazuji dobře, píšu prvně ;) . Nový automat De Longhi essam 4500, po 14 dnech z něj vzadu teče voda. SOS ! je to při přípravě s mlékem s nádoby. Asi půjdu na první lípu hodit si mašli :shock: . Nestalo se někomu? Děláme něco blbě? Díky Verča
Uživatelský avatar
veru123
Příspěvky: 6
Registrován: úte 24. lis 2009 10:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi essam 4500

Příspěvek od veru123 »

Tak se s vámi jdu podělit o zážitky.... :shock: . Všude byl kávovar vychvalovaný , tak jsem ho objednala a po 4 ! dnech používání jsem ho dnes dovezla 200 km do servisu a opět pro něj poletím. Přestal dávat mléko, voda crčela spodkem kávovaru ven :( . Fakt bomba, dobrá sranda za 25 tis :x . Nevim, jestli jen já mám takové štěstí.... Má ho tady ještě někdo? díky V.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od hnup »

A prečo si ho neposlala poštou späť predajcovi???
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od Jožin »

Dcera má nějaký takový přesný typ nevím, ale vzhled i cena celkem sedí. Má ho asi tři měsíce a prozatím je OK. Přijde mi zvlášť vhodný pro toho kdo se nechce neustále zabývat laděním mlýnku a kdo nevaří kávu 25 za 25. Káva je z toho rozhodně pitelná a obsluha jednoduchá. Káva s mlékem vypadá také pěkně, jen nevím jak chutná, protože kávu s mlékem nepiji. Prostě někdo má smůlu, tak vám přeji aby Vám kávovar dobře sloužil. Když v servisu dotáhnou všechny šrouby tak snad budete mít pokoj. Nevím jestli je to horkem, ale dotahování šroubů není silná stránka Italů.

Jožin
Uživatelský avatar
veru123
Příspěvky: 6
Registrován: úte 24. lis 2009 10:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od veru123 »

Děkuji za reakce, jen doufám, že jak se v tom někdo pohrabe, tak to pak nebude horší jak lepší :-(. Začínám být skeptická....
Koupila jsem ho přes internet, tam jsem volala, dostala číslo na servis, tam řekli bud přivést a nebou poštou, ovšem poštou na vlastní náklady, křehce, pojistit atd. Rychlejší bylo dát do auta a jet :-(. No co nadělám...., pak dám info, jak jsem dopadla.
V.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od hnup »

Náklady na reklamáciu znáša predajca. Takže zabaliť do krabice, poistiť, ... a poslať späť PREDAJCOVI, od ktorého potom požadovať náhradu poštovného.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od primacafe »

veru123 píše:.......No co nadělám...., pak dám info, jak jsem dopadla.
V.
Aj by mě zajímalo, jak to vlastně s tímto kávovarem dopadlo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
veru123
Příspěvky: 6
Registrován: úte 24. lis 2009 10:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od veru123 »

zdravím všechny kafaře,
dopadlo to tak, že DeLonghi trvala na tom, že vše má zajistit internetový prodejce, ten trval na tom, že vše zajistí servis, včetně dopravy Bylo to neskutečné přehazování horkého bramboru. 22.12. už jsme psychicky nevydrželi a pro opravený kávovar si dojeli. / Náklady na dopravu u pošty jsou PRÝ cca 100,- a fakt už jsem neměla sílu se před Vánocema pro 100,- Kč dohadovat /. Možná jsem měla vytrvat z principu, ale jak píšu 22.12. už jsem vyměkla.Mimochodem oprava u týden starého přístroje byla cca 8 vyměněných položek ! Mechanika Praha - servis až po strop narvaná opravami, kávovary všech značek převažovaly. Fronta až ven... Takže si nedělám už iluze o kvalitě všech přístrojů. Fakt je to o štěstí na jaký kus se narazí. Teď už se jen modlím, ať přístroj drží a já můžu vychutnávat dokonalou kávu z primacafe. Už se těším na další objednávku
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od mill »

Možná by to chtělo tolik nezevšeobecňovat! :x Servis je určitě narvaný spoustou kávovarů, protože když někomu řeknete nebo napíšete, že kávovar pákovku pod cca 8000 nemá cenu kupovat, považuje vás za snoba. Většina lidí ( a odhaduji to na 90% alespoň) si opravdu krám z plastu vyrobený na pásu koupí a potom se diví. To samé platí i o automatech, akorát cenu bych posunul alespoň na 30 000.
A jsme zase u toho, co tu někteří z nás opakují furt und furt doblba. Nekupujte podezřele levné kávovary, doplatíte na to.
Ale to nééé, tendle je dobréééj,tendle je dobréééj, tendle má tudle vyfikundičku, tendle má tamten čudlíkkk......
Říkám tomu "dobré levné víno"....
A vinař se může umlátit smíchy....
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od duri191 »

už chýba len.....amen :grin:
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
veru123
Příspěvky: 6
Registrován: úte 24. lis 2009 10:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od veru123 »

chápu dobře, že kávovar za skoro 30 tis je blbý ? :o :shock:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od primacafe »

Řekl bych že tím bylo myšleno, že automat do 30tis. je z pohledu pákovek v kategorii levnějších, tak do 6000,-.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od mill »

Tento kávovar jsem našel u většiny prodejců kolem 20-23 000Kč. A to je na to, co musí vše zvládnout automat a z jakých musí být materiálů, jakou by měly mít součástky toleranci a stálost opravdu málo.
Mimochodem, v dřívějším příspěvku píšete, že je všude vychvalovaný. Kde všude? V tomhle vlákně o něm zrovna moc není.
Všeobecně jsou automaty opravdu mnohonásobně poruchovější, než pákovky a hranice 20 000 je pro ně když to přirovnám k výše zmíněnému vínu " krabicové stolní".
Uživatelský avatar
veru123
Příspěvky: 6
Registrován: úte 24. lis 2009 10:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od veru123 »

Já kávovar koupila za necelých 25 tis , u nás v kamenných obchodech je od 27900-29900 Kč. Nemám pocit, že by většina domácností měla na to, koupit si do DOMÁCÍHO použití kávovar dražší než 30 tis. Třeba se pletu a všichni tady jsou pouze " luxusní vinaři ". V tom případě jsem tu asi blbě :-( . Když jsem přišla na primacafe, tak už jsem měla kávovar defacto objednaný, zjišťovala jsem si info na jiných serverech. Nu což, podělila jsem se o informace a půjdu si užívat svoje "krabicové stolní" :lol:
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od mill »

Hmmm, co na to říct. Až se sem začnou dovážet luxusní čínské limuzíny za 80 000, tak se budou všichni divit, co že to chtějí za příšerné peníze třeba u Wolskvagenu za ty jejich snobácké v podstatě srovnatelně vypadající auta. Ale to, že se v jejich autech člověk při 50km za hodinu nezabije, kdežto v těch čínských bude na kaši, to už nikoho zajímat nebude, že jo? A ten, kdo si WVkoupí, bude luxusní vinař a snob.
Prostě peníze vznikly a stále ještě jsou obrazem pracnosti, kvality a invence daného výrobku a výrobce. Když má něco fungovat, tak to musí stát tolik a tolik. Stojí-li to méně, někde se šetřilo a někde se to šetření odrazí. Od snoba Howgh!
P.S: jenom malý dovětek na závěr-právě masivní produkce nekvalitních výrobků především východní provenience drasticky srazila ceny na našich trzích a tím i všeobecné povědomí o tom, co by vlastně měly věci stát. Hlavně CO BY VĚCI MĚLY STÁT ABY FUNGOVALY !!!
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od Redmann »

veru123 píše:V tom případě jsem tu asi blbě :-( . Když jsem přišla na primacafe, tak už jsem měla kávovar defacto objednaný, zjišťovala jsem si info na jiných serverech. Nu což, podělila jsem se o informace a půjdu si užívat svoje "krabicové stolní" :lol:
Skúste Millovu kritiku kvality automatov za 25 000 nebrať ako vašu osobnú kritiku. Takáto debata tu prebehla už viackrát, akurát o lacných pákových strojoch - ak máte záujem, skúste si to pohľadať tu http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=152.
Ale k veci v skratke. Ja osobne by som za kávovar 25 000 korún domov nedal - aspon nie dnes. Akurát je rozdiel, čo za tých 25 000 dostanete medzi pákovými kávovarmi a automatmi. A tu nastáva situácia, ktorú spomínal Mill.
Automat je proste "od prírody" tak komplikovaný stroj, že sa v cene 25 000 bohužiaľ radí medzi "levné kávovary". A tu následne prichádzajú momenty spomínané vo vyššie uvedenej sekcii - poruchovosť (sama ste videla mnžstvo strojov v servise), nespokojnosť s kvalitou kávy atď. Stačí pozrieť aj tu na fóre, koľko ľudí tu hlásilo problém s automatom.
Takže držím palce, aby váš kus bol akurát ten dobrý a káva z neho aby chutila.
Uživatelský avatar
Rumcajs
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. pro 2014 17:35:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 4500

Příspěvek od Rumcajs »

Dobrý den, vím, že jste tento kávovar v předchozích příspěvcích moc nechválili, ale chtěl bych poradit. Nejsem žádný odborník na kávu, ale kávu mám rád, doposud žádný kávovar nevlastním, mám pouze moca konvičku :-), nejčastěji si dávám turka. Kávovar bych chtěl do práce, kde není moc času si s přípravou kávy hrát. Teď k mé otázce, mám možnost tento kávovar jako repasovaný s novou dvouletou zárukou zakoupit za částku 5.000,-Kč. Zajímaly by mne vaše zkušenosti jakou dělá kávu a jestli vůbec má smysl kávovar kupovat. Předem moc díky za vaše reakce.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“