Káva nepadá do odpadu

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Longerski
Příspěvky: 3
Registrován: pon 21. čer 2010 15:34:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Káva nepadá do odpadu

Příspěvek od Longerski »

Zdravím.
Mám problém s kávovarem DeLonghi ESAM 2200 zakoupeným před rokem a půl. Problém se týká toho, že mi spařovač vyhazuje namletou kávu po celém vnitřku kávovaru. Do odpadní nádoby se mi dostane cca 50% odpadu, zbytek všude kolem. Spařovač mám, myslím, nasazen správně, jinak by mi kávu asi ani neudělal. Zkoušel jsem ho několikrát vyndat a zandat. Chtěl jsem se zeptat, zdali se s tím již někdo nesetkal, než ho odnesu do reklamace.
Děkuji.
Uživatelský avatar
soldier78
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. čer 2012 13:30:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva nepadá do odpadu

Příspěvek od soldier78 »

Dobrý deň. Aj keď je to už iste neaktuálne a užívateľ má svôj prístroj už opravený, podelím sa o vlastnú skúsenosť. Mal som presne ten istý problém akurát s typom ESAM 4200S. Po každej príprave kávy som musel čistiť vnútro kávovaru a niekedy mi tú kávu ani neurobilo, lebo po namletí kávy táto zd...la celú sparovaciu jednotku, rozsvietila sa kontrolka a kávu mi ani neurobilo. Do odpadu "padala", skôr stekala len časť kávy. Rozobral som sparovaciu jednotku, vyčistil, takisto som vyčistil ostatné časti, mal som podozrenie či to nebude aj uvoľneným tesnením na tej časti cez ktorú tlačí vodu cez kávu (neviem ako sa tá súčiastka volá, ale je to zo žltého plastu na konci je gumový krúžok a ten sa mi zdal voľný) no nič nepomohlo. Keď som už mal rozobratý celý kávovar rozhodol som sa, že nastavím aj mlynček, kedže už som sa na to dlho chystal nakoľko som ho už mal nastavený na 1 a káva aj tak tiekla rýchlo a mala slabú penu. Rozobral som ho, nastavil trochu jemnejšie mletie (posunul som to asi o 4 dierky do ľava), zložil a teraz kávovar funguje bez problémov. Akurát by bolo asi stačilo posunúť to o 1-2 dierky, lebo teraz musím mať mlynček nastavený na 7-6 lebo potom je to už zomleté moc najemno a čerpadlo mi to nepretlačí. Ale ako hovorím pomohlo to a teraz je pena dobrá a do odpadu padajú pekné puky, žiadny bordel z kávy vo vnútri prístroja.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „DELONGHI“