De Longhi 4200S

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeLonghi 4200S
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. dub 2008 15:54:07
bydliště: Ostrava
kávovar:
mlýnek:

De Longhi 4200S

Příspěvek od DeLonghi 4200S »

O víkendu jsem koupil DeLonghi 4200S. Presso se mi povedlo hned na poprvé, je to nádhera a pěna jako v pohádce. Nastavil jsem mlýnek na 5 (rozsah 1-8), zbytek jsem nechal tak jak je. Mám pocit že kávička je opravdu excelent. Pro první vyzkoušení jsem použil kávu koupenou v Tchibo-Café, poradili mi, že mají přímo směs pro presso, tak jsem nedololal.
Rád bych se s Váma podělil o zážitky. Dneska se pokusím o našlehání mlíka a výrobu kapučínka. Tak pak dám vědět.
Uživatelský avatar
DeLonghi 4200S
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. dub 2008 15:54:07
bydliště: Ostrava
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od DeLonghi 4200S »

Navíc přikladám i fotografii, aby bylo všem jasné o který typ se jedná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od arny71 »

Jak jsi skoro po 3 měsících spokojen s touhle mašinkou?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od hnup »

Nie je to jedno, keď do toho sype tchibo? :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od arny71 »

hnup píše:Nie je to jedno, keď do toho sype tchibo? :-)
Třeba už pokročil dál...
Uživatelský avatar
Taffey
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12. dub 2009 22:22:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od Taffey »

Ano, v případě, že do toho sype Tchibo, je to opravdu jedno.
Uživatelský avatar
fofo177
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. črc 2009 21:21:47
bydliště: ČB
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od fofo177 »

Tak jsem jej zakoupil, zatím probíhá fáze seznamování, na zkoušku nasypaná káva Davidoff café 57 espresso, to jen do doby, než dorazí zásilka kafča z PRIMAcafé. Chuť ucházející, crema nic moc, mlýnek nastaven na č. 5.

Dotaz pro profíky, předpokládám že to všechny automaty mají stejné, pokud si nastavím sílu kávy, mění se množství použité kávy v závislosti na nastavení množství vody tak, aby bylo kafčo stále stejně silné, nebo to tam nasype stejné množství ať už mám 40ml či 100ml???
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od primacafe »

Při volbě síly kávy, se mění množství (gramáž) použité kávy. Nezáleží na množství vody. Při změně množství vody a nastavené síle kávy, se množství namleté kávy nemění.
Takto: navolím střední sílu kávy (kávovar namele asi 7g) a je jedno kolik vody přes kávu protlačím.

Jinak, síla kávy je velmi ralativní věc a dalo by se o tom dlouze diskutovat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
fofo177
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. črc 2009 21:21:47
bydliště: ČB
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od fofo177 »

Tak mlýnek již na dvojce, stále se mi zdá že to teče dost rychle a crema nic moc, ovšem chuť kafča je skvělá. Koukal jsem do odpadní nádobky, kávové puky jsou vlhké a vcelku, v pohodě se dají vzít do ruky, aniž by se rozpadly. Snad se ta pěna zlepší příchodem nové kávy ;) Vzhledem k tomu že se jedná o můj první kafevar (kapslíkové Dolce Gusto nepočítám), bude zřejmě nutno dlouze koumat a zkoušet, než to člověk naladí na svoji mlsnou hubu :roll:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od primacafe »

Když přejdete na jinou neznámou kávu, povolte mlýnek (nastavte hrubší mletí) o několik stupňů. Mohlo by se stát, že nová káva bude mít jiné vlastnosti a kávovar se ucpe. Může být dost problematické kávovar od jemně namleté kávy vyčistit. Někdy pomůže nastavit hrubé mletí a udělat několik káv.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
starý
Příspěvky: 46
Registrován: úte 12. kvě 2009 22:11:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od starý »

DeLonghi 4200S píše:O víkendu jsem koupil DeLonghi 4200S. ...... Tak pak dám vědět.
Tak tento majitel kávovaru nám už asi nic dalšího neprozradí.
Snad bude další majitel (foto177) tohoto kávovaru vstřícnější a o své poznatky s tímto kávovarem se podělí.
Uživatelský avatar
fofo177
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. črc 2009 21:21:47
bydliště: ČB
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od fofo177 »

for starý:

s poznatky nebude problém, jen co dorazí zásilka kafča z PRIMAcafé ;) Zatím jsem tam dal jak jsem již uvedl kafe Davidoff, no a jak to tak vidím, nevím čím to je, jestli se to potřebuje zaběhnout či co, ale řekl bych že je kávička čím dál lepší. Chce to holt asi testovat a zkoušet, než člověk vychytá tu správnou pozici, třeba dnes jsem zkusil místo většího pressa a silnějšího udělat slabší dvojitý, no kafe bylo stejně veliký, kávovej puk taky stejnej, ale chuť a crema se mi zdály lepší. Jak to tak vidím, v nejbližší době si mám prostě s čím hrát....

Zatím musíte pochopit, že co se pressa týká, jsem nováček a laik, doteď odkojený turkem. První kafevar co si přála manželka bylo Dolce Gusto, takže jsem si navykl na presso, turek mi už nechutná, no ale po čase mi začla vadit stále stejná chuť kávy, ono těch kapslí zase tolik druhů není, proto jsem se rozhodoval jaký, zda páku či automat, zvítězila lenost a ukecaná prodavačka, která mi výhody automatu dokonale objasnila, ten si kávičku přeci jen sám pomele, před i po použití se sám vyčistí...akorát byl dražší 8-)

Takže pokud budou k tomuto strojku dotazy, žádný problém, budu-li vědět, ovšem myslím si, že odhalení zda je ta mašinka dobrá se určitě také zjistí až jak bude fungovat po čase ;)
Uživatelský avatar
fofo177
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. črc 2009 21:21:47
bydliště: ČB
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od fofo177 »

Tak jsem dnes poprve zkusil kapučíno, koupil jsem plechový nerezový hrnek, do něj trochu studeného plnotučného mléka no a koukal jsem na ten fofr, během pár vteřin mléko cca 3x zvětšilo svůj objem a veliká bílá čepice na kapučínu ještě teď po deseti minutách drží jak přibitá :tany:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od hnup »

Takže makropenu to vie, teraz ešte zistiť, či sa s tým dá dosiahnuť aj mikropena. S tou tryskou to asi nebude jednoduchá úloha...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
fofo177
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. črc 2009 21:21:47
bydliště: ČB
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od fofo177 »

for "expert" hnup:

Není co zjišťovat, umí to mikropěnu o maxi velikosti :lol: Ovšem o tom jak se rozeznává mikro od makro, aniž bych to viděl se rád nechám poučit :grin:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od hnup »

Pozri si vlákno k danej téme.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od Ostmes »

fofo177 píše:for "expert" hnup:

Není co zjišťovat, umí to mikropěnu o maxi velikosti :lol: Ovšem o tom jak se rozeznává mikro od makro, aniž bych to viděl se rád nechám poučit :grin:
Nejsem ani expert ani hnup, ale to snad nevadí.

tady je vlákno s osmi stránkami.

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... op%C4%9Bna


Ostmes
Uživatelský avatar
fofo177
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. črc 2009 21:21:47
bydliště: ČB
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od fofo177 »

for Ostmes:

Dík za odkaz, ten jsem samozřejmě dávno prostudoval, ještě před svým prvním pokusem. Mě se osvědčilo mléko plnotučné, samozřejmě z lednice a nerez hrnek se zobáčkem, teda vlastně spíš konvičku, mám uskladněnu v mrazáku a vyndávám jen před přípravou. Ale na tohle kafčo spíš užije manželku, já nejraději presso.

for primacafe:

Dík za skvělé rady ;) Po nasypání zásilky z PRIMAcafé jsem na mlýnku dva dílky ubral, po otestování zase jeden přidal a kafčo jedna báseň. Ovšem jak jsem si původně myslel, že přechodem z kapslíkového Dolce Gusta na zrno ušetřím, poněvadž ty kapsle jsou poněkud dražší, no tak to byl zásadní omyl. Kafe mám rád silnější a poté co jsem poznal tu "chuť" co mi z toho nyní leze, vypiju jí 3x tolik a víc to není jen proto, že má člověk strach aby ho nekleplo :grin:
Uživatelský avatar
GSX 1400
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: stř 26. bře 2008 16:55:51
bydliště: Náchod
kávovar: Lelit PL41PLUS
mlýnek: ASCASO I-steel

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od GSX 1400 »

S kávou od Primacafé je problém udržet presovač ve stavu OFF. Ze začátku jsem používal pody,takže kávu jsem si dával max. 2 krát za den.Po nějakém čase jsem narazil na toto forum a začalo mé období zkoušení co a jak. Časem jsem zjistil,že je opravdu problém projít kolem presovače a nepomyslet "nedám si kafčo?" :grin:
Nejlepší je nezdržovat se doma nebo odjet na mašině na celý den pryč. No a když se vrátím domů,první co doma zapínám je presovač :lol: .
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 4200S

Příspěvek od xjurasek »

já mám tento stejný typ kávovaru a mám ho od minulého listopadu tuším a zatím spokojenost.
Vyzkoušel jsem dost káv z primacafé a můžu říct že je to uplná bomba. Takže srovnávat kávu odtud a ochodu typu Tchibo ani nebude rozumné.
Já osobně melu kávu tak na 1-2 stupeň na mlýnku a vodu mám tak do 1/4 hrníčka a sílu kávy na 3/4 nastavovacího kolečka.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“