DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

Zdravím všetkých kávičkárov ;)
Takze ako pisem v nazve " DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez " tento automat pouzivam na pripravu kavy a ....
Nebudem pisat co to ma ,lebo vlastnosti si viete najst aj sami skor sa zameram na svoje postrehy ,plusy a minusy ktore podla mna ma .
Ja osobne som snim velmi spokojni a za cenu kolko stoji si myslim ze ta cena je priamo umerna kvalite.

moje plusy su :

+ uplne lahka manipulacia , zvladne uplne kazdy
+ udrzba je bezproblemova ,lahucko sa rozoberie, umyje a posklada spät .
+ kava je podla mna vyborne urobena ( kvalita zalezi podla toho co tam date )
+ spenovanie mlieka je vyborne ,pena husta a vydrzi aj ked dopijte kavu,stale tam je.
+ 3 druhy spenenia mliaka podla vybraneho napoja a jednoducho sa da dorobit aj viac ak treba ( peny)
+ viete si zmenit davkovanie kavy a mieka podla poharov , salok , menit objem...
+ velky zasobnik na zrnkovu kavu

moje minusy ktore su zanedbatelne z dvovodu ze by boli len vyhodou ak by boli :

- chyba mu pocitadlo ( len pre informaciu o mnozstve urobenych napjov)
- o nieco vacsia nadoba na vodu ( 1.8l je dost ale ak robite viac kav za sebou rychlo tak vas zbrzdi voda )
- nedate tam vyssi pohar na napoj ( napr cafe late sa vam preleje na fabrickom nastaveni ,ale riesi to uz novsi model , na ktorom to domysleli)

moje minusy co vadia :

- neda sa vypnut platna na ohrev (ide stale )
- pri kazdom zapnuti a vypnuti sa cisti/vyplachuje co vas stoji vela vody a je to uplne zbytocne.
-mlyncek je niekedy dost hlucny ( mate pocit ze sa pokazil , ale len niekedy )

Ak ma nieco napadne tak dopisem ,ak by ste mali nejaku otazku tak napiste ,pokusim sa odpovedat ak to bude v mojich silach. :roll:
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

Akými prostriedkami odvápnujete najcastejsie .. nejako som nic este nenasiel .Vdaka
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

uz som nieco objavil.Aky je rozdiel medzi lacnymi a drahsimi ??
Uživatelský avatar
charon11
Příspěvky: 5
Registrován: pát 30. říj 2009 14:40:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od charon11 »

PowerFull píše:Akými prostriedkami odvápnujete najcastejsie .. nejako som nic este nenasiel .Vdaka
Pouzivam tablety z Elektrowordu. V původním balení kávovaru jsme měl nějaký roztok, ale na roztoku psali o ředění a v návodu na kávovar o jíném ředění. Mají v tom soudruzi od Delonghi bordel. Také jak píši v jiném vlakně muj ESAM 4300 nejede program na odvápnění dle návodu, nevím zda je to chyba či jen blbě přeložený návod.
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

Zdravim ,vyskytol sa mi problem so spenovanim mlieka. :?
Z nicoho nic mi prestal tahat mlieko z nadobky,presneksie nedokaze vytiahnut mlieko cez trubicku v nadobke na mlieko.Do teraz to slo v pohode a nebol ziaden problem.Podla mna bude mat para asi slabsi tlak a nevytvory dostatocny podtlak ale to len teoretizujem.Ak by ste vedeli poradit ci si viem stym nieco urobit aj sam,by som bol velmi rad a ak nie tak potom servis ale co vy na to co stym moze byt ??..
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

Tak kavovar bol poslaty na reklamaciu a prislo mi vyjadrenie ze mi vratia penieze co robi 1200€ a rozmyslal so ze co stymi peniazmi urobim.Rozmyslam ze si asi za ne zadovazim model asam 6620 ktory uz je vyssi a da sa na nom robit pohodlne aj latte macchiato,ale rozmyslam aj nad nejakym inym modelom alebo znackou.Co by ste mi do tejto cenoveh hladiny odporucili??? Budem vdacny za nazory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od primacafe »

Asi preferujete automat. Třeba já bych automat nechtěl, právě z důvodu častějších oprav. Nejen oprav, ale i náročnější údržby a výrazně nákladnějšího udržení v chodu. U automatů se doporučuje 1x ročně návštěva servisu i když všechno funguje jak má.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

Ake konkretne modely by sa dali odporucit do tych 1200€? Kamarat my spominal znacku Jura ale tu nepoznam vobec co vy na nu?
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od mill »

Pokud chcete utratit takové peníze a opravdu to musí být automat, určitě Jura udělá lepší službu, než DeLonghi. Pár známých je má v kancelářích, a nestěžují si.
Ale za ty peníze pořídíte špičkovou pákovku i s mlýnkem a při troše trpělivosti a cviku nakonec daleko lepší kafe.
Uživatelský avatar
PowerFull
Příspěvky: 13
Registrován: pon 08. pro 2008 16:33:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od PowerFull »

A čo poviete na tento model mne sa celkom páči parametrami a je síce niečo drahší ale asi aj kvalitatívne lepší...
http://www.decscoffee.jura.com/home_dec ... uccino.htm

A ak by som sa rozhodol pre kávovar + mlynček akú kombináciu modelov by ste odporučili ?
Uživatelský avatar
jurod
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08. pro 2009 17:55:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DéLonghi ESAM 6600 PrimaDonna nerez

Příspěvek od jurod »

Zdravim, ja som mal DeLonghi ESAM 6620. Tiež uz je po reklamacii a vratili mi peniaze. Problem bol v tom, že ako sa zasuvala nadoba na mlieko, tak su tam 3 tesniace gumičky, z toho jedna sa nejakym sposob asi poškodila a vytiahla spolu s nadobou a skončila v odpade umyvadla.

Tiež rozmyslam čo ine kupit.
Mam teraz ako nahradu pakovy kavovar, ale oproti automatu sa to neda porovnat.
Je to strašne za každym čistit a zapodievať sa s tym.
Mne osobne to nevyhovuje.
A niesom zase taky kavičkar, aby som citil, že je ta kava o nieco lepsia, v mojom pripade sa mi to tak ani nejavi.

Tiež teraz rozmyšlam do čoho isť.
Presne ten Jura som uz aj ja pozeral, ale moc sa mi nepaci to, ze nadoba na mlieko je zvlast a je spojena hadickou. Mal som kedysi Krups a s tym istym systemom a neviem, akosi som tomu neprisiel na chut. U DeLonghi sa ta nadoba jednoducho nasunie alebo vysunie, ale zase neviem ako to bude s tym tesnenim, ci sa nevyskytne podobna chyba zase.
Inak chcel by som upozornit, ze je treba po kazdej priprave mlieka cely system precistit tlacitkom clean a odporucam podrzat dlhsie, lebo zaschnute mlieko je potvora.

A dalsia vec co sa mi na tom Jura nepaci, ze tam urcite nepojde dat taky vysoky pohar ako na DeLonghi ESAM 6620 na pripravu latte macchiata. Lebo u toho Jura sa latte pripravuje na boku na pravej strane a ta tryska nieje pohybliva.
Nakoniec som uvazoval este o DeLonghi ESAM 6700 co je najvyssi model od tohto vyrobcu, ale je tam skoro 10 tisic rozdiel len koli tomu, ze ma dotykove ovladanie. Inak vo vnutri je vsetko take iste.
Tak asi pojdem zase do DeLonghi ESAM 6620 a prikupim par nahradnych gumiciek, alebo ich niecim obcas maznem. Alebo sa mozno ta zavada uz ani znovu neprejavi.
No momentalne niesu nikde skladom, tak musim cakat.
Inak ak mate niekto nejake skusenosti s nejakym najlepsim automatom, napiste. Este som tam videl jedno SAECO Primea Cappuccino Touch plus, to je tiez v celku slusne, no neviem... nepoznam nikoho kto ho mal alebo ma a vedel by poradit.

Inak ten co si kupuje kavovar za cenu okolo 40 tisic korun sa moc nebude divat na nejake vacsie naklady spojene s chodom. Pochopitelne z technickeho hladiska je vacsia pravdepodobnost, ze sa skor pokazi, no nemusi to byt pravidlom.
A to ze sa doporucuje s takymto pristrojom ist raz za rok do servisu aj ked s nim nic nieje, tak to som teda este nepocul a to nieje moj prvy kavovar. Ani v servise, ani predajca mi nic take nepovedal a ani v manualy nic take nieje. Pri dalsej kupe sa budem na toto informovat.

To POWERFULL:
Zdravim, ten Jura je kvalitovo v pohode, aj ked na youtube som ich uz par rozobratych videl. Je to tak ako so vsetkym. Na aky kus natrafite, tak to bude. Ked natrafite na kur.., tak je to ako s babou.
Lenze ako pisete vyssie, ze chcete nieco na vyssie pohare, tak na to Jura urcite nieje. Budete to musiet robit ako tu na tomto videu - http://www.youtube.com/watch?v=ULLcYRgRbhI
co sa mi zda byt na taky stroj za taku cenu nepohodlne.
Pozrite si este ten SAECO Primea Cappuccino Touch plus. Mozno by vam vyhovoval.
No co by som vam ja doporucil? DeLonghi ESAM 6620. Aj ked som mal uz problem. Ako nejaky zavazny problem to nebol, ale tak mal som moznost vratenia penazi, tak som bral peniaze ako kavovar, ktory presiel postou uz vela kilometrov. Lenze momentalne nieje nikde skladom.
Napiste ako ste sa rozhodli, celkom ma to zaujima.
A inak to, ze sa pri zapnuti preplachuje ja osobne ocenujem. Aspon to nemusim robit manualne. Ale inak sa to da v nastaveniach vypnut.
A na odvapnovanie som tam mal vzorku zdarma, tak to aj pouzivat budem. Ale inak su este kvalitne pripravky asi najlepsie na odvapnovanie od švajčiarskej spolocnosti DURGOL. ( _http://www.durgol.cz/cz/odvapnovace/pro-pristroje-na-espreso/ )
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“