De Longhi 3100

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

leňa píše:Asi Vás zklamu, ale já s tím knoflíkem (nastavení stupně hrubosti mletí) netočím ani před a už vůbec ne během provozu, my ho máme nastavený pořád stejně, zkoušela jsem to jen kvůli té peně, kterou jste tady řešila.Jediné, co se mění, je velikost šálku a síla kávy, protože já piju slabší a manžel silnější.Fakt je mi divný, že Vám ta káva nechutná, my máme tedy skvělou. Vy sama si musíte najít to správné nastavení, aby Vám káva chutnala.
NO a když jste testovala pro mě, tak kdy jste tím knoflíkem kávomlýnku /nastavení stupně hrubosti mletí/ točila?
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

leňa píše:A jakou používáte kávu ?
Kávovar mám nový asi necelý měsíc a začala jsem hned používáním kávy z Primacafe.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

A nemůžete použít úplně stejného nastavení jako má leňa? To není možný aby to neudělalo normální presso. A ten kávový puk po udělání kávy je pevný,že se dá vzít do ruky, nebo je to plný vody a hned se rozpadne.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

Už jsem Vám to psala...ano, samozřejmě jsem s tím knoflíkem točila, zkoušela jsem od nejjemnějšího po nejhrubší mletí, vždyť jsem Vám to popisovala - kvůli té pěně.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

primacafe píše:A nemůžete použít úplně stejného nastavení jako má leňa? To není možný aby to neudělalo normální presso. A ten kávový puk po udělání kávy je pevný,že se dá vzít do ruky, nebo je to plný vody a hned se rozpadne.
Právě, jak jsem včera psala, tak jsem měla nastaveno přesně jak Leňa /knoflík požadované množství kávy na středu a na pravé straně knoflík chuť mleté kávy na max./ a výsledek byl spíš překápavána káva než presso. Dneska jsem se ale dočetla na internetu o tom knoflíku kávomlýnku, že se má nastavovat při běhu kávomlýnku, tak to zkusím a dám vědět. Já to nastavovala předtím jen při zapnutém kávovaru.
Puk byl plný vody a rozdrolil se. Ještě se mi stalo během této přípravy, že došla káva /rozblikala se kontrolka/, tak jsem ji dosypala, mlelo to podruhé a pak výsledek byl ten špatný. Nemohlo to ovlivnit i toto?
Během týdne budu zkoušet a dám vědět, doufám, že se už zadaří.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

leňa píše:Už jsem Vám to psala...ano, samozřejmě jsem s tím knoflíkem točila, zkoušela jsem od nejjemnějšího po nejhrubší mletí, vždyť jsem Vám to popisovala - kvůli té pěně.
Asi si nerozumíme, ptám se KDY tzn. v jaké chvíli jste knoflíkem točila? Poté co jste zapla kávovar nebo při běhu kávomlýnku?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Já myslím, že jadoledo se nemůže dobrat nějakého rozumného výsledku a tím zkoušením už z toho má hokej.
Toto je pro leňu: může u tohoto kávovaru nastat stav, že vytočením těch knoflíků do krajních (jedněch) poloh, nastane to, že to opravdu neudělá žádnou pěnu?
Myslím že to může nastat v okamžiku jemného mletí, ale protože tento kávovar nemám tak se ptám.
A v případě nastavení na velmi hrubé mletí, nastane to, že místo kafe teče (tmavší čaj) řídký kafe bez pěny?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Nastavovat hrubost mletí za běhu kávomlýnku se má proto, že když nastavujete jemné mletí v klidu, tak se může káva mezi kameny sevřit tak, že se mlýnek nerozběhne. Jiný důvod není, takže pokud Vám to mele, tak tím, že ho opět budete testovat nastavováním za chodu, nic jiného nezjistíte. Než to co už víte.
Rád bych Vám poradil, i leňa se snaží, ale vůbec nechápeme co se u Vás odehrává. Protože jak to popisuje leňa, tak tam to bylo v podstatě bez problémů.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

Hrubost jsem nastavovala vždy před , nikde ne za chodu mlýnku. Jak už jsem psala prve, jemné mletí - nižší pěna, hrubé mletí - vyšší pěna. Svítí Vám opravdu kontrolka na dosypání kávy nebo svítí pořád? Mně se to totiž taky stalo - domnívala jsem se, že mi svítí, abych dosypala kávu a přitom přístroj potřeboval vyčistit. Jinak ty puky jsou suché a pevné - nedrolí se. Asi bych zašla na prodejnu a požádala je o nastavení.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

Dneska jsem zkoušela nastavit při běhu kávomlýnku mletí na stupeň č 4 a výsledek byl překvapivý, je to lepší, pěna už konečně nějaká byla. Super.
K Vašemu dotazu, misku s použitýma kávovýma pukama čistím po každé přípravě kávy, takže tím to nebylo, opravdu mi občas bliká během přípravy kávy červená kontrolka chybějící kávy /doplním, mele podruhé a pak připraví presso/. Schválně neplním nádobu na zrnkovou kávu vždy doplna, abych mohla zkoušet různé druhy kávy z Primacafe.
Naposledy upravil(a) jadoledo dne pon 11. úno 2008 18:50:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

Tak super tany . Špatně jsem se vyjádřila ohledně čištění - ne tedy čištění, ale potřeboval odvápnit - my jsme ze začátku kávovali "jako vzteklí" :D .Tak držím palce :P
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

Je to možné z Vašich zkušeností, aby to, že během přípravy kafe se rozbliká kontrolka, že došla káva, doplním ji a mele podruhé ovlivní pak vytvořené presso? Zdá se mi, že pěna u tohoto pressa je menší /skoro žádná a vypadá jak překápavaná/ a kávový puk je plný vody a rozpadá se.
Když jsem nyní zkoušela podruhé při stejném nastavení, kdy už bylo kávy dost, kontrolka se tedy během provozu nerozsvítila, tak puk je větší, celý a pevný a je i nějaká pěna na pressu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Jednou ze známek dostatečného množství kávy, je právě ten kávový puk. Měl by být celý a držet v celku. Měl by jít vzít opatrmě do ruky a stále by měl být v celku. Jestliže je v zásobníku použité kávy mokrý rozpadlý, zvyšte množství kávy. Podívejte se pořádně do návodu, co kontrolky signalizují. Ať v tom nemáte zmatek. Je potřeba se jednoznačně orientovat v tom, co kávovar signalizuje aco mu chybí. Jestli je to káva, voda nebo vysypat nádobku s použitou kávou. Ono je to dost podstatné. Potom nevíte čemu dřív se na kávovaru věnovat. Když budete něco zkoušet nastavovat (hledat správné nastavení) točte jen jedním knoflíkem, ať máte přehled co tato změna udělá. U některých kávovarů se po změně nastavení hrubosti mletí, toto projeví až po udělání dvou i tří porcí kávy. Záleží to na konstrukci kávovaru (mlýnku).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

jadoledo píše:Je to možné z Vašich zkušeností, aby to, že během přípravy kafe se rozbliká kontrolka, že došla káva, doplním ji a mele podruhé ovlivní pak vytvořené presso? Zdá se mi, že pěna u tohoto pressa je menší /skoro žádná a vypadá jak překápavaná/ a kávový puk je plný vody a rozpadá se.
Když jsem nyní zkoušela podruhé při stejném nastavení, kdy už bylo kávy dost, kontrolka se tedy během provozu nerozsvítila, tak puk je větší, celý a pevný a je i nějaká pěna na pressu.
Můžete mi říct, kde je signalizace , že došla káva?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

To je to o čem pořád mluvím. Napřed se do podrobna seznámit s obsluhou z návodu na používání. Potom vznikají při seznamování se s funkcí zařízení zmatky. Kávovar není až tak jednoduché zařízení a vyžaduje určité kroky, jak při obsluze tak při údržbě.

Je dost zarážející, když někdo (na nejmenovaném foru) šíří takový nesmysl:
... když si koupíš nějaký automat s mlýnkem a automatickým dávkováním uvnitř přístroje tak se taky jedná skoro o bezúdržbový systém....

Jestliže potom člověk nevědoucí, přistupuje ke koupi kávového automatu s touto představou, není se čemu divit, že ho velice zaskočí první vynucená návštěva servisu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

leňa píše: Můžete mi říct, kde je signalizace , že došla káva?

Když bliká kontrolka druhá z leva..."tečky v misce"
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

Můžete mi říct, kde je signalizace , že došla káva?[/quote]

Když bliká kontrolka druhá z leva..."tečky v misce"[/quote]

Tato kontrolka znamená - nádoba na použitou kávu je plná nebo není nasazená na kávovar (přesná citace z návodu). To asi teda žádný vliv na výsledek mít nebude, ale je třeba na to dávat pozor, jak už jsem psala, při blikání 2. kontrolky zprava jsem myslela, že mám dosypat kávu a přitom se měl přístroj odvápnit.
Zkuste nasypat zásobník kávy aspoň do půlky,mlít na 4 jako my, nevytahovat nádobku s pukama a prostě si dělat kávu, třeba to bude o.k. Možná, že když není nasazeno všechno jak má, tak to pak zlobí.
Já jsem zatím žádné problémy neřešila, tak taky nevím, jak pomoci.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

taky jsem četla návod a tam je jasně napsáno, když tato druhá kontrolka z leva bliká, tak došla zrnková káva a když trvale svítí, tak je plná nádoba na kávové puky...
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

když Vám tedy ta kontrolka pořád bliká, tak asi dáváte do zásobníku málo kávy (mně neblikla zatím nikdy). Pak se ale nedivte, že nemáte dobrou kávu a puky jsou mokrý a rozpadlý.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

neříkám, že stále bliká... Říkám, že se mi to občas stane, že se rozbliká. Ono to totiž vypadá, že kávy v zásobníku je tam dost, kávovar začne připravovat presso, ale během mletí začne blikat, tak kávy zase hodně přisypu do zásobníku, mele podruhé a připraví z toho všeho kávu s tím rozpadlým mokrým pukem. Toto jsem zjistila, takže už si toto budu hlídat.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“