De Longhi 3100

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

De Longhi 3100

Příspěvek od kopie »

De Longhi 3100.jpg
Mám tento kávovar od vánoc, jsem s ním moc spokojená, udělá pěnu, našlehá mléko, nahřeje (a to dobře) hrníčky, kávička je výborná, nastaví se síla kávy podle gusta, velikost hrníčku, prostě tak, jak kdo chce. ani nemusíme čekat dlouho,když udělám pěnu - prostě upustím páru, teplota se ochladí a můžeme dělat hned další kávičku - chce si to jen trošku s mašinkou pohrát a zjistit, co všechno umí.
Já mám ráda kávu slabší a capuccino, manžel zase silnější espresso - vyhovuje nám oběma.
Do mlýnku dávám jen trochu kávy, abych si mohla dát třeba ráno jinou,ale zatím nejsem takový fajnšmekr :-). Nehrozí zde žádné riziko, protože jestliže není v mlýnku káva, mlýnek se jednoduše nespustí.
______________________________________________________________________________

Popis a parametry Espresso DELONGHI EAM 3100 SB

Hloubka: 36 cm
Hmotnost: 11 Kg
Kapacita: 1.8 litrů
Napětí: 230 V
Příkon: 1150 W
Šířka: 28 cm
Tryska na pěnu: ano
Výkon čerpadla: 15 bar
Výška: 35 cm
Záruční doba: 24 měsíců
Zásobník kávy: 120 gramů
Zásobník kávy: ano
________________________________________________________________
Espresso DeLonghi EAM 3100 SB s mlýnkem na kávu, černo/stříbrné
- Kávovar DéLonghi Magnifica EAM 3100 SB využívá CRF - technologii, která
zaručuje, že výsledkem přípravy je vždy perfektní espresso s čerstvým
aroma a optimální teplotou. Přístroj je nenáročný na údržbu i obsluhu.
Stačí pouze stisknout tlačítko a kávovar kávu namele, upěchuje, spaří,
vydá do připraveného šálku (nejlépe předehřátého) a následně odstraní
použitou kávu do vyjímatelného zásobníku na odpad.Pomocí Cappuccino
Systemu si také můžete jednoduše připravit napěněné mléko na cappuccino.
- kávomlýnek s regulací hrubosti mletí
- lze použít i mletou kávu
- možnost volby přípravy jednoho nebo dvou šálků současně
- možnost jednoduchého nastavení síly kávy
- Aroma System - pro lepší chuť kávy
- Cappuccino System - pro napěnění mléka
- výdej horké vody na čaj, grog apod.
- automatický čistící a odvápňovací program
- automatické vypnutí kávovaru
- výhřívaná plocha na šálky
- samočistící funkce
- Napětí 230 V
- Příkon 1150 W
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od kopie »

Dobrý den,
chtěla bych se Vás jako odborníka zeptat ohledně kávovaru Delonghi ESAM 3100.
I po vyzkoušených 10 různých káv (zrnková káva koupená přímo u Vás v PrimaCafe) se mi nedaří udělat bohatou pěnu na espressu. Už jak káva z kávovaru teče, tak pěna je jen chvíli a pak už teče jen čirá káva někdy mi připadá že jen voda. Můžete mi prosím poradit jak má být správně nastaven mlýnek, aby pěna byla bohatší? Nebo kde dělám chybu?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Jak vypadá "kávový puk" v zásobníku použité kávy? Je pevný nerozpadlý relativně suchý?
Výborné by bylo kdyby poradila Leňa. Používá také kávu PRIMAcafé a mohla by poradit s nastavením mlýnku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od kopie »

poslední kávový puk je trošku vlhký, tvrdý a vcelku. Dřívější jak vidím v misce jsou suché a rozpadlé.
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od kopie »

Mlýnek mám nastaven knoflíkem nyní na 3 ze 7 možných Knoflík na chuť mleté kávy mám nastaven na kávovaru na střed.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Jestli káva vytéká do hrníčku rychle, nastavte jemnější mletí kávy. Jak velký hrníček, jaké množství kávy děláte? Z kávovaru by měl vytékat pramínek kávy o průměru asi 3mm. Je velice těžké radit takle na dálku a nic nevidět. Křišťálovou kouli nemám. A přistupuji k tomu tak, jako bych si dělal kávu sám. To je do hrníčku 30 až 40ml. Ve většině případů se setkávám s tím, že je nastavené špatně mletí a zhotovená káva má víc jak 100ml. Ono se to potom těžko radí kyž si někdo koupí kávovar na presso a chce z toho kávu do hořčičáku.
To prosím neberte osobně. Jen jsem si vzpoměl na některé případy, kdy člověk radí a potom zjistí absurdní nesmyslnou chybu uživatele kávovaru, který se z kávovaru snaží dostat to co v možnostech kávovaru není.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

Zdravím Vás,
tento typ kávovaru je automat, tudíž je zde výběr otočným knoflíkem, kolik vody bude do hrníčku téct. Mám toto nastaveno na střed, což znamená dle jejich nákresu 1/2 hrníčku, je to necelých 100 ml. Hrníčky máme koupené přímo na kapučíno, tudíž do zbytku si "čepuji" napěněné mléko. Nyní jak jsem mlýnek nastavila na stupeň č. 2, tak káva první začne kapat, během chviličky se rozteče a je to lepší, trošku pěny na povrchu je....
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Myslíte "káva začne kapat" jedná se o funkci předpaření nebo jemně mletou kávu, kdy se voda přes kávu nemůže protlačit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

knoflík na mlýnku mám již na 2 stupni ze 7, tak si myslím, že je to jemně namletou kávou...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Kávovar má asi funkci předpaření (u některých kávovarů jde vypnout), takže po namletí kávy protlačí kávou malé množství vody. někdy odkapne několik kapek, jindy proteče velmi malé množství vody přes kávu a čerpadlo vody se na chvíli (asi 2 vteřiny) zastaví a teprve pak protlačí přes kávu nastavené množství vody. Kydž budete mít nastavené mletí kávy na jemno, protíká voda přes kávu velice pomalu. Vyluhování probíhá intenzivněji, ale káva bude s velmi malou pěnou nebo bez pěny.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

ano tento kávovar má funkci předpaření kávy a bohužel nevím, zda lze toto vypnout. Zeptám se přímo výrobce. Myslíte si teda, že ta malá pěna může být ovlivněná tímto předpářením při jemném namletí kávy?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Ne!!!! Nevypínat. Vy jste psala: ....mlýnek nastavila na stupeň č. 2, tak káva první začne kapat, během chviličky se rozteče a je to lepší, trošku pěny na povrchu je....
Takže jsem se z Vás snažil dostat vyjádření jestli se jedná o předpaření, to že začne kapat, nebo je to důsledek Vámi nastaveného jemného mletí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od leňa »

Zdravím vás po delší době. Taky máme od vánoc tento automat. Vzhledem k tomu, že piju jen capuccino, tak jsem se o pěnu zase až tak moc nezajímala. My meleme na 4, dnes jsem zkusila různá nastavení mlýnku a největší pěnu měla káva při nastavení mletí na st. 6 - káva ve sklenici asi 3cm a pěna 1 cm , na 5 byla asi 0,8 cm - prostě čím nižší stupeň, tím menší pěna. Jinak pěna je hutná, žádná vodová.Při té 2 , na které melete Vy, to udělalo pěnu 0,5 cm.
Jinak jsem s tímto přístrojem velmi spokojená.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

Pro různé druhy kávy (PRIMAcafé) je třeba zvolit různé nastavení mlýnku. Je to dané různým způsoben pražení pro daný druh kávy a potom také délkou doby od vypražení. Pro optimální pěnu je třeba vyzkoušet optimální nastavení mletí pro konkretní druh kávy. Při jemném nastavení mletí se výška pěny bude snižovat, což v žádném případě neznamená špatně udělanou kávu. Tato káva bude jinak vyluhovaná a může mít jinou chuť (asi i bude) proti kávě zhotovené s hrubějším mletím. Když přeženete a nastavíte mletí na hrubo, tak bude pěna opět nízká (spíš jen jemný povlak) voda proteče velice rychle, káva se nestačí vyluhovat a káva bude postrádat barvu i chuť.
Při jemnějším nastavení mlýnku, bude tmavší barva kávy a také se zvýší hořkost.
Tato úvaha je postavená na tom, že se nemění teplota vody.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

Děkuji moc za rady. Docela mě překvapilo, že píšete, čím hruběji namletá káva /tzn. vyšší stupeň na mlýnku/ tím větší pěna na pressu? Právě, že jsem se dočetla v návodu kávovaru, že:
Jestliže chcete, aby káva vytékala z kávovaru pomaleji a krém na kávě byl lepší, otočte knoflíkem proti směru hodinových ručiček = jemněji pomletá káva....
Zkusím tedy dle rady hruběji kávu pomlít a dám vědět.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od pedro13 »

Pokud je namleto příliš hrubě,voda proteče příliš rychle a nebude ani crema,ani káva.Pokud nameleme víceméně dobře (25-50ml za 25s),nicméně trochu hruběji,že nám nateče cca 50ml,pak bude cremy víc,ale bude řidší a světlejší.Pokud o něco jemněji (25ml),pak bude crema menší ale hutnější,a taky tmavší.Ale ten rozsah hrubosti mletí,jehož se to týká je opravdu dost malý.
Já osobně preferuji těch 50ml,to mi teče z páky opravdová šlehačka.

Jo a samozřejmě tak to bude pokud budou vždy stejné podmínky.Stejné utažení páky,množství kávy,atd.

PS: teď jsem to zkoušel,tak ono ve skutečnosti není té kávy 50ml,ale tak cca 40ml,poněvadž jsem to počítal i s cremou,které je tak 1cm :lol:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od primacafe »

jadoledo píše:Děkuji moc za rady. Docela mě překvapilo, že píšete, čím hruběji namletá káva /tzn. vyšší stupeň na mlýnku/ tím větší pěna na pressu? Právě, že jsem se dočetla v návodu kávovaru, že:
Jestliže chcete, aby káva vytékala z kávovaru pomaleji a krém na kávě byl lepší, otočte knoflíkem proti směru hodinových ručiček = jemněji pomletá káva....
Zkusím tedy dle rady hruběji kávu pomlít a dám vědět.
To snad nemyslíte vážně. Několikrát jsem četl to co jsem napsal, ale k závěru ke kteremu jste došla Vy, jsem se nedobral. Nebudu to přepisovat znovu, bylo by to nesmyslné. Vůbec jsem nepochopil co Vám není jasné z návodu. Je to tak jak tam píšou.
Buď jsem dnes úplně mimo, nebo se nějak nemůžeme pochopit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

v návodu píšou, čím jemněji pomletá káva, tím lepší krém a Leňa psala, čím hruběji namletá káva tím větší pěna...tak mě to překvapilo je to přesně naopak ne?
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

Leňo, ještě mi prosím napište jak jste měla nastaven na levé straně knoflík požadované množství kávy a na pravé straně knoflík chuť mleté kávy při tom testování různých stupňů pomletí.
Případně jak máte toto standartně nastaveno, když máte pomletí stupeň č. 4. jak píšete. Děkuji.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: De Longhi 3100

Příspěvek od jadoledo »

Zkouška: tak jsem teď v zapnutém stavu kávovaru přenastavila mlýnek dle Vaší rady mezi 4-5 stupeň, mám nastaven knoflík na pravé straně chuť mleté kávy jeden stupeň za středem a knoflík na levé straně množství kávy/vody/ jeden stupeň před středem. Tekl mi jen pár vteřin krém a pak už jen voda/káva/.
Nějak se mi to nezdá, výsledek mě neuspokojil, na povrchu jen plave milimetrový povlak krému. Píšou v návodu, že přenastavení mlýnku se projeví po 2 kávách, tak uvidíme jestli se vzhled krému bude lepšit.
Přitom při nastavení mlýnku na 2 stupeň, který jsem měla předtím toho krému bylo více...
Vážila jsem v suchém stavu ten puk kávy při tomto nastavení chuti kávy a množství vody co mám nastaveno a má 14 g, tudíž se mi to zdá, že to je až dost nebo ne?
Nastavuji přece správně stupeň č. 1 je nejjemnější namletá káva a č. 7 je nejhrubší namletá káva. Je tak?
Naposledy upravil(a) jadoledo dne sob 09. úno 2008 15:31:20, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“