DeLonghi ECAM 23.420

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
myšák Albín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. lis 2009 12:26:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od myšák Albín »

Rozhodovali jsme se nakonec mezi ESAM 5450 a ECAM 23.420 .
V přímém porovnání vyhrál 23.420 z důvodu 'malosti'.
Jelikož 20let piji jen turka, zkušenosti s tímto nemám žádné. Proto budu přispívat průběžně svými praktickými postřehy.
Dolce Gusto - když jsem neměl žádné porovnání, tak dobré
Nespresso - NEPOROVNATELNĚ lepší, DulcaoDeBrazil mě jako začátečníka téměř srazila do kolen (síla)
23.420 - proto teď mlýnek nechávám na středu, Extra jemná chuť(1/5)+Extra velký hrnek(5/5)
Pěna nic moc, je to taková žbrďola, ale jako přechod z turka (a po nemoci) mi to zatím vyhovuje.

Přístroj se při každém zapnutí a vypnutí proplachem čistí. Tzn. počítejte s tím, že necháte (na furt) pod tryskama nějakou nádobu na tuto vodu (varianta nechat jí ztékat do vaničky je nevýhodná kvůli čištění). Má to fci automatického zapnutí, která ovšem neudělá kávu, ale kávovar se zapne nahřeje vodu a pročistí.
Do zásobníku se vejde 150g kávy (do 5450 paradoxně 125g, dle TTD), což v kombinaci se soustavným čištěním znamená, že na jeden plný zásobník kávy, přijde cca 4x dolití zásobníku vody.
Tryska na Cappuccino/Hot milk:
Jsou to dvě části, které se musí pokaždé umýt. Tahem vytáhnete tu velkou stříbrnou včetně plastového kroužku a poté ještě jednu menší - tady se mi to nezdá, je to plast na plast s aretačním zoubkem (čas ukáže jestli to urvu, nebo zda-li se mi to jen zdá) . Obě jdou nasunout zpět jen jedním způsobem. Pošilhávám po Aeroccinu od Nespressa, protože mi našlehání pravděpodobně vyhovuje více....
Apropó HotMilk se od nahřání mléka v microvlnce odlišuje první 2minuty takovým lehce 'našlehaně-vzdušnou' chutí. Čili jestli nemáte rádi horké kafe, tak rozdíl nepoznáte.

Teď jsem se spíše zaměřil na to, co mi vadí. Každopádně ideální pro celou rodinu - zmáčknu tlačítko a káva je hotová cobydup :tany: . Vše co chybí mi napíše display v češtině a nastavení velikosti šálku, nebo síla kavy je na rolovacím kolečku respektive tlačítku...

P.S. Kupovány byly dva kusy, bude zajímavé sledovat poruchovost, atd.....
Uživatelský avatar
Pitrska
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. úno 2010 9:28:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od Pitrska »

Zdravím, chtěla bych se zeptat,kde jste přístroj zakoupil. Všechny přístroje ,které jsou přes oficiální zastoupení v CR mají totiž displej v češtině a i ve slovenštině.

Co se pěny týká, co používáte za kávu? Mám výbornou zkušenost třeba s Verganem. pěna je naprosto neuvěřitelná :)

Petra
Uživatelský avatar
myšák Albín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. lis 2009 12:26:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od myšák Albín »

Mám z oficiálního dovozu, já to myslel jako když: dojde voda automat napíše-doplňte nádrž.....
Pěnu zatím neřeším, hledám která/jaká káva mi chutná. Proto neexperimentuji s hrubostí mletí, ale nechávám zatím tak jak je nastaveno z výroby. (Asi právě proto mi přijde pěna plusmínus půl milimetru, o barvě a konzistenci ani nemluvě u cca 10ti typů různých výrobců = naprosto stejná)
Uživatelský avatar
brmla
Příspěvky: 1
Registrován: sob 21. bře 2009 13:43:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od brmla »

Mohl by jsi prosím po pár měsících napsat pár postřehů. Chtěl bych si ho zakoupit a hledám informace. Děkuji
Uživatelský avatar
milda.23
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19. dub 2011 10:01:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od milda.23 »

vlastním ho také za 2 měsíce cca 280 press a naprostá spokojenost :D Pro dotaz nademnou napište co potřebujete vědět co vás zajímá :D
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od primacafe »

brmla už asi tento problém neřeší protože byl naposledy na foru úte 16. lis 2010
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
milda.23
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19. dub 2011 10:01:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od milda.23 »

jj zjistil jsem, že i ten příspěvek je trochu starší, ale až po odeslání odpovědi :D :D :D
Uživatelský avatar
Vanesa
Příspěvky: 1
Registrován: úte 31. kvě 2011 20:43:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od Vanesa »

Právě jsem si koupila daný kávovar. Musím přiznat, že prvotní nastavení mi přijde složité. Návod sjem četla několikrát. je to náš první kávovar. Můžete mi poradit jak správně dělat capuccino nebo latté? Děkuji za rady. Jsem ráda za každou zkušenost.
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od Lucifer »

Tak jsem to taky dnes dotahl domu, neb draha polovina nechtela pakovku (proste si k ni nenasla cestu) ale krabici "zmacku tlacitko-udela to kafe". Jen jako zajimavost - nejspis nejakym lokalnim kixem v zdejsim Datartu za 11.600,- novy original zabaleny, pritom na webu maji uplne jinou cenu a nikde v e-shopech neni levnejsi nez cca. 12.500

Prvotni nastaveni a rozchozeni mi prislo docela jednoduche, strcit do zasuvky, pockat az se objevi napis cesky, podrzet cudl aby se preplo na cestinu...dal dle pokynu co to pise. Jen jsem nepochopil prilozeny filtr na vodu, bud byl vadny nebo jsem neschopny - je naplnen vodou, vzduch v nem neni, dam ho kam patri, ale pak je voda "cerna" od aktivniho uhli z toho filtru...a cerpadlo ma i co delat aby to pres nej vubec protahlo??? Nic, filtr ven, vodu mame stejne extra mekou, čílit se kvuli tomu nebudu.

Vse funguje jak ma, "P" se jde do menu kde se prednastavi tech par prkotin jako cas, tvrdost vody atd. Tocitkem si zvolim "velikost" kafe, cudlikem v tocitku "silu" kafe, zmacknu cudlik s hrneckem, zavrci to - a kupodivu - vyrobi kafe. Para - zmacke se cudl pary, az to napise ze ji muzete pustit strcite do trysky nadobku s mlikem, otocite klickou - funi para a peni to. Nic moc uprimne, zlata Gaggia New Espresso pakovka. Nicmene - jakous penu to z mlika vyrobi. Bude to chtit cvik a zvyknout si na neco uplne jineho.

Vic o tom neni co, proste to jede, vysledek je prijatelny, chod kultivovany, verkl budi relativne dobry dojem, na krabici bylo "Made in Italy" tak snad to tam jen neprebalujou z kontejneru co priplujou z Ciny...

(offtopic - minule nakup ne zrovna levneho akusroubovaku Bosch, kufrik - obal - Made in Hungary - tak budiz, doma rozbalim - na sroubovaku Made in Taiwan a nabijecka Made in P.R.C.)
Uživatelský avatar
wireen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. říj 2011 12:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od wireen »

Doma si latté dělám tak, že tryskou napěním mléko, vleju do sklenice, lžící navrstvím pěnu nahoru a pak opatrně vleju cca 50 ml připraveného espressa. Cappuccino dělám tím způsobem, že si uvařím klasické presso, nahoru dám našlehanou mléčnou pěnu a maličko posypu skořicí.
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od Lucifer »

...aby se nenadavalo ze kazdy jen hleda informace ale nic nenapise tak zhodnoceni po 2 mesicich - kratka verze:

Vse funguje jak ma.

....

Delsi verze:

- ono je problem psat neco o fungujicim automatu. Na rovinu - znacka DeLonghi mi byla docela nesympaticka, nakonec se koupilo tohle hlavne kvuli dostupnemu servisu. Doufam teda ze jeste dlouho nebude potreba :). Spokojenost, funguje dobre, neni prakticky co vytknout. Co vyrobi je jednoduse....porad stejne, puristu asi nenadchne, ale nejspis ani moc neurazi. Uz jsem si zvykl na tu trysku s parou a mleko naslehat i vcelku jde, ovladani je jednoduche takze pribuzenstvo po 2 - 3 navstevach si uz dela kafe samo - "vzdyt si to tam natukej, neni co udelat spatne".

- jedine z ceho mam obavu je sundavani a nasazovani trysky na mleko, zatim teda vse OK, ale je to takova nacvakavaci plastova "hracka"... Vseobecne je to teda "samy plast", nemusi nutne znamenat ze je to spatne - cas ukaze. Ted budu muset podruhe cistit zparovaci jednotku - i to je snadne, zadna veda...

- tenhle model se dle vseho uz jen doprodava, jde sehnat kolem 11.000 - 12.000, a za ty penize je to dle mne hodne dobra koupe. Pred rokem stal kolem 18 - 20k. Je dle vseho nahrazen novym modelem s "velmi praktickym" (ehm) dotykovym displayem a umerne vyssi cenou. Nesnasim tyhle zbytecne kraviny - jen dalsi potencialni zdroj problemu.
Uživatelský avatar
tombot
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. pro 2011 11:58:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od tombot »

Rad bych se zeptal, zda se da nastavit mnozstvi kavy krom tech prednastavenych od extra jemne po extra silnou chut:
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od Lucifer »

Ne neda, nevadi to.
Uživatelský avatar
milda.23
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19. dub 2011 10:01:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od milda.23 »

síla kávy ne, ale množství ano v položce Moje káva :)
Uživatelský avatar
venous
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. dub 2012 10:24:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od venous »

Dobrý den,také jsem si pořídil automat ECAM 23.420.Zajímalo by mě,kolik vody se objeví v nádobce i přesto,že při čištění vložíte pod výtok nádobku? Odstranil jsem plochu na šálek a zjistil,že ze spodní části vytéká voda nejen při samočištění,ale i při přepnutí do režimu "PÁRA".Po vyrobení jedné kávy mi v odkapávací nádobce zůstane cca 2 dcl vody - při čistící funkci je pod výtokem umístěna nádobka.Prosím o Vaši zkušenost s touto "závadou".Děkuji.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od ondrada »

To nebude závada, odkapávací nádobka je tam právě od toho, aby do ní odkapávala voda (skrz různé ventily uvnitř kávovaru), tlak vzniklý uvnitř přístroje při výrobě páry, espressa a podobně je potřeba někam "upustit", stejnětak se proplachují i jiné cesty v kávovaru než jen výdejní "tryska". Nevzrušoval bych se tím
Uživatelský avatar
venous
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. dub 2012 10:24:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od venous »

Dobrý den,děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
vopet
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. pro 2009 0:35:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od vopet »

Minulý piatok som kúpil tento kávovar manželke. Pri zapnutí kávovaru a po vypnutí v rámci čistenia natečie do šálky 80ml vody. Po príprave 3 káv je v odkvapkávacel miske 10ml vody.
Uživatelský avatar
pavelsimana
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. lis 2012 11:46:12
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od pavelsimana »

Pár dnů používám tento automat (DeLonghi 23.420).
Zkušenosti nějak sepíšu, zatím alespoň fotky vynikajícího espressa :)

Na fotkách:
směs: primaCafé AquaPresso (praženo 8.11.2012)
šálek: 80ml
objem: cca 30ml

Nastavení kávovaru:
hrubost mletí: 3.5
Objem: Káva espresso
Síla: Silná chuť
Teplota: vysoká
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Smerf
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. črc 2012 8:15:07
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECAM 23.420

Příspěvek od Smerf »

Po roce přechod z "páky" DeLonghi EC 155 na automat DeLonghi ECAM 23.420. Expresso je chuťově výborné, ale nemá takovou pěnu jako na "páce".
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“