Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Prosím o radu, který vybrat. Já kávu téměř nepiji (pokud bude presovac, dám si max. kapučíno, nebo latté). Chci jej pro manželku k vánocům, protože ona si občas espresso ráda dá. Rozhodně ale nejsme ani jeden fajnšmekři, abychom předehřívali hrnky apod. Děkuju za tip.

Martin
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od Redmann »

Asi je to "prašť jako uhoď". Obzvlášť ak "nie ste fajnšmekri, ktorí nepotrebujú nahrievať hrnčeky" - čo je mimochodom dobrá vec.
Tak si jednoducho vyberte ten, ktorý sa vám viac páči. Alebo si nájdite na ne recenzie, tu je myslím jedna na Bosch
viewtopic.php?f=82&t=167
A verím, že keď jeden z nich kúpite, prídete sem znovu a podelíte sa so svojimi skúsenosťami. Lebo ľudia, čo kupujú tento druh kávovarov prídu, spýtajú sa na radu a už o výsledku nič nepovedia. A to je škoda aj napr. pre vás...

Alebo si najprv prečítate toto
viewforum.php?f=152
a prehodnotíte rozhodnutie...
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Diky kazdopadne za postrehy, jestli koupim, tak dam urcite vedet, nicmene...

Vim, ze lide neradi hani vec, kterou si koupi, pokud neni vylozene spatna. Pokud ano, pak ji zase zhani uplne. Proste tohle hodnoceni neni vzdy zcela objektivni, ale kdyz se kouknu napr. na hodnoceni techto kavovaru na heureka.cz, prevlada spokojenost a to znacne. Samozrejme, ze pro odborniky na kavu jako jsou nejspise zde na foru masinka za 2000,- nedava smysl. Je to podobne, jako kdyz me nekdo presvedcuje, ze notebook za 8000,- je dobra koupe. Presto si dovedu predstavit, ze i notebook za 8k muze nekomu slouzit dobre. Nekomu, kdo se s nim obcas pripoji z domova na internet a sem tam vytvori nejaky dokument. A myslim, ze s timto to bude podobne. Predpokladam, ze mnou koupeny presovac udela maximalne 5-7 kafi do tydne, tzn. 300-400 za rok. A pokud nam po zaruce odejde a my zjistime, ze uz bez nej nemuzeme byt, pak si treba koupime nejaky lepsi.

Proc jsem se tedy ptal? Slo mi zejmena o to, jestli se tyto kavovatry nelisi nejakym detailem, ktery by stal za to. Libil se mi treba i DeLonghi EC155, ale spousta recenzi a dokonce i jedna osoba mi potvrdila, ze je extremne poruchovy... Takze hledal jsem odpoved na toto. Navic ani jeden si nemuzu nikde prohlednout. V datartu Philipse na prodejne nemaji (maji tam podobne vypadajici asi o neco vyssi model za cca 2800,-) a Bosche sem nenasel nikde.

Kazdopadne jeste jednou diky vsem.
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Jinak ten Philips dělají ještě ve variantě HD8325/09, která má i ten ohřev šálků narozdíl od té HD8323/09.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od Redmann »

V určitom zmysle máte pravdu.
Ale aby som sa neopakoval, skúste si prečítať toto
viewtopic.php?f=152&t=1367
Je to tá istá debata, len o inom kávovare a s použitím iného podobenstva.

Ohrev šálok pri takomto kávovare prakticky nefunguje, je jednoduchšie ich ohriať vodou z kávovaru a osušiť.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od pedro13 »

Jo to je ten odkaz jak píše Redmann (já byl líný jej hledat),je to úplně to samé.
A stejný je i můj názor na srovnávání s koly,notebooky. I levné kolo jezdí,i levný notebook funguje...čínský bakelitový (zde je možné si dosadit jakoukoliv globální značku) kávovar bohužel espresso NEVYROBÍ!

BTW: nejlevnější i nejdražší notebook mají stejné procesory,RAM,HDD,čipové sady...spíš bych srovnával normální notebook s těmi dětskými co prodávají v Tescu v oddělení hraček,co umí napočítat do desíti a zahrát čtyři písničky. To jsou podobné atrapy jako ty kávovary.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Dovolím si nesouhlasit, jako IT clovek. Opravdu to tak neni. Rekl bych, ze je to velmi podobne. Jako najdete hodne lidi, kteri jsou spokojeni s novym Acerem za 8000,-, tak najdete i hodne lidi, kteri jsou spokojeni s presovacem za 2000,-. Zkuste odhodit na chvili tu uzkoprofilovost a vyuzit svych znalosti. Pro me byla napriklad velmi cenna informace, ze EC155 je sunt, ktery sice vari dobre kafe, ale odchazi. Takova zkusenost je k nezaplaceni. Prece to, ze si koupite drahy kavovar neni ostuda, abyste to museli zduvodnovat tim, ze ty levne jsou spatne. Kazdy ma rad neco a rikat jezdim v mercedesu S, protoze Octavia je smejd je prece hloupe. Jasne, nema takovy komfort, mozna vydrzi i mene kilometru, ale z A do B me doveze stejne jako ten medved. To kafe nebude treba na urovni stroje za desitku (i kdyz tedy v d-testu psali, ze kolikrat ty levne vari lip nez automaty), ale kdyz to clovek neocekava, tak muze byt jen mile prekvapen...
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od Redmann »

Pozeráte na to z úplne opačnej strany. Skúste si ešte raz prečítať spomínané vlákno.
Kúpili by ste si Acer za 8000 na hranie hier? Alebo Octaviu na jazdenie po Nürburgringu?
A btw, čo si budeme hovoriť, Octavia vás z A do B nedovezie rovnako ako Mercedes. Komfort, bezpečnosť, a spústa iných vecí je na výrazne odlišnej úrovni.

My sme zainvestovali do lepšieho stroja nie kvôli tomu, že lacné sú zlé. Ale preto, že tie drahé spravia ESPRESSO. A tie lacné ho nespravia - spravia "kávu", ktorá sa tvári ako espresso. Budem sa opakovať, ale verte mi, je to rozdiel - mám to vyskúšané na vlastnej koži.

Mimochodom, tých informácií o tom, že lacné kávovary odchádzajú, je tu na fóre dosť veľa. A verte, že aj nám je ľúto, že snáď nikto s lacným kávovarom sem pravidelne nepíše.

A ešte k tým testom pákovka vs. automat. Tvrdí tu niekto na fóre, že automat uvarí kvalitné espresso? Nehovoriac o tom, že aj automaty sú lepšie aj horšie.

Ale aby som to zhrnul.
Áno, aj lacná pákovka dokáže spraviť dobrú kávu, ale espresso to nie je.
Áno, môže vydržať roky, čím milo prekvapí majiteľa. Ale oproti kvalitným strojom je dosť veľká šanca, že to tak nebude a majiteľ strávi veľa času a nervov riešením reklamácií. Aj tu na fóre je dosť veľa príkladov...
A ak plánujete kupovať mletú kávu v potravinách (Segafredo, Illy, Lavazza...), je lacný kávovar vhodná voľba kvôli pretlakovým miskám - samozrejme ak beriem do úvahy dva predchádzajúce odstavce.

Teším sa na vaše skúsenosti z používania, či už kúpite ten, alebo onen.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od primacafe »

Je to o kvalitě provedení výrobku + použitých materiálech. U kávovarů to platí jednoznačně.
Ale jinak budeme rádi, když sem do fora napíše svoje zkušenosti právě majitel levného kávovaru. Takže kupujte.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Objednávka nevyšla. Na Kasa.cz nepřeváží z pobočky na pobočku, takže bych čekal týden až dva. Takže jsem nakonec koupil v Datartu o necelých 500,- dražší model s ohřevem šálků, nerezovou tryskou 8325/09. Tak dám po Vánocích vědět, jak šlape.
Uživatelský avatar
Dantess
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. pro 2011 11:11:07
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od Dantess »

Ja zas odporúčam kúpiť ten lacnejší Philips. Ja mám DeLonghi BAR 14 a som s ním celkom spokojný. Treba ale naozaj povedať, že to nerobí pravé presso, ale kávu s cremou. O pár dní objednám Lelit P41 a DeLonghi pôjde preč. Bola to ale dobrá skúsenosť, pretože mám s čím porovnať. Ak nieste coffee geek tak bohate postačí kávovar do 2500KČ
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Tak píšu slibovanou zkušenost nakonec s HD8325/09. Nevím, zda dělá pravé presso. Nicméně to kafe je dobré. Já jsem měl zatím dvě nebo tři. Vždy si to míchám s mlékem, černé nepiju, ale včera tu byl kamarád a ten si nad černým liboval stejně jako můj táta. Pěnu z mléka dělá úplně v pohodě během pár vteřin (10 - 20 sekund napění 2 cm mléka v hrnku do třičtvrtě). Takže z mého pohledu spokojenost. Víc nejsem schopen posoudit.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od Redmann »

Niečo nové po roku používania? Občasné info o používaní lacných kávovarov by sa tu zišlo.
Príp. by si mohol vytvoriť svoje vlákno tu
viewforum.php?f=182
a niečo k stroju napísať. Po roku už asi tých skúseností bude viac.

Poprosím ostatných užívateľov o zdržanie sa príspevkov smerujúcich k častej debate typu "Nie je to espresso!" a pod. Nechcem tu rozpútavať flame, chcel by som, aby občas aj majitelia lacných kávovarov niečo o svojich strojoch sem napísali. Je to ich časť fóra.
Ďakujem.
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Philips HD8323/09 nebo Bosch TCA 4101?

Příspěvek od the_miracle »

Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“