v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
past
Příspěvky: 4
Registrován: stř 21. lis 2012 23:30:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od past »

Zdravím, chtěl bych manželce koupit k vánocům pákový pressovar, v Lidlu se mi cenově líbí SilverCrest, ta paní ve video ukázce vypadá hodně profesionálně

Kód: Vybrat vše

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-FB90E890-58CD4071/lidl_cz/hs.xsl/index_28854.htm
jaká je asi kvalita přístroje ? mně se líbí hlavně ta záruka 3 roky, ale když jsem to doma ukazoval, tak partnerka chce raději Soda stream z Mallu.. dík.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

Teď se ještě musí prášek stlačit. Nebo to můžete udělat pěchovadlem na dávkovací lžičce. Teď do espressovače nasadíme nosič sítka.

Krásné jedovky, jak to po tomhle může někdo chtít? A to vypínání po třech minutách je taky super, jak se prohřeje páka a hlava? Není dneska apríl?

To radějí ten soda stream a jeho "šťávy" plné zdravých umělých sladidel zdravějších než cukr.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
past
Příspěvky: 4
Registrován: stř 21. lis 2012 23:30:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od past »

teď jsem byl v PottenPannen, kde jsem ochutnal tabletové Cremesso a v Datartu Nespresso a Tassimo od Bosche. všechno mi chutnalo daleko víc, než si doma vaříme z rozpustnýho kafe :-)

tak fakt nevim, co si počít, naproti tomu pákovému je to asi stabilní kvalita a jistý úspěch.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Galina »

Pastičku chápu tak, že to myslí vážně a že není náročný. Pokud bude kupovat manželce trochu drahé kapsle, tak nejlíp pochodí s Nespressem, že ? V nejhorším bude pít kávu sám /určitě lepší než rozpustnou/ a manželce koupí Sodu, ale to už je lepší voda z Brity. Na čaji z vody z Brity si paní snad taky pochutná víc.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Pro uživatele past:

Mimo s prominutím "blbců", kteří se tu snad jen vysmívají někomu, kdo nemá dost peněz, nebo nechce platit moc za kávovar, si dovoluji reagovat. Dnes jsem si totiž tento kávovar přinesl domů. Ano je to opravdu EC 190 od Delonghi. Záruka 3 roky, neřeším, že se mi něco za rok, či dva pokazí. Lidl nemá problém s reklamacemi.

Co se celkově dojmu týče, byl jsem překvapený tichostí přípravy espressa. Vlastním průtokový ohřívač Tefal, kdysi koupeno na rychlou přípravu čaje, instantního kafe atd. Jednoduše není potřeba varná konvice. Čerpadlo v tomto ohřívači teda nadělá mnohem větší kravál, než espresso. Tohle mě dost potěšilo.
Při prvním zapnutí, byl kávovar nahřátý asi za 40 sekund..opět mile překvapilo. Čekal jsem, že s nahříváním to bude tragédie
Vlastním mlýnek Krups s mlecími kameny za asi 1400Kč. Dnes první dvě kávy samozřejmě nebyly nic extra, chuť kovu a novoty je znát. Chce to udělat ještě pár káv.
Pěna na kávě je hustá a cukr nepropadne hned, zůstane na ní. V balení jsou dvě misky, menší a větší (pro jedno, nebo dvě espressa) Já zkoušel zatím pouze malé. Káva nevytéká do obou hrnečků stejně, problém asi bude v napěchování kávy, ještě to nemám v ruce.
Zkoušel jsem mléčnou pěnu a ta se zdařila bez problémů na poprvé (polotučné mléko), nerez nádoba.
Espresso kávovar mám poprvé v rukách, ale za to dost často po restauracích a kavárnách piji espresso. Vždy bez mléka a vždy nejprve chutnám chuť kávy bez cukru! Popřípadě ho tam ani nedávám. Málo kdy mi přinesou kávu s pěnou, či krémou atd. Dnešní druhé kafe bych klidně mohl srovnat s většinou restaurací či kaváren. Použil jsem Columbii z místní prodejny kávy a sypaných čajů (vím že je káva čerstvá).
Takže věřím, že i s tímto kávovarem půjde udělat dobré espresso. Zatím se učím.

Ne každý potřebuje špičkové espresso 20ml za 27 vteřin dokonalé teploty atd. Nahřívání páky, misky a kdo ví čeho ještě. Hrneček vždy ohřívám horkou vodou z průtokového ohřívače a bohatě to stačí.
Myslím si, že spoustě lidem už káva leze na mozek a dost přehání a "puntíčkaří" s kdejakou volovinou.
Toť vše co jsem chtěl napsat. Za nějakou dobu sem zase připíšu nějaký zkušenosti.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Jen ještě opravím trochu. Samozřejmě sem nechtěl říct, že dnešní káva byla bez pěny tak, jako u většiny kaváren a restaurací. Jen jsem to napsal nevhodným způsobem. Omlouvám se. Myslím spíše chuť a kvalitu výsledné kávy.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od David »

Ale tak pánové, tohle je fórum k levným kávovarům ...

Třeba si dotyční začnou kupovat do kávovaru časem čerstvě vypraženou kávu, pak zjistí, že nožový mlýnek není to ono a pořídí jiný, a pak je nebude uspokojovat současný espresovar, protože si uvědomí, že s lepším se dělá mnohem lépe, tak si ho koupí ... no, nakonec, všichni to asi známe :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od primacafe »

Jsem taky toho názoru, že toto je forum o levných kávovarech. Koho to zde dráždí, tak ať sem raději ani nevstupuje. Mělo by zůstat k dispozici, těm co stačí levný kávovar a čerstvá káva z prodejny kávy a sypaných čajů. Ikdyž i o tom víme své.
Ale prosim vás neberte jim to a zdržte se projevu. Budte rádi, že jste se dopracovali tam kde jste a pokud je někdo jiný spokojený s tím kam se momentálně propracoval, tak ho u toho nechejte.
Jinak se v tom budeme pořát patlat a stejně to nikam nevede.
Domnívám se, že toto forum už o levných a superlevných kávovarech poskytuje informací dost. Ale samozřejmě sem o dalších kávovarech, které se zde ještě nepopisují, pište. Na to je zde prostor i pro levné kávovary.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Díky za pochopení. Jinak kávička od Vás samozřejmě už objednána před nějakou chvílí :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od primacafe »

Ono to není ani tak o pochopení, jako spíš o tom, že si něčím podobným prošla většina z nás. A nedovedeme se smířit s tím, že se pořád najde někdo kdo investuje do špatného kávovaru. Za tu dobu co forum funguje jsem si všiml, že se zde objevují dvě skupiny lidí. Ta početnější je ta která pořídí levný kávovar (jak se to s nimi vyvíjí dál, to nemám vysledovaný) a druhá, která na to má a rovnou čeká od kávovaru trochu víc.
škoda, že se našlo málo těch, kteří se odhodlali popsat zde na foru svoji kávovou cestu. Jak kterým kávovarem začínali a k čemu se dopracovali.
Sám jsem taky začínal na obyčejném plastovém Saecu (které funguje a používáme dodnes). Ale zase na druhou stranu ono to 15 let staré Saeco je kvalitativně úplně někde jinde, proti třeba tomu kávovaru z Lídlu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

Kynio píše:Mimo s prominutím "blbců", kteří se tu snad jen vysmívají někomu, kdo nemá dost peněz
Jako promiň, ale já dal za kávovar 1000 korun, přitom je na úrovni rancilio silvia. Taky nemám dost peněz, ale nejsem tak hloupý abych kupoval levné věci a proto se vždy s chutí obrátím na bazar. Jsem rád že jsem se obrátil zde fóru s taky hloupými dotazy a velice správně mě nasměrovali za což jsem vděčný a snažím se kde to jde taky poradit.

A připusťte si jednu věc, troufám si říct že minimálně polovina zdejšího členstva se dá označit za pokročilé pijany kvalitního espressa kteří se před standart směsí natřikrát pokřižují a uplivnou. Jak můžete chtít po někom kdo si prošel podobnou cestou jako ostatní aby schválil něco jako je ten silver crest. Totiž i mezi levnými kávovary se dají najít kousky které připraví z kvalitní suroviny velice dobrou kávu, jenže silver crest podle mě nepatří ani do této skupiny. Do sekce levné kávovary bych spíš řadil použitou Gaggia Color a pod.

Když se v Hifi klubu zeptáte zda budou OK bedničky z planea pro domácí kino za 5000 taky neodpoví pozitivně a může tam být třeba 10 sekcí sekcí levné hifi. Bude to proto že prostorový zvuk je buď cesta do pekel nebo nechutně drahé pokoukání na filmy a poslech pár skladeb v prostorovém zvuku.

PC má samozřejmě pravdu a pokud jsem přestřelil tak to prosím smažte.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Chápu. Nejsem zase tolik náročný uživatel. Chci si jen pochutnat za rozumný peníz. Hlavně se s kávou nevařit dlouho. Namlet, stlačit, zapnout pít. Vyzkoušel jsem mokka konvičku, turka, frenchpress a teď zkouším espresso. Je mi líto třeba 6000Kč za kávovar, raději opravdu koupím za 6000Kč nové brzdy na své kolo. Každý máme svoje. Jen se mi nelíbí, když se někdo druhému vysmívá, jakej krám si to koupil. Je jen a jen na jeho vůli, zda dá na vyšší cenovou kategorii, nebo na nižší. Já zvolil nižší s vědomím, že kafe co budu pít se z vašeho profesionálního pohledu hodí tak na obarvení vajíček :)

Fox_25..silvercrest nic neříkající značka, vím..když jde ale o delonghi ec190 což není úplně shit. Na začátek stačí ;)
Uživatelský avatar
adgu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 26. lis 2012 19:42:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od adgu »

Dnes jsem si opatřil tento kávovar v Lidlu - přes zjevnou EXKLUZIVITU tohoto zboží naštěstí měli ještě dostatek kusů! Moje noční můra zahrnující poslední kus zboží, dvacet důchodců ozbrojených holemi a mou maličkost naštěstí byla lichá!

Po zběžném pročtení návodu jsem přístrojem prohnal několikrát pouze horkou vodu a odhodlal se připravit profesionální kávovou emulzi. Na upěchování kávy (prémiová značka Lavazza - mlýnek jsem zatím nekoupil) jsem za použití kuchyňské váhy vyvinul tlak 9,98 kg a po krátkém nahřátí přístroje došlo k samovolné tvorbě na první pohled oku lahodícímu a chuťové buňky dráždícímu nápoji. Musím říct že takto jsem si na emulzi již dlouho NEPOČVACHTAL!

Povzbuzen značným množstvím kofeinu jsem se odhodlal připravit emulzi i pro svojí drahou polovičku. Návod na cappuccino byl ovšem příliš dlouhý, proto jsem jen od oka otestoval parní trysku, napěnil !polotučné! mléko z lednice a do něj opět vypressoval Lavazzu. Pravděpodobně jsem nevytvořil cappuccino, ale emulze byla přesto lahodná a chuť nezapomenutelná. V tom momentu si již ČVACHTALA i moje přítelkyně!

Děkuji LIDLu za zprostředkování nákupu tohoto skvělého přístroje, na jehož výrobě se podílelo na nočních směnách minimálně pět čínských dětiček. Vřele doufám, že jsem tímto přispěl na jejich následné kvalitní vzdělání, např. vysoká škola baristů se zcela jistě dá doporučit. Ostatně červený diplom z tohoto oboru má pravděpodobně velká část osazenstva tohoto fóra (soudím z velmi fundovaných názorů).

Chuť espressa se s dokončením tohoto příspěvku z jazyka pomalu vytrácí, hořkost z místních diskusí lehce přetrvává. A zítra v práci zase TURKA!
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

Kynio

Nestačí, je to stejný šmejd jako silver crest. Dokonce bych si asi správně tipl že jej vyrábí stejná firma, v této cenové kategorii je to běžné. Na začátek stačí gaggia color s mlýnkem gaggia MDF, je to kávovar který vydrží a umí správně espresso. Bohužel v delonghi je tolik kompromisů že nemá cenu se jimi zabývat a je to slepá ulička. Já mám taky "neznačkový" kávovar, jenže je to OEM rancilio silvia s nemalou cenou nového a mě stál 1000. Tím jenom chci říci že když člověk chce tak může mít levný přístroj který bude hodně kvalitní.

Nikdo nikomu nebere koupi levného kávovaru a s urážkami jsi začal ty. Stačí používat rozum, google a dávat si informace dohromady. Díky tomuto mám hodně luxusní věci za málo peněz a užívám si to. Nepochopení tohoto povede jen k tomu že si z toho lidi začnou dělat srandu.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od David »

Kynio píše:Jen se mi nelíbí, když se někdo druhému vysmívá, jakej krám si to koupil.
No, vemte si, že byste došel na fórum, kde se probírá ladění horských kol, a pochvaloval byste si, jaké skvělé gumové špalky do brzd jste koupil v lidlu. :) Tohle je to samé. Já jsem například za levné kávovary dal částku, za kterou by se koupil opravdu pěkný mlýnek. Samozřejmě vydržely prd a šly brzo do kontejneru. Nakonec jsem koupil z druhé ruky kvalitní mlýnek i mašinku a slouží mi spolehlivě několik let. Proto vám tu prostě nikdy nikdo, kdo má stejnou zkušenost, neschválí koupi levného strojku, protože prostě ví, že je to vyhazování peněz, no.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Moka konvičku od Tescomy mám, to jsem i napsal, jaké způsoby přípravy kávy jsem zkusil. Ještě vlastně i džezvu..

Fox_25

stále se tu chlubíš svým kupem kávovaru za 1000Kč. Ne každý den jsou tyhle nabídky a ne vždy se dá takto levně koupit. Opravdu nemám čas sedět na internetu a hledat po všech čertech inzeráty, kde by náhodou někdo prodával extra super kávovar třeba do 2000Kč. Najít v tomhle fóru nějaké smysluplné rady, popřípadě doporučení je opravdu těžké. Hlavně pro člověka co se tu objeví nově. Nemluvím o lidech jako jsi třeba Ty. Máš tu přehled, baví Tě vaření kávy, já to chápu a neberu Ti to. Prostě jsem uviděl nabídku v lidlu, skočil sem na fórum, jestli o tom někdo něco píše, když jsem se dozvěděl,že je to Delonghi, neváhal jsem a šel to koupit (za tu cenu). Navíc vím, že věci z lidlu nejsou nekvalitní! Spousta výrobků musí projít složitými testy, aby se mohly prodávat v lidlu. Tohle prostě espresso uvaří a to mi stačí. Je to zase o skok dopředu oproti moka konvičce, popřípadě už nechutnajícímu "Turku".
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dape »

Kynio píše:Tohle prostě espresso uvaří a to mi stačí. Je to zase o skok dopředu oproti moka konvičce, popřípadě už nechutnajícímu "Turku".
jen bych to upřesnil. Asi to uvaří kávu, pro někoho chuťově zcela vyhovující, pro někoho ne. To je každého věc. Ale nejde to, co z toho vyleze nazývat espresso. Prostě je to káva.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Redmann »

Tohle prostě espresso bohužiaľ neuvarí, aj keď sa tomu ťažko dá uveriť, keďže to je DeLonghi a má to 15 barov.
Ja som si túto cestu prešiel celú, od sáčkových kapučín, cez rozličné druhy nesky, starého maďarského "kotyoga" a lacnej mašinky Krups.
A ver mi, že je rozdiel medzi tým, čo ten Krups vyrobil a čo mi vyrobí Gaggia (ktorú som mimochodom kúpil používanú tu na fóre za 5000 Sk).

Väčšina ľudí tu radí rovno ísť do kvalitnejšieho stroja, aby proste ľuďom ušetrili peniaze a sklamanie.
Zopár skúseností s lacnými strojkami tu na fóre nájdeš. Je ich málo, pretože ľudia, ktorých káva tak nebaví sem proste nepíšu. Čo je škoda.
Som zvedavý, ako dlho sem budeš písať svoje skúsenosti ty, aby sa mohli poučiť ostatní.

Kaviareň v Brne skús pozrieť tu
viewtopic.php?f=94&t=276&hilit=kam+na+kávu

A ešte jedna otázka, aj keď už opakujem, čo napísali ostatní. Odporučil by si niekomu, kto si chce kúpiť bicykel, aby si kúpil ten najlacnejší v hypermarkete?
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Rád sem znovu napíšu po několika dnech používání SilverShitu. Podělím se s lidmi, kterým stačí levnější kávovar pro tvorbu pseudo espressa. Jak se tak dívám, asi nevím, jak espresso vypadá. Byl jsem v tolika restauracích po Brně, v tolika kavárnách/cukrárnách atd, vždy mi přišlo na stůl espresso hoooodně podobné tomu, které vyprskne SilverShit. Říkám podobné, protože chuťově se liší, samozřejmě kvůli jiné kávě. Kde tedy dělám chybu? Navštěvuji nevědomky restaurace, kavárny, cukrárny atd, kde prostě dělají špatnou kávu? V threadu Kam na kávu, jsem bohužel nic aktuálního nenašel. Položím otázku tam, nechci zde zakládat OT.

Redmann: samozřejmě že mu nedoporučím kolo ze supermarketu..ale pokud chce a je to v rámci jeho financí, či vůli, nechám ho v tom, jen ho upozorním na případné problémy.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Redmann »

A to presne sa deje tu - neodporúčame lacné kávovary. Akurát sa ľudia kvôli tomu vždy naštvú a nazvú nás kávovými fanatikmi, blbcami a pod.

Ak máš chuť a čas, skús si pozrieť, ako prebiehali debaty v starších vláknach o lacných kávovaroch, a čo všetko sme si tu už vypočuli. A možno sa prestaneš čudovať, prečo tu už ľudia reagujú podráždene, keď sa niekto po stý krát začne rozčulovať, prečo mu neodporučíme SilverDeLongRowentu za 2500 korún. Hlavne ak on čítal, "že v Teste vyšiel ten kávovar tretí najlepší".
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“