v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dinoo3 »

Fox_25 píše: Ano, bez slušného mlýnu to nejde, já začínám koukat že ani bez pražičky to nepůjde.
Súhlas, kto vydrží dlho, dostane sa do tejto fázy. Ja už v nej som a môžem vrelo odporučiť. Je to posun o ďalší krok a hlavne nezávislosť. Po kúpe pražičky sa však zvýši závislosť a spotreba kávy (:
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

Kód: Vybrat vše

Po kúpe pražičky sa však zvýši závislosť a spotreba kávy
Nechápu, to jako že se "najednou" zvýší frekvence návštěv nebo člověk začne popíjet více kávy?
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dinoo3 »

Oboje :shock: .
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Tak zhruba půl roku od zakoupení Silvershitu uplynulo, tak napíšu aspoň něco málo o problémech a zkušenostech.

Vlastním proslulý mlýnek Krups za asi 1400kč, kde je páčka pro nastavení hrubosti mletí. Při přípravě espresso jsem tuhle páčku držel zeště před hranicí ulomení aby káva byla co nejjemnější. Jednou jsem zabral moc, tak se najednou páčka uvolnila a teď si procvakávám tak dlouho, dokud se kameny navzájem nedotýkají. Čili se mi mlýnek rozbil žádaným způsobem :) Díky tomuhle se dostanu s kávou na hodně jemný mletí. Což vyhovuje do té doby, dokud kávovar takto jemně namletou kávu dokáže taky připravit..a to už je na řade Silvershit.

Problém nečekaně nastal díky jemně namleté kávě, lehce napěchované do misky. Kávovar se snaží co to jde, ale voda si samozřejmě teče cestou nejmenšího odporu, čili mimo misku. Musel jsem tedy najít správnou jemnost mletí. Po pár kávičkách už to šlo. Do ruky jsem musel taky dostat cit pro zatlačení kávy do misky, aby to zase nebylo moc a voda netekla všude okolo misky. Co se ostatních věcí u kávovaru týče, není nikde žádný problém. Hrčí stále stejně, kafe je z něj taky stále stejný, nikde neteče pokud se správně napěchuje.

Toť moje zkušenosti.

Za tu dobu jsem okusil i mnoho espresso káv v restauracích a barech a zjistil jsem, že pravý espresso je na mě asi moc silný. Mnohem víc si vychutnám kávu ze silvershitu, popřípadě z mokka konvičky, french pressu, nebo klasickýho turka. Čili pro mě je tento kávovar dá se říct vyhovující. Chuti člověk neporučí, atak je kávovar už asi 3 týdny nepoužívaný. Občas jen propláchnu aby v něm dlouho nestála voda. Nějak mi zachutnal turek, tak teď turkařím :) Střídám to a u všeho moc dlouho nezůstávám, nemám rád stereotyp. Jediné čemu jsem stále věrný je moje přítelkyně :)
Navíc jsem tak nějak líný se silvershitem zápasit, než se udělá kafe, ale to je problém všech pákových espresso...
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Rodom »

Máte bod za výdrž a věrnost...přítelkyni :grin:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od primacafe »

Kynio píše:Tak zhruba půl roku od zakoupení Silvershitu uplynulo, tak napíšu aspoň něco málo o problémech a zkušenostech..............
Takže nenáročný uživatel kávovaru na espresso a tak by třeba Gaggia nebo Rancilio u něj zbytečně leželo. Nenapadá mě co dodat.
Jen to, že je pěkné a děkuji, že jste si po nějaké době vzpomněl a něco z používání kávovaru napsal.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
petk0
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16. led 2013 15:48:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od petk0 »

Kupil som silvercrest ako start do sveta kavy a zatial som spokojny. Kava je castokrat lepsia ako vo vsetkych kaviarnach v ktorych som bol. Pouzivam ho 9 mesiacov. Takmer okamzite som sa zbavil pitia roznych kavovych nezmyslov, ako boli zalievane zmesy s cukrom, kapucina v prasku a podobne. Tiez cukor isiel velmi rychlo prec a pijem uz len cistu kavu. V tomto smere je to velky skok, ktory by som bez silvercrestu nikdy neurobil. Nevedel som kam sa s kavou dostanem a ci s tym neprastim uz v zaciatkoch. Bal som sa, ze to bude robit kysle kavy ako v kaviarni, ale zatial je to super. Vdaka tomu som sa prepracoval v kaviarnach az na risreto. Tuning som nerobil ziadny. Napenovac sa za dva mesiace zaniesol vodnym kamenom a pena je teraz rovnaka ako v kaviarni. Po zapnuti necham paku nahriat, napustim hrnceky vodou, az potom zomeliem v Krupse. Pouzivam dvoj misku, ktoru napechujem az po znacku MAX. Natlacim kolko to da, maximalnou silou. Krupsom meliem na maximum, ale je to starsi kus, takze uplny prach to uz nevie, co je asi dobre. Preso pretecie tak za 15-20 sekund. Pouzivam kilove balenia kavy z lidla, Lavazza za 10e kilo, 100% arabica. Teraz je silvercrest v praci, kde sa denne spravia 3-4 kavy, takze ziadne velke zatazenie. Voda filtrovana brita filtrom, ale bez filtra je lepsia, pretoze brita to zahumusi uhlikovou prichutou. V prvom tyzdni bol problem s vodou v nadrzke, strasne to smrdelo plastom a chutilo po ciernom uhli. Stacilo naliat vodu do nadrzky a po pol hodine ochutnat a bola otrasna. Pridavam fotky misiek. Vyberat napenovac neodporucam, sluzi ako vyztuzenie konstrukcie, bez neho sa to prehne. Sitko v otvore sa da vybrat, ale je riziko ze sa to rozpadne. Ma niekolko vrstiev a drzi sa v tom vodny kamen.
Silvercrest sa osvedcil aj na dovolenke, je maly skladny a tam kde sme boli kaviaren nebola, takze som ho hodil do auta aj s mlyncekom a bol to skvely tah. Kupu silvercrestu nelutujem a casom skusim nieco lepsie.

Obrázek

Obrázek

PS: Este doplnim, ze pred silvercrestom som mal moznost vyskusat aj dolce gusto a tomu teda hovorim mega smejd. Presso z kapsule to nedokaze vobec urobit, kava pretecie za 10 sekund. Ak ju necham 20 sekund, mam ju na 3 pohare. Este tie eckove umeliny s praskovym mliekom, konzervantami a cukrom, cize late, kapucino, sa daju, ale to uz s kavou vela spolocne nema.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dape »

.-) Ted nevím, zda to bylo myčleno jako vtip, ale zapichy jsou to mega. kilova kava z lidla, lavazza za 10e, pomlete krupsem, silvercrest, kde nejde odebrat sitko, protože by se to rozpadlo a ještě to chutná lip, než ve většině kaváren? Ufff.:-)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dape »

... při té příležitosti jsem si vzpomněl (myslím, že to tady již kdysi bylo) na perfektní přípravu špičkového espressa. Možná by to stálo za vyzkoušení, dle mého názoru to bude rovněž chutnější, než ve většině kaváren. :-) Video je tak super, že si nemohu neodpustit to sem dát.
http://www.youtube.com/watch?v=0vEfbO1hLlA
Uživatelský avatar
sanpietro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: pát 02. srp 2013 18:09:04
bydliště: Praha
kávovar: Rocket R58, Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rocket Fausto, Rancilio Rocky

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od sanpietro »

Opravdu poučení....:-) vyndavat páku před přípravou kávy z mrazáku, to mne ještě nenapadlo :-))
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Effe »

S tím mrazákem to bude asi joke :-)))))
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od bloke »

dosť pochybujem, že tá 10 EUR 1kg Lavazza je 100% arabica, ak ide o nákup zo slovenského Lidla (väčšinou majú ich zmesi so 60-70% robusty)
Tiež sa tam tieto kávy objavia tak 1x za 6-9 mesiacov, potom ide tiež o dobrý pravidelný zdroj.
Ale inak príspevok možno chápať tak, že ide o prvý výraznejší posun v príprave "ako boli zalievane zmesy s cukrom, kapucina v prasku".
dape píše:.-) Ted nevím, zda to bylo myčleno jako vtip, ale zapichy jsou to mega. kilova kava z lidla, lavazza za 10e, pomlete krupsem, silvercrest, kde nejde odebrat sitko, protože by se to rozpadlo a ještě to chutná lip, než ve většině kaváren? Ufff.:-)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dape »

bloke píše:dosť pochybujem, že tá 10 EUR 1kg Lavazza je 100% arabica
... ale jo, v pohodě, klidně může být. Lavazza je určitě skvělá káva :-) a její 100% arabica z lidla za 10E, no, kdo by to nekoupil, že? :-) Ale teď vážně. V této cenové hladině mohu s klidným srdcem prohlásit, že to bude nepitelné a pokud co vím, tak lavazza táhne vždy do kysela (zde mne nechytejnte za slovo, já ji neholduji a když jsem ji někde pil, měl jsem z toho husí kůži). Ale já bych to urřitě nepil. Na druhou stranu, kvalitní robusta je o několik kvalitativních řádů zcela jinde než lavazza arabica z lidla.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od bloke »

V podstate sa stále držíme témy, lebo Lidl :P
Tam mávajú väčšinou takéto Lavazzy http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-F21 ... _36085.htm "Cremoso" = 60% robusta, akčná cena 12 EUR, aj to v ponuke raz za pol roka (kávy tam nekupujem, no všímam si).
Inak raz ma prekvapila Lavazza Oro (ich 100% arabica) 250g zrno, kúpil som ju inde, pokusne zo zvedavosti čo je zač, keďže som videl že je na pomery "supermarketových" káv dosť čerstvá (asi 4 týždne) a práveže nebola vôbec kyslá, a z tých kyslo-vyčpelých druhov známych značiek (99% trhu), mala aj normálnu chuť kávy.
Uživatelský avatar
scypho
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. lis 2013 23:58:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od scypho »

Kavovar Silvercrest mam uz cca rok. Priznam sa, ze nikdy som neuvazoval nad kupou kavovaru, ale priatelka sa rozhodla a kupila mi ho na vianoce. Prve kavy boli velmi zle, pena na kave vyzerala ako by bola zo samponu ... zacal som intuitivne rozoberat sitko. Ako prve isiel dole napenovac... v podstate som vyskusal vsetky upravy ako spominal dusan333 na predchadzajucej strane. Ked som odstranil spodnu pretlakovu podlozku (kt. ma malu dierku) tak sitko sa zacalo znacne deformovat. Najlepsie vysledky mam s original sitkom bez napenovaca ale so zvacsanou dierkou v tom plastovom dne. Po asi 3 mesiacoch sa mi to podarilo naladit tak, aby sa kava dala pit. Treba mliet na hrubsie, lebo potom to kavovar nevie pretlacit, resp to zacne tiec okolo paky. Neviem ci to,co z neho lezie sa da nazvat pressom, skor by som to prirovnal ku kave aku robi Moka kavovar. Na ranajky ku croasantom to vsak staci :) ... Ako som spominal vyssie, sam by som si kavovar nikdy nekupil. Tento kavovar mi vsak ukazal, ze mam pre neho vyuzitie. Po roku som dospel k nazoru, ze by to chcelo nieco lepsie, preto som tento tyzden objednal Gaggia New Baby Class. Chcel som povodne Classic, ale vadi mi nepohodlne vyberanie vodnej nadrze a nizky priestor pod porta filtrom. Kedze kvalita vody u nas nieje bohvieco, vodu pravidelne zo zasobnika vylievam.
Uživatelský avatar
petk0
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16. led 2013 15:48:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od petk0 »

Som rad ze vas moj prispevok pobavil. Kavovar stale zije a denne tie 3 kavy otoci. Pouzivam dvojitu misku, z toho su ovela lepsie vysledky. Zaplnim az po rysku napechujem kovovym tamperom a mam z toho dve kavy za 20-25 sekund. Za tych 50 euro som necakal ziadne zazraky, ale po par dnoch roznych pokusov sa s tym da nieco zbuchat. Napenovac sa rychlo zanesie vodnym kamenom a uz to nerobi samponovu penu. :)

Nedavno som to aj rozobral, takze tu mam nejake fotky:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Edit: Este doplnim k Lavazza kave, tak tych druhov je v Lidli viac a maju casto zle oznacenie. Postupne som skusal rozne, ale treba si cez internet zistit o co presne ide. Su tam rozne zmesky aj 100% robusta, ale to na obale casto nieje, alebo napisu nieco ine. Aj vdaka tomuto foru si uz na to davam vacsi pozor. :) Co sa tyka kyslosti, s tym som u Lavazza nemal problem.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od ondrada »

Na to se dá říct snad jen... ... :-D
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od primacafe »

Však pěkné, potřeby mnoha kávičkářů stačí pokrýt stále i tyto levné kávovary. Né každý musí mít doma kávovar za 10tis. a víc, popřípadě se v kuchyni vyhýbat zavazející bedně na kafe.
Třeba se ještě dočkáme jak petk0 přejde časem na jiný kávovar a svůj postoj k Silver Crestu z Lídlu přehodnotí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od ondrada »

Já teda narážel spíš na ten závěr příspěvku, který se kávovaru moc netýkal... To jsem měl zdůraznit.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od primacafe »

Tak to tam je stejně jen takový dovětek a mimo podstatu tématu (asi věc chuti)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“