Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Dobrý den. Měl bych otázku. Polepším si, když vyměním stávající stroj za RS?
Máme v domácnosti dlouhodobě zapůjčený Delonghi EC610. K tomu jsem za 3tis. pořídil mlýnek IberItal. A nějak začal dělat "espresso". Jsme jen dva a denně se udělá maximálně 5 kousků. Za tu dobu si nastavil mletí tak, aby mi to do požadovaného šálku teklo cca 30 vteřin, a aby to mělo i jakousi pěnu. Vstupní materiál je většinou obyč Rioba Silver z Makra. Zkoušel jsem i čerstvě pražené z caffe shopů. Ale mé umění není tak velké, aby mi dvojnásobná cena přinesla dvojnásobně lepší chuť. Kolikrát mi přijde, že mi chutná více z práce z automatu Jurek, než to co vytvořím doma. Tedy ze stejné kávy. Předpokládám, že je to rukama. Že i z obyč stroje se dá udělat dobrá káva. Nebo to může být tím, že z automatu to teče přes nějakej filtr? Prý máme dost tvrdou vodu.
Přemýšlím, jak to doma trochu vylepšit. Ale nerad bych byl zklamanej. Aby mi z něčeho nového, za mnoho peněz, teklo to samé co teď.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od elwoodblues »

...co vám teče teď, to nevím a ten kávovar neznám. Co vám poteče ze Silvie, to bude dobré espresso, nebo skvělé espresso. O umění není třeba hovořit, není to zase taková věda. Nastudovat si to tady a trocha praxe, nic, co by kdokoliv při troše dobré vůle nezvládl.
Jiné čerstvě pražené kafe než odtud jsem v nouzi zkusil jednou, mělo to i datum pražení, Etiopie, a byl to napůl vyčichlý sajrajt. Takže tomu minimálnímu rozdílu kvalitní suroviny a kafe z Makra nevěřte.
Chce to jít do toho a jestli vám kafe za to stojí, nebudete litovat.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od Redmann »

Odporúčam určite zmeniť surovinu. Rioba Platinum bola jedna z najhorších a najnekvalitnejších káv, ktoré som doma mal. Skúste čerstvú kávu PRIAMO Z PRAŽIARNE a uvidite ten rozdiel.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Děkuji za názory. Asi jsem tak trochu doufal v odpověd typu seš nešikovnej a nauč se to lépe s tím co máš doma. O kvalitě čerstvě pražené kávy nepochybuji. Šlo mi o porovnání kávy z automatu Jurek a zapůjčeného pákového. Při použití stejné suroviny a přibližně stejného možství vody. Jak se budou chuťově lišit. Kdyby mi to dal někdo ochutnat na slepo řekl bych, že je lepší ta z automatu.
Ale prvně se snažím hleda chybu u sebe a né ve stroji. Jelikož je to pro mě fakt hodně peněz. I na německém ebay stojí dost a navíc to skoro nikdo neposílá do Čech.
Taky je možný, že nevím, co je dobré espresso. I když co jsme takhle s batůžkem projeli jih Itálie, tak mi chutnala snad každá. Jenže k takovému výsledku se ani s kvalitní kávou moc nepřibližuji.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od Redmann »

Jura je špičkový automat, ktorý vie spraviť dobrú kávu, aj keď by som to možno nenazval úplne espresso. Váš DeLonghi má pravdepodobne napeňovacie misky, ktoré moc hranie sa z množstvom kávy a hrúbkou mletia asi nedovolia. A to je pravdepodobne dôvod (okrem suroviny), prečo lepšiu kávu z neho neviete dostať.
A samozrejme môže to byť aj rukami. :-) Chce to v tom prípade ešte trošku naštudovať a skúšať a skúšať.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Zrovna sem nad tou miskou přemýšlel. Je to taková napůl plastová šaškárna. Ty lepší misky jsou krásně jednoduché. Tohle se skládá z páky, do ní miska a v misce sítko společně s plastem uložené v gumě. Skoro neuvěřitelné, že to někudy proteče. Když sme kávovar dostali, celý sem ho rozebral a vyčistil. Čekal sem plnej bojler kamane. Jelikož prý nikdy nebyl čistěnej. Ale nic v něm nebylo. Velmi dlouho se trápil s hrubostí mletí. Nedávalo to žádnou pěnu a skoro to neteklo. Tak sem rozebral sprchu a všiml si, že sou ty dírky nějaké podivné. Vzal jehlu a píchal a píchal. Byly zanešené kamenem. To samé udělal i s pákou. No pak byl šálek plnej během několika vteřin. Tak zase hledal jinou hrubost mletí. A mám jen originální maličkatej plastovej tamper, tak se obtížně mačká. Ale už sem si nějak zvykl. Přes dva roky ho používám. Lépe sem se to nenaučil a pořád mi z Jurka chutná víc. Tak teď uvažuji jak to zlepšit.

jedná se o tetnto stroj:

Kód: Vybrat vše

http://www.ereplacementparts.com/delonghi-ec610-espressocap-maker-parts-c-122345_122351_122736.html
Doufám, že sem ten odkaz vložil dobře.
Naposledy upravil(a) primacafe dne pát 23. lis 2012 15:06:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nevložil, opravil jsem to
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Redmann píše:Váš DeLonghi má pravdepodobne napeňovacie misky, ktoré moc hranie sa z množstvom kávy a hrúbkou mletia asi nedovolia.
Ano, teď na to koukám. Pěkné foto vysvětlení od p. Maroslava (Napěňovací pomůcky, které zaručí "vždy bohatou pěnu" na kávě:)
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od PavelN »

Má přetlakové misky s napěňovacím ventilem ,ale lze z nich vyjmutím ventilku udělat nepřetlakové.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Asi mě klepne. Dva dlouhé roky.

Dnes ráno sem to při mytí zkoušel, když přemýšlel proč je to tak složitý. A zase to složil zpět. Ale přijde mi, že tam musím nechat to gumové těsnění a jak mu tam bude chybět ten kus plastu od ventilu dostane se pod to káva a zůstane zakouslé v puku. No uvidím.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

to Pavel
Vyjmuto. Ani sem nečekal, že to bude hned na prvním šálku znát. Veliké překvapení.
Díky za tip.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od zdenok »

Každopádne odporúčam filtrovanú vodu.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Dočetl jsem se tu o filtrech do konviček. Asi to zkusím. Nejspíš něco levnějšího. Pokud to nebude moc přesvědčivé na chuti tak ať to není mnoho vyhozených peněz.
Uživatelský avatar
noga3
Příspěvky: 40
Registrován: pát 02. lis 2012 21:20:46
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od noga3 »

Chalani, ako ste urobili z napeňovacích misiek klasické ? Mohli by ste dať nejaký postup ? :)
Stroj mám Delonghi ec 820.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Poslal sem email s fotkami. Potřebuji odejít a nedaří se mi narychlo zmenšit foto a větší jak 100k nejsou dovolené. Snad pomůže. Případně to pak mohu zkusit zmenšit a vložit i sem.
Tomáš
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

foto 1:
použité 3 díly

foto 2:
vyjmutý a nepoužitý přetlakový ventil s maticí

foto 3:
hotový myska bez ventilu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
noga3
Příspěvky: 40
Registrován: pát 02. lis 2012 21:20:46
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od noga3 »

Ja ale mám iné misky, bez umelých častí. Sú to tieto :

Kód: Vybrat vše

http://www.partmaster.co.uk/cgi-bin/product.pl?PID=2793076&query=Delonghi%20EC820%2eB&model=EC820&path=54536
na tie návod nemáte ? :)
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

V porovnání s tou mojí vypadá luxusně. Asi mám doma ten nejhorší plastovej krám co se dá koupit:-)
Uživatelský avatar
noga3
Příspěvky: 40
Registrován: pát 02. lis 2012 21:20:46
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od noga3 »

Teraz neviem, či to bola irónia alebo nie..

Každopádne však ja mám tie " úžasné " s dvojitým dnom .. neviete niekto kde by som kúpil klasické ?
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od timi.m »

Neumím poradit s vaší myskou.
Spíš se divím, že někdo vymyslí mysku, ve které se při každém průtoku horké vody louhuje kus gumy. Jako by nestačilo, že je půlka plastová. Proto uvažuji, že bych vyměnil celej stroj. Jen si říkám, zdali to na ty naše max. 2 a 2 kávy za den není zbytečná investice. Proto hledám zatím na bazarech.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnit DeLonghi za Rancilio Silvia?

Příspěvek od Marcela »

Ahoj všichni , tuto výměnu jsem řešila před 2 roky. Díky zdejším šikovným chlapcům jsem šťastnou majitelkou Rancilio Silvia a Rockyho. Našla jsem i u nás na Kladně vybornou pražírnu kavy. Ta prodávaná značková mi už nechutná a ještě jsem nenašla podnik ve kterém by mi udělali kávu jako si dělám doma! Výměnu jsem udělala dobře! Už jsem Vám tu děkovala moc krát , ale ještě jednou děkuji za rady.Marcela
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“