Levný kávovar jako provizorní řešení

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Levný kávovar jako provizorní řešení

Příspěvek od Spectre »

Vzhľadom na cenu samotnej kávy je lacný kávovar nezmysel. Sú mnohé alternatívy (hario, aeropress, ...) ktoré vedia pripraviť špičkovú kávu. U tých lacných kávovarov je ten clasic nie nedostupnou métou, ale absolútnym minimom s obmedzeniami (napr v mliečnych veciach).

Pozrite môj príspevok k Ariete 1329, o tom to proste je.

Na espresso považujem za rozumnú lacnejšiu voľbu Silviu a vyššie. Pokiaľ je človek náročný tak sa dá dorobiť PID a hrať sa. Keď sa budú robiť aj cappuccina a pod., určite nejaká E61 s HX.

U tých lepších kávovarov sa bavíme o cene ktorá je niekde úplne inde, ale treba si uvedomiť že to bude stroj so životnosťou mnoho mnoho rokov. A v prípade závady sa dá vždy relatívne bezproblémovo opraviť. Je to v podstate ako profi mašina len s menším bojlerom, náhradné diely budú vždy k dispozícií pokiaľ s tým človek nerobí ultra prasačiny tak je to pri domácom použití prakticky nezničiteľné a už nikdy nebude treba upgradovať :)
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: Levný kávovar jako provizorní řešení

Příspěvek od berna »

garen píše:
Takže se ptám:
Znáte nějaký levný kávovar (řekněme +- do 3 000 Kč), který je z těch šmejdů nejlepší a dá se na něm s trochou štěstí udělat espresso?

Šmejda jako dočasné řešení nekupuj. Přidej trochu peněz na čerstvé kávě z české pražírny.
Radči si kup clever dripper/aeropress. Některé tyto filtrační pomůcky jsou k předplatnému kávy u doubleshotu na 6 nebo 12měsíců zdarma. Příprava je rychlejší a uživatelsky pohodlnější(pro přítelkyni).
Pokud přítelkyně potřebuje pít kafe s mlékem,tak ji bude stačit toto řešení a nebude muset laborovat s přesným plněním misek/tampováním a čistěním stroje.
Ty si mezitím co budeš šetřit na lepší stroj můžeš vychutnávat výbornou čerstvě upraženou kávu.

Sám jsem si tímto způsobem předplatného zakoupil Clever Dripper zdarma a Aeropress se slevou.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
garen
Příspěvky: 34
Registrován: sob 14. zář 2013 18:51:01
bydliště: Olomouc
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Porlex mini

Re: Levný kávovar jako provizorní řešení

Příspěvek od garen »

Vaše rady si beru k srdci a levnou svini kupovat nebudu. Teď se koukám po ebay. Našel jsem nějakou společnost, která vám udělá adresu v Anglii, kam vám mohou chodit zásilky a pak vám to pošlou do ČR/SR. Co jsem tak počítal, kdybych kupoval Gaggii Classic, poštovný by se vším stálo do 500 Kč.

No a kdybych nesehnal, koupím asi aeropress.
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Levný kávovar jako provizorní řešení

Příspěvek od mejlacz »

Přesně takto jsem tu udělal já, vydražil na ebay.uk a nechal si poslat...
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“