Vyber presovace pro zacatek

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
tomasnikl
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05. led 2014 17:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od tomasnikl »

Dobry den,

myslim ze nastal cas vymenit presovac.. nyni mame automat DELONGHI ECAM 23.420 SB a espresso je s prominutim hnusny... to se uz neda pit, pravdepodobene je cely zaneseny a spinavy a vytyka z nej uz jen obarvena voda.... kupovany byl asi tak 4 roky zpet cca za 30tis....

mame radi opravdu dobre espresso a chodime si ho vychutnavat do dobrych kavaren..
ja se v priprave kavy moc nevyzivam, jen ji rad pozivam, ale slecna uz ma za sebou nekolik baristickych kurzu a ta si zase uzije tu pripravu kavy, takze je jasna volba prejit na nejakou paku...

Hodne jsem tady procital diskuze a vychazi mi z toho nejlepe Gaggia Classic... Doporucite mi ji jako vsem ostatnim a nebo je na trhu uz neco lepsiho?

muj cenovy strop na presovac je 8 000kc. Mlynek budu resit zvlast a rozpocet na nej budu mit taky zvlast.

Dekuju Vam! :pardon:
Uživatelský avatar
traktorista
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06. lis 2012 16:31:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od traktorista »

Za seba mozem napisat ze s GC nie je problem dosiahnut konzistentne vysledky vynikajuceho espressa, myslim, ze za tu cenu mas novy stroj ktory Ti bude robit radost a pri udrzbe aj dlho dlho vydrzi.
Ak Ti to neponahla tak sa kludne popozeraj aj po inych alternativach v danej cene aby si si spravil rozhlad, ale s GC urcite nestupis vedla :ucta:
Uživatelský avatar
tomasnikl
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05. led 2014 17:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od tomasnikl »

zas tak nespecham, klidne pockam mesic, dva a nasetrim vic penez jestli se vyplati koupit neco o par tisic drazsiho a poznam to na kvalite kavy :o) pokud ale dam vic penez za neco, z ceho vyleze nerozpoznatelne kafe ve srovnani s GC, tak je zbytecne cekat :) z diskuzi jsem totiz pochopil, ze GC je v teto cenove kategorii jednicka...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od David »

Tak hlavně záleží na tom, jaké kafe používáte. Z nějakého kávového mainstreamu vám nic převratného nevykouzlí sebelepší mašina.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
KuruczPet
Příspěvky: 14
Registrován: úte 24. pro 2013 14:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od KuruczPet »

Len o nieco malo viac stoji Gaggia Baby Class - na rozdiel od Gaggie Classic ma kovovu nadrzku na odpadovu vodu a nova verzia je dokonca kompatibilna s filtrami Brita. Tych malinko par eur navyse za to stoji.
O level vyssie je Rancilio Silvia, ak mozes nasporit az tolko...len este treba pocitat s tym, ze k obom kavovarom budes potrebovat kvalitny mlyncek.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od primacafe »

Gaggia Baby Class má tělo káovaru kovové nebo plastové?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
KuruczPet
Příspěvky: 14
Registrován: úte 24. pro 2013 14:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od KuruczPet »

Dostali ste ma, pozriem zajtra v predajni a napisem. Odpadova miska na vodu je urcite kovova, ale telo kavovaru takto narychlo neviem.
Uživatelský avatar
traktorista
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06. lis 2012 16:31:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od traktorista »

Nechcem byt OT, ale ozaj mu radis vyberat kavovar podla odpadovej misky na vodu :trest:
Uživatelský avatar
KuruczPet
Příspěvky: 14
Registrován: úte 24. pro 2013 14:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od KuruczPet »

Nie, padla tu otazka ci je nieco lepsie od Gaggie Classic, tak som odpovedal ze lepsia Gaggia ako Classic je verzia Baby Class, jednak kvoli tej nadrzke jedna kvoli kompatibilite s Britou. Rozdiel je len par EUR. CItaj cele forum, nie len jednu vetu.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od dape »

Předpokládám, že Gaggia Baby class je do vzhledu analogická jako G.Baby Twin (kterou mám). Tělo je nerez.
Ale co bych podotknul (a nikde se o tom nepíše!) poměrně podstatnou věc.
Gaggia Classic - 1 bojler, nevýhoda okamžitá pára, ale má regulovatelný OPV ventil
Gaggia Baby Class (asi stejná jako Twin) - 1 bojler, termoblok na páru, tedy pára je okamžitá, ale OPV má fixní nastavený na 15 barů (alespoň u Twinu to tak je).

Pokud plánujete si s tím hrát a štelovat tlak, tak tuto informaci bych si pohlídal. NEbo pak je nutná investice něco přes 1000 kč a dovybavit to.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od primacafe »

Ptám se proto, že jsem kdysi viděl jednu z těch nových verzí Gaggie a byl to plast polepený nějakou (asi nerezovou) folií.
A přece jenom plast a celonerezové šasi je rozdíl v tuhosti. Ikdyž asi Gaggia Baby Class se bude kroutit míň jak Gaggia Evolution.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od papun »

Classic není designový kousek, ale je robustní, všechno je přístupné, vyměnitelné. Nemá defakto žádnou zbytečnou elektroniku.

Classic má plastovou nádržku, ale rozhodně to není problém a kompatibilitu a filtrem bych neřešil. To vyřeší filtrační konvice.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od Galina »

Za mě - nejít da Gaggie New Baby Class, mám ji 3 roky. Vím, že není důležitá odkapová miska /je z nějaké nalakované slitiny /, ale po půl roce se začne lak na ní olupovat a to, co zbyde je rezavé, mně osobně to vadí. Tělo je kovové /drží na něm magnet :) /. Už jsem musela měnit ventil na páru, vadí mně ten fujtajblový plast na trysce pro výrobu mléčné pěny, sundat jde, ale je to k ničemu, protože nedosáhne do mléka neb je tryska krátká. podle tohoto fora bych brala Gaggiu Classic nebo Silvii :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Vyber presovace pro zacatek

Příspěvek od papun »

Plastový konec trysky je úplně stejný jak u Baby Class tak Classica. U Classica se dá 100% nahradit celokovovou trysku ze Silvie v1- stojí myslím něco kolem 650,-. Možná to jde i u Baby Class, ale nemám s tím osobní zkušenost.
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“