Gaggia Style

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

Ahoj, chcel by som si kúpiť prvý pákový kávovar, doteraz som si kávu robil v moke. Viem, že sa vám určite nebude páčiť cena a tým pádom asi ani kvalita kávovaru, ale Gaggia je podľa všetkého kvalitná značka, tým pádom usudzujem, že akú takú kvalitu, porovnateľnú s cenou by tento kávovar mať mohol. Dá sa zohnať od 125 €, zhruba 3 450Kč.

Otázky znejú: máte s ním skúsenosti ? Do akej miery kvalitné espresso to zvládne ? Je do tejto cenovej hladiny zohnateľný kvalitnejší kávovar ? Viem, že už moka sama o sebe je fajn a určite by ste mi najradšej poradili aby som zostal pri nej, kým nebudem môcť investovať podstatne viac peňazi, ale to sa ešte dlhšiu dobu nestane, takže by som rád zistil alternatívy v tejto cenovej hladine. Vďaka.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od lukyn »

Projděte si forum, vše je již odpovězeno v odpovídajících vláknech ! Je to pořád dokola jedna diskuze nováčků. Nebuďte líní, čtěte, teprve pak se ptejte.

Navrhuji lock !
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

O tomto kávovare tu nebola spomenutá jediná zmienka na celom fóre, aspoň funkcia hľadať mi nič nenašla.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od RedAce »

Co mlýnek? Máte? Plánujete? Protože to je další podstatný výdaj navíc, bez kterého vám bude sebelepší kávovar k ničemu. Absolutní minimum je třeba Porlex (cca 1000,-Kč), ale spíš něco elektrického (minimálně 3000,- za něco z druhé ruky).
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

No logicky keďže chcem kúpiť kávovar okolo 3400Kč, nedám za elektrický mlynček 3000. Bude musieť nateraz stačiť ručný, ktorý si svoju funkciu myslím splní dostatočne. Ako je na tom teda ten kávovar ? Je použiteľný za tú cenu, či sa dá zohnať niečo lepšie v rovnakej hladine ?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od RedAce »

Nový stroj, který by uměl skutečné espresso a dožil se aspoň příštích vánoc, se v obchodě sehnat nedá. Možností by byl bazar/repas. Ruční mlýnek může být OK, pokud to není nějaká atrapa od Lodosu nebo něco takového. Pokud máte nekvalitní mlýnek a odmítáte bazarové zboží, nikdo vám tu neporadí nic jiného, než co už je v hromadě dalších diskuzí - zůstat u alternativ a investovat do mlýnku.
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

Ako mlynček by som teda kúpil niektorý z Porlex-ov. Čo sa týka skutočného espressa, ja nie som kávový buran, ale rozhodne sa nepovažujem za žiadneho experta v oblasti kávy. Je mi jasné, že na fóre ako je toto mi nikto z Vás nenapíše, že za 125 € dostanem stroj, z ktorého sa dá dostať Espresso. Preto sa pýtam, je nejaký stroj v tejto cenovej hladine, ktorý vie vyrábať akú takú napodobeninu Espressa ? Určite na trhu musí byť niečo, čo splňa v tejto cene nejaké nadštandardné kritériá. Čo sa týka Gaggia, mám pocit, že je to kvalitná značka, nemohlo by sa stať, že by takým kávovarom bol aj Gaggia Style ?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od RedAce »

Za ty peníze seženeš třeba nějaký repas, který ti bude sloužit hodně dlouho a odvede slušnou práci.
Tahle Gaggia a všchny stroje na poobné cenové hladině budou mít podobné problémy - plastové díly tam, kde nemají co dělat, levný termoblok místo boileru, malý portafilter s přetlakovými miskami (bez možnosti jejich výměny), žádný OPV a tudíž příliš vysoký tlak extrakce,... Výsledkem bude něco na úrovni Nespressa s mnohem větším úsilím a vysokou pravděpodobností, že se v tom něco brzy porouchá.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Fox_25 »

Kód: Vybrat vše

http://www.gaggia-parts.co.uk/Gaggia-Coffee-Machines/Manual/Gran-Gaggia-Prestige
http://www.gaggia-parts.co.uk/Gran-Gaggia-Prestige-Polished-Filterholder-Locking-Ring

Do té Gaggia style bych asi nešel, obsahuje stejné kurvítko jako gaggia color. Několikrát se mi stalo že páka při přípravě kávy prostě vyjela z hlavy, rozbila šálek a mě opařila ruku horká voda. Otec říkal že sice je to plast pevný a houževnatý, něco jako teflon, ale prostě se i tak za čas vymačká protože je tenký. Podle servisního manuálu to není nejhorší kávovar pod sluncem, ale vzhledem ke kluznicím v hlavě bych jej nechtěl a hledal bych raději na bazaru něco s normální pákou co vydrží několik let domácího provozu.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

Nemám skúsenosti s bazárovými vecami a nie som práve odborník na kávovary, vôbec netuším čo by som si tam mal všímať. Je to podľa mňa rovnaký risk, ako kúpiť niečo lacné a nové, pokiaľ neviete, čo kupujete.

Pozrime sa na to z iného pohľadu, kávu by som na tom robil tak maximálne 2x za deň. Je v tej cenovej hladine nejaký, ktorý robí obstojné espresso ? Tzn. že za tie peniaze to proste ide. A neverím, že nie. :D

EDIT: Fox_25, chápem správne, že to bolo odporúčanie na Gaggia Prestige ? Ak áno, tak je to pomerne dosť nad limit, minimálne o 40 €. :(
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Fox_25 »

Není to doporučení, jen konstatování že je to větší hegeš než gaggia color, Style a Prestige se liší akorát vzhledem.

Buď si kupte tento stroj a na čas s ním budete spokojenej stejně jako já s Gaggia Color, pak možná zjistíte netostatky a budete naštvanej že jsou to vyhozený prachy. Ta colorka měla alespoň normální páku a ne "téměř profesionální páku".
Slušný kávovar by se určitě dal vyrobit a prodávat za 3500, ale výrobce k tomu nic netlačí.

Být vámi tak si došetřím nějakých 73€ a koupím Gaggia New Baby.
viewtopic.php?f=90&t=2570
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od lukyn »

Volba tohoto kávovaru se tu právě již řešila. Samozřejmě o něm nic moc zde není, protože uživatele vědí, že to jsou vyhozené peníze,.

Obecně, problém je v tom, že nikdo z nás neví, jakou máte představu o espressu. Možná je přesně taková, jaký máte názor na věc ve svém posledním příspěvku.

Nechápu proč se všichni ženete za každou cenu do přípravy něčeho tak závislého na kvalitním zařízení, jako je espresso. Vždyť je takových alternativ, když na to nemáte peníze.

Kupte si Porlex, k tomu mokka konvičku a užijete si ve výsledku lepší kávu, než z nějakého low-endového rádoby espresso stroje za čtyři litry.

K tomu byste ovšem došel sám, kdybyste četl ....
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Zizass »

Ano ,je to tak...
V tomto případě je lepší nějaký čas počkat a došetřit protože to minimum ( rozuměj pákovka + mlýnek) pod 10tkč prostě nedáš.
A to raději nemluvím o tom,že lepší by bylo pošetřit ještě více. ;)
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

Aha, takže mi chcete tvrdiť, že kávovar pod 360 € vlastne ani neexistuje a že všetko pod túto hranicu nerobí kávu. Neviem akú mám predstavu o Espresse, určite nie takú ako vy, nie som odborník a na kávu si až tak nepotrpím. Nepijem granulovanú kávu, uprednostňujem čerstvo zomletú a doteraz som si ju pripravoval v Moke, v mlynčeku za 10 €, ktorý kávu rozseká, čo je podľa kávových expertov absolútna šialenosť a buranstvo. Na prekvapenie všetkých mi tá káva chutí a vyhovuje + pijem ju s mliekom. :ucta: Takže toto bolo moje doterajšie Espresso, čo vlastne podľa odbornej terminológie nie je Espresso. Preto mám skutočne silný pocit, že nie som na dostatočnej kávomaniackej úrovni oceniť kávovar za 400 €, pretože som si viacmenej istý, že tých 200 € by som za rozdiel v chuti, ak by som ho cítil, nevymenil. Niekto je ochotný investovať ťažké prachy do auta, niekto do športu, niekto na dovolenky, vy do kávovarov, ale ja mometnálne nie. :grin: Preferujem postupný vývoj. Preto jediné, čo som potreboval bolo nájsť stroj, v danej cenovej hladine, ktorý by bol ako tak kvalitný a robil za tie peniaze ako tak kvalitnú kávu. Evidentne sa budem musieť obrátiť niekam inam.

Lukyn: ak sa tu ideme len ťahať za slovíčka, v poriadku. Nenazývajme to Espressom. Nechcem Espresso. Rád by som našiel niečo, čo robí dobrú kávu za cca. 150 € ;)

EDIT2: aby ste sa náhodou neurazili a nenahnevali, tak teda, chcel by som nájsť aspoň absolútne minimum, niečo, na čom sa už začína pripravovať kvalitná káva, teda nejaký vstup medzi "vyššiu spoločnosť". Je takým kávovarom Gaggia New Baby ? Prípadne je ešte nejaký iný, možno aj lacnejší ?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Fox_25 »

Mě hračky na kávu moc nestály, nikdy jsem neměl nový přístroj a v podstatě jsem do toho dal asi 4000 korun.

Nejde o vyšší společnost, jde o to aby kávovar udělal kafe jak má a vydržel několik let, nic víc a ano, G. new baby by to splňovat měl.

kolu
Z části souhlasím, ale než si dělat kafe v mokka konvičce tak raděj budu mlýt na mizerném porlexu a dělat espresso.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Redmann »

Gaggia začína byť použiteľná pri stroji Gaggia Evolution, ktorý nemá pretlakové misky, alebo sa aspoň k nemu dajú za pár € dokúpiť. A hlavne nemá plastové klzáky na hlave.

Espresso je robené bez pretlakových misiek, bez všelijakých napeňovacích pomôcok, z čerstvej kávy a pomocou mlynčeku. Inak chutné ani pekné nebude.
Ak chceš piť "espreso", kúp si kávovar z nižšej kategórie ktorý sa ti páči. Aj na takom sa dá urobiť chutná káva, ak použiješ dobrú surovinu. Ale espresso, ako ho vysvetľuje terminológia, to nebude. Ak ti to stačí, nie je to chyba, je to len otázka nárokov.

Ale obávam sa, že tu na fóre moc ľudí s kávovarom kategórie, ktorú chceš ty, nenájdeš, takže s konkrétnym takým kávovarom ti tu nevieme poradiť. Gaggia je dobrá značka. Alebo skôr bola, teraz montuje v Rumunsku a lacný model od nej by som asi nekúpil. Preto ti tu ľudia odporúčajú drahší, holt každý máme svoje skúsenosti. A je zbytočné tu vyťahovať výrazy typu "kávomaniak". Chcel si robiť espresso, tak ti radíme stroje na espresso. A nerozčuluj sa len preto, že ti "neschválime" kávovar, ktorý si si už vlastne vybral a len ho potrebuješ potvrdiť.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Zizass »

Dovolím si citaci jednoho ,,kávomaniaka,, :rofl:

Vůní mě káva nijak nezaujala ač byla silná. Přišla mi vůní zemitější. Chuťově ničím výrazná se slabě ovocným ocasem. Cukr ani mléko kávu nikam neposunou ani nezdůrazní - v této kombinaci je káva chuťově úplně zastřena. Nejlepší variantou byla samotná káva. Žádná špička, žádný propad - trochu fádní . . . což samozřejmě může být dáno možnostmi mého kávovaru.

Nic ve zlým :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od ondrada »

Já nechtěl bejt zas za arogantního blba, jak mě tu nedávno někdo označil, tak jsem radši mlčel, ale vidím že co bych řekl už tu asi řečeno stejně bylo.

Ono je to takový, že cokoliv (v podstatě se dá říct že i cenově, bereme-li v úvahu nový stroje) pod Gaggií Classic, resp. Evolution (která už se ale tuším nevyrábí, a má proti Classicu pár nevýhod), resp. (New) Baby (Class) - tam může být problém s kvalitou/trvanlivostí elektroniky, je nekvalitní plastovej křáp - nebo se alespoň tady zatím neobjevil kávovar za míň peněz, kterej za něco stojí. Ačkoliv každou chvíli přijde někdo, kdo tomu nevěří. Tak nějak je pod těmato Gaggiema asi úplně jedno, co koupit - pokud to moc nesmrdí po plastech, ohřívá to vodu a má to čerpadlo schopný dodat rozumnej tlak, bude to všechno fungovat i držet zhruba stejně - do konce záruky to bude dělat nějaký kafe, možná s nějakou tou záruční návštěvou servisu, a pak se uvidí.

Mimochodem - oním slovním spojením "kterej za něco stojí" je myšleno to, že umí udělat espresso (co nejvíc takový, jaký má být - tj. aspoň malý, silný, neprohnaný bublifukem), třeba i za cenu menšího komfortu obsluhy, a má reálný předpoklad vydržet takovou zátěž aspoň pár let.


Bohužel, příprava espressa není levná. To, že jsou různý Datarty a Electroworldy plný levnejch plastovejch zmetků je holt daný tím, že se výrobci elektroniky snaží využít toho, že "pít presíčko" je moderní, a přesvědčujou lidi, že je to snadný a za pár korun to zvládne každej se skoroprofi čupr kávovarem za dvojku, a to i s rok starou mletou Lavazzou. A popravdě, pokud vezmeme český pojetí "presa", to znamená chceme "natočit za půl minuty decku a půl ze sedmi gramů, v podstatě jedno jaké chuti, hlavně ať je toho hodně a je tam místo na cukr a mlíko, Máňo", tak to je přesně to, co tyto podivuhodné přístroje bravurně zvládají - a očividné nedostatky potlačují různými cremadisky a podobnými "patentovanými technologiemi, které nenalezneme ani v profesionálních kávovarech" (jejichž výrobci dobře vědí proč), a "které umožní připravit špičkové espresso bez námahy a znalostí úplně každému, kdo umí použít dodanou odměrku" (je to pravda, pokud bychom vypustili ono špičkové espresso). A s takovou zátěží i chvíli vydržej. Ovšem decku a půl kávy zvládnu udělat kvalitněji jinak, a je nesmysl používat k tomu přístroj na principu espressa, tj. určený k extrakci nemnoha mililitrů kávy z relativně velkého množství suroviny za relativně dlouhý čas. A nedej Bože, aby se s takovou strojovnou někdo zkoužel přiblížit espressu. To pak často ona hračka nepřežije záruku, nebo jen velmi lehce, protože se v ní začnou odehrávat takový procesy a působit takový tlaky, že s nima konstruktéři nepočítali ani v nejbujnějších fantaziích. A to ještě musíme odhlédnout od toho, že je s tím hroznýho s*aní a výsledek stejně není ani zdaleka stoprocentní.

Z těchto a dalších důvodů u nás mají prodejci takovéto techniky žně a spousta lidí si mlaská, kdežto takovej Ital většinou radši každý ráno vytáhne tu Moka konvičku, protože espresso mu udělaj v kavárně cestou do práce a on moc dobře ví, že doma by to bylo drahý. Že by pil to, na co jsou projektovaný tyto bublifuky, to ho ani nenapadne. Bohužel jsou tu pak lidi, kteří chtějí pít opravdu espresso, a pak je jasný, že vystaveni této reklamní masírce levnejch škatulí těžko chápou kde je problém, když krámy jsou plný "presovačů v podstatě za pár stovek". Natož k čemu mlýnek, a proč kvalitní (mlýnek i kávu), když v Tesku maj tu Lavazzu co ve městě v tý kavárně a už namletou. Však z Itálie, žejo, a vakuovaná, takže se nemůže zkazit, a pak jí stejně za dva měsíce zvládnem vypít.


Takže tak... Já bych začal slušným kávovarem a ručním Porlexem. Sice by bylo lepší mít kvalitní mlýnek od začátku, ale tazatel prostě evidentně chce něco, co se bude blížit espressu, a pak je lepší nejakej čas zápasit a nadávat s Porlexem, ale mít slušnej kávovar a dělat plusmínus to co chci pít. A Porlex ho aspoň donutí slušnej mlýnek koupit. Krom toho pak aspoň bude mít cestovní ruční mlýnek a ne vyhozený prachy jako ti, kteří koupili třeba levnej mlýnek od Krupse a zápasili s ním... Nicméně slušnej kávovar prostě začíná tam, kde bylo řečeno...
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Style

Příspěvek od dape »

ondrada: ano, dobře poipsané. Toto by mělo být jako TOPIC téma v rubrice "Sháním levnej kávovar".
Uživatelský avatar
Nuso2
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30. lis 2014 2:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Style

Příspěvek od Nuso2 »

Ok, vďaka za príspevky, to znamená, že slušný kávovar začína pri Gaggia Twin baby a ručnom Porlexe. Teda aspoň pre niektorých tu je to to najzákladnejšie minimum na prípravu "Espressa", tak jest ? Ono takto, vy hovoríte o Espresse, pravom. Evidentne sledujete všetky dôležité vlastnosti, aké má mať. Teda presný podiel kávy, tlak vody, teplotu vody, krému a jej farbu... Ja si do toho "espressa" budem hádzať cukor a zalievať to mliekom, vy to všetci zrejme pijete bez oboch týchto kazičov. Preto som teraz zrejme pochopil, že ja piť Espresso v pravom slova zmysle ani nemienim, je to tak ?
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“