Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Ondra »

Dobrý den vespolek!
Prosím o informaci či názor pro výběr nového presovače. Pro začátek bych rád zvolil něco levnějšího např. Fagor CR 14 či Delonghi bar 14 - obé nad 2 tis Kč. Uvažoval jsem o Rowentě Prelude, ale po těch referencích...Docela se mi líbí i nerezové Zelmery, ale nevím , ty napěňovací sítka bych moc nechtěl. Předem díky ;)

______________________________________________________________________
Delonghi bar 14
Delonghi bar 14.jpg
Espresso se dvěmi čerpadly s tlakem 15 barů, zvlášť na espresso a cappuccino
„Cappuccino systém“ – směšuje páru, vzduch, mléko a vytváří bohatou mléčnou pěnu pomocí nastavitelného proudu páry
Tlačítko on/off se světelným indikátorem
Vyjímatelná nádržka na vodu s kapacitou 1 l
Vyjímatelná odpadní miska
Příkon 1100 W
Espresso tlak 15 bar
_______________________________________________________________________
FAGOR CR 14
Fagor cr 14.jpg
Možnost přípravy dvou šálků současně
Elektronické ovládání
Pára na napěnění mléka
Jednoduchá obsluha a čištění
Prostor na uložení přívodní šňůry
Nádržka na vodu 1,2 litru s vodoznakem
Kovový design
Příkon 950 W
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od hnup »

Ondra píše:ty napěňovací sítka bych moc nechtěl.
Myslíš, že tieto kávovary ich nemajú? A máš mlynček, že Ti tie napeňovacie zázraky tak vadia?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od primacafe »

Babo raď. Asi je mají (přetlakový misky) a bral bych tu novinku s těma dvouma čerpadlama. :)

Nedá mě abych neuvažoval dál: běžně se tato čerpadla (podle výkonu) prodávají 500 až 1000,-, že by za tu cenu (kávovaru) byla tato čerpadla v kávovaru dvě? :shock:
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od hnup »

Dve čerpadlá sú veľká výhoda, zvlášť cappuccino si vyžaduje výkonné čerpadlo, aby lepšie našľahalo mlieko. :)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od pedro13 »

Sázím boty,že tam žádné druhé čerpadlo není... ;)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od primacafe »

Jak není, když to tam píšou. Budeto nějaká novinka. Aspoň se to bude líp prodávat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Vaseq »

Sázím boty, že je to bota :grin: na ofiko stránkách je zmínka o dvou termostatech a ne čerpadlech :yes:

• Stainless steel espresso boiler for longer life
• 15-bar pump pressure
• Filter holder for group coffee with filter for 1 cup and filter for 2 cups
• Self-priming system means the machine is always ready for use
• “Cappuccino System”: mixes steam, air and milk for a perfect cappuccino
• Separate steam and espresso thermostats
• Adjustable steam emission
• On/off switch with indicator light
• Removable water reservoir (1 l) with level indicator
• Removable drip tray for easy cleaning
• Incorporated coffee tamper
• With silver panel
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od primacafe »

Jenomže to se už nedá nazvat jinak, než že nějaký blb vždycky něco vymyslí a ostatní to okopírojí aniž by věděli o čem mluví. A není to poprvé.
Jenomže u samostatných termostatů je to uvedené v souvislosti s párou.

Je to velmi neseriozní.

Já jsem tím chtěl jen opět připomenout, že není možné věřit tomu co se ke kávovarům v popisu uvádí. A v tom případě pokud ho někdo z nás neměl v rukách, tak může jen velmi těžko někomu poradit.

K tomuto kávovaru jsem se díval asi na 7 odkazů a všude bylo uvedené: dvě čerpadla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Vaseq »

Neseriózní to sice je, ale na druhou stranu je záhada vyřešena a můžeme se věnovat dál porovnání těchtě strojků - já osobně bych po zkušenostech s automatem Fagor nechtěl žádný kávovar této značky, navíc je mi i bez této zkušenosti značka De´Longhi sympatičtější a tak zvedám palec pro ní (v případě, že by se již nenašel žádný další adekvátní zástupce od jiné značky).
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od hnup »

Myslím si, že pri výbere z týchto dvoch konkrétnych prístrojov je najlepšie hodiť si (napr. mincu).
Inak páči sa mi aj ten anglický popis - dva termostaty (ako by to asi fungovalo s jedným, čo?), on/off switch (čo sa iné typy iba vyťahujú zo zásuvky?), ... No ale na dve čerpadlá sa to fakt nechytá.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Vaseq »

Bohužel to tak asi bude, ale stejně bych radši De´Longhi, už pro dobrý pocit :) Fagora jsem si nedávno prohlížel a zpracování mě opravdu nenadchlo, to už je snad lepší si připlatit pár stovek a koupit Rowentu Prelude, na tý má aspoň ten kus nerezovýho plechu nějakou cenu. Ono je docela těžký někomu radit, když člověk tyhle levný mašinky doma má/měl, prošel vším tím zkoušením a testováním a postupně došel k závěru, že když to myslí s kávou vážně, tak bude muset zainvestovat nějaký ten peníz za kvalitní stroj. No a pak přijde na fórum "nováček v oboru" a zase se ptá, který že z těch levných přístrojů si má koupit, na kvalitnější nemá finance nebo se mu to zdá příliš, já bych mu z fleku řekl, že už bych do levnýho pressovače nešel (pokud do toho nejde jenom s tím, že to zkusí a pak postaví někam do police), ale zase ho nechci odradit a rád bych poradil. Je to tak trochu déjà vu, holt asi skoro každý si tím projde.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Ondra »

To: Vaseq
Ahoj všem a díky za reakce. :) Jaké jsou tvoje zkušenosti s Rowentou Prelude, máš ji dlouho?
Jinak rozumím tomu, že za malej peníz nemohu čekat výborný stroj s dlouhodobou výdrží. :oops: Hledám tedy kompromis. Můžete mi případně dát tip na mašinu, která by za to stála? Obávám se, že to ale bude finančně o dost výš...Ještě otázka, firma DeLonghi je obecně kvalitou výš než ty různe AEG, Zelmer, Rowenta - myšleno v té nižší cenové kategorii?
Dík
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Vaseq »

Moje zkušenosti jsou i přes obecně nechvalné hodnocení poměrně slušné. Z výroby je použito zřejmě špatné těsnění, takže po zakoupení nevydržela ani měsíc a šla do servisu, ale od té doby je klid (kupoval jsem myslím někdy v březnu) a žádný další problém se zatím nevyskytl. Sítka jsou u toho obyčejná a zvlášť je k nim "zpěňovací zázrak", takže je možnost volby a ne jako u jiných strojů, kde jsou sítka přetlaková. Když se dá Rowentě vše potřebné, tak dobré kafe udělá, hlavní je mletí, v týdnu jsem konečně získal mlýnek Nemox Lux, předtím jsem mlel (nebo spíš jak Libor - Primacafé říká, šudlal) v Krupsu GVX242 a ten rozdíl je ohromný, káva je v celém objemu stejnoměrně namletá, Krups díky vysokým otáčkám nezávisle na nastavení hrubosti vždycky část kávy rozstřelí na prach a ten se pak dostane do šálku. Podle mě máš dvě možnosti (vycházím z toho, že nebereš kávu jenom jako chvilkovou záležitost), buď si připlatit za mlýnek, který ti zůstane, na naučení koupit levnější kávovar (třeba zrovna Rowentu) a po nějakém čase koupit už jenom lepší kávovar. Jako jinou možnost bych zkusil třeba Ariete Café Róma Deluxe, má i mlýnek a snad použitelný. Co se týče značek, tak je třeba hledat společnosti zabývající se kávou delší dobu (tady na fóru je to zmiňováno v každé druhé diskuzi), ale na druhou stranu bych řekl, že spousta výrobců podlehla tlaku konkurence a část sortimentu (hlavně tu levnou) buď zcela nakupuje od číňanů a pouze na ní lepí svojí značku nebo v lepším případě navrhnou svůj stroj a v Číně ho pouze vyrobí (abych nezapomněl, De´Longhi bych řadil trochu výše).
Teď je to na tobě, buď se vydat cestou všech "objevitelů", kterou jsem absolvoval i já nebo vycházet z již "objeveného", rozbít prasátko a koupit rovnou kvalitní přístroje, což tě ve výsledku vlastně vyjde i trochu levněji :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od primacafe »

Vaseq píše: ........rozbít prasátko a koupit rovnou kvalitní přístroje, což tě ve výsledku vlastně vyjde i trochu levněji :)
Toto je velmi rozumné stanovisko a určitě stojí za zvážení. Rozhodně prvotní větší investice je ve finále celkovou úsporou (všeho).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Ondra »

Díky za postřehy. Popravdě řečeno nechce se mi absolvovat tu dlouhou cestu...tzn. věci laciný dvakrát placený... 8-) Mám ještě v záloze jedno tučnější prasátko a budu uvažovat pro kterou kategorii - cenovou a hlavně kvalitativní se rozhodnu. Skutečnost je taková, že "Ferrari" si dovolit nemůžu a volil bych něco do 5 tis Kč + mlýnek, pokud doma nějakej nevyštrachám. Ještě si teda projedu Vaše diskuze a případně bych se vás ještě na něco konkrétního doptal. Vždy se mi vyplatilo poradit se se zkušenými a věřím, že i vaše rady jsou cenné!
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od VeruSKa »

no i já viděla Fagor CR14 naživo a musím říct, že bych si ho nekoupila, moře plastu a navíc to vypadalo dost odfláknutě na rozsypání, opravdu, DeLonghi BAR 14 jsem neviděla, ale taky jsem o něm uvažovala ;o)
VeruSKa
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od Ondra »

Ahoj. Vidím, že jsme na tom podobně - ve výběru mám podobné stroje jako ty, momentálně vede Zelmer 013.
8-)
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od VeruSKa »

No o tom jsem taky uvažovala, a dlouho, a líbil se mi, ale není bez problémů, jak se dá tady na fóru dočíst...a taky jsem prostě naznala, že Zelmer nee, že nechci přetlakové misky nesehnatelných rozměrů a tak, tak jsem zvažovala levné Gaggie a Espresso Ariete Róma 1315 - starý model, vyrábí se spoustu let, normální misky a vestavěný mlýnek, na začátky snad OK a cena do 5000 tak ten asi vyhraje ;). A pak se ukáže, jestli mě to baví a koupím lepší pákovku a nebo jestli jsem líná a koupím automat :lol:
VeruSKa
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od vapno »

DeLonghi Bar14 se v Americe prodává jako Bar140 a tady je na něj celkem dost názorů
http://coffeegeek.com/reviews/consumer/delonghi_bar140

tady s ním někdo pění mléko
http://www.youtube.com/watch?v=6oEEiR17dOg

a tady je super dlouhá a podrobná ukázka
http://www.youtube.com/watch?v=Ok5rtjdvzis

navíc jak jsem ho viděl onehdá v elektroworldu, tak ten model co prodávají u nás nemá ty napěňovací bazmeky, což by mohlo být další plus....

Takže pokud někdo skutečně nemůže dát peníze za osvědčený stroj z vyšší třídy tak bych se asi tohoto nebál...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Fagor CR 14 či DeLonghi bar 14

Příspěvek od David »

Chtěl bych být multimilonář. Pak bych si koupil všechny tyhle strojky, pořádně je otestovat, rozebral na prvočinitele a udělal obsáhlou recenzi. A v ní bych všem těm vychcánkům, co marketingovými slinty vopentlej naprostý sračkomašiny, nakopal prdel. Jdu si vsadit sportku. :cry:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“