ES 8011 z druhé ruky

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES 8011 z druhé ruky

Příspěvek od primacafe »

Díky tomu, že Gaggia Classic se už nevyrábí, je v současné době Rancilio Sivila jako jeden z mála domácích kávovarů jako základní rozumné minimum. Cena/užitná hodnota. Mluvím o Silvii v základu. Další rozšíření a tím i investice si musí každý zvážit sám.
Silvie je kávovar se kterým jde samozřejmě dělat espresso úplně bez problémů v takovém stavu jak se přinese od prodejce.
Nic není potřeba přehánět a některé věci co jsou zde kolem tohoto kávovaru popsané, je potřeba pořádně (raději i několikrát) přečíst a podívat se kdo je napsal.
Bez nějakých úprav jej používá mnoho kávičkářů a našich spokojených zákazníků.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Re: ES 8011 z druhé ruky

Příspěvek od tarja »

ajfel píše:Rozhodně nekupujte nic opotřebovaného od neznámého prodejce, ani kdyby to vypadalo navenek lépe, než ten poptávaný Catler.
Zvažte, kolik šálků denně uděláte, zda třeba plánujete i mléčné speciality apod. Pokud chcete utratit ranec za Silvii, důkladně si pročtěte diskuzi. Její obsluha dle mnohých příspěvků vyžaduje nácvik a trpělivost. Některé stroje vyhovují více milovníkům experimentů, než kávy na první dobrou... :)
Btw. u té Gaggie mám pocit, že tam nedostanete pod páku vysoký šálek, ale to je spíš o servírování.
pro mě to je radost připravit kafe i z toho plasťáku co mám doma :-D už jsem investovala do mlýnku takže vychytat hrubost jiné značky kávy dá docela zabrat, ale výsledek není takový jaký bych chtěla, ale je takový co mi dovolí kávovar a ten mi dovolí opravdu málo.Uvažovala jsem, že si do toho pořídím nepřetlakové misky, ale nevím jaký by to mělo efekt, zda by to nebyla zbytečná investice. U Gaggie je fakt, že se tam nevejde větší hrnek což bych potřebovala, protože kávu bez mlíka si neumím představit. A u Silvie mi vyhovuje i řešení nádoby s vodou, kterou potřebuji vysunout nahoru(do strany na to nemám místo)
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: ES 8011 z druhé ruky

Příspěvek od johneer »

U Silvie není vůbec potřeba nádobu vyndavat. Stačí sundat víko a dolít. Vzhledem k tomu, jak tam jsou vedené hadice si myslím, že to tak zamýšlí i výrobce. Nádoba sice vyndat jde, ale nemá to žádný smysl.
Odpovědět

Zpět na „Sháním levný kávovar“