Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Abby
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. kvě 2019 14:25:33
bydliště: Praha
kávovar: AEG
mlýnek: Concept

Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Abby »

Ahojky, už dva dny tady procházím fórum a čtu informace a stejně nemám jasno. Chci si koupit lepší pákový kávovar než mám teď (nějaký AEG, ani nevím co přesně to je, koupily jsme ho z druhé ruky na vyzkoušení a káva z něj mi fakt zachutnala, ale chtěla bych zkrátka nějaký lepší), ale vůbec nemám tušení, na co přesně se zaměřit, na jaké ceně začínají kvalitní, co preferovat, jakou značku atd. Nechci zbytečně šetřit aby to nebyly vyhozené peníze, ale současně nechci zaplatit nějak moc za "profi" přístroj. Je mi jasné, že kávovar za 2.000 Kč nebude nijak kvalitní, ale kde začít, na pěti tisících? Tak prosím poraďte.

Jinak mlýnek mám takový malý ruční Concept, ale nedá se v něm regulovat hrubost namletí, takže ho teď používám jen na čaj z Ostropestřce, na ten funguje skvěle, takže kdyby byl kávovar i s mlýnkem, tak to asi bude plus. Nebo nějaký mlýnek ke kávovaru. Děkuji.
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od jhf »

Skutečné kávovary na espresso začínají na 10 - 11 tis. Kč (Gaggia New Classic, Bezzera Hobby 01, některé Quick Mill s termoblokem, Ascaso s termoblokem). Mlýnky min. od 6 tis. Kč (Gaggia MDF, Rancilio Rocky, Ascaso I-steel 1). Pro nováčky doporučuji minimálně tu Gaggii nebo Rancilio Silvia nebo některý z Lelitů. Z mlýnků Rancilio Rocky nebo Ascaso I-steel. V součtu je to všechno už ke 20 tis. Kč. Takže je to otázka peněz :-). Hodně štěstí při výběru a rozhodování. Já pročítal fórum s přestávkami 2 roky, než jsem se posunul od kávovaru k přístroji na espresso :-)
Uživatelský avatar
Monco
Příspěvky: 37
Registrován: pon 25. čer 2018 8:20:16
bydliště: Bludov
kávovar: Lelit PL41PLUST, Faema Smart A1
mlýnek: GAGGIA MDF, Casadio Instantaneo

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Monco »

Za pět tisíc se dá při štěstí koupit bazarová Gaggia Classic (původní neošizená verze, dá se tu o tom přečíst hodně). Kolem 2-3 tisíc mlýnek gaggia MDF.
To bych řekl že je takové absolutní dno, kde má smysl něco zkoušet.
Za 9-10t se prodává slušně zachovalý Rancillio Silvia a mlýnek fresh (mletí přímo do páky +-5t)
Při nákupu nového vybavení jak psal kolega v postu nade mnou je taková startovací čára na 20t.
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od tarja »

Já mám novej Rancilio Silvia a k tomu bazarovej mlýnek Rocky s přímým mletým tahle kombinace peněz mě docela vyhovuje dostala jsem se na částku asi 16000 po prodeji mého původního mlýnku, který se k Silvii moc nehodil
Uživatelský avatar
tiny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25. dub 2017 21:25:28
bydliště: Postřižín
kávovar: Gaggia Classic Gold
mlýnek: Gaggia MDF white

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od tiny »

Já kupoval starou Gaggiu Classic i mlýnek Gaggia MDF na ebay v dražbě (kávovar z UK, mlýnek z Itálie) a vyšlo mě to na cca. 5t+3t. Mlýnek jsem jen nechal nabrousit kameny (viz jiné vlákna) a u kávovaru jsem kompletně rozebral, vyčistil, vyměnil skoro všechny těsnění (pár stovek) a složil a funguje mi už asi 3 roky bez problémů. Na začátky naprsosto dostačující, nicméně zejména kvůli přípravě pěny přejdu na HX, protože na gaggii trvá příprava dvou cappuccin cca. 6min a mléčná pěna stejně není kvalitativně díky nízkému výkonu parní trysky ideální.
Uživatelský avatar
Pepino77
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15. úno 2020 22:29:38
bydliště: Pha
kávovar: Levna paka delonghi
mlýnek: Priserny mlynek delonghi

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Pepino77 »

Ahoj, pokusim se ozivit starsi tema.

Ma podle Vas smysl, aby si naprosty zacatecnik porizoval La Pavoni europiccola? Nebo radeji neco s el. cerpadlem a ucit se?
Rad bych se vesel do 10 tis (samozrejme cim mene, tim lepe), ale chci neco, na cem jsem schopny se naucit udelat dobre espresso a hlavne neco, co mi vydrzi nejaky cas a servis me nezruinuje.


P.S. Dva roky s levnym pakovym delonghi s pretlakovymi miskami neberu jako adekvatni zkusenost, takze se prohlasuji za naprosteho zacatecnika.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Knightey- »

Za mě, La Pavoni Europiccola je už pro kávové epsresso nadšence.
Pokud tě zajímá pouze kávovar, tak se dá již za 10t pár slušných bazarových kousků.
Pokud i včetně mlýnku, protože to je neméně důležitá položka, tak také (Gaggia Classic a nebo Rancilio Silva + mlýnek nějaký Rancilio Rocky či Eureka atp.).
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Pepino77
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15. úno 2020 22:29:38
bydliště: Pha
kávovar: Levna paka delonghi
mlýnek: Priserny mlynek delonghi

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Pepino77 »

Je pravda, že po gaggii také nějaký ten pátek koukám, všude jich je spousta a předpokládám, že servis také nebude tak nákladný vzhledem k pořizovací ceně.
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Mikymoto »

To je otázka - servisovat to jde a díly jsou také, takže nehrozí že by jsi musel při závadě vyhodit celou mašinku, ALE zda to nebude nákladné by se dalo polemizovat vzhledem k ceně lidské práce. Mě právě cena posledního servisu (ze kterého se vyklubalo nedokonale provedené odvápnění a trvající problém, kvůli kterému to bylo v servisu) donutila vyřešit si ten problém doma sám. S ohledem na absenci elektroniky (mám základní model) je to jen primitivní el. obvod + nějaký trubičky a pidiarmatury - pro technicky uvažujícího člobrdu není problém pochopit princip a vyřešit problém sám. Technicky méně zdatní jsou bohužel odkázáni na servisáky.
Uživatelský avatar
Pepino77
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15. úno 2020 22:29:38
bydliště: Pha
kávovar: Levna paka delonghi
mlýnek: Priserny mlynek delonghi

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Pepino77 »

Servis téměř všeho co mám doma a už není v záruce, si řeším vlastnoručně, takže mi jde spíše o ceny náhr. dílů.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Poraďte pákový kávovar za rozumnou cenu prosím

Příspěvek od Knightey- »

Ceny dílu jsou fakt směšné a dost toho je na ebay ci aliexpressu :)
K tomu použitý mlýnek pro espresso a káva bude obstojná.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Sháním levný kávovar“