Kávovar kolem 2000 kč

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od Redmann »

S tým úplne súhlasím.
Môj názor je ak má autor možnosť kúpiť niečo lepšie, nech tak určite spraví, neoľutuje.
Ak nemá tú možnosť, tak si myslím to, čo som písal vyššie.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od hnup »

Keď mám k dispozícii tri tisíc eur, aké auto mi odporučíte?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od ringo »

2 Redmann: Rozvinu, co napísal hňup.
Když nemá tu možnost, je otázka, zda si koupit nový kávovar za 2000,- nebo použitý, nebo raději žádný, nebo přehodnotit priority, přišetřit a koupit nějaký za 6000+. Z těchto variant je ta první, dle mého, nejhorší. Low end použitelných kávovarů se, dle mého skromného, nenachází na dvou, ani na třech tisících.
Pokud je dotyčný trochu technicky gramotný a prohlédne si fotky vnitřku uvedených kávovarů, tak by ho to možná mohlo trknout. Žel zkušenosti jsou nesdělitelné.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od Redmann »

S týmto súhlasím.

Možno by bolo dobre, keby sa ozval aj autor topicu, takto to vyzerá že idem nakupovať ja... :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od primacafe »

Asi ho přešla aj chuť na kafe.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od Redmann »

:grin:

To ja si naopak jedno musím ísť spraviť....
Uživatelský avatar
Johny-D
Příspěvky: 10
Registrován: stř 09. zář 2009 16:50:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od Johny-D »

vůbec mě nepřešla chuť na kafé a beru vaše názory a rady ohledně dražších kávovarů. Vím že z vás mluví zkušenosti, ale jde o jednu věc, přesně jak psal kolega, když prostě víc peněz není. Narodila se mi dcera, kávovar si přeji protože mám kafé rád a musíte uznat,že je lepší kafé s levného presovače oproti např turku nebo přejapávané kávě. Presovač dostanu na Vánoce a beru to tak, že jsou dva roky záruky a pak budou finance na něco lepšího. Co si budeme nalhávat každý začínal s nějakým kávovarem a určitě to nebylo něco špičkového. Pro začátek si myslím, že ten kávovar kolem 2000 kč bude stačit, dnes je jich na trhu hodně a myslel jsem, že když je na výběr mezi cca 6ti kávovary tak na tom musí být nějaký lépe.

Děkuji za pomoc Redmanna.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od primacafe »

Když jste s tím takle smířen a počítáte s tím, že to není kávovar na celý život, potom ano. Ale v tom případě se musí do radění zapojit ti kteří takový kávovar používají. Bohužel většina z nich zde na fóru jen informace hledá, pak pořídí nějaký kávovar a o své poznatky s tímto kávovarem se už nepodělí. Většina z nic už na fórum přestane chodit protože si svoji představu o kávě splnila a dál nic nepotřebují řešit. Potom zde však zůstávají skalní kafaři a milovníci espressa, ti však radí to co se začínajícímu kávičkáři, prahnoucím po nějakém stroji na espresso a s omezenými financemi nehodí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od David »

Johny-D píše: je lepší kafé s levného presovače oproti např turku nebo přejapávané kávě.
Děkuji za pomoc Redmanna.
No, to právě že někdy néjni. Na tvém místě bych fakt koupil french press.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od Redmann »

Mne to, čo mi vyjde z Krupsu chutí viac ako to, čo som dostal na pár pokusov z French pressu. Ale je pravda, ze som to vyskušal iba párkrát, a to tiež treba vyladiť. Ale je to proste iná káva, iný "druh".
A aj preto mám kávu rád, že sa dá piť/pripraviť na množstvo spôsobov a vždy chutí inak.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od primacafe »

Kávovar na espresso je svým způsobem stroj-hračka. S tím Frenchpressem si tolik nevyhraje. A asi by byl ochuzen i o další zážitky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od arny71 »

Souhlasím s Davidem, na tvém místě bych šel spíše do frenchpressu + samozřejmě kvalitní čerstvé kávy. Taky bys mohl zvážit džezvu - s tím si vyhraješ ;) a zároveň uděláš i výbornou kávu. Dneska už na netu nejdeš dost návodů, jak na kávu z džezvy, doporučuji vyzkoušet.
Uživatelský avatar
rtrfoto
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. led 2009 16:14:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od rtrfoto »

Když to tu tak pročítám, tak mi to nedá abych se taky připojil. Doma mám GC a do prace jsem si koupil cca před rokem za opravdu malý peníz DeLonghi EC 730. K němu za pár stovek original nenapěňovací sítka. Frekvence požití je stejná - zhruba 2 pressa doma a 2 pressa v práci. A mohu zodpovědně prohlásit, ze rozdílu nět. Co to DL udělá časem to ví jen ten nahoře, ale ona ani ta GC není po 2 letech tak zcela bez chyb. Takže pro ty co váhají - já bych se těch levnějších typů nebál. Asi budou výrobky které se nepovedly, ale určitě se dá vybrat. Ony totiž i ty nejdražší výrobky jsou montovány z dílů Asijské provenience. A nejen u kávovarů.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od hnup »

Bežná cena za DL EC 730 sa pohybuje na úrovni 350€. Levný kávovar???
Za tú cenu už môžem mať GBT, alebo dokonca RS (ak odpíšem DPH). A že proti GC rozdílu nět? Má DL 3way solenoid (v cene cca. 25€), OPV (15€), ...? Atď, ...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od David »

rtrfoto píše:Když to tu tak pročítám, tak mi to nedá abych se taky připojil. Doma mám GC a do prace jsem si koupil cca před rokem za opravdu malý peníz DeLonghi EC 730.
Tak nám sem postněte video extrakce, nejlépe do skleničky, ať to taky můžem ohodnotit.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od ringo »

Dobrý večer. Šel jsem náhodou okolo, tak jsem se jen chtěl podívat jak se daří ;).

Johnny, co počkat do Velikonoc, nebo za jak dlouho se to dá našetřit, a připlatit si něco přes dvojnásobek?
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Johny-D
Příspěvky: 10
Registrován: stř 09. zář 2009 16:50:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od Johny-D »

do velikonoc nemá smysl čekat, miminko stojí víc a víc peněz. Beru to tak, že to bude stroj prozatím a budu šetřit na lepším aspoň se zatím trošku naučím dělat "preso"
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od mill »

Jen pro zajímavost sem dávám článek, který se objevil na dnešním Seznamu. http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-tr ... ressa.html
Jak už bylo řečeno, espresso frčí. V článku je spousta bludů a polopravd, ze kterých pro laika vyplývá to, že si v podstatě může koupit cokoliv a bude spokojen. Hlavně že to drnčí, a ne syčí.
Kávo naše, jenž jsi na nebesích, pozdraveno buď jméno tvé, espresso vezdejší dej nám dnes a hlavně nedopusť, aby tohle fórum skončilo na stejné úrovni, jako výše uvedený článek.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od David »

No mille, já s tvým názorem nesouhlasím, ani s tvým závěrem. Článek vcelku dobře shrnuje to, co tady omíláme furt dokola, a kromě toho nikomu nic nedoporučuje, jen konstatuje, co je na trhu k dispozici.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar kolem 2000 kč

Příspěvek od arny71 »

Taky si myslím, že ten článek není špatný. Je evidentně pojatý jako obecný přehled pro laiky a nemyslím si, že by obsahoval nějaké bludy. Hezky je tam ve zkratce vysvěleno, proč je důležité čerpadlo, je zmíněna nutnost správného mletí zrnkové kávy, prostě to nevnímám negativně.
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“