DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od roxtedy »

Poradte prosím při výběru laciného kávovaru. Vybírám mezi
DELONGHI EC 155

Kód: Vybrat vše

http://www.megaobchod.cz/male-domaci-spotrebice/delonghi-ec-155.html
KRUPS XP 402030

Kód: Vybrat vše

http://www.megaobchod.cz/male-domaci-spotrebice/krups-xp-402030.html
Co jsem se dočetl, tak pomocí EC155 jde dobře připravit mléko, u XP402030 je tomu přesně naopak... Dle fotek mně příjde KRUPS festovnější, ale to jen z fotek..

Jaký by jste brali?;)

Díky
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 17. led 2008 17:59:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od kamil »

Já bych bral DeLonghi, víc se mě líbí. Podle čeho jiného v tomto případě vybírat?
Ani jeden z těchto kávovarů není nijak drahý, takže zkušenost kterou získáte při nákupu jednoho nebo druhého, bude adekvátní jeho ceně. Spíš bych řekl, že získáte mnohem víc.
Je to moje zkušenost z levným kávovarem který jsem měl před několika lety.

Dobré by ovšem bylo kdyby sem svoje poznatky napsal někdo kdo v současné době některý se zde jmenovaných kávovarů používá nebo donedávna používal.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Redmann »

Dobrý den, tu máte toho spústu o Krupse

a tu o De Longhi

Prajem príjemné čítanie. :-)

Ja osobne som mal doteraz ten Krups a v podstate som bol určitú dobu (asi 1-2 roky) spokojný.

Dajte nám sem na fórum potom vediet, čo ste si vybrali a ako ste s tým spokojný, aby sa aj ďalší návštevníci po vás niečo dozvedeli...
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od roxtedy »

A měl jste problémy s našleháním mléka? Jaký typ jste měl? Neví někdo kolik važí KRUPS 402030? EC 155 váží 4.6 Kg...asi kvalitní materiály
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od primacafe »

Aby vás ta váha nemátla. Už se taky stalo, že kávovar byl samý plast a aby byl aspoň trochu stabilní (na stole), tak v něm byl v podstavci kus železa.
Levný kávovar bývá levný protože v něm většinou něco chybí (bývá to kvalitní materiál).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Redmann »

XP4000
Ešte pred pár dňami som na ňom robil kávu. Vydržal mi 3 roky prakticky bez poruchy (až na jednu vec, ktorú som popísal v jednom z tých vlákien). Vymenil som ho preto, lebo mi už nestačil, proste som sa chcel posunúť niekam ďalej.
Mlieko poriadne (pod poriadne myslím mikropenu) nespeníte asi na žiadnom z lacných kávovarov.
Pravda je, že Krupsu to ozaj moc nejde, ale s trochou cviku sa to dá vydržať. Prípadne si pomôcť inými pomôckami - mám napríklad kanvičku na šľahanie mlieka - vyzerá to podobne ako maličký frenchpress, akurat je to kovové - a tá spraví penu ako mraky.
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od roxtedy »

Co jsem se dočetl na tomto foru, tak na laciné kávovary typu DELONGHI EC 155 a KRUPS XP 402030 si nikdo moc nestěžuje...Přízpěvky typu, pukod nemáš kávovar za 10 000 tak nemáš KVALITNÍ STROJ, mně připadají trošku schizofrení...
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Redmann »

Ono to ale je hlavne tým, že majitelia lacných kávovarov sem prídu, nechajú si poradiť, načerpajú informácie, kúpia si stroj a už sa neukážu aby poreferovali ako sú spokojní. Snáď bude váš pripad iný.

Schizofréniou by som to nenazýval. Je to proste vývin a skúsenosť. Toto fórum tvoria ľudia (teraz nemyslim seba, som tu krátko), ktorí kávu milujú, ktorí ňou žijú, poniektorí sa ňou aj živia. Veľa z nich prešlo tým, čo vy a ja. A snažia sa vás ušetriť možných problémov. A okrem toho je naozaj rozdiel medzi tým, čo vám vyrobí lacný a tým, čo kvalitný stroj. Niekomu taká káva stačí, niekomu nie.

Ale to sa zasa dostávame k debate, ktorá už prebehla v iných vláknach o lacných kávovaroch a len by sme sa opakovali.

Mimochodom, vážne si myslíte, že kávovar, ktorý stojí 2700 korún môže byť kvalitný? Za tie peniaze sa kvalitne vyrobiť nedá. Použiteľný to áno, ale kvalita to nebude...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od primacafe »

roxtedy píše:........Přízpěvky typu, pukod nemáš kávovar za 10 000 tak nemáš KVALITNÍ STROJ, mně připadají trošku schizofrení...
Kdyby jste je měl vedle sebe a delší dobu používal, tak jsem přesvědčený, že vás tento pocit opustí.
Ikdyž někde na foru tvrdím, že i levným kávovarem jde udělat dobré espresso, tak to platí stále. Jen je potřeba dodat, s jakým úsilím a jak dlouho. Domnívám se, že jsem v rukách už měl dost kávovarů abych toto mohl tvrdit.
Dovolím si částečně souhlasit s kamilem který píše o neocenitelných zkušenostech za přijatelnou cenu.
Asi všichni kteří vám budou odpovídat, si podobnou cestou prošli.

Je velmi zvláštní chování některých nově příchozích, žádajících o radu ke koupení levného kávovaru. Někdy se stane že nikdo neodpoví, potom následuje reakce typu: to tady nikdo není kdo by mohl poradit? Skutečnost je taková, že z těch kteří vlastní tyto kávovary sem nikdo (skoro nikdo) nenapíše, ikdyž z informací tohoto fóra čerpal.
Reakce druhá: je ta kterou vidíme i zde. Když se ti kteří stejnou procedůrou prošli, se snaží poradit, ušetřit čas, peníze a také někdy nervy. Dočkají se různých označení, nedávno snob a nově schizofrenik.
Ale nic se neděje, nezaujal jsem k vám negativní stanovisko, jen se snažím poradit na stejnou otázku asi po tisícé. Jestliže přijde další, budu se snažit poradit i jemu, v bláhové naději, že snad pochopí rychleji než ti před ním. A mě to nebude stát takové úsilí.

Dovolil bych si zkrátit Redmannovo konstatování "Niekomu taká káva stačí", káva to asi bude, ale jestli to bude espresso.
Když si nejte jistý, jestli u kávovaru na espresso vydržíte delší dobu (nebo už pořád), sáhněte opravdu po jednom z těch levných a bude asi jedno po kterém. Vzal bych to podle vzhledu. S tím vědomím, že když se příprava kávy tímto způsobem ujme, tak ho budete používat dokud bude fungovat nebo vás neomrzí. Když bude levný, třeba vám nebude líto ho časem vyhodit a pořídit si jiný.
Přesně takle jsem přistupoval před nějakým časem když jsem uvažoval o koupení pekárny na chleba. Informací na internetu plno a většina mě připadala protichůdných. Koupil jsem proto jednu z těch levnějších, že když to nebude ono, tak nebude taková škoda ji vyhodit. Zatím peče, vyhodit se mě ji zatím nechce, ale už vím a mám jasnou představu co budu po nové pekárně požadovat aby uměla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od roxtedy »

Ano, opravdu si myslím, že stroj za 2700 může něco vydržet...nejsou to dvě stovky :) Na vánoce budu jeden z výše uvedených brát, tak napíšu recenzi...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od David »

Já si to zase na základě mých zkušeností se dvěma levnými kávovary nemyslím. :) Ale napište, přidejte video extrakce a poreferujte prosím také po půl roce používání.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od mill »

Vážený příteli Roxtedy. Odpovídám jako jeden ze snobských schizofrenikům s kávovarem dražším než 10 000 a o mlýnku nemluvě.
Proč se tedy ptáte, když závěr jste si udělal sám a dopředu? A proč se ptáte lidí, kteří zcela evidentně o kávě něco vědí, baví je a ví, podle čeho kávovary hodnotit? Nebylo by lepší si svůj závěr nechat schválit na jiném fóru o životním stylu, oblékání atd? Někde, kde kávovary hodnotí podle vzhledu nebo nejlépe si nechat poradit u prodejce? A ještě lépe u takového, který zároveň prodává i kosmetiku a hnojivo?
Je to čistě vaše volba, čí argumenty vyberete a podle čeho se rozhodnete.
A můžeme být jenom rádi, že předchozí přispěvatelé věnovali odpovědi tolik času, kterého nikdo nemá nazbyt. A že se vám snažili vysvětlit svůj pohled.
Zbytek je na vás. ;)
P.S: to, že má někdo jiný názor, není schizofrenie, ale život.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od primacafe »

roxtedy píše:Ano, opravdu si myslím, že stroj za 2700 může něco vydržet...nejsou to dvě stovky :) Na vánoce budu jeden z výše uvedených brát, tak napíšu recenzi...
Doporučoval bych přečíst příspěvky jiných, kteří už prodělali to do čeho se chcete vy pustit a investovat nemalý peníz.
Pěkně a jasně to popsali ZDE, ZDE
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Redmann »

roxtedy píše:Ano, opravdu si myslím, že stroj za 2700 může něco vydržet...nejsou to dvě stovky :) Na vánoce budu jeden z výše uvedených brát, tak napíšu recenzi...
V každom prípade držím palce pri kúpe a teším sa na recenziu.
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od roxtedy »

Všem gurmánům kávy děkuji za Vaše rady. Jsem v situaci, kdy chci za kávovar dát určitou sumu a proto vyberu jeden z výše uvedených. Schizofrenika beru samozřejmě z5, pardon. Dám vědět jak to u nás dopadlo...Díky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od primacafe »

Dejte vědět určitě, nám tím už nijak nepomůžete, ale usnadníte rozhodování dalším kteří budou ve stejné pozici jako vy teď a kterým my asi nemáme co říct.
Bohužel je opravdu málo těch s levnými kávovary kteří by sem něco napsali.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od roxtedy »

Tak pánové... ve výběru proběhla změna...navštívil jsem supermarket a prohlídl jsem si oba adepty... První co mě zarazilo u DeLonghi bylo to, že má hliníkovou páku...další věc, která se mně nelíbila byla kvalita plastů..Hlavně z těchto dvou důvodů zvolím KRUPS, který měl festovní plasty a páku z nerezu. Co jsem se dočetl na foru, tak z něj bohužel nejde vytvořit našlehané mléko, budu muset koupit nějaký šlehač na beterky.Dále jsem se dočetl, že někomu slouží tři roky, tak snad mně chvilku vydrží..
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od mvaldo »

mam ten Krups, no nemozem si pomoct, ale stale citim umelohmotny zapach zo zas. nadrze, tak chcem kupit nieco lepsie :)
no, s vyberom noveho si neviem rady :(
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od primacafe »

Infomací k výběru nového kávovaru je zde na fóru víc než dost, stačí si najít čas a číst.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od mvaldo »

tak zatial vedie

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetail.php?prod=set-ranc-2uk
tento set :)
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“