Jaký kávovar do 5000 Kč?

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
andyx
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. lis 2009 15:21:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od andyx »

Zdravím všechny příznivce dobré kávy!
Sháním nějaký spolehlivý kávovar do 5000 Kč. Žádné zvláštní požadavky nemám.

Moc děkuji za rady!
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Redmann »

Za 5000 asi pákový teda, automat za také peniaze nekúpite.
Ale za 5 000 už môžte kúpiť napríklad Gaggia Espresso Color alebo Pure.
povŕtajte sa tu
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=11
Uživatelský avatar
Fisanda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. lis 2010 23:52:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Fisanda »

Přemýšlela jsem, kam umístit svůj příspěvek, ale protože mám zhruba stejný finanční omezení jako andyx, rozhodla jsem se, že svoje zkušenosti s koupí našeho prvního kávovaru umístím sem. Začínala jsem jako většina ostatních, můj finanční strop byl kolem 2000,- až 3000,-. Jedná se dárek manželovi k Vánocům. Protože nerada kupuji věci bez předchozí konzultace s odborníky nebo prostě tím, kdo se v dané tématice vyzná, dostala jsem se na toto fórum.
Ihned jsem postřehla, že kávovary Gaggia jsou dosti chváleny. Bohužel všechny současné typy se pohybují až od 5000,-. Jedině kávovar Gaggia Viva Black je levnější, tak jsem se na něho zeptala zde v fóru, ale nikdo pravděpodobně nemá praktické zkušenosti s tímto typem kávovaru, a proto se bojím do něho jít.
Pak jsem byla nadšená z pozitivních reakcí na kávovar Rowenta Prelude, tento kávovar nabízí pouze dva prodejci, kde jeden rovnou v e-shopu přiznal. že není skladem a z toho druhého vylezlo až po objednávce, že tento kávovar již v ČR není možné koupit.
Poté jsem si všimla vesměs pozitivního hodnocení zde na fóru kávovaru De Longhi 155. Ale čím víc večerů jsem strávila pročítáním příspěvků, tím více jsem se přikláněla k názoru, že si připlatím a koupím nějaký kávovar, který dělá skutečné espresso a ne jen napěněné něco. Z toho samého důvodu jsem zamítla i zelmer 13Z012, který by mi asi jinak vyhovoval.
Tak jsem včera objednala Gaggia New Espresso Pure, protože byť mám červenou na oblečení ráda, na spotřebičích preferuji decentnější barvy (proto ne Gaggia Color). K mému překvapení mi další prodejce napsal, že ani tento kávovar není skladem a že ho snad dovozce dodá až 10. prosince. Malá odbočka, všimla jsem si, že Gaggia Espresso Pure se dá asi nejlevněji koupit v zahraničí v Itálii, ale když jsem oslovila několik prodejců, kteří mi poslali konečnou cenu včetně dopravy, byla jsem na podobné sumě jako v ČR a v tom případě raději podpořím naši malou ekonomiku.
Protože nechci skončit u toho, že 23.12. budu muset vybrat nějaký kávovar v supermarketu, ráda bych Vás poprosila o radu. Moje požadavky jsou jako většiny z těch, co si kupují kávovar, ještě nikdy předtím espesso doma nedělali, ale rádi by začali, nemohou investovat přes 5000,- a nechtějí kupovat nic nekvalitního. K mému požadavku jsem si ještě přidala možnost výběru z mleté kávy a POD (pri prilezitostne zreknuti se kvality a zjednoduseni situace :) ). Snažila jsem se najít nějaký kávovar do tohoto finančního limitu, ale zdá se, že jediný kávovar s nepřetlakovými sítky v hodnotě do 5000,-, je pouze ta výše zmíněná Gaggia. Jak byste prosím postupovali vy? Cením si každé rady. Díky.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od primacafe »

To s Rowentou Prelude nemůžete myslet vážně. Vůbec si nodovedu vybavit, kde se o ni píše že je dobrá. Ten kávovar je vhodný jen pro první kroky s espressem a to by musel být hodně moc levný - spíš zadarmo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Fisanda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. lis 2010 23:52:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Fisanda »

Na tomto vláknu http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 6&start=20 napsal Administrátor toto:
"Dnes jsem měl možnost mít tuto Rewentu v rukách. Hned první káva byla použitelná a třetí už byla velice dobrá s krásnou pěnou (skoro 1cm).
Můj názor: Rowenta Prelude espresso udělat umí a dost dobře. To kapání vody z trysky na páru - zkuste trošku víc zatáhnout tu páčku na uzavírání ventilu. Já jsem ji zatáhnul a bylo po kapání.
Rozhodně to nejsou vyhozené peníze.
(nafotit jsem neměl čím, vydechl mě foťák)"
I další příspěvky nezněly špatně, tak proto...
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Lukin »

Zkuste to tady:

Kód: Vybrat vše

http://cafeneo.cz/eshop/vse/pakovy-kavovar-gaggia-new-espresso-pure
Do 14ti dní byste ho měla mít doma (pokud nedošly zásoby).
Je to jediný kávovar, který bych si koupil nový v ČR, kdybych měl limit 5 tis.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od FANDA »

Budu trochu ostrej:

Proč právě espresso stroj? Máte s přípravou espressa zkušenosti? Budete mít i mlýnek? Jak jste dosud doma kávu připravovali?

Dnes existuje taková spousta alternativních metod, že stále nechápu proč se všichni cpou do espressa. To je bohužel ta nejsložitější cesta za domácí kávou.

Já měl teď přes víkend zapůjčen Aeropress. Geniálně jednoduché. Propláchnout filtr, nasypat čerstvě namletou kávu, zalít vodou, nechat minutu extrahovat a šup s tím do hrníčku. Můžete s tím různě laborovat => množství vody a kávy jsou jen na vás.

No je to paráda, že si ho musím pořídit pod strom.

Omlouvám se pokud jsem se vás dotknul, ale tak to vidím já po 2 letech s espresso kávovarem.

Jenže já jsem tak trochu kávo-úchyl.
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Lukin »

Fisanda píše:Na tomto vláknu http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 6&start=20 napsal Administrátor toto:
"Dnes jsem měl možnost mít tuto Rewentu v rukách....
Taky jsem měl možnost mít tuto rowentu doma. Silně problémový kávovar, zbytečná elektronika co se kazí, bojler z hliníku s divným čínským povlakem
(problém s dekalcifikací), plastové ventily a nakonec šílený servis. To se nedá s gaggií ani srovnat. Pokud chcete kávovar co aspoň chvíli vydrží,
zkuste radši sehnat tu gaggii. A klidně počkejte až budou a na Vánoce kupte jiný dárek. Je to lepší, než ty peníze vyhodit za rowentu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od primacafe »

Espresso je espresso, je to tak specifická káva, že si nedovedu představit, že bych ji nahradil jinou přípravou kávy. Vždycky to prostě bude jiná káva. A každá jiná příprava je pro mě náhražková s úplně jinou chutí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od primacafe »

Fisanda píše:Na tomto vláknu http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 6&start=20 napsal Administrátor toto:
"Dnes jsem měl možnost mít tuto Rewentu v rukách. Hned první káva ..........
Musíte se podívat na datum kdy je to psané.
Samozřejmě, razím teorii, že i levným kávovarem jde udělat espresso, ale za jakých podmínek a jak dlouho bude levný kávovar použitelný.
Ano uděláte i Rowentou docela dobrý espresso, ale jsou to vyhozené peníze.
Domnívám se, že velká většina co tenkrát Rowentu Prelude měla, tak už tento kávovar nemá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od FANDA »

To Primacafe: Libore já espresso zbožňuju (jak připravu, tak nápoj samotný). Ovšem většina všech obyvatel ČR, kteří si koupí espresso mašinu, tak zjistí že je to buď nebaví nebo si připravujou hnědou vodu z předem namleté kávy nemající s espressem nic společného.

A proto jsem pro alternativní metody přípravy! Aeropress, french press, drip (překápko) nebo pro náročnější vac pot.
Uživatelský avatar
Fisanda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. lis 2010 23:52:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Fisanda »

Díky všem za reakce. Musím se přiznat, že v první chvíli jsem vůbec nepostřehla, že ty komentáře k Rowentě jsou některé starší než 2 roky. To jsem si všimla až v okamžiku, kdy nebylo prakticky možné tento kávovar již koupit.
Co se týká "alternativních způsobů přípravy" kávy, tak je to určitě u mě způsobeno nedostatečnou znalostí. Manžel si kdykoli, kdy se dostaneme do kavárny, objednává espresso a pak o něm dlouho básní. Proto mě napadl ten espressovac, o french press a dalších zmíněných metodách jsem slyšela zde úplně poprvé...
Co se týká Gaggie, tak právě z firmy Cafaneo jsem obdržela odpověď, že kávovar by měl dovézt dodavatel kolem 10. prosince. Všimla jsem si, že ne o moc dražší je tento kávovar zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.svetkavovaru.cz/obchod/domaci-pakove-kavovary/kavovary-gaggia/espresso-pure
, takže to zkusím objednat tam. Třeba budou mít skladem...
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Seky »

taky sem si prošel cestičku přes levný kávovar, kávu udělal dobrou (pro mě), pak se mi naskytla příležitost a ... prostě jiná liga... Jde o to, jak moc to s espressem myslíte vážně.
Uživatelský avatar
mutubi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. lis 2009 12:40:45
bydliště: M.Lázně
kávovar: lelit PL41EM
mlýnek: Iberital

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od mutubi »

Ahoj milovníci kávy-dobré.Dlouhojsem se odhodlával napsat své zkušenosti s relativně levným kávovarem.Vlastním 2 roky Solac C304G2 titan-přetlak.misky kávu kupuji zde mletou.Děkuji za ochotu.Za dva roky provozu mašiny jediný problém prasklá pružinka ventilku v šroubu sprchy.Opravu a výměnu jsem ve foru už popisoval.Kávu dělám 30ml/25sek. dokonce sem si koupil vteřinovku/Lídl/na přesný čas.Je možný že to někomu nebude připadat jako espresso,ale je to lepší káva než 90% restavrací v našem městě a to v nich stojí docela pěkné pěníze/30-50 kč/Než budu velký a pořídim si pořádnou mašinu bez přetlaku rád si hraju .Pokusím se poslat fotky kávy i svého zátiší.
opt_SL375537.JPG
opt_SL375534.JPG
opt_SL375532.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jauda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07. lis 2011 23:55:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Jauda »

Zdravím,
po projití fóra jsem se rozhodl zde napsat a tak použiju stávající téma - snad to autorovi nevadí.
Finanční limit je už v názvu - 5000kč.
Chtěl bych přístroj, který umí udělat solidní espresso pro mě a latté pro manželku.
Kávu použiju čerstvou značkovou. Jen s tím mlýnkem ještě uvidím,asi budu ze začátku kupovat namletou.
Hodně na fóru zmiňujete Gaggia Espresso Color, Pure a Classic (ten už je přes limit a téměř k nesehnání), ale jsou to starší příspěvky, tak nevím jestli není něco nového-lepšího.
Díky za radu.
pimaho
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. zář 2011 8:43:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od pimaho »

Gaggia classic se dá koupit momentálně na anglickém Amazonu za něco málo přes 5 tisíc:

Kód: Vybrat vše

http://www.amazon.co.uk/Gaggia-Classic-Machine-Professional-Stainless/dp/B0000C72XS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1320733823&sr=8-1


a je taky běžně k dostání na ebay za cca 190 euro:

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.it/itm/GAGGIA-CLASSIC-MACCHINA-CAFFE-ESPRESSO-MANUALE-mshop-/140573626336?pt=Macchine_del_Caff%C3%A8&hash=item20bad74fe0
Na italském ebay je k dostání i Gaggia Evolution za cca 120 euro

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.it/itm/GAGGIA-EVOLUTION-Silver-Macchina-Caffe-Espresso-/260673530031?pt=Macchine_del_Caff%C3%A8&hash=item3cb15a68af
Uživatelský avatar
Jauda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07. lis 2011 23:55:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Jauda »

je opravdu v té Gaggia classic takový rozdíl? Z toho Amazonu s dopravou 6200,-

GAGGIA EVOLUTION s dopravou 3900,-

Pijeme tak 2 kávy denně a gurmáni zatím nejsme. Spíš bych rád, aby vydržel déle než 2 roky :-D

Nemusí být GAGGIA - po přečtení fóra jsem si rozmyslel Zelmera a Dolce. Nevím jestli má třeba DeLongi něco použitelného.
Díky.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od pedro13 »

Jauda píše:Nevím jestli má třeba DeLongi něco použitelného.
Nemá ;)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Redmann »

Jauda píše:Nemusí být GAGGIA - po přečtení fóra jsem si rozmyslel Zelmera a Dolce.
Toto som pochopil tak, že nechceš Zelmer ani Dolce. Ak som to pochopil zle, určite si nečítal toto fórum... ;-)
Classic má kvalitnejšie črevá ako rada New Espresso, ako je na tom Evolution neviem. Ale pri ňom pozor, aby si nekúpil kapslovú verziu.
Uživatelský avatar
Jauda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07. lis 2011 23:55:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar do 5000 Kč?

Příspěvek od Jauda »

pochopil jste to správně! Nechci úplný šrot. A kapsle taky nechci. Už těch 5000 je pro mě dost peněz na to, že tak 10 káv týdně. Rozpočet začínal na 3000,- :-( Přes 5 bych šel nerad.
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“