Ascaso Dream

Domácí pákové kávovary Ascaso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od gekonko »

oskar69 to topné teleso by sa určite niekde zohnať dalo. Ale ak je tam vlisované tak jeho demontáž a montáž nebude hračka :-(
Uživatelský avatar
oskar69
Příspěvky: 26
Registrován: ned 19. úno 2012 18:48:29
bydliště: Uherské Hradiště
kávovar: ASCASO Dream + KIT1
mlýnek: ANFIN LUSSO

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od oskar69 »

ad gekonko - je to tam zalisované dodám foto.
ad j.bill - rok výroby je 2006, já jej mám cca rok, po koupi jsem jej vyčistil, přetěsnil, vyleštil a pridal KIT1
více na http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =85&t=3065
provoz 2-4 kávy denně (moje cca 40ml, žena 2 dcl - není schopna pochopit, že si má udělat malé a dolit vodou)
voda hnaná přes konvici LAICA - solidně vodu změkčí
Uživatelský avatar
oskar69
Příspěvky: 26
Registrován: ned 19. úno 2012 18:48:29
bydliště: Uherské Hradiště
kávovar: ASCASO Dream + KIT1
mlýnek: ANFIN LUSSO

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od oskar69 »

Uživatelský avatar
Mgregs
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14. kvě 2016 19:27:04
bydliště: Rovinka
kávovar: Dolce gusto
mlýnek: Nemám

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Mgregs »

Ahojte, tak zajtra si idem pre svoj Ascaso dream, môj prvý pákovy kávovar, doteraz som fical na kapsulach u nas v jednom shope maju teraz akciu , 399 eur, myslim ze cena super, uz sa neviem dočkať ako sa zacnem hrat a skusat spravit dokonale espresso. Este neviem aku farbu vezmem, zelena sa mi brutalne hodi kuchyne, ale kremova je taka elegantna tiez. Každopadne to nič nemeni na kvalite kavovaru ako celku.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od wladas »

Ale bez mlynceka toho moc nenaskusas.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od gekonko »

Skúšať práveže môže, len to
Mgregs píše:...dokonale espresso...
bez neho nespraví. A to ascaso je na to mletie práveže dosť citlivé (asi to bude miskami a sitkom sprchy). To moje je práve kvôli tomu pekne odložené v skrinke, lebo som s Rockym (nemá dostatočne jemné nastavenie) nedokázal pomlieť tak ako by to Dream potreboval.
Uživatelský avatar
priserka
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09. kvě 2016 11:34:03
bydliště: Praha
kávovar: Ascaso dream
mlýnek: Ceramill

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od priserka »

Ahoj všem, máte někdo pozitivní zkušenost s těmi nástavci na parní trysku (1 nebo 3 díry)?

Jinak děkuju moc za tohle vlákno, načetla jsem tu už při koupi kávovaru vše potřebné k upgradu sprchy, nepřetlakovým miskám, takže mi to ušetřilo hodně nervů a zklamání a rovnou si užívám dobré kávy. (A ještě víc děkuju za celé forum, ušetřilo mi peníze za nákup Delonghi :-)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od j.bill »

Určitě s jednou dírou. Na tři podle mne nemá dostatečně veliký bojler a tedy ani výkon.....
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
oskar69
Příspěvky: 26
Registrován: ned 19. úno 2012 18:48:29
bydliště: Uherské Hradiště
kávovar: ASCASO Dream + KIT1
mlýnek: ANFIN LUSSO

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od oskar69 »

ja mám anfin lusso brousil sem kameny u p. Thera -je to mlýn jak kráva ale i s broušením mě vyšel na 2.8k, melu na 3,5 od max dotažení, obcas musím jít na 4 nebo na 3 jelikož střídám kávy.
mohl by mi někdo s ascasem nafotit detail hrany na 1 porcové misce, díky
Uživatelský avatar
Peeta
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. úno 2018 19:19:42
bydliště: Blansko
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Ascaso i-mini

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Peeta »

Ahoj všichni, nedávno jsem si pořídil tohoto krasavce :). Kupoval jsem jej z druhé ruky, tak jsem ho nechal v Brně v Hraspu vyčištit a přetěsnit a rovnou mi tam udělali i ten upgrade sprchy. Příprava kávy v pohodě a už mi z toho začíná téct i docela obstojné espresso, akorát ještě před cestou do servisu jsem si všiml zvláštní věci a to, že když sepnu nahřívání páry, tak se necelou minutu začne hrnout pára i z hlavy......a jak o se nahřeje, tak potom už si v pohodě šlehám parní tryskou a nikde jinde už pára neutíká....dělá to tedy jen při nahřívání. Říkal jsem si, že bude někde špatný těsnění, tak jsem myslel, že přetěsněním v servise se to zpraví, ale vůbec nic se nezměnilo. Na servise mně borec řekl, že si myslí, že je to konstrukční záležitost od výroby.......mně to spíš přijde, jak kdyby někde nefungoval nějaký ventil. Můžete mi ostatní majitelé prosím napsat, jestli máte stejnou zkušenost nebo když sepnete nahřátí páry, tak vám nikde nic neuniká?
Uživatelský avatar
priserka
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09. kvě 2016 11:34:03
bydliště: Praha
kávovar: Ascaso dream
mlýnek: Ceramill

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od priserka »

Ahoj, děje se mi to taky.
Zkus hned po sepnutí nahřátí páry otočit na chvilku tím bočním kolečkem, počkej než z trysky přestane téct voda a začne jít pára, pak ho zavři a nech to donahřát
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od dslecinka »

konstrukční vlastnost, Gaggia Color to dělá také a vlastně všechny podobné kávovary bez trojcestného ventilu, kdy je výstup z grupy regulován jen jednoduchým jednocestným ventilkem, ne magnetickým ventilem.
netrapte se tím.
Uživatelský avatar
oskar69
Příspěvky: 26
Registrován: ned 19. úno 2012 18:48:29
bydliště: Uherské Hradiště
kávovar: ASCASO Dream + KIT1
mlýnek: ANFIN LUSSO

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od oskar69 »

je tam jen silikonový hříbek a pružinka, pružinka měkne .. taky ta dosedací hrana pro hříbek je malá, ja ji trošku zvětšil vrtákem 6mm, je to mnohem lepší, ale tlak páry je dost velký. Jinak sem vyměnil křížové sroubky za imbus, kvůli lepší udržbě.
Uživatelský avatar
worda
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. pro 2019 10:26:37
bydliště: Praha-Východ
kávovar: Moka Bialetti Moka Induction 0,15 l
mlýnek: Hario mini slim

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od worda »

Dobrý den, / Ahoj,
mám Ascaso Dream (bez PID) poslední verze (thermoblock, versatile). Zatím se jen tak seznamuji a ladím postupy. Chci se zeptat jak se čistí a odvápňuje. Mám na mysli jestli tam je nějaké specifikum.

1) Když bych dělal backflush přes slepou misku, mám sundat disk se sítkem? Je disk nerezový?
2) Dává tady vůbec backflush smysl? Když není cesta do odpadní misky? Jak přesně se na tomto stroji provádí backflush?
3) Odvápňování se asi dělá klasickým způsobem, rozpustit prášek do zásobníku, na chvíli zapnout, nechat působit (opakovat) až do vyprázdění a poté projet čistou vodou. Asi bych na střídačku projel hlavu i trysku na vodní páru.

Prosím kdo dělá pravidelnou údržbu ať popíše zkušenosti. Nějaké obecné znalosti mám, ale chci si to upřesnit/potvrdit.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Ascaso“