Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Domácí pákové kávovary Ascaso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
fukmen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. srp 2015 9:40:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od fukmen »

Takže kávovar zakoupen a po cca týdnu jsem se dostal na 25ml/25s, akorát jsem musel rozdělat mlýnek a poladit ho, nově je na něm doraz ketrí mi nedovolil umlýt kávu jemněji.
Teď už jen doladit teplotu extrakce, dle všeho je tam termostat udržující teplotu 100°a to je myslím si moc, sice je nahoře na bojleru ale i tak. Leze mi z toho kyselé kafe. takže dnes objednán 95°a uvidíme. Pak mají ještě 93°
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od lukky78 »

Zdar, tak co? Už jsi to poladil, espresso už neteče kysele?
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od danst »

Pokud se zachová vše kolem kafe stejně, tak s nižší teplotou to bude pravděpodobně horší. I když, dá se říct, že při nízké teplotě vody samotná kyselost možná trochu poklesne, protože chuť bude méně výrazná, bohužel však horší.
100 stupňů na malém boileru není vůbec moc, rozhodně nedá průměrných 93-95 v páce, což je ideální. Dát si na bojler 95 nebo 93, to fakt není dobře.
Jinak kyselost je
za a) v kávě - a pokud je, tak se nikdy ničím neodstraní, jen trochu potlačí - jemnější mletí při menší dávce - nebo jinou kávu
b) taková "jiná" hořkokyselost - pokud je káva podextrahovaná - a to je třeba zlepšit mletí, tampování atd...
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od danst »

v a) mi vypadlo samozřejmě : zvýšení (čili opak zamýšlené změny) teploty může snížit kyselost.

Už tady tím nástinem možností je jasné, že odpověď je vždy vázána na konkrétní kávu , podmínky a člověka
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od Effe »

než bych kupoval jiné termostaty ,tak bych zkusil pustit extrakci s nižší teplotou vody (podle teploměru),ale osobně si myslím ,že ta kyselost bude spíše světlejším pražením(pokud není z PC)
Uživatelský avatar
Martin A
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 12. lis 2015 20:59:48
bydliště: Havířov
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od Martin A »

fukmen píše:Takže kávovar zakoupen a po cca týdnu jsem se dostal na 25ml/25s, akorát jsem musel rozdělat mlýnek a poladit ho, nově je na něm doraz ketrí mi nedovolil umlýt kávu jemněji.
Teď už jen doladit teplotu extrakce, dle všeho je tam termostat udržující teplotu 100°a to je myslím si moc, sice je nahoře na bojleru ale i tak. Leze mi z toho kyselé kafe. takže dnes objednán 95°a uvidíme. Pak mají ještě 93°
ahoj, chci se zeptal, jak jsi s Ascaso Steel Duo Profesional spokojen ? Přece jen ho už máš nějakou dobu, tak už máš asi vše doladěno k dokonalosti.
Taky o něm uvažuji, tak prosím o Tvou recenzi, díky.
Ještě se chci zeptat, jaký máš k němu mlýnek, taky Ascaso ?
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od lukyn »

Pozor, on má nejspíše verzi UNO, to je jen s jedním bojlerem (single bojler), tedy z pohledu přípravy mléka jiný způsob přípravy.
K mlýnku si přečti vlákno k mlýnku i-steel, tam je to do detailu popsáno vč. porovnání s Rancilio Rocky.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
mros
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26. lis 2015 20:28:59
bydliště: Praha 6
kávovar: Ascaso Steel UNO Proffesional
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od mros »

Ahoj, právě jsem se stal taky majitelem Ascaso Steel Uno Profesional a nejsem si jistej jednou věcí, když ho zapnu nahřívá se na 125 stupňů, po dosáhnutí teplota klesá a začné hřát při dosažení 100 stupňů, takže když jdu dělat espresso, musím upustit vodu abych se dostal na vhodnou teplotu a pak ve správnou chvíli spustit extrakci, je to tak v pořádku? Co jsem pochopil v návodu tak by se teplota měla pohybovat mezi 80-100 st., 125 jen pro paru, jde to nekde prenastavit? Diky za info!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od primacafe »

Je to v pořádku.
Jedině vyměnit termostat za přesnější.
Právě proto se dělá verze s PIDem.

Je toho tady na stejné téma, jako výměna termostatu, náhrada přesnějším termostatem (jen k jinému kávovaru) víc než dost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mros
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26. lis 2015 20:28:59
bydliště: Praha 6
kávovar: Ascaso Steel UNO Proffesional
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od mros »

Tak jen doplňuji, když jsem se na to zeptal pak přímo prodejce v Hraspu, řekli že to v pořádku není, ať jim ho pošlu zpět, že to obratem opraví. Problém se nevyřešil úplně, ale je to lepší, teď se podle ukazatele teploty pohybuje teplota cca 93-115, prý je to tím že má kávovar velký příkon a i po sepnutí termostatu ještě dobíhá nahřívání. Každopádně espresso je super, takže jsem naprosto spokojen. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od primacafe »

Ale to jste si moc nepolepšil. Měl jste rozdíl 25°C a teď máte 22°C. Pokud to bylo zadarmo, tak budiž.
Ale velká vyrobní tolerance teploty a hystereze, je u těchto levných bimetalových termostatů běžná.
Tady jsem kdysi měřil u Gaggia Classic a taky to nebylo nic moc. http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 1176#p1176
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od wladas »

Tak tak. Napr Silvia ma tiez obrovsku hysterezu - 29°C (86°C - 115°C).
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
mros
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26. lis 2015 20:28:59
bydliště: Praha 6
kávovar: Ascaso Steel UNO Proffesional
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od mros »

Sice mate pravdu ze rozptyl teplot se moc nezmenil, ale kdyz se to nahrivalo do 125 stupnu tak mi to prislo hodne, ale jak ctu tak je to relativne bezne...takze aspon nejvyssi teplota se posunula niz, bylo to samozrejme zdarma a co se tyce komunikace Hraspa tak muzu jenom doporucit, ochota a rychlost jednani i o ne uplne souvisejicich tematech s nakupem. Kazdopadne diky moc za vsechno info!
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od lukky78 »

Zdar,

tak co kavovar, vybral jsi neco nebo jsi to smazal ze sveho seznamu veci ktere potrebujes :-)

Martin A píše: ahoj, chci se zeptal, jak jsi s Ascaso Steel Duo Profesional spokojen ? Přece jen ho už máš nějakou dobu, tak už máš asi vše doladěno k dokonalosti.
Taky o něm uvažuji, tak prosím o Tvou recenzi, díky.
Ještě se chci zeptat, jaký máš k němu mlýnek, taky Ascaso ?
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
Laco70
Příspěvky: 20
Registrován: úte 12. črc 2016 12:14:06
bydliště: Prostřední Bečva
kávovar: Ascaso Steel Uno Prof
mlýnek: Quamar M80A

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od Laco70 »

Takže v pátek 7.4.17 mi dorazilo domu Ascaso Steel Uno Profesional. První káva s toho vyšla ještě v pátek odpoledne, ne sice nějak moc vysoká crema, trochu kyselejší, ale dalo se to požit. Do dvouporcové misky s popisem 14g jsem dal skutečně 14g. Pak jsem pozvolna přidával 2x po jednom a půl g a dostal jsem se k 17g chuť se již nezdála být tak kyselá, ale zároveň jsem musel ubírat po jednom stupínku z jemnosti mletí. V pořadí 4, 5, a 6 káva v pohodě dnes odpoledne jsem dělal sedmou várku z 18 g a nebylo to zapotřebí dostat se na 18g. Takže na dvousitku 17g. Kávu mám momentálně 50 na 50 Arabika - Robusta. Před tím jsem měl 4/5 Arabika a 1/5 Robusta ale to jsem neměl ještě tento stroj. Pevnost kávovaru je celkem slušná a nemám pocit, že by se nějak moc kroutil při dotahování páky. Naopak mám pocit (získaný pouze z videí na YOU TUBE), že Lelit je o něco měkčí. Ale ještě bych chtěl položit jeden dotaz. Je vhodný kávovar s Termoblokem namísto Bojleru. Při jinak stejném stroji. Vím, že někdo řekne to nemůže být stejný stroj. Později vysvětlím proč tento dotaz. Ale rád bych k tomu uslyšel nebo spíše si přečetl pár názorů od odborníků. Když jsem chtěl dohledat takové vlákno s tímto tématem tak po zadání bojler vs termoblok mi nic nenašlo. Díky za Vaše názory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od primacafe »

Laco70 píše:..... Ale ještě bych chtěl položit jeden dotaz. Je vhodný kávovar s Termoblokem namísto Bojleru. ............
řešte v samostatném vlákně na vhodnějším místě fóra, zde by to mělo zůstat o kávovaru a pokud možno jeho hodnocení
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Laco70
Příspěvky: 20
Registrován: úte 12. črc 2016 12:14:06
bydliště: Prostřední Bečva
kávovar: Ascaso Steel Uno Prof
mlýnek: Quamar M80A

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od Laco70 »

OK, ale toto vlákno budu muset založit, jak jsem se zmínil výše já jsem je nedohledal. Nebo mi dejte na ně odkaz. Díky.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od puschpull »

Založit samostatné vlákno administrátor fóra jen uvítá.
Uživatelský avatar
Laco70
Příspěvky: 20
Registrován: úte 12. črc 2016 12:14:06
bydliště: Prostřední Bečva
kávovar: Ascaso Steel Uno Prof
mlýnek: Quamar M80A

Re: Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od Laco70 »

Odpověď na dotaz od j.bill Koupil jsi Ascaso, myslel, že je tam bojler a ejhle termoblok? ;) Ano je to přesně tak. Podle shodného štítku na mašině i na originální krabici bojler a vevnitř termoblock a mám se rozhodnout jestli to vrátit a požadovat stroj s bojlerem nebo zůstat u toho. Termoblock je přímo spasován s hlavou a je to poměrně slušný kus materialu. Odpovídám zde téma na kterém byl vznesen dotaz je uzamčené.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ASCASO Steel UNO Profesional

Příspěvek od j.bill »

Ascaso má myslím solidní termoblok, ale chtělo by to někoho, komu tyto konkrétní stroje prochází rukama a má s nimi nějaké zkušenosti, aby Ti řekl, jestli bojler nebo blok. Není to jednoduchý hliníkový blok (trpící korozí hliníkové slitiny), ale nerezová trubka stočená v hliníkovém odlitku. Výhoda bloku je čerstvá voda, na proplach a vypláchnutí popřípadě vyčištění stačí trochu vody, není potřeba hlídat naplnění bojleru vodou atd... Nevýhoda je nutnost používat demineralizovanou vodu (ale to se doporučuje i u bojlerů), v případě poruchy topení zpravidla výměna celeho bloku. Co se týče tepelné stability, myslím, že v domácích podmínkách by na tom Ascaso blok mohl být podobně jako bojler. Píší dokonce s elektronickým řízením rozptyl v hrnku +-1,5°C. Jestli je to skutečně tak, nevím.
http://www.ascaso.com/div-espresso-coff ... eel-3.html
Každopádně Tvou pozici Ti nezávidím, není to jednoduché rozhodování...(i když spousta lidí bude psát, že má pochopitelně jasno - jedině bojler ;) )
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Ascaso“