Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

kde sehnat díly ke kávovaru
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od cafe-racer »

Zdravím,

poslední dobou mi během přípravy kávy protékal kávovar všude možně kolem páky. Při dnešní rozborce kávovaru (Gaggia Espresso color) se bohužel ukázalo, že jsou v háji ty kluzáky ve spodní části bojleru (díl č. 24 podle schématu - samotné kluzáky nikde uvedené nejsou). Dlouhodobým používáním se vymačkaly i do šířky a bylo otázkou času, kdy se při nasazování páky strhnou - to se stalo právě teď. Provizorně jsem to opravil, ale dávám tomu tak maximálně měsíc.

Dají se ty kluzáky sehnat jako samostatný díl? Podle dostupných informací (nejen) zde na fóru to vypadá bledě, ale třeba se to někomu podařilo vyřešit.

Předem díky za tipy.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od Fox_25 »

Nejspíše nedají, ale nebylo by od věci prohledat coffeegeek, leč moje angličtina je nedostatečná. Tyhle kluzáky beru od gaggie jako podraz a velice pěkné kurvítko jinak výborného kávovaru.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od cafe-racer »

Díky za tip na coffeegeek i za výborné pojmenování té záležitosti - kurvítko to skvěle vystihuje.
Našel jsem zatím pouze ten hliníkový bazmek za $50 - tudy cesta nepovede, přes svátky budu bádat nad tím co tam nasunout..
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od primacafe »

Krátký popis kurvítka, někde jsem měl uložený delší a kvalitnější. Třeba časem najdu a tak přidám.

Určitě jste si všimli že pokud nějaké zařízení rozeberete a zase složíte, zbyde na stole jedna součástka, která nikde neschází a přitom vše normálně funguje. Po čase jsem přišel na příčinu. Ta věc, co zbyla, se nazývá kurvítko a slouží k tomu, aby se zařízení rozbilo přesně týden po skončení záruky. Takže pár dní před koncem záruční doby stačí mašinku rozebrat a znovu složit, kurvítko zahodit a je na dlouhou dobu klid.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od Fox_25 »

Jak na něco přijdete tak s určitě ozvěte. Sice svou gaggii color nepoužívám, ale zase prodávat ji s těmi kluzáky nechci, nedovedu odhadnout v jakém jsou stavu. Táta říkal že nebude velký problém udělat je z teflonu a přilepit, to co použila gaggia prý asi ani teflon není a proto se poměrně rychle vymačkají. No a když se použije teflon s uhlíkem(PTFE C25) tak to snad vydrží déle.

Bohužel kurvítka jsou dnes všude, nejhůře je na tom asi automobilový průmysl, spotřební elektroniku záměrně nezmiňuji, ti musí mít na kurvítka v továrně celé oddělení.

Trefně je to popsáno na necyklopedii.

Kód: Vybrat vše

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od cafe-racer »

Zatím jsem našel toto
http://www.espressotec.com/index.php/ga ... -1014.html
za přijatelnou cenu (až se mi to skoro zdá podezřelé).
Byl by zájem o více kusů ?
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color - výměna kluzáků v hlavici

Příspěvek od cafe-racer »

Po dlouhé době oživuju téma, neb jsem právě dokončil výměnu.
Objednal jsem na gaggia-parts.co.uk následující :
11005079 Gaggia Espresso Pure and Colour Filterholder Locking Ring £23.99
11004543 Group Gasket for Gaggia Espresso Pure and Colour £6.99
12000087 Gaggia Espresso Pure and Colour Boiler gasket £4.99

Poslali to hned ráno po objednání, do 3 dnů jsem měl díly doma. Výměna cca na 2h pro laika (můj případ), nyní to funguje na 100%. Šrouby co drží bojler pohromadě mi daly zabrat, ale s pořádným pákovým nástavcem se nechaly přemluvit. V bojleru spousta vodního kamene i přes používání balené vody.
Odpovědět

Zpět na „díly kávovaru“