Lelit PL 41 TEM

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Cviro
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. pro 2016 23:13:31
bydliště: Lučenec
kávovar: Lelit PL 41 TEM
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Cviro »

Zdravim, druhý týždeň mám doma pl 41 tem a rockyho. Oba kusy nové. Zhodnotil by som to nasledovne: veľa muziky za málo peňazí.. už dnes viem, že akonáhle našetrím, vymením ako kávovar tak aj mlynec, ale bude to skôr zo zvedavosti, ako z nespokojnosti. Rýchlo, jednoducho a za slušné prachy som sa naučil čo je to espresso a aké pekné hobby je extrakcia kávy..
S týmto strojom rozhodne nič nepokazíte a pokiaľ si zaobstaráte aj dobrý mlynec, máte možnosť naučiť sa robiť dobrú kávu..
Uživatelský avatar
JirkaHub
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11. lis 2016 9:46:01
bydliště: Kadaň
kávovar: Delonghi EC156, french-press, dripper
mlýnek: Tescoma ruční, Catler CG8010

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od JirkaHub »

Mám PL41TEM od před Vánoc a zatím celkem fajn :) Víceméně spokojenost (určitě nad 90%), body mínus vidím spíš na mojí straně - ono vychytat jemnost mletí, množství, sílu je pro mně poměrně alchymie.
Jednoznačně vyzkoušeno, že umletí nad určitou hrubost (i když od pohledu jemně) způsobí nízký tlak extrakce a jen hnědou vodu.
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od rogerer »

Ahoj, koupil jsem pro manželku E.S.E. PODY, aby si ráno udělala rychle kafe, použil misku na pody a kávovar to neprotlačí...cca 10ml pouze.... nesetkal se s tím někdo? Má v tom být 7gr, už páka šla špatně utáhnout....(jako když dám hodně kafe). Mám to zkusit ze singl?

EDIT:
Která miska je na pody? Protože když jsem to udělal z (podle mě) singl misky tak nateklo krásných 25ml, ale čerpadlo ke konci skučelo...

Kód: Vybrat vše

http://www.imgup.cz/images/2017/01/09/IMG_7298.jpg
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Pody som skusal jeden cas, ked som mal mlycek v oprave.
Paka sla utiahnut badatelne menej ako pri mletej kave.
Voda natecie stale kolko chces, zalezi od casu extrakcie. Pri kavovare mas navod na obsluhu tam najdes presne, ktora miska naco je . Lisia sa velmi malo.
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od rogerer »

extrakce 30 sekund = 10ml.... manual je opravdu vtipnej, mikro obrazky a tri odstavce....
Uživatelský avatar
luxy
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. črc 2016 7:59:05
bydliště: Slovensko, Lučenec city
kávovar: Gaggia Baby Class; Rowenta addagio; Hario V60
mlýnek: Iberital Challenge, Porlex mini

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od luxy »

Cviro píše:Zdravim, druhý týždeň mám doma pl 41 tem a rockyho. Oba kusy nové. Zhodnotil by som to nasledovne: veľa muziky za málo peňazí.. už dnes viem, že akonáhle našetrím, vymením ako kávovar tak aj mlynec, ale bude to skôr zo zvedavosti, ako z nespokojnosti. Rýchlo, jednoducho a za slušné prachy som sa naučil čo je to espresso a aké pekné hobby je extrakcia kávy..
S týmto strojom rozhodne nič nepokazíte a pokiaľ si zaobstaráte aj dobrý mlynec, máte možnosť naučiť sa robiť dobrú kávu..

Asi ti začínam závidieť.. či? :rofl:
Si rád, že som ťa inšpiroval správnym smerom? :smoke:
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od papun »

Není nic jednoduššího než zkust jinou misku.
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od rogerer »

jj ze singl už to teče celkem dobře, ale je to divný... :-)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od papun »

Neřeš..... 100% důležité aby to chutnalo.
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od rogerer »

kupodivu to bylo fakt dobrý, crema sice mizerná, ale kafe dobrý (cca 25-30ml za těch 25 sekund). Výrobce Intenso (IT), verze Kostarika. žena bude mít radost.
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Vlad »

Pody od intenso som robil svojho casu na dvojpake la cimbali a kava mala hustu cremu, silu a chut. Asi to zalezi aky stary je pod
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od rogerer »

sílu a chuť potvrzuju, cremu ne :-) Asi taky záleží na verzi a kávovaru...možná by stálo za to pohrát si s teplotou - měl jsem na Lelitu nastaveno 93......
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Vlad »

Je to mozne
Uživatelský avatar
Ladounek
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. dub 2017 7:02:03
bydliště: Vysočina
kávovar: Krups
mlýnek: Nemám

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Ladounek »

Test kavovaru:

Kód: Vybrat vše

https://delikatesy.etrend.sk/kava-napoje/maly-lelit-vie-carovat-s-kavou-7567
Uživatelský avatar
Endynko
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: stř 19. črc 2017 13:47:58
bydliště: Modra
kávovar: Lelit PL162T Bianca
mlýnek: Lelit Wiliam PL72, Comandante

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Endynko »

Druhý mesiac som majiteľom tejto mašinky a musím povedať, že som veľmi spokojný. Je pravda, že toto je môj prvý kávovar takže nemám s čím porovnávať, ale myslím, že tento nákup nebol "šlapnutím vedľa". Káva sa po pár dňoch (týždňoch :lol: ) začala celkom dariť aj keď ako zisťujem stále je čo vylepšovať. Káva ma začala neuveriteľne baviť, rád skúšam nové nastavenia či už v mletí, množstve alebo teplote. Problém potom nastáva večer keď sa mi z množstva kofeínu akosi nedarí zaspať :pardon: . Ale to asi nebude problém kávovaru. S napeňovaním mlieka na kapučíno bol zo začiatku problém, vôbec sa nedarilo, po pár týždňoch som prišiel na ten gryf a aké je potrebné množstvo mlieka v konvičke a odvtedy sa darí 90% pokusov. Nie je problém dosiahnuť mikropenu potrebnú aj na zložitejší latteart.
Pozitívne hodnotím pomer cena/výkon, kvalitné spracovanie, nerezový povrch mne osobne vyhovuje (hodí sa mi do kuchyne a kávovar pôsobí ako krásny dizajnový prvok), veľkú odkvapovú misku.
Negatívom tohto kávovaru je z môjho pohľadu plastová nádržka na vodu, ktorá neuveriteľne zapácha a tým pádom miernu pachuť cítiť aj vo vode (káve). Po pár týždňoch som ju vymenil za sklenenú fľašu so širokým hrdlom, pachuť zmizla a nespôsobuje mi to žiadny dodatočný diskomfort. Ďalšie negatívum bolo "drnčanie" horného otváracieho veka pri extrakcii kávy. To som vyriešil jednoduchým nalepením penových nálepok takže opäť žiadna tragická závada kávovaru. Občas mi po zapnutí kávovaru z parnej trysky kvapne pár kvapiek (žiadne permanentné kvapkanie), ale ako som sa dočítal tu na fóre, je to asi celkom bežné.
Takže summa summarum - pre mňa ako začiatočníka bol tento kávovar vynikajúca voľba. Samozrejme, časom určite budem chcieť viac, ale to je hudba budúcnosti. Momentálne sa kávou bavím a to je presne to, čo som od toho očakával.
Poslúžili v minulosti:
Lelit PL41TEM
Eureka Mignon, Lelit PL043MMI, Hario Skerton
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Ahoj Endynko. Gratulujem ku kupe !! Poklop som riesil presne ako ty : D.. vedel by si mi napisat sem, alebo do SS ako si dosiel na grif mikropeny??
Uživatelský avatar
Kufor
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26. pro 2018 14:05:19
bydliště: BA
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Kufor »

Tak dámy a páni, konečne som sa aj ja odhodlal ku kúpe prvého kávovaru a po dlhom-predlhom prečítavaní (nielen) tohto fóra padol výber práve na Lelit PL41TEM. Čo sa týka vzhľadu, na fotkách ma moc nepresvedčil, ale naživo je to krásny stroj. Má za sebou prvý pokus o kávu, ale žiaľ nič iné už pomletú momentálne doma nemám (a tá je asi aj tak stále nahrubo, keďže to tieklo potokom), no zajtra mi má kuriér doniesť mlynček - Gaggia MDF aj s kilom nejakej lacnejšej kávy, na ktorej sa plánujem učiť :)

Tak som sa teda po krátkom romániku s instantnou brečkou a dlhšom romániku s turkom (s malým "t" ^^) a koťogom posunul zase kus ďalej. Pred nejakými šiestimi-siedmimi rokmi som kávu nepil vôbec. Kto by to bol povedal, že teraz o pár rokov neskôr budem kupovať kávovar s mlynčekom a príslušenstvom dokopy za skoro 700 eur :D Ale keď boli tie Vianoce... Nadelili sme si s polovičkou pekný darček :)
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Vitaj v klube stastnych majitelov. (: Uzivaj a testuj. Drzim palce.
Uživatelský avatar
Kufor
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26. pro 2018 14:05:19
bydliště: BA
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od Kufor »

Tak som sa moc dlho nestihol radovať, dnes mi kávovar začal z ničoho nič vyhadzovať prúdový chránič... Po zapnutí, keď sa má na displeji zobraziť teplota. Skúšal som iné zásuvky, skúšal som odpojiť pár spotrebičov, bez výsledku. Ešte to skúsim ráno, ale zatiaľ to vyzerá na reklamáciu.
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Môžu to byť aj ističe.. alebo elektroinštalácia... Skús ho ešte v inom byte.. škoda by bola mesiac bez stroja ..drz palce ..daj vedieť ako to doapdlo
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LELIT“