LELIT VIP Line

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

LELIT VIP Line

Příspěvek od jozo:m »

Lelit začal koncom minulého roku ponúkať novú sériu strojov, ktoré na domáce použitie vyzerajú zaujímavo:

https://www.youtube.com/watch?v=HbfxHibFrO4
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od papun »

Sice v tom bude asi dost elektroniky, ale jinak to vypadá na první pohled dobře. A taky je docela malý. Což mě je třeba jedno, ale spousta lidí když vidí moji Alfu, tak nechápou jak jsem si něco takového mohl přitáhnout domů. My jsme prostě gurmáni a jde nám o výsledný produkt, ale hodně lidí jede na design. A toto by mohlo být obstojně zkombinované. A pak samozřejmě taky cena rozhodne.
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od jozo:m »

Lelit PL81T PID = 695 € (páka/misky 57mm, bojler 250ml)
Lelit PL91T PID = 895 € (páka/misky 58mm, bojler 300ml)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od papun »

Ta dražší verze tedy bude těžo cenou konkurovat Silvii z BunaCafe PIDem, ale třeba je to startovací cena a zlepší se to.
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od lukky78 »

Vypadá to zajímavě, avšak za cca 900e seženeš s PID ověřené/vyzkoušené mašiny :-).
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od hedonista »

Cena se může zdát vyšší, ale na druhou stranu je potřeba se podívat, jakou to má výbavu už z fabriky(tlakoměr, PID, 58mm, preinfuse). Směřování LELITU je zcela zřejmé u všech modelů- do kompaktních rozměrů zabudovat co nejvíce features. Je to díra na trhu a Lelit se jí snaží zaplnit.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od MakeLove »

Tiež sa mi to zdá ako dobrý marketing s tou velkosťou. Hľadal som e61 HX a keďže kuchyňa nieje moc veľká, tak ideálne mi z toho vyšiel Lelit PL62T, údajne najmenší HX e61.
Uživatelský avatar
macca83
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. pro 2015 11:16:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od macca83 »

moc pěkný .. v polsku Lelit PL81T za 2770zl což se rovná 615€ (v řecku 590€) a Lelit PL91T za 3400zl = 755€.. uvidíme za kolik bude v čechách .

http://www.avxcafe.hu/fotky1050/Lelit_81T.pdf
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od gekonko »

No tak to hej, to bude parádny stroj keď je aj "MUG FRIENDLY" :-D
... a porovnanie designu zo starou PL41TEm je ešte vačšia chuťovka:

_________PL81T_______________PL41TEM
Design___Contracted designer____No contracted designer

Marketing jak sviňa!
Naposledy upravil(a) gekonko dne pát 29. led 2016 12:32:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
macca83
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. pro 2015 11:16:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od macca83 »

tak lelit PL81T je skladem už i u českého zastoupení Lelit za cenu 18970kč
Uživatelský avatar
Kirtan
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 13. říj 2016 14:49:47
bydliště: Brno
kávovar: Lelit VIP pl91t
mlýnek: Lelit pl043mmi, Baratza Sette 30 AP

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od Kirtan »

Tak ve středu jsem se stal oficiálně hrdým majitelem Lelitu VIP pl91t, společně s mlýnkem pl043mmi. Mlýnek mele perfektně, má mikrometrické nastavení, takže hrubost si můžu nastavit úplně jednoduše teoreticky na nekonečně mnoho stupňů hrubosti :D Což byl tak trošku první zádrhel, že jsem spotřeboval docela velké množství kávy na to, abych se vůbec přiblížil ideální hrubosti na espresso. :D Navíc se mi docela blbě hledal nultý bod, nechtěl jsem to strhnout nebo to poškodit, takže jsem se odpichoval z neznáma. Každopádně mele skvěle a docela dost rychle, řekl bych :)
Co se týká kávovaru, zatím mám růžový brýle, jsem z něho neskutečně nadšený! Dnes jsem provedl prvotní propláchnutí a vlastně vůbec první kávu. První 2 extrakce byly přeextrahované (vlivem příliš jemného mletí nejspíš - paradoxně vůbec ten první pokus chutnal i tak ze všech dnešních nejlépe :D ), další 2 byly podextrahované, přepískl jsem to a namlel to moc nahrubo. Řekl bych, že 5. pokus by mohl být akorát, v čase 25 vteřin se mi nalilo z dvojté dávky množství odpovídající přesně 2ma espressům. Přitom mi ale přišlo, že z páky to teče hrozně rychle, ale před dopadem do šálku se proud dělil na kapky (což podle nedávno absolvovaného kurzu by snad ani nemělo být možný a průběh té extrakce by tam vypadat asi neměl... :/ ). Crema se mi udělala vždy a docela pěkná a to i když jsem používal poměrně starou kávu.
Co se týká chuti, byla značná docela vysoká acidita, ale to přisuzuju typu kávy a "nečerstvosti" (byla to 100% arabika Etiopie, co víc - bylo to nějaký půl kilový balení z Tesca snad za 200 - taková nouzovka, kterou jsem kupoval asi 3 měsíce zpátky :D ). Příště bych chtěl zkusit spíš nějakou směs na espresso, ideálně s vyšším stupněm pražení - směřuji zatím spíše směrem k italskému pražení. Pokud máte někdo nějaký konkrétní tip, budu rád, když se mi ozvete třeba do zpráv, nebo přímo na mail: rostislavkrivanek@seznam.cz :)
Co se dalších funkcí týče, naprosto perfektní je LCC pid panel, kde se dá nastavovat teplota vody, má vlastní stopky, které se zapnou při spuštění extrakce a navíc vždycky po zapnutí nabíhá lišta, která ukazuje aktuální stav teploty vody v bojleru, nedostatek vody v zásobníku a dále při přepnutí na páru, nabíhá další lišta, signalizující přetlakování na páru a její připravenost.
Tryska na páru funguje SKVĚLE!!! Hned první pokus mi udělal nádhernou mikropěnu (část úspěchu přisuzuji i tomu baristickému kurzu, kde jsme se to učili na profi mašině, co to ohřála strašně rychle, takže tady s trošku větší časovou dotací to šlo samo :) )
Pevně doufám, že jsem napsal na správné forum věcný příspěvek, a nic, za co bych měl být lynčován nebo smazán :D Pokud bude někdo chtít rozvířit konverzaci, jsem jedno oko :D
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: LELIT VIP Line

Příspěvek od papun »

Kafe doporučuji zdejší Prima Cafe. Praží zde skvěle a spíše na tmavší stupeň. Je odzkoušené a můžeš pak své pocity konzultovat s ostatními nebo porovnávat dle popisu a diskuze u konkrétní kávy
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LELIT“