LELIT Bianca PL 162T

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
BJAN
Příspěvky: 14
Registrován: úte 05. úno 2013 22:15:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od BJAN »

Asi měsíc mám tento espreso stroj. :grin:

Upozornění:
Stroj je plnomanuál a nehodí se pro toho, kdo nemá alespoň trochu baristické ambice (třeba neprofesionální).

Základní benefity:
Rotační čerpadlo
Dva bojlery (Bojler na horkou vodu a páru lze vypnout).
Hlava E61
Manometr přímo na hlavě.
Páka na ovládání průtoku (Mohu profilovat tlak 8-) ).
Voda z nádržky 2.5 l nebo z vodovodu.
Celonerez
Bezedná páka.
3x přesné misky + slepá od IMS
-------
Cena cca 54000 Kč
Více info:

Kód: Vybrat vše

https://bianca.lelit.com/
Ještě jsem si k tomu koupil baristickou váhu Felicita ARC :grin: .
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od jerrymouse »

Na Biancu se ptát nebudu (tu mám doma), ale nemohl bys v jinym threadu zrecenzovat tu váhu?
Uživatelský avatar
BJAN
Příspěvky: 14
Registrován: úte 05. úno 2013 22:15:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od BJAN »

Je to tady:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 217#p61217

Jaké máš zkušenosti s profilováním na Biance (Myslím co a jak se osvědčilo. )
Uživatelský avatar
PavelF
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. srp 2021 7:26:03
bydliště: Středočeský kraj
kávovar: Lelit Bianca, Nespresso Inissia
mlýnek: Eureka Mignon XL, Hario Skerton PRO

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od PavelF »

Zdravím,

nesetkal se někdo s tím, že mu jde ztuha manuální páka pro zapnutí/vypnutí kávovaru? Jakmile zapínám extrakci, tak jde páka dost ztuha a je i slyšet skřípání. Jako kdyby o sebe drhly nějaké kovy a chtělo to promazat.

Přijde mi že jakmile provedu backflush nebo odvápnění tak se to na chvíli zlepší a páka jde krásně nahoru a dolů bez problémů. Třeba po týdnu už začne drhnout a skřípat.

Díky za info.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od jerrymouse »

Ahoj,
stává se to jen po čištění. Po pár shotech je zas promazaná kávou a funguje. Ty jí máš asi už úplně suchou, takže to chce namazat nějakou food-safe vazelínou pro to určenou.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=JN9ZsMELe1c
Jinak trochu postřehů s údržbou po 3 letech:
- po cca 2 letech se mi rozpadla modrá Tčka na hadičkách (MC532)
bianca_v1_broken_tubing.jpg
od anti-vacuum breaker valve - v rámci záruky jsem dostal sadu na předělání na v2 (jeden kovový kříž místo 2xT, jinak tažené a dlouhé trubičky do odpadu) - od té doby pokoj
bianca_v2_tubing.jpg
- po cca 3 letech jsem zjistil, že mi neustále kape do odpadní nádržky voda (za den jí to naplní) - vyměnil jsem Anti-Vacuum breaker valve (9700052) a Safety Valve (9700050), výrobce doporučuje po téhle době ještě vyměnit steam boiler temperature probe (9600092) a level probe (9600105), ale ty mám jen objednané do zásoby. Výměna dílů problém vyřešila a Bianca zas maká jako, když byla nová nová

Kód: Vybrat vše

https://www.1st-line.com/technical-support/lelit-technical-support-page/parts-diagram-lelit-pl162t-bianca/
Lelit-PL162T-diagram-REV04-07-scaled.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelF
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. srp 2021 7:26:03
bydliště: Středočeský kraj
kávovar: Lelit Bianca, Nespresso Inissia
mlýnek: Eureka Mignon XL, Hario Skerton PRO

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od PavelF »

Ahoj,

díky za zprávu. Mrknul jsem na to video a řekl bych, že mám přesně tohle - skřípe to a jde to ztuha. Po backflushi vždycky chvíli ok, takže to bude sušinka.Koupím tedy nějaké mazivo a zkusím promazat. Trochu jsem i googlil a koukám, že u E61 hlavy tohle není vůbec neobvyklé.
Je pravdou, že stroj mám cca 3/4 roku a nemazal jsem ještě nic. Vždy jen backflush s detergentem (každý týden nebo ob-týden) nebo odvápnění (1x).

Jinak já už mám v2, takže předpokládám, že ty Tčka tam nebudou, ale přesto díky za tip.
Uživatelský avatar
Fidas
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 08. pro 2019 0:39:15
bydliště: Pardubice
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, pákový tamper Macap

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od Fidas »

Nějak tomu nerozumím, mě se děl opak. Po backflushi to několik káv drhnulo a poté až se to trochu promazalo zřejmě tukem z kávy, se to zlepšilo. Mimochodem, kdo ví, jaké klíče (velikost)
jsou na povolení a rozdělání hlavy E61? Díky, nechť je vám káva lehká:-)
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od jerrymouse »

Taky tomu moc nerozumim (taky mi to drhne po čištění, ale po pár kávách se to promaže), ale imo to vyplách tak kvalitně, že se mu povedlo vypláchnout i ten tuk v páce (popř. ho tam bylo z výroby málo). Klíče ... no ... používám velikej stavitelnej knippex s těma ochranejma gumama na čelisti :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Fidas
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 08. pro 2019 0:39:15
bydliště: Pardubice
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, pákový tamper Macap

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od Fidas »

Aha. Díky, mám ten samý, ale bez gum. Koupím, namísto gum jsem měl izolepu:-)
Na joutubu na to měli krásné klíče :-)
Uživatelský avatar
PavelF
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. srp 2021 7:26:03
bydliště: Středočeský kraj
kávovar: Lelit Bianca, Nespresso Inissia
mlýnek: Eureka Mignon XL, Hario Skerton PRO

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od PavelF »

Zrovna teď si dělám kávu, zase to začítná drhnout. Backflush proveden v sobotu. Neděle ok, šlo to krásně, včera už to začalo a dnes porkačujeme.
Někdy se do dostane do stavu, kdy už to jde tak ztuha, že musím třeba na 2x zatlačit a klade to fakt odpor. Myslím, že to tam bude úplná sušínka a nebude tam žádná mazivo. Musím to rozebrat.

Čím to mažete? Jestli teda mažete.
Koukal jsem na nějaké Molykote a hodně se používá směs Molykote 111, ale na webu není napsáno, že je food safe. Máte někdo zkušenost, případně čím jiným mažete? Koukal jsem, že jsou to i dost pálky za takové mazání, ale zase to musí vydržet roky.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od jerrymouse »

Dostal jsem s kávovarem todle:
20220322_140226(1).jpg
Ale nevim, jestli to nebylo s Bezzerou :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Fidas
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 08. pro 2019 0:39:15
bydliště: Pardubice
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, pákový tamper Macap

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od Fidas »

Já to v balení k Biance neměl. Takže asi s Bezzerou.
Uživatelský avatar
klaun62
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 09. zář 2021 20:20:35
bydliště: Blansko
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Eureka Atom Speciality 75

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od klaun62 »

Já koupil tohle mazání, zde jsem kupoval i Biancu s Atomem 75 (bunacafe), takže tomu nemám důvod nevěřit. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
otakarw
Příspěvky: 3
Registrován: pát 06. úno 2015 16:10:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od otakarw »

Manualna E61 ma vo vnutri vacku, ktora ovlada napustaci a vypustaci ventil. Vacka je namazana vodeodolnou vazelinou alebo silikonovou zmesou. Pri back-flushi sa zial tato vazelina odstrani a ostava mosadz na mosadz, co sposobuje drhnutie predcasne opotrebovanie vacky a koncoviek ventilov. Po back-flushi detergentom by sa mala vacka namazat. Ja pouzivam MOLYKOTE® 111 Compound, ktory je food grade a pouziva sa najcastejsie ako mazadlo na e61 hlavy da sa kupit ako 100g balenie, dalo sa to zohnat v jednom CZ eshope. Lelit pouziva original pri vyrobe vazelinu Molycote
G-1502, ktora sa da zohnat iba vo velkej tube do pislote a je menej dostupna (hoci lacnejsia na 1kg). Na namazanie staci dat paku do strednej polohy, odsrobovat plochym skrutkovacom srob, ktory drzi paku a vybrat paku. Potom zakryt papierovou utierkou velku chromovu maticu, ktora drzi osku paky, a klucom odkrutit maticu. Vytiahnut von osku aj s maticou a potom vytiahnut z matice osku, ktoru jemne namazeme na konci ktory sa vklada do hlavy, na stycnych plochach vacky a aj trochu osku aby chranila silikonove tesniace kruzky na oske. Potom staci osku s vackou zasunut spat, pomoct si mozeme pakou a nasledne zasunut a jemne zatiahnut maticu, potom nasadit spat paku, nasunut podlozku protismyk podlozku a jemne zatiahnut srob.
Uživatelský avatar
Fidas
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 08. pro 2019 0:39:15
bydliště: Pardubice
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, pákový tamper Macap

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od Fidas »

Molykote jsem objednal na LEPIDLATMELY.CZ
Uživatelský avatar
newway
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. říj 2018 20:05:57
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: IberItal

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od newway »

Ahojte. Mam nejaky ten tyzden Biancu v2 z druhej ruky a mam pocit, ze nieco nebude vporiadku. Ked som sa ucil pracovat s vesielko podla nejakych videii, tak som zistil, ze pri plne otvorenom vesle mi za 20s natecie cca 200g vody. Skusil som dat padlo do polovice, a takmer to iste. Zmena prietoku sa diala az ked bolo vesli takmer uplne vlavo. Tak som trochu znizil tlak cerpadla na 9bar a veslo mam nalevelovane tak, ze v strede je prietok uplne vypnuty a uplne napravo tecie cca 8g/s. Pride mi dost maly priestor na profilovnie od prava len do stredu. Da sa s tym pracovat, ale nemyslim si, ze je to takto okej. Mozno sa ale mylim a rad by som pocul nazor niekoho od Vas co si o tom mysli a ak to nie je normalne, v com moze byt problem. Dakujem
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od jerrymouse »

Ahoj ... normalne povol to padlo a vzdycky ho vysad, kdyz dojedes doleva, nasad ho uplne doprava a jakoby utahuj tu needle valve, dokud to potece. Az se ti povede, ze to nepotece, tak to malinko povol a nasad to padlo natoceny uplne vlevo v pozici, kdy to akorat prestane tect. Pak bys mel mit plnou kontrolu nad flow.
Uživatelský avatar
milos26
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. led 2023 14:48:56
bydliště: Žilina
kávovar: Rancilio Silvia V3
mlýnek: Gaggia MDF

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od milos26 »

Ahojte , prepáčte že to tu uvádzam mimo témy, ale neviete dôvod prečo primacafe ukončila činnosť ? vopred ďakujem za odpoveď ( veľmi ma to prekvapilo, bez akéhokoľvek predchádazhúceho upozornenia), objednávali sme tu kávu vyše 12 rokov...
Uživatelský avatar
newway
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. říj 2018 20:05:57
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: IberItal

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od newway »

jerrymouse píše: čtv 02. bře 2023 8:58:30 Ahoj ... normalne povol to padlo a vzdycky ho vysad, kdyz dojedes doleva, nasad ho uplne doprava a jakoby utahuj tu needle valve, dokud to potece. Az se ti povede, ze to nepotece, tak to malinko povol a nasad to padlo natoceny uplne vlevo v pozici, kdy to akorat prestane tect. Pak bys mel mit plnou kontrolu nad flow.
Ahoj. Presne takto som to nastavil hned na zaciatku ked som Biancu ziskal. Podla Lelit videa v ktorom meni komponenty toho padla. Neviem presne ako to pracuje, to uvolnovanie a zastavovanie prietoku, ale mam pocit, ze niektory komponent v hlave bude uz za svojou zivotnostou. Tipujem to na pruzinu co sa vlastne meni s celym setom flow valve kit. Uz som vymenil maticu z toho kitu kedze povodna bola uplne zodrata a nemala uz ani zavit, prietok bol uplne otvoreny a nedal sa regulovat. Teraz regulovat ide ale asi nepracuje spravne kedze mne sa prietok meni az tesne pred uzavretim prietoku. Objednal som oringy na ten kolik padielka ze vymenim, mozno v tom bude problem, ale skor neverim ze to bude tym. Preto som dufal ze mi niekto z Vas poradi pomoze kde hladat zadrhel.
Uživatelský avatar
Fidas
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 08. pro 2019 0:39:15
bydliště: Pardubice
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, pákový tamper Macap

Re: LELIT Bianca PL 162T

Příspěvek od Fidas »

Tak objednaný Molykote stále nepřišel a po dotazu mi sdělili, že na něj čekají, i když na webu mají, že je skladem. Jsou věci mezi nebem a zemí …
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LELIT“