automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
lucinkapes
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. lis 2011 4:23:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od lucinkapes »

Kouknete, prosim, na tuto aukci, ktera konci za 8 dni. Dokaze podle popisu zavady nekdo odhadnout naklady na opravu? V pripade nejake primerene castky bych ho koupil.

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/pokazeny-plne-automaticky-kavovar-krups-7200-i2114187010.html
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od pedro13 »

Myslím že je to čiré věštění.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od primacafe »

650,- se vám zdá moc??????
Myslím že takový kávovar by si měl koupit kdo ví co s ním i v případě že se oprava nevyplatí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lucinkapes
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. lis 2011 4:23:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od lucinkapes »

Primerenou cenou jsem nemyslel cenu porizovaci (650,- Kc se mne zda OK). Zajima mne spis cena opravy. Pokud by to bylo vic jak 3 tisice, tak to by se mne zdalo moc.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od primacafe »

Když to bude jen termostat, nemusí být cena opravy nijak závratná. Počítejte však s tím že pod 1000,- nebude. Když to však bude deska elektroniky (jestli to nějakou má), tak se do 3000,- pravděpodobně nevejdete.
Automat je vždycky nákladnější na jakýkoliv servis proti pákovce.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
dapr
Příspěvky: 28
Registrován: úte 03. srp 2010 16:26:13
bydliště: Slaný
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od dapr »

Já nevím, asi bych do toho nešel, před rokem jsem na aukru koupil tento typ za cca 3000kč. Používal jsem ho na chatě asi sedm měsíců bez problémů a pak se bez varování odporoučel - na běžnou nemoc krupsích automatů - počůral se, měl jsem to rozebraný a teče to z toho šílenýho "servoventilu", přesněji z napojení onoho ventilu na jednu hadici od bojleru. Do servisu jsem to dávat nechtěl, bůhví kolik by to stálo a jak by to dlouho vydrželo. Na webu je popsáno dost případů, že to dlouho nevydrží.

Je ale docela možné, že jej někdo koupí i za vyšší cenu, než je ta vyvolávací (650,-), aby na něm provedl kanibalismus pro svůj neprovozní stroj (ev.obráceně).

Původnímu tazateli bych zkusil doporučit, pokud trvá na starším automatu, spíš nějaké Saeco ze starší řady, narozdíl od Krupse má vyndavací spařovací jednotku (kvůli snadnému čištění), u krupse si čištění spař.jednotky bez rozebrání neumím představit (já vím, že je tam "program" na proplach pomocí tablety, ale kdo viděl vnitřek automatu, tak ten kávový a jiný bordel je prostě všude), i vnitřek Saeca je relativně jednodušší a ten kdo je trochu šikovný tak si udělá jednodušší opravy sám.

Jediné co se mi na krupsu líbilo je ta zvláštní spařovací jednotka, je kovová a docela robustní a pokud vím, tak funguje na principu hydrauliky - čerpadlo žene vodu do pístu, tlak vody překoná vratnou pružinu a tím dojde ke stlačení kávy. Líbí až jen sem, problém je asi právě ten "servoventil" - do něj a z něj vede hafo hadiček a pomocí takovýho pidimotůrku přesouvá (nebo přetáčí) uvnitř zřejmě něco jako kulisu mezi jednotlivými vývody a tím určuje kudy kam má téct voda a protože je tohle celý z plastu tak není divu že to zlobí. A je tam místa jak v hodinkách, skoro k ničemu se nelze bez dalšího postupného rozebrání dostat.

Možná pro zajímavost, až se k tomu dostanu tak bych to zkusil nafotit, ono je to docela zajímavý vidět v chodu. Ale to bude až stroj vyhrabu, takže raději nic neslibuji.

****
Takže než automat s nejistotou jestli vůbec a jak bude fungovat, tak radši slušnou pákovou mašinu, ono to za ty problémy nestojí. Já sice své automaty mám již zmáklé (relativně, stejně nevím kdy mne vypečou), ale kdo neví co a jak, tak jak jsem napsal výše.
Uživatelský avatar
dapr
Příspěvky: 28
Registrován: úte 03. srp 2010 16:26:13
bydliště: Slaný
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od dapr »

lucinkapes píše:Pokud by to bylo vic jak 3 tisice, tak to by se mne zdalo moc.
Tomu se dá rozumět, že tato částka by byla přijatelná pro tazatele, tak pokud by tazatel nechtěl spíš pákový stroj, tak by teoreticky mohly do úvahy přicházet tyto Saeco automaty (aktuálně na aukru):

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/saeco-trevi-chiara-automaticky-kavovar-super-stav-i2118282197.html

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/saeco-vienna-automaticky-kavovar-super-stav-i2118282212.html
Designově z dnešního pohledu možná nic moc, ale v tom to skutečně není. Samozřejmě je otázka v jakém je skutečně stavu. Dotyčný může zalevno (rozuměj za babku) skupovat málofunkční nebo nefunkční stroje nechat opravit jen to nejdůležitější, tedy uvést do provozu a za přiměřený peníz poslat dál do světa, jak to ale vydrží dlouho fungovat? Toť otázka. Takže je to stejně taková ruská ruleta...
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od eXp10it »

Mám jeden z vyšší řady a problém tohoto typu automatu je v tom že se opravdu často kazí a připravená káva z něj není dobrá. Tenhle stroj je jako ruská ruleta. Zmáčknete tlačítko a čekáte jestli vyleze kafe nebo jestli stroj budete muset zase zanést do servisu... nebrat.
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
rhinos
Příspěvky: 9
Registrován: sob 24. bře 2012 13:03:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od rhinos »

aha:)
Ted mam zrovna moznost jeden koupit.Pry po vymene vnitrku zhruba na zacatku roku 2011.
Cena 2500 - 3000 Kc.
Takze zkuseni radi spise nebrat?
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od DeTT »

Sice je toto uz stare tema, ale vyhybejte se obloukem veskerym Krupsum rady 72xx, stoji totalne za prd...
Uživatelský avatar
k_west
Příspěvky: 4
Registrován: úte 06. lis 2012 17:15:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Krups XP 7200 - odhad ceny opravy

Příspěvek od k_west »

DeTT píše:Sice je toto uz stare tema, ale vyhybejte se obloukem veskerym Krupsum rady 72xx, stoji totalne za prd...
Můžu se přidat se stejnou zkušeností od známého. Rozhodně nedoporučuji.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“