Siemens TK54001

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Siemens TK54001

Příspěvek od zdenda.sima »

Máme tenhle stoj už nejakou dobu doma. I když nastavím hrubost mletí až téměř na nejjemnější, vyteče mi nějakých 50ml za 11s (množství vody mám nastaveno taky téměř na minimum). Pro průměrného konzumenta kávy je to dobré kafe, ale pro mě sotva akceptovatelný výsledek (hlavně co se týče chuti). I když se se dá s mletím i množství vody ještě lehce hýbat (pro dnešek už toho mám opravdu dost), pochybuju že i "na hranici svých možností" z toho vyleze něco pitelného. Nemáte někdo tip, co by s tim ještě šlo udělat? Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Fox_25 »

Jde s tím něco udělat, jsou dvě možnosti. Buď koupit pákový kávovar, ovšem podle mě nic pod 5000 nemá cenu(narážím na Gaggii a stačí si pročíst diskuze levných přístrojů). No a druhá možnost je se s tím smířit.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od primacafe »

Z malých domácích automatů, nemůže a nebude nikdy stejně dobré espresso jako z malé domácí pákovky (Gaggia a výš).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Seky »

mám stejnou čerstvou zkušenost s automatem Jura - nejjemnější mletí, voda na min. (míň to fakt nešlo) a nateklo 1dcl břečky. Že by tedy "výsada" automatů?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od primacafe »

Nevím jestli výsada, ale já mám starý Saeco Family (plecháč) a ten dělá espresso docela obstojně. Nové automaty (zrovna tak jako levný pákovky), jsou plné všelijakých napěňovacích nesmyslů a dalších "vylepšení" pro usnadnění života uživatele. Starý plecháč nic takového v sobě nemá. Tam je potřeba sladit hrubost mletí s množstvím kávy, tak jako u pákovky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od zdenda.sima »

Tenhle automat maji rodiče, těm to stačí. Jen jsem doufal, že si z toho o víkendu budu moc udělat pořádný preso. No nic...až si budu kupovat stroj pro sebe (teď už jsem o dost moudřejší díky PF fóru), tak to bude přinejmenším Gaggia Classic, mimochodem moc pěknej stroj. Každopádně díky
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Pisky »

Přeji dobrý den konzumentům kávy. Rodiče mají obdobný kávovar, o řadu vyšší (64001), ale předpokládám, že to bude podobné. Jak píšou zde ostatní, rychlý průtok i při nejjemnějším mletí mě trochu vadil, tak jsem vzal na zkouškové z bytu mlýnek, že zkusím pomlít kávu jemněji, než to umí zabudovaný mlýnek. No lepší to bylo o dost, káva začla být opravdu o něčem jiném, ale zvýšený tlak v celém systému asi nevydržela nějaká struktura kávovaru(zřejmě čerpadlo) a začlo vrčet potichu a voda přestala protékat. Jelikož jsme letos po 10 letech(a necelých 6000 šálcích), co kávovar vlastníme absolvovali cenově nemilou výměnu spařovací jednotky a nerad bych rodičům způsobil obdobný šok znovu, tak hledám někoho, kdo by kávovar Siemens byl schopen opravit, kromě originálního servisu.

Stručně tedy hledám servis automatických domácích kávovarů v Praze, kde opravují kávovary Siemens a kdyby byla nějaká pozitivní reference, vůbec bych se nebránil...

Děkuji za jakékoliv info.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Fox_25 »

Kávovar máte pokažený nebo hledáte servis pro "sichr"? Ono každý člověk trochu technicky založený bude teoreticky schopen opravit si to sám stejně jako já. Je tam v podstatě jednoduchý systém když nepočítám elektroniku, ale ta je jeho menším nepřítelem.

Tyhle kávovary melou hrubě z jednoho důvodu. Jejich spařovací jednotka není dlouhodobě stavěná na tlaky které jsou v případě espressa nebo ristreta potřeba. Když jsem viděl poprvé spařovací jednotku tak jsem si říkal že je zázrak jak dlouho vydrží pracovat.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Pisky »

Kávovar mam pokažený. Jak píšu, zřejmě odešlo čerpadlo(nebo nějaká struktura, mezi spařovací jednotkou a čerpadlem, ale viděl bych to spíš na čerpadlo).
Sám jsem byl po vyjmutí spařovací jednotky trochu překvapen, jak je gracilní. Nicméně, tu jsem vyndal, pročistil, zjistil, že s ní s největší pravděpodobností(díky bohu) nic není a tak jsem jí vrátil zpátky.

Při zapnutí výdeje vody(ať už na espresso, čištění při zapnutí/vypnutí, nebo výdeje vody pro čaj) začne zvuk stejný jako obvykle, ale během sekundy totálně ztichne a začne si jen tak potichoučku vrčet(tak jak to nikdy nedělalo). Jako by propouštělo zpátky a tím pádem ani neprotlačilo žádnou vodu.

Já jsem i přemýšlel, že bych to zkusil opravit, že to nemůže být žádná složitá věc, ale jsem tak trochu časově indisponován(zkouška z anatomie na mě čeká po silvestru) a tak hledám někoho, kdo by to byl schopen nějak dát dohromady.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Fox_25 »

Pokud Vám nevadí že by putovalo přes půl republiky tak se na něj klidně mrknu. Ale pokud čerpadlo vrčí tak si myslím že stále může být na vině spařovací jednotka a její "miska". Totiž v mém saecu spidem villa dírky misky větší asi aby to pod tlakem nezačalo protékat kolem těsnění. Předpokládám že do tohoto automatu dali vibr. čerpadlo ulka a to jen tak pokazit nelze, leda že by jelo naprázdno a zadřelo se. A právě když čerpadlo ztichne tak stále tlačí a dává svůj plný výkon. Totiž když to u své pákovky přeženu s příliš jemným mletím a káva jen kape tak čerpadlo u toho jen tiše vrní. Pokud se to stalo tak jak píšete myslím že je ucpaná spařovací jednotka. Je opravdu velmi nepravděpodobné že by to odneslo čerpadlo.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Pisky »

Když to jsem právě zkoušel spařovací jednotku celou vyjmout a profukovat trubičky, který se v ní nacházejí a úspěšně. To byla první věc, která mě napadla s tim, že to bude jenom ucpaný. Pak mě ale zmátlo to, že výdej vody přes parní trysku taky nejede a to jsem žil v domnění, že tam voda teče úplně jinudy. S tou tichostí tedy máte pravdu, moje pákovka taky ztichne, když káva nejde protlačit přes misku. Bohužel nemám nějak podrobně nastudovány vnitřnosti tohohle automatu, tak zítra na to zkusím mrknout a pak ještě jednou rozebrat kávovar.

Jediná trubka, kterou jsem neprofouknul kvůli špatné přístupnosti byla ta co se napojuje na vývod spařovací jednotky a měla by vést k hrnku čekajicí na svůj doušek kávy. Tak ji zkusim taky pročistit.
Kdyby ten kávovar nebyl tak chytrej a nerozpoznal hned, že mam otevřený boční dvířka, tak bych zkusil udělat naprázdno kávu, abych viděl, kam pumpa vodu dotlačí, nebo nedotlačí, to bohužel nejde :-(

No zítra si s tím pohraju trochu a třeba se někam dostanu. Děkuji za nasměrování, že se nemusí jednat o čerpadlo a že moje původní idea nemusí být tak zlá. Udělám i nějakou fotku a snad se posunu někam dál.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Fox_25 »

Výdej kávy profouknout asi jen tak nepůjde, třeba saeco udělalo crema bazmek tak že výstup jde přes malou keramickou kuličku na kterou tlačí pružinka. Zde to bude podobné.

Spařovací jednotka by šla vyzkoušet snad jen tak že se dá do polohy výdeje kávy a do vstupu se pustí voda pod tlakem. U saeca když jsem ji čistil tak jsem ji musel úplně rozebrat a "misku" se "sítkem" jsem čistil v kyselině citronové zubním kartáčkem.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Pisky »

Tak jsem právě postoupil výrazně dál, díky tomu, že jsem našel úžasné stránky se servisními manuály pro kávovary Jura, AEG, Siemens, Bosch, Krups a DeLonghi. Předpokládám, že tenhle odkaz tu už někde je, bohužel jsem ho ani při hledání na fóru nenašel. Dovolím si tedy na závěr zprávy napsat pár klíčových slov a odkaz pro lidi, co budou mít v budoucnu s jedním z těchto kávovarů problém, stejně jako já.

Nastahoval jsem si tedy komplet schémata a manuály pro rozebrání a dost možná i našel v čem je zakopanej pes. Jedná se buď o tohle

Kód: Vybrat vše

http://www.juraprofi.de/anleitungen/BND_BSH_Ausbau_Drainageventil.pdf
nebo tohle

Kód: Vybrat vše

http://www.juraprofi.de/anleitungen/BND_Auslaufventil.pdf
. Bohužel neumim ani slovo německy, takže mým velkým pomocníkem bude google tranlator a snad to s ním dám nějak dohromady :D Každopádně obě 2 tyhle součástky jsou ještě před spařovací jednotkou, takže ta v tomhle případě v tom prsty snad fakt nemá. Jinak by tekla voda z trysky na vodu a páru.

AEG Siemens Bosch Krups Delonghi Jura servisní servis manual

Kód: Vybrat vše

http://www.juraprofi.de/Service-Anleitungen:_:70.html
Večer se na to vrhnu a nějak to i nafotim, třeba pro nějaký budoucí generace. ;)
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: Siemens TK54001

Příspěvek od Pisky »

Jsem mírně zklamán, už opravdu netušim, kde ten špunt mohl vzniknout... Včera jsem na tom dělal 2 hodiny. Rozebrání šlo podle návodu suprově, dostal jsem se k součástce, kterou jsem považoval za problém, ale ta vypadala jak nová. No rozebral a vyčistil jsem jí, ale bez úspěchu. Rozhodl jsem se, že budu tedy postupovat tak, že budu postupně odpojovat hadici a pouštět čerpadlo, dokud nepřijdu na strukturu přes kterou vlak nejede a voda neteče...
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“