SAECO Talea TOUCH - slabá káva/presso

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmks
Příspěvky: 6
Registrován: pát 07. úno 2014 18:39:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

SAECO Talea TOUCH - slabá káva/presso

Příspěvek od mmks »

Pořídili jsme výše uvedený bazarový kávovar. Vše naštěstí funguje dobře, jen se mě zdá, že káva je na jakékoliv nastavení pro mě slabá. Dřív jsme měli pákový Krups, ze kterého jsem si dělal cca 1dlc (vím, velké) presso z dvounásobné dávky kávy, prostě z toho sítka určeného na dvě pressa.
Teď mám na automatu nastaveno vše na maximální hodnoty ("předpaření", sílu, množství kávy) a to jak v menu tak na tom otočném kolečku, ale káva se mě zdá prostě slabá. Už jsem zkoušel nastavit málo vody a dát si prostě 2 pressa do jednoho hrnku, ale pořád to není ono.
Přitom když vysýpán sedlinu, tak je tam zbytků dost a i ty vylisované "puky" jsou poměrně velké. Je to chyba v mé chuti, nebo může být něco s kávovarem, nebo jsem něco blbě nastavil?
A ať nezakládám zbytečně další vlákno - jaký je prosím rozdíl mezi expressem, coffee a long coffe? (samozřejmě, že objem a překlad chápu)
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Talea TOUCH - slabá káva/presso

Příspěvek od Fox_25 »

Mě bylo při ochutnávce kávy z tohoto parostroje řečeno že je to normální. Prý to mele kávu hruběji aby se příliš rychle neopotřebovávala spařovací jednotka. Mělo by jít přenastavit mlýnek, ale pak to často spařovací jednotka není schopna ani utlačit.

Kód: Vybrat vše

http://www.piccoloneexistuje.cz/
Tady je popis nápojů z kávy, to co jste pil bylo espresso dopio pokud jste dodržel správné množství kávy.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
mmks
Příspěvky: 6
Registrován: pát 07. úno 2014 18:39:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Talea TOUCH - slabá káva/presso

Příspěvek od mmks »

děkuju. Zkusím teda ještě trochu přenastavit mlýnek, ale popravdě se mě do toho nechce moc rýpat. Taky změřím objem vody, abych zbytečně neředil presso a pak si stěžoval, že je slabé.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Talea TOUCH - slabá káva/presso

Příspěvek od Fox_25 »

Já bych se vykašlal na laborování s mlýnkem a automat prodal. Chápu že je tam nějaká časová úspora, ale to vzhledem k tomu co automat produkuje snad ani nestojí za to.

Já si tímto vývojem taky prošel a došel jsem do takového stádia, že než pít kafe z automatu tak si raději dám kvalitní silnější černý čaj a nebo kávu z džezvy.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávovaru - automatu“