Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
namestek91
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. črc 2014 20:27:53
bydliště: Vysočina, Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od namestek91 »

Zdravím kávičkáře.
Koupil jsem za pakatel tento stroj s tím, že jsem věděl, že si Latté neudělám. Kapučinátor prostě páří. Ale toto neřeším. Za ty peníze mi na dobré presso, popř. lungo stačí. Problém je, že nastal další problém: Přístoji se někdy zamane (rozuměj, zrovna když mám návštěvu), že se "zasekne" a kávu neudělá!
A to asi takto: Někdy si jdu udělat kávu, kávovar zapnu, proběhne pročištění vodou (automatické) a poté v přístroji začně jakoby svářet (to se zesiluje a zeslabuje). Příjde mi to, jak kdyby to něco tlačilo, nebo se něco chtělo posunout, ale "něco" klade odpor. Po cca 3min "tlačení" to napíše: restart to solve the problem, tak restartuji, ale pak to začne zase svářet. Pomohlo většinou delší odstávka od proudu. Když to šlo, udělal jsem komplet čištění a to dost důkladný (Dekalcifikaci, proplach - vše několikrát). Má s tímto někdo zkušenosti, nevo tip, co by to mohlo způsobovat?

Pokud to není s příspěvku patrné: již je dávno po záruce, servis mě třeba nemine (pokud bude adekvátním přínosem), ale rád bych to zkusil vyřešit spolu s Vámi. Nemám problém se v přístroji hrabat, jen nevím kde začít. Přístroj mám teprve chvíli a spíš se seznamuji. Případné další info doplním.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od DeTT »

Moc by pomohlo video, aby byl slyšet ten zvuk. Může jít o problém spařovací jednotky, může být problém s převodovkou, může být vadná elektronika...
A co že Vám dělá ten kapučinátor? Páří? Co to znamená? :)
Uživatelský avatar
namestek91
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. črc 2014 20:27:53
bydliště: Vysočina, Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od namestek91 »

Video zkusím natočit co nejdříve.
Varná jednotka to dle mě nebude, protože ji mám vyndanou (manuálně povolit jeden šroubek) a stejně se to nevzpamatovalo - takže ji teď nemohu dát zpátky

Jinak Kapučinátor: Když zapnu jakýkoliv program, který vyžaduje mléko, nebo i čištění kapučinátoru, tak místo vody jde jen pára, dokonce se vypaří i pár kapek z nádržky kapučinátoru. Myslím, že kdyby to bylo jen ucpané, stačilo by jen vyčistit - několikrát třeba. Ještě jsem nezkoušel přípravek, který by rozpouštěl mléko. Napadlo mě, že by mohl být "rozladěný" termostat a někde do vařilo :grin:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od primacafe »

Já se domnívám, že ten co prodával za pakatel, věděl proč.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od DeTT »

Eh, copak jste to s tím přístrojem jen provedl? :) Pro vyndání spařovací jednotky není nutné odšroubovávat žádné šrouby, jen se otevřou dvířka a zatlačí se na páčku s nápisem Push.
Pokud ovšem tímto postupem vyndat nešla, tak máte buď zanesený vnitřní prostor za spařovací jednotkou, tudíž se nemůže volně pohybovat a proto Vám háže ten error. Nebo je něco s převodovkou a protáčí se naprázdno v některé pozici, může být vadné ozubené kolečko nebo spínače koncových poloh.

Četl jste si vůbec manuál? ;)
Uživatelský avatar
namestek91
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. črc 2014 20:27:53
bydliště: Vysočina, Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od namestek91 »

:grin: Vím, že ji lze vyjmout normálně přes tlačítko push. :grin:

Ale jelikož se přístroj zasekl, chtěl jsem ji vyndat, což lze pak jenom takto přes jeden šroubek (trochu doufajíc v to, že se to rojzede, ale hlavně, abych mohl vyčistit zbytky kávy.) Jenže se to zatím nerozjelo - tudíž ozubené kolečko na pohyb je ve špatné poloze a jednotka nelze zastrčit.

Přikláním se asi k té převodovce, asi si stáhnu technické listy a udělám rozborku - sborku.

btw.: přístroj jsem odkoupill za 500,-, že nejde kapučinátor jsem věděl a jinak údržbu jsem dělal. Za tu cenu jsem ochoten do toho něco vrazit, ale zase nemá cenu vrážet moc. Je to jak s autem - pak už je to lepší pustit z kopce. Že má svý nejlepší za s sebou jsem věděl. Jedinej průšvich by asi byl, že naši si chtěli udělat kávu, a ta do mlýnku došla, takže dali mletou :( To jsem jim jaksi nestačil už říct, že to mletou nerado.

A video:

Kód: Vybrat vše

http://youtu.be/MUjjV3CS4n8
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od papun »

To bude někde na té převodovce nebo motoru co pohybuje se spárovací jednotkou.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od DeTT »

Pro dostání převodovky do výchozí polohy, ve které jde zastrčit dovnitř stačí vložit nějaký kousek papíru do čidla... Ve stěně kávovaru je otvor asi tak velký jako u automatů na vhození mince, tak tam něco vražte, zavřete dvířka a přístroj zapněte, mělo by se to nastavit do správné polohy.
Nicméně to opravdu vypadá na snímač koncové polohy té převodovky, pokud je jinak prostor spařovací jednotky čistý.
Uživatelský avatar
namestek91
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. črc 2014 20:27:53
bydliště: Vysočina, Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od namestek91 »

Právě presně toto jak popisujete jsem dělal (i proto jsem vytahoval jednotku) - bohužel nepomohlo.
Jak složité je vyměnit ten snímač polohy, popř. lze někde objednat?
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od DeTT »

Da se to vydělat celkem lehce, viz sekce "7.6 Gearmotor":

Kód: Vybrat vše

http://partsguru.com/user/Primea_line_EN.pdf
Pak zkuste proměřit oba spínače, jestli spínají a je tam také ukázáno, jaká je správná výchozí poloha převodovky.
Uživatelský avatar
namestek91
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. črc 2014 20:27:53
bydliště: Vysočina, Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od namestek91 »

V neděli se nato snad dostanu. Proměřím. Sám bych to hledat o dost dýl.
Děkuji
Uživatelský avatar
namestek91
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. črc 2014 20:27:53
bydliště: Vysočina, Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od namestek91 »

Tak při prozkoumání a změření je snímač polohy i převodovka funkční. Když už jsem to měl rozdělané, tak jsem sundal veškeré plasty, a zjistil jsem, že zvuk vychází z levé strany u pumpy a vícecestního ventilu. Při bližším ohledání jsem vyndal pravý spin ( str. 64 Prostřední obrázek Technické specifikace - 7.8 Heater unit and multiway valve) a zvuk ustal. Bohužel systém logicky zamrzl. Část ze spinu vede asi k "ohřívači" vody, zbytek někam do útrop k rozvodům vody (že by čerpadlo/pumpa?)

Jinak Zvuk se dnes stal ještě příšernější, až budu mít čas, klidně zase natočím video a udělám pár fotek pro bližší určení. Každopádně myslím, že pokud nezjistím co s tím, nebo to nepůjde jednoduše opravit - dostane to někdo na náhradní díly :D
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od DeTT »

Zkuste to video a popis závady poslat mailem lidem z firmy rhvending, jsou velice ochotní a věřím, že Vám řeknou, co konkrétně je špatně, mají víc zkušeností než já s tímto modelem. Pak už se můžete lehce rozhodnout, jestli do toho investovat či ne.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Cappuccino Ring - "sváření" - nutný restart

Příspěvek od PavelN »

Ahoj co se týče multiventilu, jsou dva typy , je rozebíratelný a dájí se na něj objednat jednotlivé díly, sám o sobě je dost drahý cca 2500,-.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“