SAECO Talea TOUCH - nedělá puky, slabá káva

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmks
Příspěvky: 6
Registrován: pát 07. úno 2014 18:39:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

SAECO Talea TOUCH - nedělá puky, slabá káva

Příspěvek od mmks »

Před časem přestal přístroj dělat puky, místo nich je v odpadu spíš taková kávová s*ačka, je tam hodně vody, místo abych zbytky vysypával, tak spíš vylívám. Káva samozřejmě stojí taky za nic, strašně slabá. Zkusil jsem přístroj opakovaně vrátit do továrního nastavení, ale nepomohlo. Přístroj je pravidelně čištěn, před pár měsíci byl v servisu. Nehlásí žádnou poruchu. Zdá se mi taky, že občas mlýnek taky zní, jak by jel naprázdno a přitom má plný zásobník, občas nahlásí, taky, že je prázdný, i když v zásobníku káva je.
Jde nějak vyčistit mlýnek? Může to být tím, že pomele málo kávy, která pak není stlačena a voda ní jen proteče?
Děkuju
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: SAECO Talea TOUCH - nedělá puky, slabá káva

Příspěvek od pulec7 »

Docela správně podle mě identifikujete problém s mlýnkem. Automaty jsem měl moho let, ale třeba oproti Delongi Saeco dělá poměrně řídké puky, spíše vodové ale v i přes ne uplně pevný puk je kafe výborné. Tudíž vy to musíte mít mnohem horší, já to mam spíš vlhké než vodové. Každopádně bych hledal chybu v mlýnku. Bude sním něco v nepořádku ovšem obávám se, že dostat se do něj nebude jednoduché možná i nemožné. Zkuste zahýbat jemností mletí nejprve bych dal na nejhrubší umplel tak 2-3 kávy, následně na střed a pak na jemnější, může tam být něco ucpané, pokud nepomůže tak jedině vyzkoušet Grindz a mlýnek tím projet a když nic tak pak už jen servis.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Talea TOUCH - nedělá puky, slabá káva

Příspěvek od PavelN »

Ahoj takhle to vypadá jako by praskla výústka mlýnku a mlýnek hrne kávu do prostoru motoru (nepoužívat ať nedojde k poškození motoru). Nová výústka stojí cca 160,-(nevím už jestli s dph nebo ne). Přístroj začne dávat méně kávy do spařovačky a výsledný puk není takový jaký by měl být a následné peripetie už si domyslíte.
Uživatelský avatar
Jasme
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12. led 2013 21:31:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Talea TOUCH - nedělá puky, slabá káva

Příspěvek od Jasme »

Dobrý den, prosím o info čím to nakonec bylo? Mám naprosto stejný problém u GAGGIA Unica...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávovaru - automatu“