Dotaz na správné provozování automatu

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZdenekZumr
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 15. srp 2013 23:10:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Dotaz na správné provozování automatu

Příspěvek od ZdenekZumr »

Tak opět po dlouhé době píši a to z důvodu že jsem dostal Stařičký automat Solis Master matic 2000 což je to samé co saeco superautomatica electronic (sup 001). kávovar byl již předtím rozebírán a byl mlýnek nastaven než od výrobce, tak jsem ho nastavil tak že při nastavení nejmenší hrubosti mletí jsoou kameny u sebe co to jde(samozřejmě o sebe neškrtají.Kávovar jsem tak z poloviny přetěsnil(vyměnil vadná těsnění) a komplet vyčistil.

mám několik otázek které bych potřeboval zodpovědět vzhledem k používání.Potřeboval bych vědět následující:

1)je normální že při nahřívání občas kape voda z trysky na napěnění mléka??(po nahřátí a i při extrakci již nekape.

2)melu dost najemno a extrakci dosahuju téměř stejnou jako u pákovky (30/30),ale spařovací jednotka po zhruba 5 sekundách extrakce tak jako zavrže(zvýšení tlaku) a tak se chci zeptat či této staré jednotce taková námaha nevadí??(jinak kamarádka má to samé ale saeco a dělá to takhle přes půl roku a slouží jí to stále perfektně)

3)na jaký výdej je tento kávovar dělaný, kolik káv za den?

4)Jak často nebo kdy by se měla čistit spařovací jednotka??(čistím zatím každý týden )

5)byl by tu někdo kdo by měl do tohoto kávovaru náhradní spařovací jednotku na prodej či odkaz kde by se dala levně koupit??

6)čím umývat jednotku od zatuhlého tuku,(původně byla taková polozalepená tukem a šla tuze pohybovat z kávy z naší pražírny a po rozebrání a vyčištění jde vše již zlehka )nějaké přípravky ?k tomu určené?


Všem děkuji předem za rady neboť je to můj první automat a nechci ho dodělat ,protože káva z něj je dost dobrá a kréma taky slušná.

Kávě zdar!!!
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dotaz na správné provozování automatu

Příspěvek od PavelN »

1/ kapající vývod bude ještě netěsnost na ventilu
2/Tento zvuk je u jemně namleté kávy normální, tlaky vyvíjené na spařovačku jsou vyšší , osobně bych trochu nastavil hrubší mletí.
3/obecně jsou tyto automaty konstruované pro domácí použití do 20 káv denně (pro zajištění záručních podmínek) , ale vydrží daleko víc, ale Vy máte zase extremně nastavený mlýnek což může životnost zkrátit, ale i tak ten stroj je už dost starý.
4/obecně stačí jednou týdně oplach pod tekoucí vodou a doporučený promaz kroužku, ale i toto se odvíjí od počtu káv za den a při kvalitní vazelíně je normální termín kolem 2 týdnů.
5/na dodání musím kouknout zítra na saeco portál , možná že už bude vyškrtlá
6/vlažnou mýdlovou vodoou, nezapomenout po vyčištění zpětně vazelínu dodat, na okroužký nejlépe potravinářskou silikonovou a bod zkapalnění nad 150st.C.

Jsou to obecné informaci, vše se odvíjí od počtu káv a stím i souvisí jak často provádět údržbu, když to bude častěji tak člověk nic nezkazí.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dotaz na správné provozování automatu

Příspěvek od PavelN »

Tak spařovačka už je vyškrtnutá a nelze ji přes Saeco objednat.
Uživatelský avatar
ZdenekZumr
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 15. srp 2013 23:10:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dotaz na správné provozování automatu

Příspěvek od ZdenekZumr »

Děkuji moc zkusím nastavit tedy hrubší mletí,jinak si právě nejsem jist zda li je ten ventil špatný protože kape vždy jen při nahřívání po zapnutí, potom již nekape ani při extrakci či užití páry.
Uživatelský avatar
charliequatro
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:48:44
bydliště: Praha 4, Spořilov
kávovar:
mlýnek:

Re: Dotaz na správné provozování automatu

Příspěvek od charliequatro »

Jsem novým majitelem automatu a nevím k čemu slouží hadička u trysky na páru? Strčí se do mléka a přissává si mléko k napěnění? Nebo se capuccino dělá jenom ze studeného mléka v extra konvičce? Poradí mi prosím někdo? V návodu o tom není ani ťuk. NIVONA ( JURA) Cafe Romantica typ 667.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“