SAECO Exprelia HD8854

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
honad
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18. srp 2015 11:06:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od honad »

Dobrý den všem,

chtěl bych požádat o radu a případně doporučení. Máme doma kávovar SAECO Exprelia HD8854. Na úvod bych chtěl říct, že já osobně jsem až do nedávna kávu moc nepil a proto jsem ani nikdy neřešil jakékoli nastavování, délku extrakce, hrubost mletí a podobné záležitosti (vím, že je to téměř neodpustitelné to říct na kávovém fóru, ale v podstatě mi bylo skoro jedno, co piju).
Před časem jsem však díky mému dlouholetému kamarádovi kávu pít začal a zjistil jsem, že náš domácí kávovar není v přípravě kávy zrovna ideální. Extrakce espressa je šíleně rychlá (cca 8 vteřin na 27 ml).
Zkusil jsem nastavit vše, co lze standardně nastavit, ale změna se nedostavila v podstatě žádná.
Hrubost mletí mám nastavenu na nejjemnější, zkusil jsem si i objednat několik vzorků umleté kávy, abych zjistil, jestli to nebude lepší (a jestli problém není v mlýnku), ale opravdu vůbec žádná změna. Voda vždy profrčí závratnou rychlostí. Káva není dobrá, chutná dost kysele, pěna je světlounká.
Měl by pro mě někdo jakoukoli radu ohledně nastavení? Nebo třeba doporučení na někoho opravdu šikovného, kdo by byl schopen kávovar "poladit"? Bydlím v Praze, takže ideálně někoho z Prahy.

Předem všem moc děkuji za jakékoli rady, tipy a podněty.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od primacafe »

něco podobného se řešilo třeba zde: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 181&t=2396
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
honad
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18. srp 2015 11:06:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od honad »

Díky. Prodej automatu a nákup pákovky asi je řešení, ale nejdřív bych raději zkusil nějakou tu úpravu, pokud by byla možná.
A v hrubosti mletí to, jak jsem psal, zřejmě nebude.

Honza
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od wladas »

No ale ono to bude prave hrubostou mletia. Skus este dalsie vzorky skusit. Nieje mozne aby voda cez kavu preletela ked je jemno pomleta. Ani keby ten kavovar nemal poistny ventil.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od bruno75 »

Nechcem odradiť od riešenia ale v podstate žiadny z bežných automatov nevie a nedosiahne extrakciu 25sek/25ml
Zväčša to trvá veľmi krátko a v zásade len mierne pomôže nastavenie ešte jemnejšieho mletia. V podstate aj samotný automat
ide na okraj svojich konštrukčných možností a môže sa stať že to proste nezvládne. Rovnako to platí aj pri použití mletej kávy a hlavne keď sa použije namletá na espresso.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od wladas »

Mna by ale zaujimal dovod. Preco ked sa do automatu uz da najemno namleta kava tak co sa stane? Cerpadlo ju uz nepretlaci alebo? Vsak predpokladam ze v automatoch sa pouziva klasicka lacna ulka ktora tu kavu vie pretlacit. Toto moc technicky nechapem. Aj minule u kamosa som mu prestavil na automate mletie na jemnejsie a len kvapkala kava.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od primacafe »

Když se použije moc jemně mletá káva:
1. kávovar se může ucpat, většinou je to sítko které stlačuje kávu ve spařovací jednotce
2. jsou nadměrně tlakem namáhaná gumová těsnění a bývá jich v cestě tlakové vody dost
3. může se machanicky poškodit plastová spařovací jednotka (většinou když se ještě zvedne gramáž)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
honad
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18. srp 2015 11:06:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od honad »

Díky moc všem. Zkusím ještě nějakou další kávu a pokud se dopracuju nějakého výsledku, dám určitě vědět.
Honza
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Exprelia HD8854

Příspěvek od primacafe »

Obávám se, že další kávu budete zkoušet úplně zbytečně.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“