Delonghi ESAM čidlo pohybu spařovací jednotky

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Delonghi ESAM čidlo pohybu spařovací jednotky

Příspěvek od Neugebauer »

Ahoj, vyzná se někdo z vás v elektronice těchto strojů? Je asi jedno jaký ESAM, všechny mají vnitřnosti podobné.
Zajímalo by mě, podle čeho kávovar pozná, že spařovací jednotka dojela do maxima nahoru a má vypnout motor. Už jsem vyhodil tisícovku za nový motor a po opravě vidím důvod, proč se mi kávovar pokazil. Motor dojede do maxima a nevypne se, pořád by jel dál, takže zapojený stojí na místě.

Po kompletním rozebrání jsem objevil spínač (na obrázku bílý), který se stiskne, pokud spařovací jednotka vyjede nahoru a stlačí tu průhlednou část proti termobloku. Spínač jsem vymontoval a zkoušel, funguje ovšem bezchybně. Mačkal jsem ho i sám a kávovar na to nereagoval. Navíc to není spínač, ale rozepínač - po stisknutí se obvod přeruší, takže kdyby byl někde na desce špatný kontakt, rovnalo by se to stisknutému tlačítku. Proto nechápu, proč se motor po stisknutí tlačítka nevypne.

Je v kávovaru snad jiný senzor, který snímá, kdy je spařovací jednotka už v maximální poloze? Nebo je pravděpodobná závada na základní desce?
Kávovaru má upravený mlýnek a dělá (dělal) o dost lepší kávu blížící se espressu než jakýkoliv jiný automat a je mi líto se ho zbavovat. Navíc cena prodeje na ND by byla o několik tisíc nižší, než kdybych ho spravil.

Děkuju za jekékoliv rady!!! :ucta:

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“