AEG 9750 CaFamosa CP2200

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hoffec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 17. kvě 2018 10:37:26
bydliště: Praha
kávovar: AEG CP 2200
mlýnek: nemam

AEG 9750 CaFamosa CP2200

Příspěvek od Hoffec »

Dobrý den,

Moje CaFamosa dělala tento problém: Sporadicky po namletí a stlačení kávy nepresuje vodou, ale stále suché namleté kafe vyhodí do kontejneru na odpad. Po radě známého, že by problém mohl být v koncových spínačích pojezdu jsem přehodil spínače z jiných míst kávovaru, které mi přišly méně opotřebované. Po složení CaFamosa toto dělá pořád, už neuvaří nic. Zajímavé je, že pokud je mlýnek bez kafe, tedy přístroj nemá nic namleto (i když mlel) tak se proces presování rozjede normálně.

Věděl by někdo, po čem jít?

Video se průběhem závady zde: https://www.youtube.com/watch?v=2g25catBx70

Předem díky za rady, Martin
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: AEG 9750 CaFamosa CP2200

Příspěvek od OndraMikus »

Někde vevnitř se to v kávových cestách přicpalo. Je to na servis.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
Hoffec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 17. kvě 2018 10:37:26
bydliště: Praha
kávovar: AEG CP 2200
mlýnek: nemam

Re: AEG 9750 CaFamosa CP2200

Příspěvek od Hoffec »

Tzn cesta od mlýnku do spařovací jednotky? Tam je jen taková šachta, ta je normálně volná. Trochu jsem to porozebral (téměř úplně) a spínač (ten uprostřed pojezdu) se jevil jako možné místo závady. Vypozoroval jsem, že při programu namletí a napresování bez kávy v zásobníku cyklus projede normálně, ale v momentě, kdy tam je káva, tak se celý vnitřek kávovaru kroutí a v místě toho spínače mi přišlo, že hodně. Přihnul jsem plíšek spínače maličko víc, aby tam byla rezerva i při zvětšení spáry mezi pojezdem a spínačem a je to lepší. Nyní se závada projevuje pouze při vaření dvou káv najednou. Dává to smysl?
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: AEG 9750 CaFamosa CP2200

Příspěvek od OndraMikus »

No, já to jen odhaduju, protože jsem to už několikrát na automatických kávovarech viděl a bylo to tímto. Nicméně přesně tomu nerozumím, od toho jsou zde na fóru jiní, kteří budou takřka z fleku vědět co to je. Tak když tak počkejte až odpoví někdo o něco přesněji než já.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“