Srovnání Baby Twin vs Classic plus

Jak jste začínali a co Vám to dalo.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Srovnání Baby Twin vs Classic plus

Příspěvek od Pantom »

Classic plus mám jako nový cca půl roku a spokojenost.
Na bazaru jsem koupil baby twin původně rodičům, ale prý je moc velký, tak si ho zatím nechám.
Vařím nějak na obou, jak mám náladu a dnes jsem udělal test : nechal jsem oba kávovary nahřát minimálně půl hodky, navážil vždy 8g (týden čerstvé brasil cerado) a udělal z každého singl. Nemám chuťové pohárky nijak super vytrénované, ale rozdíl v chuti jsem nezaznamenal.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/aoDTMQM6T_k

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/jPvF2wDFzcY
Teď když můžu porovnat kávovary odlišné konstrukce, tak baby twin je asi vlivem více materiálu v bojleru teplotně stabilnější a nemá to EU vypínání po 9 min. (vyřešil jsem papírem ve vypínači :-) ). Jinak rozdíl nevidím.
Puk je suchý cca stejně, vyklepnout jde z obou strojů stejně (používám jednu páku i misku) , dokonce se mi skoro vždy v twinu prilepí na sítko v hlavě. Ano twin je ale krásně tichý a nikde nic nedrnčí, ale zase má strašně malou odkapávací misku..

Odlišnost vidím akorát z důvodu jiné konstrukce, ale chuťově mi přijde káva z obou kávovarů stejná.- pochutnám si na zdejší kávě pokaždé.

Ještě mám v plánu PID (už je na cestě) a možná potom budu hodnotit jinak.
Už se těším na testování.
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Srovnání Baby Twin vs Classic plus

Příspěvek od Pantom »

Tak malé hodnocení po cca půl roce:
Classic plus jsem přesunul k rodičům, aby doma nezahálel, vysvětlil jim mletí (mají MDFko) ,naučil je používat nepřetlakové misky a se svojí objednávkou jim vždy přihodím také jedno balení zdejší kávičky. Otec mi po nějaké době řekl, že si na kávě konečně pochutná,jak dlouho ne a už i občas slyším, jak mu to teklo a, že musel nastavit jinak mlýnek :-) , už i pozná rozdíl mezi čerstvou a starou kávou.

Já si na twinu udělal malou údržbu - nový bojler, nějaká těsnění, vytočil si nový mosazný disk sprchy a spokojenost veliká.
Asi úplně největší plus je ten zvukový projev, kdy je jen slabě slyšet čerpadlo a po extrakci cvakne ventil a to je vše. Ano je to vyváženo velikostí, ale ta mi nevadí, aspoň je to pořádný kus a ne nějaký plasťák.
Nahřívání je také super, protože prostě za hodinu přijdu a mám luxusně nahřáto a nemusím to hlídat.
Jako další plus je lehkost utažení páky, protože tam není žádný plast, který klade odpor.

Menší mínus je nutnost složitější údržby, jejíž zanedbání by vedlo jak k hnusné kávě, tak nefunkčnosti stroje - zalepení ventilu sedlinou, popř. vodnim kamenem.
Ještě mě napadlo jedno malé mínus, a to je ta malá miska, opravdu by se větší hodila, protože při více kávách musím někdy vylít a potom teprve pokračovat.

Rozdíl v chuti jsem opravdu nezaznamenal, dokonce se mi zdá, že na plusku je vyšší crema.
Jak plusy, tak mínusy vychází z mé zkušenosti používání classic plus a baby twin.
Odpovědět

Zpět na „Moje začátky s levným kávovarem“